معرفی کتاب

 
nazarianali
nazarianali
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 1442
محل سکونت : خراسان رضوی

معرفی کتاب

زبور نور؛ هزار و یک نکته از زندگانی حضرت مهدی(عج)

مولف کتاب «زبور نور؛ هزار و یک نکته از زندگانی حضرت مهدی(عج)» گفت: در این اثر هر موضوع و مساله‌ مرتبط با امام زمان(عج) را که به ذهن آدمی خطور می‌کند، با استناد به منابع اهل سنت و شیعه، آیات قرآن و روایات آورده‌ام.

 

در کتاب «زبور نور؛ هزار و یک نکته از زندگانی حضرت مهدی(عج)» به جایگاه امام عصر(عج) پیش از تولد و نیز پیش از بعثت پیامبراسلام(ص) پرداخته‌ شده و نویسنده به مقوله امام عصر(عج) پیش از خلقت آدم و علل نوری خلقت ایشان بر اساس روایات موجود توجه کرده‌است. نخستین چاپ کتاب «زبور نور؛ هزار و یک نکته از زندگانی حضرت مهدی(عج)» با شمارگان سه هزار نسخه در 528 صفحه و با قیمت 170 هزار ریال از سوی انتشارات سعید منتشر شده است.

 

گزیده​ای از گفتگوی محمدرضا رمزی اوحدی، نویسنده کتاب با ایبنا را در ادامه می​خوانید:

 

- (با اشاره به فصل نخست اثر درباره علل نوری خلقت امام عصر(عج) پیش از ولادت): فصل‌های دیگر این نوشتار درباره موضوعات جایگاه امام زمان(عج) نزد انبیای الهی گذشته، مرتبه این امام غایب(عج) در عصر رسول‌الله(ص) و روایات و احادیث ائمه اطهار(ع) درباره امام زمان(عج) در منابع اهل سنت نوشته شده است.

 

- امام زمان(عج) پس از ظهور هشت ماه طول می‌کشد که مدیریت دنیا را در دست بگیرد، در کتاب زبور نور به چگونگی دقایق و ظرایف امامت حضرت مهدی(عج) در مدیریت دنیا، مباحث اقتصادی، مسایل سیاسی و حتی شکل هندسی ساختمان‌ها تا شهادت ایشان پرداخته شده است. همچنین در این اثر با بهره‌مندی از نظر و بینش آیت‌الله شاه‌آبادی، علامه طباطبایی و آیت‌الله آملی، مباحثی نظیر چگونگی تشرف، فرزندان و طول عمر حضرت مهدی(عج) بر اساس دلایل عقلی تشریح می‌شوند. در حقیقت، محتوای این کتاب، هیچ جای خالی و سوال بی‌پاسخی را در ذهن مخاطب به جا نمی‌گذارد.

 

- محتوای این اثر می‌کوشد تا هرچه را در ذهن انسان درباره امام عصر(عج) است، حتی به شکل موجز پاسخ دهد. تاکنون کتاب‌های متعددی درباره امام مهدی(عج) نوشته شده، اما کمتر کتابی به نحوه حکومت‌داری امام(عج) در دنیا و نیز ویژگی‌های جسمانی و طبی افراد در هنگام ظهور پرداخته است. در حقیقت، مباحث این کتاب ابعاد گوناگون امامت عصر(عج) و شرایط دنیا را به طور منسجم تشریح می‌کند که تاکنون در حوزه پژوهش و بازار نشر جای چنین کتابی خالی بود.

 

- البته نحوه نگارش و چگونگی انتقال مطالب کتاب زبور نور خالی از ایراد نیست، اما تاکنون بازخوردی مبنی بر نقطه ضعف کتاب دریافت نکرده‌ام.

 

- بر اساس حدیث امام صادق(ع) تا پیش از ظهور امام عصر(عج) بشر تنها به دو باب از ابواب علوم دست خواهد یافت، اما با ظهور دوازدهمین وصی خداوند بر زمین، 25 باب از از ابواب علوم بر بشر گشوده می‌شود. بر پایه این حدیث، درمان برخی بیماری‌های صعب‌العلاج نظیر سرطان در هنگام ظهور مانند درمان بیماری سرماخوردگی آسان خواهد شد.

 

- در روایات ائمه(ع) آمده است که در دوران پس از ظهور امام عمر آدمی بسیار افزایش خواهد یافت، به طوری که افراد، نسل هزارم خود را خواهند دید و سپس از دنیا می‌روند.

شنبه 4 آبان 1392  10:54 PM
تشکرات از این پست
nazarianali
nazarianali
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 1442
محل سکونت : خراسان رضوی

خانواده؛ساخت یک جلسۀ مطوَّل مَطوی در محضر مقام معظم رهبری

با توجه به تأکید مقام معظم رهبری بر موضوع سبک زندگی، جدیدترین محصول صهـبا با عنوان «خانواده» به نمایشگاه قرآن رسید. «خانواده»، کتابی است 128 صفحه‌ای و تماماً از بیانات معظم‌له، که ماحصل کار روی بیش از یک‌صد سخنرانی در جلسات خطبه‌خوانی عقد، نشست اندیشه‌های راهبردی با موضوع زن و خانواده، دیدار مداحان در سالروز میلاد حضرت فاطمه زهراسلام‌الله‌علیها و جلسات با بانوان نخبه است.
این کتاب در سبکی نو ارائه شده است به‌نام:«ساخت یک جلسۀ مطوَّل مَطوی در محضر مقام معظم رهبری.»

معرفی کتاب/ خانواده؛ساخت یک جلسۀ مطوَّل مَطوی در محضر مقام معظم رهبری

دیدگاه‌های منحصر به‌فرد حضرت آقا در نوع نگاه ایشان به زن و نقش او در خانواده و ارائه دادن الگوی جامع خانوادۀ اسلامی برای جوامع بشری در این کتاب باعث شده است تا مخاطب آن، فقط زوج‌های جوان نباشند و هرکس می‌خواهد خانواده‌ای تشکیل دهد، یا تشکیل داده و در ابتدای راه است، یا سال‌هاست که زندگی مشترک را شروع کرده و اکنون در فکر زندگی مشترک فرزندان است، می‌تواند مخاطب آن باشد.

:: اطلاعات بیشتر ::

شنبه 4 آبان 1392  10:56 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها