آشنایی با ♦ مبانی امنیت ♦

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 154029
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

آشنایی با ♦ مبانی امنیت ♦

با سلام و عرض ادب

با توجه به اهمیت موضوع امنیت و به خصوص در این شرایط که همه اینترنت دارند، لازم دونستم تایپیکی ایجاد کنم که با همکاری شما دوستان بتونیم اطلاعات خودمون رو در این ضمینه به اشتراک بزاریم .

 

به دوستانی که در تکمیل محتوای این تایپیک یاری کنند ، امتیازاتی بین 30 تا 200 امتیاز از طرف مدیریت اهدا خواهد شد.

این تایپیک از تاریخ 93/2/17 تا 93/3/8 به صورت ویژه خواهد بود.

 

در این تایپیک میتوانید درمورد موضوعات امنیتی، نکات امنیتی، روش های جلوگیری از نفوذ، و آموزش های کاربردی را اضافه کنید

 

با تشکر از همه دوستان

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393  5:29 PM
تشکرات از این پست
takround ravabet_rasekhoon bigharar ahmad0 rainbow2010 farnaz_s shokraneh omiddeymi1368 rozgol namebaran sr1313 unknown mosadegh
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 154029
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

پاسخ به:آشنایی با مبانی امنیت ♦ تایپیک با امتیاز ویژه ♦

با ترفندهای پیشنهادی اینتل برای ساخت یک رمز عبور قوی آشنا شوید

شما چطور یک رمز عبور درست می کنید که در عین قوی بودن، یادآوری اش هم آسان باشد؟ این چالشی است که همه ما با آن روبرو هستیم، چالشی که اینتل را هم که حالا مک آفی را زیر مجموعه خود می بیند، به نصیحت گویی واداشته. 

اگر به این صفحه از سایت اینتل مراجع کنید، مجموعه ای از روش ها و راهکارها را خواهید دید که به شما کمک می کنند تا مجموعه رمز های معتبرتری را برای حساب های آنلاین خود انتخاب کنید. البته ما به حسب وظیفه خود، این راهکارها را در اینجا برای شما ذکر می کنیم.

 

5-8-2013 1-59-54 PM Negahbaan.jpg

  گام اول: یک رمز قوی درست کنید. آناتومی یک رمز قوی را در تصویر بالا می بینید، اما اگر بخواهیم موارد را تک تک توضیح دهیم، عبارت هستند از: 

• حروف بزرگ انگلیسی: استفاده از حروف انگلیسی در حالت بزرگ، بیش از آنچه تصورش را بکنید زمان لازم برای شکستن یک رمز عبور را افزایش می دهد. 
• اسپیس بار: امروزه بسیاری از سایت ها به شما امکان استفاده از Space Bar در رمزهای عبور را می دهند. اگر می توانید، از آن استفاده کنید، و در غیر این صورت از خط تیره (-) برای جدا کردن کلمات بهره بگیرید. 
• اعداد: در جاهایی که استفاده از اعداد منطقی است، آنها را به کار بگیرید، چون اگر یک ترتیب درست را در نظر نگیرید، به یاد آوردن آنها در استفاده های بعدی مشکل خواهد بود. 
• حروف کوچک انگلیسی: در نوشتار انگلیسی وقتی یک اسم یا نام کشوری را می نویسیم، حرف اول باید بزرگ باشد ولی حرف های بعدی کوچک. از اثر گذاری همین ترفند کوچک بر قوت رمز عبورتان، غافلگیر خواهید شد. 
• علایم: بهترین جا برای استفاده از علایم، انتهای رمزها است.