0

آموزش : چند روش مهم در دوچرخه سواری

 
sabzkoud
sabzkoud
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : آذر 1392 
تعداد پست ها : 12

آموزش : چند روش مهم در دوچرخه سواری

 
view imageKids
 

چند روش مهم در دوچرخه سواری
روش سوار و پیاده شدن از دوچرخه بسیار مهم  است. ابتدا پاها را در دو طرف شاسی بگذارید و سپس روی زین بشینید، بعد پا را روی یک پدال قرار دهید و حرکت نمایید. نباید یک پایتان را روی پدال قرار دهید و پای دیگرتان را روی دوچرخه بیندازید. هنگام پیاده شدن پایتان را همراه پدال بچرخانید و سعی کنید به آرامی بایستید و سپس پاهایتان را تک تک از روی پدال های دوچرخه بردارید و در دوطرف شاسی دوچرخه بگذارید و سپس یک پا را از روی شاسی بلند کنید و وبه آرامی از دوچرخه پایین آیید.
هنگام دوچرخه سواری، بهتر است دوچرخه را در یک خط مستقیم نگه داریم و هنگام دوچرخه سواری قسمت بالا بدن را تاحد ممکن ثابت نگه داریم و از کمر به پایین رکاب بزنیم. زیرا این امر به ما کمک می کند تا دوچرخه در خط مستقیم برانیم و این امر همچنین در حفظ تعادل نیز به ما کمک می کند.
برای اینکه به صورت منظم و هماهنگ حرکت کنیم باید پا را روی گیره پنجه به طرف بالا  و  پدال رو به پایین،فشار دهیم. این کار به ما کمک می کند تا با سرعت بیشتر و منظم تری حرکت کنیم.( اگردوچرخه شما دنده ای است با دنده ای برانید که بگذارد به صورت منظم پدال بزنید.)
هنگامی که از کفش دوچرخه و گیره کفش (گیره کفش، کفش را به پدال متصل می نمایید) استفاده می کنید، بهتر است که هنگام رکاب  زدن، پا را با فشار به سمت عقب برانید. با این کار قدرت پای شما بیشتر می شود و موجب حفظ تعادل شما می شود. هنگامی که در سربالایی (مثلاً شیب یک تپه) می رانید، بهتر است روی پدال بایستید زیرا این کار قدرت پای شما را افزایش می دهد.

همواره در هنگام دوچرخه سواری ارامش خاطر داشته باشید تا بتوانید هنگام مقابله با موارد غیر منتظره و اضطراری عکس العمل مناسب را از خود نشان دهید. وسایل ایمنی را نیز فراموش نکنید.منبع

چهارشنبه 2 بهمن 1392  12:31 PM
تشکرات از این پست
mehrad90 hossein201273
دسترسی سریع به انجمن ها