0

آموزش ارسال پست در انجمن راسخون

 
ravabet_rasekhoon
ravabet_rasekhoon
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 8540
محل سکونت : اصفهان

آموزش ارسال پست در انجمن راسخون

الف) آموزش ارسال پست در انجمن
انجمن(Forum) راسخون مکانی است که در آن می توانید:
1- دانسته های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
2- از آموخته های دیگران در راستای ارتقاء علم و آگاهی خود استفاده کنید.
3- با طرح سئوالات خود در زمینه های مختلف از نظرات دیگران و خرد جمعی بهره مند شوید.
4- محتوای مورد نظر و تالیفی خود را در دنیای مجازی انتشار دهید و به خلق محتوای دیجیتال بپردازید.
5- پیرامون موضوعات مختلف و متنوع به بحث و گفتگو و تبادل نظر بپردازید.
 
ورود به انجمن راسخون
الف: در بالای کلیه صفحات سایت، کلیدی با عنوان "لینک های اصلی" وجود دارد، با کلیک بر روی آن، سرویس های مختلف سایت نمایش داده می شود، از بین این سرویس ها،  روی عبارت  "انجمن" کلیک نمایید.
ب: تایپ آدرس مستقیم ورود به انجمن در نوار آدرس مرورگر:  www.rasekhoon.net/forum 
 

 

     

 
با ورود به صفحه انجمن، با یک دسته بندی موضوعی با عنوان "تالار" روبرو می شوید.
 
 
در شکل بالا، برخی تالار های انجمن نظیر "روابط عمومی پرتال راسخون" ، "دین پژوهی" ، "کامپیوتر و فناوری اطلاعات" و ... مشاهده می شود، با کلیک روی علامت + هر تالار، پانلی باز می شود که دسته بندی های جزئی  موضوع یعنی "زیر تالار"ها را نمایش می دهد.
در صورتی که مستقیماً روی عنوان تالار کلیک کنیم، به آن تالار وارد شده و لیست موضوعات ارسال شده در آن را مشاهده خواهیم نمود.
در شکل زیر تالار "روابط عمومی پرتال راسخون" باز شده است و زیر دسته ها یا زیر تالار های آن قابل مشاهده است.
 
 
 
ممکن است هر یک از این زیر تالار ها، زیر تالارهای دیگری داشته باشند مثل زیر تالار "مسابقات،سرگرمی، جوایز" که زیر تالار های دیگری نظیر "مسابقات راسخون"  دارد.
با کلیک روی هر تالار یا زیر تالار، می توان به مطالعه مطالبی که کاربران در تالار ارسال کرده اند پرداخت یا مطالب مورد نظر را در آن ارسال کرد.
به هر یک از مطالب موجود در تالار، موضوع یا تاپیک اطلاق می شود.
 
در شکل زیر، موضوعات یا تاپیک های ارسال شده در تالار "انجمن و وبلاگ" مشاهده می شود.
 
 
-تاپیک هایی که علامت قفل دارند توسط مدیر انجمن قفل شده اند، لذا امکان ارسال یا ویرایش پست در آنها وجود ندارد.
-تاپیک هایی که در بخش بالایی تالار وجود دارند، تاپیک های ویژه هستند، این تاپیک ها با ارسال مطالب جدید، جایگاه خود را در بالای تالار حفظ می کنند و پایین نمی روند.
 
برای ارسال یک موضوع یا تاپیک جدید، کلید "موضوع جدید" رافشار دهید تا ویرایشگر انجمن باز شود.
 
در شکل زیر، ویرایشگر انجمن که محیط آن بسیار مشابه با محیط ویرایشگرهای مرسوم می باشد، مشاهده می شود:
 
 
در این مرحله با انتخاب یک عنوان دلخواه برای مطلب ارسالی، محتوای مورد نظر خود را در جعبه وسط صفحه تایپ یا از سایت ها و منابع دیگر paste می نماییم و در صورت نیاز از ابزار های قالب بندی که گرد آنها کادر قرمز کشیده شده است جهت تغییر فونت، اندازه، رنگ، چیدمان، برجسته سازی، زیر خط دار کردن، راست چین و چپ چین و ... استفاده می کنیم.
 
نکته مهم: اگر می خواهید متنی را از صفحات اینترنتی دیگر در پست خود کپی کنید، ابتدا متن کپی شده را در یک فایل notepad خالی Paste کنید و  سپس محتوای فایل نوت پد را کپی و در ویرایشگر انجمن Paste نمایید. با این کار همه قالب بندی ها و اطلاعات اضافه همراه متن که منجر به درهم ریختگی پست شما پس از ارسال می گردد، حذف می شوند.
 
درج تصاویر: با استفاده از آیکون Image می توان به درج تصاویر در پست ارسالی پرداخت، همچنین تصاویری که در وب سایت های دیگر مشاهده می کنید، از طریق کپی و پیست در محیط ویرایشگر در دسترس قرار می گیرند.
تصویر مورد نظر شما ابتدا باید در اینترنت بارگذاری شده باشد، بدین منظور می توانید از یک آپلود سنتر دلخواه استفاده کرده و تصویر مورد نظر را در آن آپلود و لینک آن را دریافت دارید. همچنین اگر تصویر مورد نظر در یک سایت دیگر قرار دارد و در حال مشاهده آن هستید، با کلیک راست روی آن و انتخاب گزینه Copy Image Url یا Copy Image Link ، لینک تصویر را کپی نمایید.
 
در ادامه با کلیک روی گزینه image ، پنجره زیر نمایش داده خواهد شد:
 

 

 آدرس URL یا لینک تصویر مورد نظر را در بخش URL وارد نموده، سایر تنظیمات موبوط به تصویر را نیر مورد توجه قرار دهید. توجه داشته باشد، عرض یا width تصویر نباید از 650 پیکسل بیشتر باشد. پس اگر عدد نمایش داده شده در این قسمت بیش از 650 است، آن را به 650 تغییر داده و آیکون قفل را جهت هماهنگ نمودن طول و عرض تصویر کلیک کنید.

در این مرحله باید پیش نمایشی از تصویر در کادر preview مشاهده شود، در انتها ok نمایید تا تصویر در پست درج گردد.

 

درج جدول: جهت درج جدول در پست ارسالی از نماد table استفاده نموده و تنظیمات مورد نظر خود مثل عرض، قطر بدنه، تعداد سطر و ستون و ترازبندی آن را مشخص کنید و سپس دکمه ok را فشار دهید. پس از درج جدول با کلیک راست روی آن می توانید به اضافه، حذف یا ادغام سطر، ستون، سلول و ... پبردازید. توجه داشته باشید که عرض یا width جدول نباید از 650 پیکسل بالاتر باشد.

 

درج لینک یا پیوند: برای ایجاد پیوند (link) به سایت های دیگر در پست خود، متن یا تصویر مورد نظر را انتخاب کرده، روی آیکون link در نوار ابزار ویرایشگر کلیک نمایید تا پنجره زیر باز گردد:

 
 
نوع پیوند را URL تعیین کرده و آدرس اینترنتی مورد نظر را در بخش URL درج می نماییم، در صورتی که می خواهید با کلیک روی لینک، صفحه مورد نظر در یک پنجره جدید باز شود، از سربرگ target، گزینه New window را انتحاب و در نهایت ok نمایید.
 
درج لینک دانلود: اگر آدرس اینترنتی وارد شده مربوط به یک فایل، سند یا برنامه بارگذاری شده در اینترنت باشد، پس از ارسال پست، با کلیک روی آن لینک، عملیات دانلود آن فایل آغاز می گردد.
 
در نهایت با فشردن کلید "ارسال مطلب"، محتوای مورد نظر در تالار مربوطه ارسال می شود.
 
 
همانگونه که مشاهده می شود، مطلب مورد نظر، در تالار "انجمن و وبلاگ" با عنوان تایپ شده، ارسال و در دسترس می باشد.
نام کاربری ارسال کننده مطلب "ravabet_rasekhoon" در زیر عنوان تاپیک نمایش داده شده است و تاریخ و زمان آخرین پست موجود در تاپیک و تعدا دفعات بازدید و تعداد پاسخ های داده شده به تاپیک(تعداد پست های موجود در تاپیک) در مقابل نمایش داده شده است.
 
با کلیک روی یک موضوع یا تاپیک، محتوای تاپیک که پست نامیده می شود نمایش داده می شود.
در شکل زیر، محتوای تاپیک "آموزش ارسال پست در انجمن راسخون" نمایش داده شده است.
 
 

 

تنها پست موجود در این تاپیک، پستی است که ایجاد کننده تاپیک ارسال نموده است.
در سمت راست، آواتار یا تصویر کاربری و در قسمت تحتانی پست، امضاء کاربری نمایش داده شده است. یک کاربر می تواند تصویر آواتار یا امضاء انجمن دلخواهی برای خود بارگذاری نماید که روش انجام این کار در ادامه آورده شده است.
با کلیک بر روی آواتار کاربری، امکان ارسال پیام به آن کاربر فراهم می شود. 
 
ارسال پست جدید یا پاسخ در یک تاپیک:
کاربران دیگر می توانند با استفاده از کلید "پست جدید" یا "پاسخ" ، ویرایشگر انجمن را باز نموده و از طریق آن، مطالب مورد نظر خود را در تاپیک پست نمایند، مثلاً نظر، سئوال یا مطلبی در ارتباط با تاپیک ارسال دارند.
 
نقل قول به پست های کاربران دیگر:
اگر بخواهید به پست ارسالی یک کاربر پاسخ دهید، گزینه دیگری با عنوان "نقل قول" وجود دارد، در صورتی که از این کلید در ارتباط با یک پست استفاده شود، کل محتوای آن پست بصورت خودکار در ویرایشگر باز شده کپی می شود و کاربر می تواند ذیل محتوای قبلی، نظر خود را مثلا با رنگ دیگری ارسال دارد تا کاربران بدانند متن ارسال شده کاربر دقیقا در پاسخ به چه پستی بوده است.
 
ویرایش پست ارسال شده:
یک کاربر می تواند، پست های قبلی خود را با استفاده از کلید "ویرایش" در ویرایشگر انجمن باز کرده و مورد ویرایش قرار دهد.
 
تشکر از پست های دیگران:
یک کاربر می تواند مراتب تشکر خود از یک پست را با فشردن کلید "تشکر" برای آن پست انجام دهد، بدین ترتیب نام کاربری شخص در ذیل پست و در بخش "تشکرات از این پست" اضافه می گردد و کاربر نوعی مشارکت سازنده و تعامل دوستانه در انجمن انجام داده است.
 
 
ب) تنظیمات محیط کاربری(پروفایل)

با ورود به سایت، مشخصات کاربری از قبیل آواتار یا تصویر پروفایل، تعداد پیام های خوانده نشده، امتیاز کاربر در سایت و کلید هایی جهت "ویرایش پروفایل" و "خروج از سیستم" نمایش داده می شود:

 

 

جهت ویرایش اطلاعات حساب کاربری و دسترسی به سایر امکانات مرتبط از قبیل فعالسازی و ارسال پیامک، ساخت وبلاگ، پست های ارسالی در انجمن، فاکتور های فروشگاه، صندوق پیام و ... روی   یا کلید  در بالای صفحه کلیک نمایید:

 

 

 

ج)تعیین آواتار یا تصویر کاربری انجمن

در این بخش می توانید تصویری دلخواه با ابعاد 85 در 85 پیکسل را به عنوان تصویر کاربری خود در انجمن برگزینید.

 

 

د) امکان قرار دادن امضاء در پایان پست های ارسالی

در پایین ویرایشگر ارسال پست در انجمن، گزینه ای باعنوان "نمایش امضاء شما" وجود دارد، با تیک زدن این گزینه و در صورتی که از طریق راهنمای ذیل اقدام به بارگزاری امضاء برای پستهای ارسالی درانجمن کرده باشید، امضاء شما ذیل پست ارسالی نمایش داده می شود.

 

 

 

ه) نظارت روابط عمومی بر پست های ارسالی

 

در این بخش، لیست پست هایی که کاربر تا کنون ارسال داشته است، مشاهده می شود.

همه پست های ارسالی توسط واحد نظارت روابط عمومی مورد بررسی و تایید قرار می گیرند. این فرآیند از 30 دقیقه تا حداکثر 72 ساعت در روز های تعطیل امکان تاخیر دارد.

بر این اساس، وضعیت پست های ارسالی می تواند در 2 حالت باشد:

1- تایید شده: پست هایی که توسط واحد نظارت روابط عمومی تایید شده اند و امتیاز آنها به حساب کاربری اضافه شده است.

2- در حال تایید : پست هایی که هنوز توسط واحد نظارت روابط عمومی تایید نشده اند، لذا امتیاز آنها به حساب کاربری اضافه نشده است.

 

 

 

و) سایر مطالب مفید و کاربردی

1- هر کدام از ابزارهای موجود در ویرایشگر انجمن کارشان چیست؟ 

2- روش ارسال ویدئو در انجمن راسخون/ فرمت Flv
3- روش پخش فایل های صوتی در پست های انجمن
4- چگونه لینک را از پستهای ارسالی برداریم
5- سایر پرسش و پاسخ ها در مورد راسخون 
 

 

 

با آرزوی موفقیت و بهروزی برای کاربران گرامی پرتال راسخون

 

 

🎓🎓🎓آموزش ویدیویی نوار ابزار راسخون 🎓🎓🎓

http://rasekhoon.net/forum/thread/1244080/page1

 
       
شنبه 21 دی 1392  2:39 PM
تشکرات از این پست
nazaninfatemeh salma57 mahdyyar110 AliFanoodi aminna mostafaei saeed722711 catcat siryahya arbv127 mohsenshabani mmf5243 moradi92 haj114 agaei123 guardian cloner33 nargesza mehras97 m_shafie arahimi41 f3080h517 amirali123 m2a9452 mehdi_sahrakar kordabadi hoseindehghanparvar salamkhoobi mrezass zohreh9201 ahmad991 parisaexp mammads2 ria1365 ghalbeiran2 ali1560 shahram_6840 ma23hasan amir13801022 golestan98 mhzahraee sadramasih yaali313 masoud0012 mamadd mdst313 0014661802 armanian sadegh_m2 rasekhoon_m abas1387 miladnadimi shayesteh2000
دسترسی سریع به انجمن ها