معرفی سرویس میکروبلاگ آیدنتیکا!

 
mahdihakimi
mahdihakimi
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 1430
محل سکونت : خراسان رضوی

معرفی سرویس میکروبلاگ آیدنتیکا!

 

در سالهای اخیر شاهد ظهور سایتهای به اشتراک گذاری محتوا هستیم.سایتهاییی که هم یک به نحوی سعی در جذب کاربان بیشتری هستند و هر یک مزایا و نقاط قوت خودشان را دارند.در میان این سرویسها میتوان به توییتر و فرندفا و بلاگچه و … اشاره نمود .

در حال حاظر نرم افزارهای تحت وب متن بازی نیز طراحی و ارائه شده اند که روند ساخت یک شبکه اشتراک گذاری را بسیار ساده نموده اند .فرندفا و بلاگچه از این دسته هستند که این دو سروریس با استفاده از پلتفرم متن باز  شیرتونیکس فارسی (sharetronix.ir ) بنا شده اند.پلتفرمهای دیگری نیز وجود دارند که بانی بوجود آمدن شبکه های اشتراک گذاری و میکرو بلاگینگ خوبی شده اند از جمله این پلتفرمها میتوان به statusnet  نیز اشاره نمود ( http://status.net ).

در اینجا قصد داریم به معرفی یک از سایتهایی که بر اساس پلتفرم مذکور ایجاد شده است بپردازیم.یعنی سایت اجتماعی آیدنتیکا که یک میکرو بلاگ بسیار ساده هست.

بنا به گفته خود مدیران سایت:

About

Identi.ca is a micro-blogging service based on the Free Software StatusNet tool.

If you register for an account, you can post small (140 chars or less) text notices about yourself, where you are, what you’re doing, or practically anything you want. You can also subscribe to the notices of your friends, or other people you’re interested in, and follow them on the Web or in an RSS feed

آیدنتیکا یک سرویس میکروبلاگ بر اساس پلتفرم رایگان statusnet میباشد.در صورتی که در این سایت عضو شوید میتوانید مطالب کوچک خود را در باره خودتان  و جایی که هستید و کارهایی که در حال انجام دادنشان هستید یا هر چیز دیگری که دوست دارید منتشر کنید.شما همچنین میتوانید در پستهایی که دوستانتان منتشر میکنند مشترک شوید و یا دیگران را در این سایت دنبال کنید و یا در فید اختصاصی آنها مشترک شوید.(یعنی همان خدمات معمولی ای که اکثر سایتهای میکرو بلاگ در اختیار کاربرانشان قرار میدهند)

با اینکه نمونه های این نوع سایتها در ایران نیز کم نیستند ولی با این حال ایرانیان زیادی رد ین سایت فعالیت میکنند به طوری که زمانی که من کلمه “مشهد” را در این سایت جستجو کردم با تعداد زیادی از کاربران مشهدی روبرو شدم.یکی از نقاط قوت این سایت ساده بودن و همچنین داشتن قابلیت جستجو در میان هم چیزی میباشد(به تصویر زیر دقت کنید!)

 

از مزایای دیگر این سایت این است که به طرزی زیباتر از سایتهای مشابه خودش آخرین مطالب منتشر شده در لحظه را نمایش میدهد به طوری که در هر گروه و یا صفحه میتوان دو آیکون  را نیز مشادهده کرد که البته در این زمینه احتیاجی به توضیح کاربرد این دو گزینه نمیبینم!  :)

از نکات قابل توجهی که در این سایت میتوان به آن اشاره کرد این است که این سایت در میان علاقه مندان به توزیع های لینوکس از محبوبیت بیشتری برخوردار است طوری که در ستون سمت راست صفحه” گروه هها” که محبوبترین و فعالترین و شلوغترین  گروهها  مشخص شده اند تقریبا تمامی موارد مربوط به گروه های لینوکس ممیباشد.مثلا گروه اوبونتو و یا kde و linux تقریبا در همه این دسته بندی ها حظور دارند!

و اما برسیم به قسمت گدجتها و افزونه های این سایت!

 

این سایت هم مانند سایر سایتهای میکرو بلاگ از افزونه هایی استفاده میکند تا کاربرانش را بیشتر به استفاده از آن تشویق کند.در اینجا میتوانید با این گدجت آشنا شوید.تنها کافیست کد:

  <script type="text/javascript" src="http://identi.ca/js/identica-badge.js">
  {
    "user":"kentbrew",
    "server":"identi.ca",
    "headerText":" and friends"
  }
  </script>

 

را در قسمت کدهای وبلاگ و یا وبسایت خود اضافه کنید تا این جعبه در سایت شما نمایان شود.

در صفحه مذکور نحوه استفاده از این ابزار بدین شکل ارائه شده است:

Things to try

Click an avatar and the badge will refresh with that user’s timeline
Click a nickname to open a user’s profile in your browser
Click a notice’s timestamp to view the notice in your browser
@-replies and #tags are live links

در صورتی که روی آواتار اشخاص کلیک کنید تمام مطالب آن شخص در گدجت ریفرش و نمایان میشود .
و در صورت کلیک کردن روی نام شخص مستقیما به پروفایل آ شخص هدایت میشوید.
کلیک روی عناوین نیز شما را به همان مطلب هدایت میکند منتها درون صفحه وب اختصاصی آن مطلب!
کلیدهای کاربردی ای که در توییتر نیز کاربرد دارند نیز اینجا مورد استفاده قرار میگیرند یعنی کلیدهای @  و #

افزونه ای مشابه گدجت زیر نیز برای آیفون شرکت اپل موجود است که به ارائه توضیحات مربوط به آن نمیپردازم.

مسلما این سایت برای کسانی که دسترسی به سرعت بالا ندارند مناسب است و با این سورویس میتوانند مدتها خود را سرگرم کرده و دوستیابی کنند و مطالب وبسایت خود را منتشر کنند.

استفاده از این سرویس جدید و ساده به همه کاربران علاقه مند به میکروبلاگ پیشنهاد میشود.

جمعه 5 آذر 1389  5:42 PM
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon karim1989 rasekhoon20
payasite1
payasite1
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1394 
تعداد پست ها : 176

پاسخ به:معرفی سرویس میکروبلاگ آیدنتیکا!

آیا برای ایران فیلتر هست ؟

تن آدمی شریف است به جان آدمیت

نه همین لباس لباس زیباست نشان آدمیت

دوشنبه 13 دی 1395  8:52 PM
تشکرات از این پست
siryahya
sina_1
sina_1
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1393 
تعداد پست ها : 260
محل سکونت : تهزان

پاسخ به:معرفی سرویس میکروبلاگ آیدنتیکا!

سلام

اینجا وبلاگ ایدنیکا من میخواستم برای سایتم ( سپتیک تانک ) وبلاگ درست کنم . این سرویس چرا الان غیر فعال هست .

فارغ التحصیل طراحی صنعتی از دانشگاه ارومیه - ارشد تبریز

بنده طراح چربی گیر , فیلتر شنی و سپتیک تانک پلی اتیلن میباشم

تصفیه فاضلاب چربی گیر پلی اتیلن خرید فروش سپتیک در مشهد مخزن سپتیک تانک

چربی گیر پلی اتیلن

برج خنک کننده فایبرگلاس سپتیک تانک برج خنک کننده برج خنک کننده یا همان کولینگ تاور یکی از قدیمی ترین روش های خنک سازی سیالات میباشد . که در آن از وزش باد و فشار آب برای خنک سازی استفاده میگردد .برج های خنک کننده فایبرگلاس در نوع خود بی نظیر میباشند
آدرس تهران شهرک صنعتی
برج خنک کننده فایبرگلاس برج خنک کننده فایبرگلاس ساخت صنایع شها از بهترین نمونه های برج خنک کننده در ایران میباشد و برج خنک کننده مدارباز صنایع شها به دو صورت برج خنک کننده مکعبی و برج خنک کننده صنعتی ساخته می شود . برج های خک کننده توسط سیستم آب پاشی خنک سازی میگردند . سپتیک تانک پلی اتیلن سپتیک تانک پلی اتttp://shaیلن سپتیک تانک پکیج تصفیه فاضلاب شستشو ماشین و تصفیه فاضلاب ماشینچربی گیر پکیج تصفیه فاضلاب کارواش تصفیه فاضلاب کارواش سپتیک بتنی پیش ساخته چربی گیر های پیش ساخته در بیست مدل در ظرفیت های گوناگون عرضه میشوند.چربی گیر

چربی گیر آشپزخانه

ساخت این چربی گیر های به صورتی است که به راحتی در آشپزخانه و در مسیر فاضلاب قرار داده می شود. چربی گیر های ساخت ایران چربی گیر بسیار با دوام و زیبا هستند. میزان نشت باکتری در این چربی گیر ها صفر میباشد . در مسیر فاضلاب نصب میگردد و کاملا بی بو میباشد . چربی گیر یا همان تله چربی یا حوضچه چربی گیری هست . چربی گیر فایبرگلاس نحوه ساخت و اجرای چربی گیر های فایبرگلاس - نوع فایبرگلاس استفاده شده از فایبر گلاس کره ای میباشد . چربی گیر فایبرگلاس جدید ترین لینک های افزوده شده برای حال گیری از چربی گیر و بعضی مفسدین که روش های من رو کپی مکنن شما دزد هستید و من الله توفیق چربی گیر چربی گیر ها انواع مختلفی دارند که در صنعت کاربرد های زیادی دارند از چربی گیر های آشپزخانه صنعتی گرفته تا چربی گیر های لوله های فاضلاب های صنایع غذایی و دامی چربی گیر مثلا ما چربی گیر های خاصی را تولید میکنیم

 

یک شنبه 20 فروردین 1396  7:43 PM
تشکرات از این پست
rasekhoon20
دسترسی سریع به انجمن ها