0

روز خاتم بخشی حضرت علی (علیه السلام)

 
voiceofrain
voiceofrain
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1391 
تعداد پست ها : 2005
محل سکونت : اصفهان

روز خاتم بخشی حضرت علی (علیه السلام)

 
روز خاتم بخشی حضرت علی (علیه السلام)

 

 

برو اي گداي مسکين در خانه‌ي علي زن
که نگين پادشاهي دهد از کرم گدا را

 

در این روز امیرالمومنین علیه السلام در مسجد  انگشتر خود را در حالت رکوع به سائل بخشید و آیه مبارکه « انما ولیکم الله و رسوله و الذین آمنوا الذین یقیمون الصلاه و یوتون الزکاة و هم راکعون» در شأن آن حضرت نازل شد.
امام صادق علیه السلام درباره معنای  این آیه شریفه از پدرشان از جدشان علیهم السلام نقل می کنند که فرمودند:  «یعرفون نعمه الله ثم ینکرونها»[نحل، 83]؛ نعمت خداوند را می شناسند و سپس آن را انکار می کنند.
حضرت فرمودند: هنگامی که آیه مبارکه «انما  ولیکم الله...» نازل شد عده ای از اصحاب  پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم در مسجد مدینه جمع شدند بعضی به بعض دیگر  گفتند: درباره  این آیه چه می گویید؟
 بعضی گفتند:  اگر منکر این آیه شویم سایر آیات را هم منکر می شویم و اگر ایمان  به این آیه بیاوریم و قبول کنیم برای ما ذلت است زیرا علی بن ابی طالب بر ما مسلط می شود.
عده ای از منافقین  گفتند: ما می دانیم  محمد در آنچه می گوید صادق است. او را به ظاهر دوست داریم ولی از علی علیه السلام در آنچه امر می کند اطاعت نمی کنیم.
حضرت فرمودند: در این هنگام این آیه نازل شد (یعرفون نعمه الله ثم ینکرونها) یعنی: ولایت علی بن ابی طالب را می شناسند و حال آنکه اکثر آنها  که آن را می شناسند نسبت به ولایت آن حضرت کافرند.

 
 

بـازم با گریه خوابم برد       بـازم خواب تــــو را دیدم

دوباره....

چقدر غمگینم و تنـــها  چقدر می خوام که باز بـارون بباره

 

بزن بــارون  ببار آروم  بروی پلکای خسته ام

بزن بــارون تو می دونی هنوزم یاد اون هستم

 

چهارشنبه 8 آبان 1392  1:41 PM
تشکرات از این پست
mohamarezak
دسترسی سریع به انجمن ها