0

چگونه خوشبويش کنيم؟

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

چگونه خوشبويش کنيم؟

سرويس بهداشتي

همه‌جا را بوي مواد شوينده پر كرده!

بعد از حمام‌گرفتن يا شست‌وشوي طولاني‌مدت لباس در اين محيط يا حتي شستن فضاي سرويس‌هاي بهداشتي، معمولا تلفيقي از بوي چند ماده شوينده مختلف همراه بخار آب آن محيط حتي فضاي مجاور آن را دربر مي‌گيرد كه نه تنها چندان خوشايند نيست بلكه ممكن است در مورد بعضي مواد شوينده قوي مانند اسيدها و سفيدكننده‌هاي مربوطه، نفس‌گير و ناراحت‌كننده باشد. در چنين شرايطي پس از روشن‌كردن هواكش و بازكردن پنجره آن فضا، بلافاصله چند كبريت يا يك عدد شمع در محيط روشن كرده و چند دقيقه صبر كنيد. پس از طي اين مدت، خواهيد ديد كه اين راهكار چگونه معجزه‌آسا عمل خواهد كرد.

2 قاشق چاي‌خوري جوش‌شيرين را در 2 پيمانه آب حل كنيد و داخل اسپري بريزيد. اين مايع را مرتب در هواي اتاق اسپري كنيد. به اين ترتيب بوي بد موجود از بين مي‌رود.

يك پروژه نقاشي بي‌موقع در خانه

هميشه بهترين زمان براي رنگ‌آميزي داخل ساختمان، نيمه اول سال است كه هم امكان بازكردن پنجره‌ها وجود دارد، هم رنگ زودتر خشك مي‌شود و هم بوي حاصل از آن به سرعت از خانه خارج مي‌شود ولي اگر در شروع فصل سرما مجبور هستيد ديوارهاي خانه‌تان را رنگ‌آميزي كنيد و نگران بوي حاصل از رنگ آن هستيد، لااقل يكي از پيشنهادات زيرا را براي كاهش بوي رنگ به‌كار گيريد:

1 – لگن يا سطلي را از آب پر كنيد و در اتاقي كه تازه رنگ شده است قرار دهيد. آب، بوي رنگ را كاهش مي‌دهد.

2 – بعضي‌ها مي‌گويند اگر به رنگ مقداري وانيل اضافه كنيد، بوي آن كمتر مي‌شود. پيشنهاد آنها براي يك قوطي رنگ، 2 قاشق چاي‌خوري وانيل است. صحت و سقم قضيه با آنهاست؛ شما امتحان كنيد.

3 – بعضي ديگر عقيده دارند چند تكه سيب خوراكي را در بشقابي چيده و در فضايي كه بوي رنگ در آن پيچيده است، قرار دهيد. سيب بوي رنگ را به خود جذب كرده و آن را به حداقل مي‌رساند.

                                                                   

                                                                    سيگاركشيدن در اين مكان ممنوع!

سيگار کشيدن ممنوع

اگر دود سيگار شما را آزار مي‌دهد ولي يك مهمان سيگاري در منزل داريد كه مرتب درحال سيگاركشيدن است و شما هم نمي‌توانيد به او تذكر لازم را بدهيد، راهكارهاي زير را هنگام حضور او و پس از خروجش امتحان كنيد:

1 – چند عدد شمع در خانه روشن كنيد. شمع بوي دود سيگار را خنثي مي‌كند.

2 – عده‌اي بر اين عقيده‌اند كه براي رفع بوي دود سيگار كافي است چند كاسه حاوي مقداري سركه را در قسمت‌هاي مختلف خانه قرار دهيد. سركه بوي دود را به خوبي جذب مي‌كند.

3 – پس از خروج مهمان سيگاري از خانه استفاده از تركيب مقدار مساوي آب گرم و سركه در ظرفي گود مفيد است. سپس پارچه‌اي حوله‌اي را در محلول فرو برده و بعد از اينكه پارچه به‌طور كامل به اين محلول آغشته شد، آن را بيرون بياوريد و خوب بچلانيد. حالا پارچه را در بالاي سرتان مرتب تكان دهيد تا باقيمانده دود موجود در خانه و بوي حاصل از آن از بين برود.

4 – زغال روشن نيز بوي باقيمانده حاصل از دود سيگار را از بين مي‌برد. در نتيجه چند عدد زغال روشن را در ظرف‌هاي فلزي كوچك گذاشته و در نقاط مختلف خانه قرار دهيد. يك راه سريع براي عطرآگين‌كردن محيط خانه، استفاده از گرماست.

شما مي‌توانيد يك يا 2قطره از اسپري يا عطر مورد علاقه‌تان را روي حباب لامپ چراغ اتاق درحالي كه خاموش است اسپري كنيد. سپس چراغ را روشن كنيد. گرماي چراغ بوي عطر را در محيط اتاق پراكنده مي‌كند. 

راه‌هاي عطرآگين‌كردن خانه

يكي از ساده‌ترين روش‌ها براي ازبين‌بردن يا شايد به معناي ديگر خنثي‌كردن بوي ناخوشايند ايجادشده در محيط، استفاده از اسپري‌هاي خوشبوكننده هوا و بوگيرهايي است كه به صورت كارخانه‌اي در انواع و اقسام مدل‌ها و بوها توليد مي‌شوند. ولي در اينجا مي‌خواهيم چند بوگير خوشبوكننده دست‌ساز و خانگي را معرفي كنيم:

1)  2 قاشق چاي‌خوري جوش‌شيرين را در 2 پيمانه آب حل كنيد و داخل اسپري بريزيد. اين مايع را مرتب در هواي اتاق اسپري كنيد. به اين ترتيب بوي بد موجود از بين مي‌رود.

2)  يك راه سريع براي عطرآگين‌كردن محيط خانه، استفاده از گرماست. شما مي‌توانيد يك يا 2قطره از اسپري يا عطر مورد علاقه‌تان را روي حباب لامپ چراغ اتاق درحالي كه خاموش است اسپري كنيد. سپس چراغ را روشن كنيد. گرماي چراغ بوي عطر را در محيط اتاق پراكنده مي‌كند. 

3)  مقدار كمي وانيل در كاسه‌ حاوي آب بريزيد و روي شعله اجاق‌گاز قرار دهيد تا بجوشد. با جوشيدن وانيل، محيط عطرآگين مي‌شود.

4 – حالا كه فصل سرما و روشن‌كردن شومينه است، اگر در خانه‌تان شومينه داريد و از آن براي گرم‌كردن خانه استفاده مي‌كنيد، سبدي در كنار شومينه قرار دهيد و پوست مركبات مصرفي در طول روز را در سبد انداخته و به مرور در آتش بسوزانيد. با سوختن پوست پرتقال، ليموترش و نارنگي رايحه خوشي در فضاي خانه پراكنده مي‌شود

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

یک شنبه 28 مهر 1392  11:57 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها