درباره ی زالو درمانی

 
taha1381
taha1381
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : آذر 1392 
تعداد پست ها : 65

درباره ی زالو درمانی

درباره ی زالو درمانی

واحد تندرستی و سلامت تبیان زنجان-

 

تفاوت زالو درمانی در طب سنتی ایران با زالو درمانی مدرن

در طب سنتی ایران هر داروئی دارای مزاج است و هر بیماری نیز مزاج خاص خود را دارد به همین دلیل تمام مراحل درمان باید بر اساس اصلاح طبع و مزاج باشد زالو كه یك داروی بسیار با ارزش و معجزه گر است دارای مزاج است و باید با در نظر گرفتن مزاج بیمار استفاده شود

از طرفی در توصیه ها و دستورات طب سنتی ایران ابتدا باید به بیمار مصلح و منضج داده شود و بدن از اخلاط فاسد پاك شده بعد زالو درمانی انجام شود تا اثر زالو بیشتر باشد .

به همین دلیل وقتی كه بیمار دارای غلبه اخلاط فاسد است نباید زالو درمانی كند چون خود زالو شاید تجمع یا تخلیه نابجای اخلاط شده و بجای درمان و شفای بیماران ، درد آنها را زیاد تر كند یا اینكه تأثیری نداشته باشد .

پس در طب سنتی ایران زالو درمانی دارای مقدمات و مؤخرات است توصیه های جالبی قبل و بعد از زالو درمانی وجود دارد كه می تواند اثر درمانی زالو را صد چندان كند .

تبیان زنجان

 اما در زالو درمانی اروپائی و آمریكایی متأسفانه هیچ توجهی به مزاج زالو ، مزاج بیمار و اصلاح طبع نمی شود و زالو درمانی بصورت ماشینی و شبیه دارو درمانی مدرن انجام می شود . یعنی بدون توجه به سیستمهای مختلف بدن و تعادل مزاج ، زالو درمانی بصورت موضعی انجام می شود 

تجویز زالو مثل تجویز استامینوفن ، بدترین نوع زالو درمانی است كه متأسفانه امروز در بسیاری از كشورهای جهان در حال انجام است .

آنها نمی دانند كه این كار ضربه ی مهلكی به علم زالو درمانی می زند چون تمام تحقیقات و پژوهش آنها نیز دارای اشكال است وقتی اصل زالو درمانی ایراد داشته باشد این اشتباه به كتب و مقالات منتقل می شود و یك عمر این علم را تحت تأثیر خود قرار می دهد .

به عنوان مثال اگر 100 نفر كه دارای بیماری انسداد عروق كرونر هستند برای زالو درمانی انتخاب بشوند و برای آنها پاكسازی واصلاح طبع انجام نشود شاید در بعضی از آنها نتیجه ی معكوسی بدهد و حتی حال بعضی از بیماران بهتر نشود . نتیجه ی این تحقیق ظالمانه است چون می تواند اصل علم زالو درمانی را نابود كند .

 حالا تصور كنید اگر زالو درمانی این صد نفر طبق توصیه ی طب سنتی ایران انجام شود یعنی بعد از پاكسازی برای آنها زالو درمانی انجام دهیم نتیجه ی تحقیق حیرت آور و معجزه آسا خواهد بود و در مقایسه با روش قبلی كاملاً نتایج متفاوت خواهد بود .

پس كشورهای غربی مثل اشتباهاتی كه در طب مدرن مرتكب شدند در این رشته نیز مرتكب شده اند . درعین حالیكه كارهای تحقیقاتی و آزمایشگاهی بسیار با ارزشی انجام داده اند اما بدلیل اشكال اساسی در روش درمانی نتیجه ی كار آنها معكوس خواهد بود .

سه شنبه 3 دی 1392  07:21 ب.ظ
تشکرات از این پست
mhvarzaneh
mhvarzaneh
mhvarzaneh
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آذر 1392 
تعداد پست ها : 758
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:درباره ی زالو درمانی

قیافه ادم رو زشت میکنه

یکم هم چندش اوره

سه شنبه 3 دی 1392  07:43 ب.ظ
تشکرات از این پست
mhvarzaneh
mhvarzaneh
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آذر 1392 
تعداد پست ها : 758
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:درباره ی زالو درمانی

ولی در کل بسیار مفیده

در ضمن از شما تشکر میکنم

سه شنبه 3 دی 1392  07:45 ب.ظ
تشکرات از این پست
taha1381
دسترسی سریع به انجمن ها