0

آموزش بورس برای تازه کاران ، روش ورود به بازار بورس

 
nikbakht88
nikbakht88
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1388 
تعداد پست ها : 5887
محل سکونت : تمام ایران سرای من است

آموزش بورس برای تازه کاران ، روش ورود به بازار بورس

آموزش بورس برای تازه کاران ، روش ورود به بازار بورس

 
با توجه به بازدهی خوب بورس تهران از پاییز سال 91 آغاز شده است، افراد زیادی تمایل پیدا کرده‌اند در این بازار حضور یابند و سرمایه‌ مازادشان را در بورس سرمایه‌گذاری کنند.

 

برخی افراد به اشخاص عادی توصیه می‌کنند وارد بورس نشوند. بسیاری هستند که افراد تازه‌کار را از ورود به بورس منع می‌کنند و دلیل اینکار را پرریسک بودن این بازار و امکان مسدود شدن سرمایه برای مدت طولانی می‌دانند، در حالی که اگر همین افراد تازه‌کار ، دانش و آموزش‌های لازم و تجربیات کافی را بدست بیاورند، می‌توانند مانند همان افراد حرفه‌ای که در بازار بورس فعال هستند سرمایه‌گذاری‌های پرسود انجام دهند و موفق باشند.

در این مطلب قصد ما این است که نحوه شروع سرمایه‌گذاری در بورس را بصورت ساده و کلی، برای شما شرح دهیم و وارد جزییات نخواهیم شد.

اولین قدم، گرفتن کد سهامداری از طریق یکی از کارگزاران

برای معامله در بازار بورس شما نیاز به یک کارگزار رسمی و کدسهامداری دارید. کارگزار در واقع واسط بین شما و بازار بورس می‌باشد و معاملات سهام توسط کارگزار انجام می‌شود. 
کدسهامداری نیز نشان‌دهنده هویت شما در بورس تهران می‌باشد و شما با کدسهامداری شناخته می‌شوید. ده‌ها کارگزاری مختلف وجود دارد و شما می‌توانید برای گرفتن کد سهامداری به یکی از کارگزاری‌ها در شهر خودتان مراجعه کنید. اگر در شهر شما هیچ کارگزاری وجود ندارد، می‌توانید به وسیله سایت‌ کارگزار مربوطه، درخواست کدسهامداری را بصورت غیرحضوری برای کارگزار ارسال کنید.

برای مشاهده توضیحات کامل درباره کارگزاران و آدرس آنها روی لینک زیر کلیک کنید:
http://www.mofidonline.ir/5518/brokers.html

 برای ثبت‌نام غیرحضوری در کارگزاری و دریافت کدسهامداری، با گرفتن پرینت قرارداد که در سایت کارگزاری‌ها موجود است انرا تکمیل کرده و همراه با مدارک موردنیاز توسط پست به آدرس کارگزار ارسال می‌کنید. روند دریافت کدسهامداری ممکن است در کارگزاری‌ها متفاوت باشد و به سیاست کاری کارگزاری‌ها بستگی دارد. راهنمای ثبت‌نام غیرحضوری را می‌توانید در سایت کارگزاری‌ها بخوانید. به طور معمول حداکثر پس از 15 روز کدسهامداری برای شما ارسال می‌شود و می‌توانید با استفاده از سیستم معاملات اینترنتی یا آنلاین، خرید و فروش سهام را انجام دهید.

فکر می‌کنم اکثر کارگزاری‌ها سیستم معاملات انلاین یا حداقل امکان معاملات اینترنتی را داشته باشند. در سیستم معاملاتی انلاین که بهترین نوع سیستم معاملات است، خرید و فروش آنی و لحظه‌ای سهام امکان پذیر است. به این معنی که شما به محض وارد کردن سفارش، خرید یا فروش در همان لحظه انجام می‌شود و نیازی به انجام کار از طریق کارگزاری نیست. البته در هر حال این کارگزار است که این عمل را برای شما انجام می‌دهد ولی خرید و فروش اتوماتیک شده و دخالت انسانی در آن وجود ندارد.

نحوه معاملات آنلاین سهام و خرید و فروش سهم خیلی ساده و پیش پا افتاده است و حتی افرادی که در زمینه اینترنت دانش اندکی دارند می‌توانند خرید و فروش سهام را از طریق سیستم‌های آنلاین انجام دهند. در صورت نیاز، نحوه خرید و فروش توسط سایت کارگزاری به شما آموزش داده می‌شود.

(درباره معاملات غیرحضوری و آنلاین سهام در این مطلب می‌توانید توضیحات کوتاهی را مشاهده فرمایید)

با کم شروع کنید

 پس از دریافت کدسهامداری و توضیحات مربوطه از کارگزاری، وارد سیستم آنلاین یا اینترنتی شوید و بخش‌های مختلف انرا با دقت بررسی کنید. پس از خواندن مطالب آموزشی، بهتر است دست بکار شوید و برای بدست آوردن تجربه خرید و فروش، مبلغ خیلی کمی (مثلا 500 هزار تومان) سهام خریداری کنید. توجه کنید که توقع نداریم از این مبلغ کم، سودی نصیب شما شود و این خرید فقط جهت آشنایی شما با روند معاملات و بازار است.اولین پله ها در بورس

البته بازهم به این معنی نیست که حتی همین 500 هزار تومان سهام را بدون فکر و بررسی خریداری کنید. با استفاده از آموزش‌هایی که در این سایت و سایت‌های آموزشی دیگر خوانده‌اید این خرید را انجام دهید و پس از خرید، روند قیمتی سهم را بررسی کنید. اخبار مرتبط با بازار و شرکتی که سهام آنرا خریداری کرده‌اید را بخوانید و در زمانی که تعیین کرده‌اید و فکر می‌کنید مناسب است، سهام خودتان را بفروشید.

در واقع هدف از اینکار، استارت اولیه و صرفا ورود به بازار است. خرید سهام، هرچند به تعداد کم باعث می‌شود بازار را پیگیری کرده و شروع به یادگیری نمایید.

هشدار : به هیچ عنوان بدون اطلاعات و دانش کافی و قبل از اینکه درک صحیحی از بازار بدست نیاورده‌اید، سرمایه اصلی که برای اینکار کنار گذاشته‌اید را وارد بورس نکنید. بازار بورس تهران برای افراد مبتدی و افرادی که از آن شناخت کافی ندارند دارای ریسک زیادی است و امکان از دست دادن بخش زیادی از سرمایه وجود دارد.

بنابراین اگر تازه‌کار هستید با پول زیاد وارد اینکار نشوید، پس از چندین بار معامله و یادگرفتن فوت و فن، به همان نسبتی که سطح دانش و اطلاعات‌تان افزایش می‌یابد، می‌توانید سرمایه‌تان را در بازار افزایش دهید.
 

ممکن است برای‌تان سوال پیش بیاید که چرا باید با مبلغ کم وارد معاملات بورس شد ؟ وقتی با مبلغ کمی وارد بازار شوید، حتی اگر درصد زیادی ضرر کنید، ضربه سختی به شما نخواهد خورد. در عوض تجربه ارزشمند و گرانبهایی بدست می‌آورید که ارزش آن فوق‌العاده زیاد است. 

 

نکات خیلی مهم در بازار بورس

1 – فراموش نکنید، افراد خیلی کمی هستند که همه معاملات آنها موفقیت آمیز است. باید سعی کنید خودتان را به جایی برسانید که حداقل از هر 5 معامله‌ای که انجام می‌دهید 4 مورد آن درست باشد.

2 - اولیت اول شما در بورس باید حفظ سرمایه ، اولویت دوم حفط سودهای قبلی‌ و اولویت سوم سود کردن باشد. حفظ سرمایه مهم‌ترین اصل است چون اگر سرمایه خودتان را از دست بدهید، دیگر چیزی ندارید که با آن معامله کنید و سود ببرید.

3 - بازار همیشه مثبت و رو به رشد نیست. همیشه خود را برای زمانی که بازار منفی می‌شود آماده کنید و اطلاعات‌تان را برای پیروز شدن در شرایط سخت بالا ببرید.
 
4 – از تجربیات دیگران استفاده کنید و وقتی اشتباهی انجام دادید، آنرا بپذیرید، آن اشتباه را تصحیح کنید و درس بزرگی که از آن اشتباه گرفته‌اید را در جایی یادداشت کنید.

برای کسانی که قصد دارند سرمایه‌گذاری در بورس را آغاز نمایند، یک کتاب آموزشی با نام آموزش گام به گام بورس توسط سازمان بورس و اوراق بهادار تهران منتشر شده است که توصیه می‌کنم آنرا از این لینک دانلود کرده و بخوانید. این کتاب pdf برای اینکه با اطلاعات اولیه آشنا شوید بسیار مفید است.
 
سایر فایل‌های آموزشی مرتبط با بورس و اوراق بهادار را می‌توانید از طریق لینک‌های زیر دانلود کنید:
 
بورس در بیست دقیقه

 

خطاهای رایج در سرمایه گذاری

 بورس در نگاه کلی

مدیریت سرمایه گذاری در بورس

آموزش گام به گام معاملات آتی

آموزش تحلیل تکنیکال

مدیریت ریسک

صندوق سرمایه گذاری مشترک

صکوک چیست؟

اوراق قرضه چیست ؟

آشنایی با ارکان بازار اوراق بهادار

 آموزش تحلیل تکنیکال برای مبتدیان
 
این مطلب یک آموزش کلی برای کسانیست که قصد ورود به بازار بورس را دارند. بخشی از سایت مفیدآنلاین به آموزش تازه‌کاران اختصاص دارد که مطالب آنرا از اینجا می‌توانید پیگیری کنید : خواندن و یادگیری را ادامه دهید.
 
همچنین می‌توانید سوالات‌تان را در انجمن مفیدآنلاین مطرح نمایید تا پاسخ داده شود.

مطمئنا شما هم می‌توانید مانند بسیاری از افراد دیگر، در بورس موفق باشید. 
 

 

سه شنبه 26 آذر 1392  7:39 PM
تشکرات از این پست
masoudranjbar amirali123 m31121391 mohsen_alavi omiddeymi1368 mohsenshabani ashkbous oghab6668 hosinsaeidi aftabm siryahya
nikbakht88
nikbakht88
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1388 
تعداد پست ها : 5887
محل سکونت : تمام ایران سرای من است

پاسخ به:آموزش بورس برای تازه کاران ، روش ورود به بازار بورس

ضمن سلام و وقت بخیر

راسخونی های گرامی مطالب فوق برگرفته از سایت کارگزاری مفید است که  به زبان ساده توضیح داده شده. مطالب دیگری نیز برای آموزش مقدماتی در نظر گرفته شده، اما با توجه به روان بودن مطالب فوق، در حال حاضر این مطلب برگزیده شد. استفاده از مطالب سایت مفید، بمنزله تبلیغ کارگزاری مفید نمی باشد اما در مراحل آموزشی بیشتر از این سایت استفاده خواهد شد. متن کامل را از طریق آدرس زیر مطالعه بفرمایید.

http://www.mofidonline.ir/learning-for-beginners

سه شنبه 26 آذر 1392  7:53 PM
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon salma57 mohsen_alavi omiddeymi1368 ashkbous
sama90
sama90
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : تیر 1392 
تعداد پست ها : 159

پاسخ به:آموزش بورس برای تازه کاران ، روش ورود به بازار بورس

تشکر همیشه برام جالب بوده درباره بورس بیشتر بدونم

جمعه 18 بهمن 1392  12:51 AM
تشکرات از این پست
nikbakht88 omiddeymi1368 ashkbous
mohsenshabani
mohsenshabani
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آبان 1392 
تعداد پست ها : 2227
محل سکونت : روی کره خاکی

پاسخ به:آموزش بورس برای تازه کاران ، روش ورود به بازار بورس

راستشو بخواید از علاقه مندان بورس هستم و اطلاعاتم در مورد بورس کمه انشاالله با خوندن این مطالب به اطلاعاتم افزوده بشه

با تشکر از حسن انتخابتون

تمام هفته گناه و غروب جمعه دعا             کمی خجالت از این انتظار هم خوب است           الهم عجل لولیک الفرج

چهارشنبه 23 بهمن 1392  7:04 PM
تشکرات از این پست
nikbakht88 ashkbous omiddeymi1368
navidafshar
navidafshar
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 215
محل سکونت : البرز

پاسخ به:آموزش بورس برای تازه کاران ، روش ورود به بازار بورس

واقعا از بابت این آموزش از شما سپاسگذاری میکنم .

بسیار آموزنده بود .

جمعه 25 بهمن 1392  10:52 AM
تشکرات از این پست
nikbakht88 ashkbous omiddeymi1368
muhammad_mahdi
muhammad_mahdi
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1391 
تعداد پست ها : 558
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:آموزش بورس برای تازه کاران ، روش ورود به بازار بورس

نمیشه یه مثال عینی بزنین که مثلا برای سرمایه گذاری دقیقا چه کاری کنیم

کارهای گام به گامشو بگین

سه شنبه 26 فروردین 1393  9:39 PM
تشکرات از این پست
nikbakht88 omiddeymi1368
nikbakht88
nikbakht88
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1388 
تعداد پست ها : 5887
محل سکونت : تمام ایران سرای من است

پاسخ به:آموزش بورس برای تازه کاران ، روش ورود به بازار بورس


نقل قول muhammad_mahdi

نمیشه یه مثال عینی بزنین که مثلا برای سرمایه گذاری دقیقا چه کاری کنیم

کارهای گام به گامشو بگین

سلام

راسخونی گرامی آموزش های زیادی در این زمینه وجود دارد که ساده ترین ها را در سایت راسخون در زیر تالار بورس قرار دادیم. اولین مرحله کسب اطلاعات است که شما تلاش کنید اطلاعاتتون را در این زمینه بالا ببرید. مرحله بعد گرفتن کد سهامداری است که با مراجعه به کارگزاری های معتبر (لیستشون توی همین قسمت وجود دارد) کد سهامداری دریافت می کنید و بعد مثل حساب بانکی با اون کار می کنید (خرید و فروش می کنید).

اما پیشنهاد بنده به شما :

http://rasekhoon.net/forum/thread/866055/page1/

کد بورسی مجازی بگیرید و خرید و فروش مجازی انجام بدید البته مطابق با دانش و اطلاعات خودتون و تا زمانی که مهارت نیافته اید وارد نشوید و اگر سرمایه زیادی برای ورود به بورس دارید و اطلاعاتتون تکمیل نیافته، در فرصت مناسب به صندوق ها سر مایه گذاری مراجعه کنید تا اونها برای شما سرمایه گذاری کنند. این نکته را در نظر بگیرید که بورس چهار ماهه که شرایط مناسبی ندارد و ورودتون را به زمانیب موکول کنید که روند صعودی بورس تثبیت شود.

در ضمن در این تالار دو استاد برجسته  حضور دارند و راهنمای شما در موارد تخصصی هستند.

موفق باشید.

 

چهارشنبه 27 فروردین 1393  11:43 AM
تشکرات از این پست
omiddeymi1368
greensig
greensig
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مهر 1394 
تعداد پست ها : 3

پاسخ به:آموزش بورس برای تازه کاران ، روش ورود به بازار بورس

مفاهیم و اصطلاحات رایج در بورس

نماد

نماد، در واقع نام اختصاري شرکت هاي پذيرفته شده در بورس است. براي مثال، نماد شرکت پتروشيمي خارک در بورس، شخارک (به کسر ش) است. حرف اول نماد، برگرفته از صنعتي است که شرکت در آن قرار دارد و بخش دوم نماد، در واقع خلاصه نام شرکت است. مثلا در نماد شخارک، حرف ش بيانگر صنعت شيميايي و کلمه خارک، مخفف عبارت پتروشيمي خارک است. فعالان بورس، عمدتا بجاي استفاده از نام کامل شرکت ها، نماد آنها را بکار مي برند.

توقف نماد

گاهش اوقات، معاملات سهام برخي شرکت ها در بورس بصورت موقتي، متوقف مي شود. در اين حالت، اصطلاحا مي گويند نماد شرکت متوقف شده است. عمدتا بورس زماني نماد يک شرکت را متوقف مي کند که رويدادي حائز اهميت درخصوص آن شرکت اتفاق افتاده باشد، به نحوي که اين رويداد بتواند موجب افزايش يا کاهش بيش از اندازه قيمت سهام شرکت شود. براي مثال، قبل از برگزاري مجامع ساليانه شرکت، نماد آن شرکت متوقف مي شود، زيرا در مجمع ساليانه، سود سهامداران مشخص خواهد شد و اين موضوع، مي تواند بر قيمت سهم بعد از مجمع، تأثير زيادي داشته باشد. طبيعتا توقف نماد در اينگونه موارد، به سرمايه گذاران اجازه مي دهد تا پس از انتشار اطلاعات کامل و شفاف شدن وضعيت شرکت، در شرايط يکسان و عادلانـه، درخصوص خريد، فروش و يا نگهداري آن سهم تصميم گيري کنند.

ادامه در سیگنال سبز

 

دوشنبه 20 مهر 1394  4:12 PM
تشکرات از این پست
omiddeymi1368
greensig
greensig
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مهر 1394 
تعداد پست ها : 3

پاسخ به:آموزش بورس برای تازه کاران ، روش ورود به بازار بورس

نقاط مقاومتی – حمایتی مناطقی هستند که در مقابل صعود سهم وجود دارند و از صعود سهم برای اهداف قیمتی بالاتر جلوگیری می کنند لذا در صورتی که این مقاومتها شکسته شوند و سهم در بالای این نقاط  ادامه در سیگنال سبز

دوشنبه 20 مهر 1394  4:13 PM
تشکرات از این پست
omiddeymi1368
omiddeymi1368
omiddeymi1368
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1391 
تعداد پست ها : 6610
محل سکونت : خراسان جنوبی / بیرجند

پاسخ به:آموزش بورس برای تازه کاران ، روش ورود به بازار بورس

سلام. دوستان اوضاع بورس الآن چه جوریه؟ سرمایه گذاری توی بورس در حال حاضر توصیه میشه یا نه بیخیالش بشیم؟؟!!!

واسه كسي خاك گلدون باش،
كه اگه به آسمون رسيد،
بدونه ريشه‌اش كجاست ...

دوشنبه 20 مهر 1394  4:19 PM
تشکرات از این پست
shahrokhnouri
shahrokhnouri
کاربر جدید
تاریخ عضویت : دی 1397 
تعداد پست ها : 1

پاسخ به:آموزش بورس برای تازه کاران ، روش ورود به بازار بورس

سلام

ممنون از مطلب مفیدتون.

 

 

برای بحث آموزش بورس من دو تا مطلب رو توصیه می کنم بچه ها بخونن:

 

ویدیو های رایگان آموزش بورس بآشگاه :

https://bashgah.com/blog/%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3/

مطلب یادگیری بورس ویژه تازه واردان بآشگاه: 

https://bashgah.com/blog/سرمایه-گذاری-در-بورس-برای-تازه-واردان/

یه خورده از مطلب شون رو می تونید اینجا بخونید:

 

تا همین چند سال‌ اخیر، اکثر مردم تنها راه پس‌انداز یا حتی سرمایه‌گذاری کردن را نگهداری پول‌های خود در بانک می‌دانستند. دلیلش هم این بود که با سایر روش‌های سرمایه‌گذاری آشنایی نداشتند. مثلاً آن‌ها نمی‌دانستند که یک فرد عادی می‌تواند با سرمایه‌گذاری در واحدهای یک شرکت تولیدی، به اندازه دارایی خود در مالکیت آن‌ شرکت مشارکت کند. یا اینکه به اندازه دارایی خود در یک شرکت سرمایه‌گذاری سهیم شود.

حال سوال این است که آیا یک فرد عادی می‌تواند با سرمایه اندک خود، در سرمایه‌گذاری‌های بزرگ شریک شود؟

پاسخ این سوال مثبت است. بازار سرمایه و به ویژه بازار بورس اوراق بهادار این امکان را فراهم می‌کند تا هر فرد به میزان دارایی و سرمایه‌ای که دارد در یک یا چند شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری کند، و در سود آن‌ها شریک شود.

در صورتی‌که ترجیح می‌دهید نکات این مطلب را در یک کلاس آموزشی بیاموزید، فرم پیش ثبت نام دوره آشنایی با بازار سرمایه را تکمیل نمایید.

 

بورس چیست؟

قبل از آنکه به توضیح بورس بپردازیم، بهتر است ابتدا یادآوری کنیم که بازار چیست:

در مطلب بازار و انواع آن به توضیح مفصلی از بازار پرداختیم. اما در یک تعریف ساده، بازار مکانی هست که در آن خرید و فروش صورت می‌گیرد. هرگاه شرایطی برقرار شود که بین خریدار و فروشنده رابطه برقرار شود و معامله‌ای صورت بگیرد بازار تشکیل شده است.

در بازار به‌طور کلی ۲ نوع دارایی مورد معامله قرار می‌گیرد:

الف- دارایی فیزیکی: مانند زمین، ساختمان،انواع کالا و …..

ب-دارایی مالی: دارایی‌های اسنادی مانند سهام، اوراق مشارکت و …

حالا با توجه به آنچه از بازار دانستیم، به تعریف بورس می‌پردازیم:

بورس نهاد سازمان‌یافته‌ای است که از جمله ارکان عمده و اساسی در بازار سرمایه محسوب می‌شود. کارکردهای اصلی آن به قرار زیر است:

  • مدیریت انتقال ریسک
  • شفافیت بازار
  • کشف قیمت
  • ایجاد بازار رقابتی
  • جمع‌آوری سرمایه‌ها و پس‌اندازهای کوچک برای تامین سرمایه مورد نیاز برای فعالیت‌های اقتصادی

در بازار بورس، کالاهای مختلفی مورد معامله قرار می‌گیرد و بر همین اساس بازار بورس به ۳ دسته کلی تقسیم می‌شود:

  • بورس کالا: بورس کالا، بازار متشکل و منسجمی است که تعداد زیادی از فروشندگان، کالای خود را عرضه و کالای مربوطه پس از بررسی‌های کارشناسی و قیمت‌گذاری توسط کارشناسان آن بازار، به خریداران ارائه می‌شود.در این بورس معمولا مواد خام و مواد اولیه مورد معامله قرار می‌گیرد. هر بورس کالایی را با نام کالایی که درآن معامله می‌شود می‌شناسند. مثلا بورس نفت، بورس گندم و… بورس کالا خود به بازار فیزیکی و بازار ابزار مشتقه تقسیم می‌شود.
  • بورس ارز: خرید و فروش پول‌های خارجی در این بورس انجام می‌شود. البته این نوع بورس در ایران فعال نیست.
  • بورس اوراق بهادار: در این نوع بورس دارایی‌هایی مانند سهام، اوراق مشارکت و …. مورد معامله قرار می‌گیرد.
دوشنبه 24 دی 1397  5:48 PM
تشکرات از این پست
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 21184
محل سکونت : کرمانشاه

پاسخ به:آموزش بورس برای تازه کاران ، روش ورود به بازار بورس

مطلب جدید و خوبی ارسال کرده اید .ممنون

شنبه 14 اردیبهشت 1398  4:30 PM
تشکرات از این پست
behnam75
behnam75
کاربر جدید
تاریخ عضویت : مرداد 1397 
تعداد پست ها : 1

پاسخ به:آموزش بورس برای تازه کاران ، روش ورود به بازار بورس

این روزها بورس تهران دارد رکورد تعداد معامله‌گران بورسی را هفته به هفته می‌شکند. سهام عدالت، بازدهی بازار سرمایه و تورم از مهم‌ترین علل افزایش بی‌سابقه تعداد کدهای بورسی است. و البته چیزی که در این میان مغفول مانده است «آموزش بورس» است.

در سال ۹۹ بورس تبدیل به یکی از منابع درآمدی دولت شده و دولت با آزادسازی و فروش سهام عدالت، ارائه انواع صندوق ETF و افزایش عرضه اولیه سعی دارد اهداف درآمدی خود را محقق سازد. اما اشکالی که در این بین وجود دارد این است که دولت هیچ توجهی به بحث آموزش بورس ندارد.

اینکه اصلا خود بورس چیست؟ برای ورود به بورس چه کاری باید انجام دهیم؟ چقدر سرمایه برای فعالیت در بورس نیاز داریم؟ و…

آموزش بورس کمک می‌کند تا افراد در بالا و پایین‌های بازار سرمایه آگاهانه تصمیم بگیرند و با رفتارهای هیجانی سرمایه و پولشان را به خطر نیندازند.

اخباری منتشر می‌شود از اینکه بازدهی بورس از دلار و طلا و سکه بیشتر است و خیلی‌ها که بدون آموزش بورس می‌خواهند وارد بازار سهام شوند، فکر می‌کنند که پولشان را در بورس سرمایه‌گذاری می‌کنند و سر ماه حداقل ۲۰ درصد به سرمایه‌شان اضافه می‌شود. وقتی هم که قیمت سهامشان کاهش پیدا می‌کند، به‌صورت هیجانی سهامشان را به فروش می‌رسانند، بدون اینکه آینده را در نظر بگیرند.

اما اگر این افراد با مفاهیم پایه‌ای بورس آشنا باشند، حداقل می‌دانند که بورس به این راحتی‌ها نیست. آموزش بورس کمک می‌کند تا افراد در بالا و پایین‌های بازار سرمایه آگاهانه تصمیم بگیرند و با رفتارهای هیجانی سرمایه و پولشان را به خطر نیندازند.

شنبه 22 شهریور 1399  10:23 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها