0

فوت و فن های شست وشوی لباس

 
mina_k_h
mina_k_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین

فوت و فن های شست وشوی لباس

شاید بین جوانانی که تازه ازدواج کرده اند و به خانه و زندگی خود رفته اند کسانی باشند که ندانند انواع پارچه را چطور باید شست تا از لطمه خوردن به کیفیت ، جنس یا رنگ آن جلوگیری شود. راهنمای شستن چند نوع پارچه را در ادامه بخوانید:

استات:پارچه هایی از جنس استات را تنها از طریق خشک شویی تمیز کنید مگر آن که در راهنمای شست وشوی آن قید شده باشد «قابل شست وشو با دست». در این صورت می توانید لباس را با یک شوینده ملایم و آب نیم گرم بشویید و به دور از حرارت مستقیم خشک کنید.

آکریلیک:لباس های آکریلیک را پیش از شست وشو به پشت برگردانید. این لباس ها را هم می توانید با دست و هم با ماشین لباسشویی با درجات کم بشویید.

نخ یا کتان:لباس های نخی یا کتانی اغلب الیافی محکم دارند و درجات بالا تر دمای آب را نیز تحمل می کنند. این لباس ها را پس از شست و شو در ماشین لباسشویی هنگامی که هنوز کمی مرطوب هستند اتو کنید و از اتوی بخار یا اسپری آب هنگام اتوکشی استفاده کنید تا نتیجه بهتری بگیرید. لباس های نخی سفید را می توان با استفاده از سفید کننده ها لکه گیری کرد. اما توجه داشته باشید که پس از لکه گیری لباس را خوب آبکشی کنید تا مایع سفید کننده به صورت لکه های زرد رنگ روی لباس باقی نماند.

پارچه های کشی یا استرچ:لباس های کشی را با دست بشویید و از آب گرم و شوینده ای ملایم استفاده کنید یا آن ها را در لباسشویی با درجه مخصوص الیاف مصنوعی بشویید. برای این لباس ها هرگز از سفید کننده استفاده نکنید؛ زیرا الیاف آن ها را از بین می برد. در ضمن لباس های سفید کشی را با لباس های رنگی در ماشین لباسشویی نشویید چون به سرعت رنگ می گیرند. اغلب لباس های کشی را می توان با درجه حرارت های پایین اتو کرد.

نایلون :لباس های نایلونی را بهتر است با دست بشویید زیرا الیاف ظریفی دارند. در صورتی که از ماشین لباسشویی برای این لباس ها استفاده می کنید درجه شست وشو را روی درجه مخصوص الیاف مصنوعی قرار دهید.

ابریشم: از آنجا که اغلب ابریشم های رنگ شده، رنگ پس می دهند بهتر است این لباس ها را خشک شویی کنید. در غیر این صورت پارچه های ابریشمی را با دست و با آب گرم و صابون به آرامی بشویید و آبکشی کنید. آب اضافی پارچه را با اندکی فشردن آن بگیرید و در حالی که هنوز مرطوب است آن را با درجه مخصوص ابریشم اتو کنید.

لباس های پشمی:لباس های پشمی را هرگز با آب گرم نشویید چون الیاف پشم کاملاً جمع می شود و به اصطلاح آب می رود. این لباس ها را با دست و در آب سرد بشویید یا به روش خشک شویی تمیز کنید.

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

سه شنبه 7 آبان 1392  11:22 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها