معرفي شبكه وهابي كلمه فارسي/ بررسي سريال الحسن و الحسين

 
HOSNA1390
HOSNA1390
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1391 
تعداد پست ها : 169

معرفي شبكه وهابي كلمه فارسي/ بررسي سريال الحسن و الحسين

از مهمترين اقدامات ضد دينی و مذهبی دشمنان مردم ايران در فضای ماهواره، می توان به تأسيس دو شبکه وهابی فارسی زبان (کلمه و وصال فارسی) و پخش سريال عربی الحسن و الحسين از شبکه های ماهواره ای عربی در رمضان امسال اشاره نمود

 

 شبکه کلمه :

رویکرد شبکه: وهابیت سلفی - عملکرد شبکه: تند رو مذهبی - وابستگی رسانه­ ای: مستقل - زبان: فارسی - مخاطبین: مسلمانان فارسی زبان - تاریخ تأسیس: رمضان 1432 هـ.ق - مجریان مطرح: سید عقیل هاشمی و عبدالفتاح خدمتی - کارشناسان علمی مطرح: عبدالله حیدری (مدیر مرکز مطالعات اندیشه و گفتگو)
 


عناوین کلی برخی شبهات مطرح:

نفی امامت و ولایت حضرت امام علی علیه السّلام

عدم اعتقاد اهل بیت پیامبر و ائمه­ی هدی به امامت خود

جعلی بودن اندیشه امامت و تشیع توسط عبدالله بن سبأ یهودی

عدم اختلاف و نزاع میان خلفای راشدین و امام علی علیه السّلام

امّ المؤمنین بودن عایشه و مصداق اهل بیت بودن ایشان

شرک بودن زیارت قبور متبرک ائمّه معصومین علیهم السّلام

باطل بودن اندیشه شفاعت و برابر شرک بودن آن

دروغ و مجعول بودن شفا از سوی اهل بیت علیهم السّلام

باطل بودن عبادات شیعه به دلیل مخالفت آن با سنت پیامبر

ما حق قضاوت درباره گذشتگان بویژه صحابه رسول خدا را نداریم.
 

 سريال الحسن و الحسين:

در خلاصه داستان اين سريال آمده است: اين سريال به زندگاني امامان حسن و حسين[ع] و فتنه بزرگي كه پس از رحلت حضرت رسول(ص) رخ داد و نقش آنان در دفاع از خليفه سوم عثمان‌بن عفان و همراهي با اميرالمؤمنين علي‌ّبن ابي‌طالب(ع) مي‌پردازد؛ اين سريال همچنين كنار رفتن [امام] حسن[ع] از خلافت [مسلمين] براي ايجاد صلح بين مسلمانان و وحدت امت اسلامي را به نمايش مي‌گذارد.

در همين حال شبكه روتانا در گزارشي درباره اين سريال عنوان كرد: اين سريال نقش يهوديان در توطئه و اختلاف‌افكني بين مسلمانان پس از كشته شدن عثمان را تا شهادت امام حسين(ع) به تصوير مي‌كشد.

«محمد الحسيان» رئيس شوراي اداري شركت مها در گفت‌وگو با روتانا گفت: اين سريال بر اساس حقايق تاريخي ساخته شده و تلاش دارد روابط خوب ميان صحابي حضرت رسول‌الله(ص) از يك طرف و ميان صحابه و اهل بيت(ع) را از سوي ديگر نشان دهد.

وي افزود: همان‌طور كه مي‌دانيم پس از قتل عثمان فتنه‌اي رخ داد اما مي‌بينيم كه اصحاب پيامبر(ص) با وجود اختلاف، بزرگي و اخلاق را رعايت مي‌كردند اما در اين بين «عبدالله‌بن سبا» يهودي به اختلاف‌افكني بين آنان اقدام كرد.

اين سريال قرار است از داستان شورش بر عليه خليفه سوم عثمان بن‌عفان آغاز شود و با نشان دادن دوران خلافت امام علي(ع) و جنگ‌هاي جمل و صفين و دوران امامت امام حسن مجتبي(ع) و صلح ايشان با معاويه به دوران امامت امام حسين(ع) بپردازد و با شهادت ايشان در حادثه كربلا به پايان برسد.


تهيه كنندگان اين سريال معتقدند اين سريال به دنبال ايجاد وحدت عملي در ميان مسلمانان است و گفته‌اند: بر خلاف آنچه كه مي‌گويند اين سريال ايجاد فتنه نخواهد كرد و در طول سه سال گذشته [از طرح اوليه تا پايان كار] تلاش كرده‌ايم تا به احدي توهين نشود.

اما در هفته‌هاي قبل برخي از منابع خبري فاش كردند كه كساني كه بخش‌هايي از اين سريال در انتظار نمايش را ديده‌اند اعلام كرده‌اند سريال «معاويه ، حسن و حسين» نكات زير را دنبال مي‌كند.

1. دروغ پردازی راجب شکل گيری مذهب شيعه تحت عنوان توطئه ايجاد فرقه ای ساختگی به نام شيعه توسط يهوديان منافق و انتساب اين عمل به عبدالله ابن سبأ؛

1.تبرئه يزيد بن معاويه از قتل امام حسين(ع) و مجرم دانستن عمربن سعد، شمر و اهالي كوفه در اين حادثه ؛

2.ارائه صلح امام حسن مجتبي(ع) به شكل نادرست و تبرئه معاويه از نقض صلح‌نامه و نشان دادن برتري وي در برابر امام علي(ع) و امام حسن مجتبي(ع) ؛
 

3. يكسان نشان دادن امام حسن و امام حسين عليهما السلام با معاويه و يزيد ؛

4.. سفيد و مطهر نشان دادن تصوير معاويه و يزيد؛

5. تحريف و شبهه‌اندازي در حقايق و مسلمات شيعه و تحريف مذهب شيع اثني عشري ؛

6. تنزل جايگاه حسنين(ع) با به تصوير كشيدن آن دو حضرت(ع) و نشان دادن آن دو امام معصوم(ع) بدون هيبت و بدون هرگونه وقار و قداست.

دوشنبه 15 مهر 1392  10:58 PM
تشکرات از این پست
lvnhkd
دسترسی سریع به انجمن ها