0

چرا زنان شاد نیستند؟

 
borkhar
borkhar
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 19270
محل سکونت : اصفهان

چرا زنان شاد نیستند؟

مقدمه:
"به نظر می رسد میزان شادی در  زنان نسبت به مردان کمتر است ، به نظر شما علت اصلی آن چیست ؟ دلایل زیادی شامل مسایل اجتماعی، خانوادگی ، فرهنگی و...دراین امر دخیل هستند  ،اما ما به بررسی برخی علل فردی شاد نبودن بانوان می پردازیم ، البته توجه داشته باشید که این مسئله درمورد همه خانم ها صدق نمی کند ولی باید این مشکل را بپذیریم تا برای حل آن راهکارهای درستی اتخاذ کنیم "  
 
بر اساس نوشته هایِ دکتر الیزابت لومباردو نویسنده کتاب "یک تو یِ شاد : نسخه نهایی برای شاد بودن" هیچ دلیلی وجود ندارد که نا راحتی را به عنوان یک مسئله عادی بپذیریم. او شایع ترین موانع خوش بینی زنان را به همراه راهکارهای داشتن یک قلب شاد نام می برد .
 
موانع خوشحالی
دکتر لومباردو معتقد است که شادی خصلتی ذاتی نیست که مردم با آن به دنیا آمده باشند بلکه خوشحال بودن یک مهارت است." برخی مردم توانایی های ذاتی بیشتری نسبت به بقیه دارند، مثلا بازی گلفِ یک کسی بهتر از دیگری است" او در ادامه توضیح می دهد :" اما اگر آموزش و تمرین به درستی انجام شود هر کسی می تواند مثلا در بازی گلف خود پیشرفت کند. در مورد توانایی خوشحال بودن هم این مسئله صدق می کند."
 
مشکل بسیاری از خانم ها این است که آنها در دایره ای از افکار منفی گیر افتاد ه اند و هرگز این فرصت را نداشته اند که خوشحال بودن را تمرین کنند.
از نظر دکتر لومباردو شایع ترین موانع خوشحال بودن خانم ها عبارت است از :
 
• سندرم ِ " اگه فقط...."
 خانم هایی که فکر می کنند "اکر فقط" این اتفاق افتاده بود آنها خوشحال بودند به دنبال یک عامل خارجی برای شاد بودن می گردند." بساری از خانم ها این احساس را دارند که "اگه فقط من میتونستم---- اونموقع می تونستم خوشحال باشم." جای خالی می تواند با "کم کردن وزن"،"بچه دار شدن"، "ترفیع گرفتن" و یا هر چیز دیگری پر شود. کارشناس خشنودی در ادامه می گوید " اما خوشحال بودن یک امر درونی است و اگر ما برای خوشحال بودن به اتفاقات بیرونی وابسته باشیم ، تا زمان به دست آوردن آنها ناراحتیم و زمانی که آنها را به دست می آوریم تنها به مدت کوتاهی می توانیم شاد باشیم." او همین طور یاد آور می شود که هر گاه این منبع خارجی خوشحالی به دست آمد ، زنان به دنبال "مورد" بعدی برای یافتن خوشحالی می گردند.
 
• مقایسه های غیر منصفانه:
 بسیاری از زنان احساس رضایت از خود نمی کنند در نتیجه همیشه غمگین هستند برای اینکه خود را با دیگران مقایسه می کنند. دکتر لومباردو اضافه میکند "وقتی خودت را با شخص دیگری مقایسه میکنی از خودت نا امید می شوی چرا که به اندازه کافی باهوش،لاغر (قلمی)، پولدار، یا هر چیز دیگری...نیستی و در نتیجه هیچ وقت احساس خوبی نسبت به خودت نداری."
 
• استفاده از کلمه "باید..."
دکتر لومباردو می گوید : چرخه دیگری از افکارمنفی زنان زمانیست که با خودشان فکر می کنند "باید " خودشان یا دیگران این طور یا آن طور می بودند. زنانی که مدام به این فکر می کنند که بهتر بود فلان کار را می کردم...احساس گناهکار بودن و شکست خوردگی می کنند.علاوه برآن فکر کردن به اینکه بقیه باید این کار را انجام دهند یا این طور باشند (مثلا شوهرم باید بیشتر به من کمک می کرد) آنها را عصبی و دلخور می کند. کارشناس خوشحالی می گوید راه حل خیلی ساده است : " کلمه "باید..." را از دایره لغات خود پاک کنید آن وقت می بینید که احساس بهتری خواهید داشت."
 
 
غلبه بر موانعِ خوش بینی: 
از خوشحالی خود در برابر تنش ها محافظت کنید ، شکی در این نیست که استرس می تواند خوشحالی شما را مختل کند اما برای دکتر لومباردو استرس توجیه خوبی برای خوشحال نبودن نیست. موارد زیر را مدنظرداشته باشید :
 
• حواستان به نیازهایتان باشد
 اگر از خواب و خوراک کافی بهره مند شوید و ورزش کنید با بهترین شرایط فیزیکی آماده اید که استرس های خانه و کار را به خوبی مدیریت کنید.
 
• برنامه ای برای تفریح در نظر بگیرید
 ناخن های خود را مانیکور کنید . به سالن ماساژ بروید.برای شام با همسر یا دوستِ خود بیرون بروید و هر کاری که باعث می شود به شما خوش بگذرد انجام دهید. یک برنامه منظم بچینید و آن را دنبال کنید. اگر بدانید که یک برنامه ِ تفریحی در آینده ای نزدیک دارید به شما کمک می کند تا شرایط استرس زا را به راحتی پشت سربگذارید.
 
• از کمال گرایی بپرهیزید ( وسواس را کنار بگذارید )
خودتان را در مضیقه قرار ندهید که حتما بهترین لباس ها را بپوشید ، بهترین ظروف را داشته باشید، و یا بهترین وسایل مدرسه را برای کودک خود بخرید. به جای فکر کردن به اینکه چه کاستی هایی دارید ، روی نقاط قوت خود و چیزهای زیبایی که دارید تمرکز کنید .
 
• برنامه های اضافی را کاهش دهید
لازم نیست که خود را وادار به انجام کاری کنید که به آن علا قه ای ندارید. روی فعالیت هایی که از انجامش لذت می برید تمرکز کنید و داشتن یک برنامه هفتگی را برای بهبود کیفیت خانواده در اولویت قرار بدهید.به زودی احساس درماندگی کمتری خواهید داشت و همان طور که با خانواده خود بیشتر رابطه برقرار می کنید میزان شادی خود را افزایش می دهید.
 
سر مشق شادی برای بچه های خود باشید
بدیهی است که کودکان آنچه را از والدین می بینند می آموزند. هر چقدر شما شادتر باشید بچه های شما هم می توانند خوشحال تر و سر حال تر باشند. دکتر لومباردو می گوید اینکه به کودکان خود بگویید که شاد باشند به تنهایی کفایت نمی کند شما باید خودتان شادی را برای آنها الگو سازی کنید. به آنها بیاموزید که چگونه اعتماد به نفس داشته باشند و آنها در قالب آنچه که هستند شاد خواهند بود. به آنها بیاموزید که چطور انعطاف پذیرو خوشبین باشند بدین صورت آنها می توانند از هر موقعیتی-حتی اگر اوضاع به خوبی پیش نرود- بهترینش را خلق کنند. مهم تر از همه اینکه سپاسگذاری را به آنها بیاموزید تا آنها روی بعد مثبت زندگی تمرکز کنند.

خدایا دلم به سان قبله نماست...وقتی عقربه اش به سمت "تو"می ایستد آرام می شود

"ان الله مع الصابرین ...همانا خداوند با صابرین است"

شنبه 26 بهمن 1392  9:57 PM
تشکرات از این پست
yasbagheri saeedakh nargesza tachberdee shirdel2 khodaeem1 amirali123 moradi92 namjoo63 hosinsaeidi
afsoon77
afsoon77
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1388 
تعداد پست ها : 173
محل سکونت : اصفهان- نجف آباد

پاسخ به:چرازنان شادنیستند؟

«آنچه زن ها از شنيدن آن بيزارند»

*آنچه مردها مي گويند تا احساسات ما را کم اهميت جلوه دهند.
*آنچه مردها مي گويند تا از صحبت کردن و برقراري ارتباط با ما سرباز بزنند.
*آنچه مردها مي گويند تا مکالمه وگفت و گو با ما را متوقف کنند.
*آنچه مردها مي گويند تا خود را متعهد و پاي بند چيزي نکنند و بتواند آزاد باشند.» 

شنبه 26 بهمن 1392  11:34 PM
تشکرات از این پست
borkhar nargesza tachberdee amirali123
voiceofrain
voiceofrain
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1391 
تعداد پست ها : 2005
محل سکونت : اصفهان

چرا زنان ایرانی شاد نیستند؟

 

چرا زنان ایرانی شاد نیستند؟

Amir kholoosi-5-20.JPG

یک جامعه شناس گفت: زنان ایرانی با توجه به حضور در اجتماع بیش از هر زمان دیگری از توانمندسازی اقتصادی برخوردار هستند، اما شاد نیستند؛ چون احساس خوشبختی نمی‌کنند. طبق نظریه اسنایدر امید به آینده می‌تواند ادراک انسان را نسبت به محیط خود تغییر دهد. نرسیدن به هدف می‌تواند موجب شود که انسان احساس شادی نکند. بنابراین امید به آینده می‌تواند موجب شود که در جهت دستیابی به اهدافمان به گونه‌ای مناسب عمل کنیم.

دکترعالیه شکربیگی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس «زنان» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به شکاف طبقاتی در جامعه اظهار کرد: شکاف طبقاتی موجب طبقاتی شدن شادی در جامعه ما شده است. در حال حاضر در ایران ارزش‌های مادی گرایانه افزایش یافته است و برخی افراد به علت برخورداری از امکانات مالی و اقتصادی حق شاد بودن دارند؛ چرا که دستیابی به این حس نیازمند پول داشتن است و به عنوان نمونه برای حضور در گردهمایی‌هایی مانند همایش خندیدن و مثبت اندیشی نیز باید پول خرج کرد. :

این جامعه شناس گفت: درحال حاضر دو دهک بالای جامعه ایران از امکانات اقتصادی زیاد و دو دهک پایین ازهیچ امکاناتی برخوردار نیستند و 60 درصد جمعیت ایران امکانات متوسط در حد پایین دارند. با این وجود رسانه‌ها به تبلیغ ارزش‌های مصرف گرایانه و مادی گرایانه می‌پردازند و این ارزش‌ها به مرور در مخاطبان نهادینه می‌شود و افراد کمتر برخوردار خود را با طبقات مرفه جامعه مقایسه می‌کنند.

وی تاکید کرد: برای افزایش شادی در جامعه باید در جهت کاهش شکاف طبقاتی گام برداریم و به گونه‌ای عمل کنیم که طبقات مختلف جامعه از یک سری امکانات برخوردار باشند، اما در حال حاضر با وجود برخورداری طبقات مرفه از امکانات مادی همچنان امکانات بیشتری برای آنها نسبت به افراد فقیر و کمتر برخوردار فراهم می‌شود.

شکربیگی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: به طور کلی خانواده یک نظام اجتماعی در کنار سایر نهادهای اجتماعی است و از سه عامل زن، مرد و فرزندان تشکیل شده است. با وجود آنکه سالها فرهنگ مردسالاری در جامعه ایران حاکم بوده است زن همواره عامل ایجاد و پرورش مهر و محبت و شادی در خانواده بوده است.

این جامعه‌شناس تاکید کرد: در صورتی که زن شاد باشد این حالت روحی او به سایر اعضای خانواده نیز منتقل می‌شود. در واقع خانواده شاد منجر به تشکیل جامعه‌ای شاد می‌شود. بنابراین یک رابطه تعاملی میان خانواده و جامعه وجود دارد. در حال حاضر جامعه شادی نداریم؛ چرا که خانواده شاد نیست.

وی در ادامه گفت: برای بررسی شادی پنج مفهوم موفقیت، خوشبختی، محبوبیت و آینده نگری را باید مورد توجه قرار داد. بر اساس دیدگاه یکی از نظریه پردازان به نام الیزابت هارلک شادکامی مثلثی با سه ضلع محبوبیت، مقبولیت و موفقیت است. بنابراین انسانی شاد است که روحش پر از مهر و محبت دیگران باشد و مطمئن باشد که دیگران نیز دوستش دارند.

این جامعه شناس اضافه کرد: انسان علاوه بر محبوبیت باید مقبولیت نیز داشته باشد و این دو با یکدیگر تفاوت دارد. فرد دارای مقبولیت می‌تواند در ارتباط با نهادهای اجتماعی، مسئولیت اجتماعی به دست آورد و به تبع آن به موفقیت دست یابد. سه عنصر موفقیت، محبوبیت و مقبولیت موجب احساس شادکامی می‌شوند و بر یکدیگر تاثیر می‌گذارند.

وی با اشاره به حضور زنان در اجتماع اظهار کرد: در حال حاضر در جامعه ما بیش از هر زمان دیگری زن در عرصه عمومی حضور دارد و تلاش می‌کند سرمایه‌های فرهنگی خود را به منظور دستیابی به موفقیت افزایش دهد. از جمله ابزارهای موفقیت به حضور در دانشگاه‌ها و کسب مهارت‌های اجتماعی می‌توان اشاره کرد.

این جامعه شناس در ادامه گفت: بر اساس آمارهای موجود، زنان در زمینه تحصیلات عالی به موفقیت‌های زیادی دست یافته‌اند و در سال‌های اخیر 60 درصد از پذیرفته شدگان کنکور را زنان و دختران تشکیل می‌دهند. بنابراین آنان به موفقیت دست یافته‌اند. با این حال به نظر می‌رسد زنان نتوانسته‌اند ابزارهای موفقیت را در جهت خوشبختی خود به کار گیرند این در حالی است که موفقیت و خوشبختی دو بال شادی در یک انسان هستند.

شکربیگی در ادامه گفت: انسان دارای نیازهایی است که برای برآورده کردن آنها باید در میدان‌های مختلف زندگی اعم از اجتماعی، سیاسی، مدنی و نهادهای خیریه حضور پیدا کند و با به‌کارگیری ابزار و درپیش گرفتن راه‌های مختلف به اهداف خود دست یابد. در واقع دستیابی به اهداف می‌تواند در جهت دستیابی به احساس شادمانی عمل کنند.

وی افزود: ‌طبق نظریه نیازها میزان رضایت یک فرد و شادمانی او از زندگی به دو عامل بستگی دارد، عامل اول این است که چه مقدار از نیازها و احساس رضایت او تامین می‌شود (دستیابی به موفقیت) و عامل دوم مربوط به این است که چه مقدار از نیازها تامین نشده باقی می‌ماند. بنابراین موفقیت عامل لازم برای شادی است، اما عامل کافی برای دستیابی به آن نیست.

این جامعه شناس با بیان اینکه تکریم زن می‌تواند در ایجاد احساس شادمانی در او تاثیرگذار باشد، اظهار کرد: بی احترامی به او موجب ناخشنودی‌اش می‌شود. بنابراین باید به زن احترام گذاشت و با توجه به نقش محوری او در خانواده برای برخورداری از جامعه شاد باید به شادی زنان توجه زیادی بکنیم.

وی تاکید کرد: در حال حاضر شرایطی به وجود آمده که منجر به بی حوصلگی و ناهنجاری و افزایش طلاق، خشونت خانوادگی در خانواده‌ها و شکاف نسل‌ها شده است. یکی از عواملی که موجب می‌شود که زنان احساس شادی نکنند، برخوردار نبودن از لذایذ زندگی است. لذایذ زندگی در کنار نهاد خانواده با حضور در شبکه اجتماعی و انجمن‌ها و غیره امکانپذیر است.

برخی از تفکرات، شادی زنان را قبول نمی‌کنند

شکربیگی درباره راهکارهای افزایش شادی زنان اظهار کرد: متاسفانه برخی از تفکرات، شادی زنان را قبول نمی‌کنند و آنقدر که در پی گریاندن مردم هستند به فکر شادی آنان نیستند. بنابراین تفکر ساختار را باید نسبت به شادی تغییر دهیم.

این جامعه‌شناس اضافه کرد: عواملی مانند رفتن به پارک، حضور در نهادهای خیریه و انجمن‌های دوستی موجب دستیابی زنان به شادی می‌شود. این کانون‌ها در جامعه وجود دارد؛ اما باید میزان مشارکت زنان به ویژه زنان خانه دار در این کانون‌ها افزایش یابد.

شکربیگی در پایان اظهار کرد: هر انسانی دارای یک سری از نیازها مانند نیازهای فیزیولوژی، ایمنی، عشق و وابستگی، عزت نفس و شایستگی است. لازم است شایستگی فرد تکریم شود و مهارت‌های او افزایش یاید و زمانی که فرد به خودشکوفایی برسد، شادی به منصه ظهور می‌رسد. تا زمانی که از این امکانات برخوردار نباشیم نمی‌توانیم توقع داشتن زنان، خانواده و جامعه شادی را داشته باشیم. البته در گذشته افراد با کمترین امکانات احساس شادی می‌کردند اما با غلبه زندگی مادی گرایانه افراد در صورت برخورد با این امکانات به این احساس دست پیدا می‌کنند.

 

بـازم با گریه خوابم برد       بـازم خواب تــــو را دیدم

دوباره....

چقدر غمگینم و تنـــها  چقدر می خوام که باز بـارون بباره

 

بزن بــارون  ببار آروم  بروی پلکای خسته ام

بزن بــارون تو می دونی هنوزم یاد اون هستم

 

دوشنبه 1 دی 1393  9:06 AM
تشکرات از این پست
nargesza tachberdee amirali123
abolhassanrajabi
abolhassanrajabi
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : فروردین 1393 
تعداد پست ها : 92
محل سکونت : تهران

پاسخ به:چرا زنان شاد نیستند؟

شادی واقعی در روح آدمی شکل میگیره

نه با چیزهای مادی، این شادیها گذرا هستن و به راحتی باز هم جای خدوشون رو به غم میدن

بهترین راه برای شادی دائم بازگشت بسوی خدا داشتن ایمان و اعتقاد هرچه قویتر به خداست

وقتی که به خدا ایمان داشته باشی و امیدت به خدا باشه دیگه چیزی تو دنیا نمیتونه تو رو از پا دراره

  " الا بذکر الله تطمئن القلوب "

دوشنبه 1 دی 1393  11:27 AM
تشکرات از این پست
nargesza tachberdee ravabet_rasekhoon
ahmadfarm
ahmadfarm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1390 
تعداد پست ها : 7792
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:چرا زنان شاد نیستند؟

آخه مگه ميشه خانمها اينكارارو بكنن! مثلا بايد رو حذف كنند!

   

تنها امید خلق جهان یابن فاطمه   ای منتهای آرزوی اولیاء بیا

بالا گرفته ایم برایت دو دست را  ای مرد مستجاب قنوت و دعا بیا

                                     

           برای ظهورش صلوات........ اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم

 
 
دوشنبه 1 دی 1393  6:07 PM
تشکرات از این پست
nargesza tachberdee ravabet_rasekhoon
nargesza
nargesza
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1392 
تعداد پست ها : 10671
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:چرا زنان شاد نیستند؟

زن ها از بس دروغ می شنون و خیانت می بینن شاد نیست.

دوشنبه 1 دی 1393  6:12 PM
تشکرات از این پست
tachberdee
tachberdee
tachberdee
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1391 
تعداد پست ها : 4133
محل سکونت : گلستان

پاسخ به:چرا زنان شاد نیستند؟

نقل قول nargesza

زن ها از بس دروغ می شنون و خیانت می بینن شاد نیست.

 

بنده با این نظر موافق نیستم ، فکر میکنم یکی از عمده دلایل عدم شاد بودن بانوان با عرض معذرت حس حسادت زنانه اونا باشه ، نمونش رو میتونید توی مدل لباس و گوشی ها و ... شون ببینید. و همینطور نیازشون به تعامل با اطرافیانه که این به خودی خودش چیز بدی نیست و وقتی بد میشه که کسی رو برای حرف زدن باهاش پیدا نمیکنن.

 

برای کسب اطلاعات بهتر به فیلم جوجه تیغی ها مراجعه کنید. 

دوشنبه 1 دی 1393  8:07 PM
تشکرات از این پست
nargesza
shirdel2
shirdel2
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1393 
تعداد پست ها : 5508
محل سکونت : یزد

پاسخ به:چرا زنان شاد نیستند؟

بنام خدا

البته باید پذیرفت که این موضوع جامعیت ندارد و در هر جائی متفاوت است مثلا برای زنانی که در ایلات زندگی می کنند شرایط خیلی متفاوت تر از زنان شهر هست ، زیرا آنها در بیابان و دشت و صحرا هستند که این مکانها بخودی خود شادی آور و زیباست.

زنان نیمی از جامعه هستند،همه ما این را می دانیم اما اهمیت نمی دهیم! شاد زیستن و تفریح از کوچکترین حقوق یک انسان است که بانوان ایرانی در زندگی کمتر تجربه اش می کنند چون هرگز به آن اهمیتی داده نشده است. آمار نشان می دهد بسیاری از خانم های ایرانی افسرده اند و این افسردگی میتواند بدلایل مختلفی باشد که یکی از آنها نبودن امکانات و محیط های مناسب و تفریحی ورزشی خاص برای خانهاست که نمی توانند به راحتی خود را در معرض شرایط شاد بودن قرار دهند.یکی دیگر از دلایل شاد نبودن خانمها فشارهای اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و تبعیض های قانونی است که در جوامع وجود دارد.مشکل بسیاری از خانم ها این است که در دایره ای از افکار منفی گیر افتاده اند و هرگز فرصت نداشته اند خوشحال بودن را تمرین کنند. البته نمی توان تربیت های غلط و جا افتاده در عرف را نسبت به تربیت دختران نادیده گرفت که احساسات و شادی های آنها را محدود می کند. استرس بانوان نیز بسیار بیشتر از آقایان است که این باعث اختلالت هورمونی به ویژه استروژن می شود که منجر به افسردگی می گردد.

                  

دوشنبه 1 دی 1393  8:40 PM
تشکرات از این پست
tachberdee nargesza
3762145
3762145
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1393 
تعداد پست ها : 78
محل سکونت : قم

پاسخ به:چرا زنان شاد نیستند؟

پس مردها چی؟؟؟ البته مردها با این شیب ملایم اگرشاد باشن باید تعجب کرد

سه شنبه 2 دی 1393  8:18 AM
تشکرات از این پست
tachberdee nargesza
nargesza
nargesza
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1392 
تعداد پست ها : 10671
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:چرا زنان شاد نیستند؟


نقل قول tachberdee
نقل قول nargesza

زن ها از بس دروغ می شنون و خیانت می بینن شاد نیست.

 

بنده با این نظر موافق نیستم ، فکر میکنم یکی از عمده دلایل عدم شاد بودن بانوان با عرض معذرت حس حسادت زنانه اونا باشه ، نمونش رو میتونید توی مدل لباس و گوشی ها و ... شون ببینید. و همینطور نیازشون به تعامل با اطرافیانه که این به خودی خودش چیز بدی نیست و وقتی بد میشه که کسی رو برای حرف زدن باهاش پیدا نمیکنن.

 

برای کسب اطلاعات بهتر به فیلم جوجه تیغی ها مراجعه کنید.


و البته حس حسادتی که مردها نسبت به اونها و علایقشون دارن که بیشتر اوقات عرصه رو براشون تنگ می کنن.

سه شنبه 2 دی 1393  4:22 PM
تشکرات از این پست
shirdel2 tachberdee
elham5
elham5
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1393 
تعداد پست ها : 10
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:چرا زنان شاد نیستند؟

 زنان شاد نیستند؛ چون احساس خوشبختی نمی‌کنند.

نرسیدن به هدف می‌تواند موجب شود که انسان احساس شادی نکند.smiley
چهارشنبه 3 دی 1393  8:01 PM
تشکرات از این پست
nargesza
nursejaj
nursejaj
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آذر 1393 
تعداد پست ها : 8
محل سکونت : خراسان شمالی

پاسخ به:چرا زنان شاد نیستند؟

ممنون متن جالبی بود

اما به نظرم عوامل بیرونی نیز در خشنودی درونی تاثیر مستقیم دارد

پنج شنبه 4 دی 1393  3:51 PM
تشکرات از این پست
nargesza
nursejaj
nursejaj
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آذر 1393 
تعداد پست ها : 8
محل سکونت : خراسان شمالی

پاسخ به:چرا زنان شاد نیستند؟

ایمان و اعتقاد قوی همیشه انسان را شاد نگه می دارد و اینکه زن های ایرانی شاد نیستند را به هیچ عنوان قبول ندارم اول باید شاد بودن را تعریف نمود سپس ملاکی را برای سنجش شادی قرار داد ان موقع اظهار نظر نمود یا اینکه در یک سایت رسمی در بین خانمها  میزان شادی شون رو سنجید.

و آیا فردی که با یاد خدا شادی به خود می بخشد با فردی که با مواد مخدر خود را شاد می کند یکی هستند هر چند که هر دو شادند؟

نظرتون

پنج شنبه 4 دی 1393  3:59 PM
تشکرات از این پست
nargesza ravabet_rasekhoon
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 20660
محل سکونت : کرمانشاه

پاسخ به:چرا زنان شاد نیستند؟

شاد بودن هر فرد بسته به محیط زندگی و نوع برخورد افراد با یکدیگر دارد . دیدگاه روانشناسان بر اساس رفتارهای افراد با یکدیگر و شرایط جغرافیایی و وضعیت روحی ، روانی افراد تعریف شده است .

شنبه 4 خرداد 1398  5:03 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها