0

طرح بها(بسیج همگانی آموزش احیاء)-دوره دوم

 
ravabet_rasekhoon
ravabet_rasekhoon
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 8540
محل سکونت : اصفهان

طرح بها(بسیج همگانی آموزش احیاء)-دوره دوم

 (بنام ایزد هستی بخش) 

طرح بها(بسیج همگانی آموزش احیاء) همراه با ارائه گواهینامه پایانی معتبر-دوره دوم

(آموزش آنلاین احیاء قلبی ریوی و فوریت های پزشکی در حوادث)

سطح مقدماتی و سطح میانی

 

طرح بها- بسیج همگانی آموزش احیاء قلبی ریوی راسخون

 

الف) مقدمه و ضرورت طرح

با توجه به افزايش روزافزون مرگ و میر ناگهانی ناشی از بيماری های قلبی، حوادث و مشکلات اورژانس و از طرف دیگر اهميت زمان برای فردی که دچار ايست قلبی ريوی شده است، ارائه روش های آموزش همگانی احياء قلبی ـ ريوی پايه ضروری به نظر می رسد. شواهد نشان می دهد که شانس زنده ماندن و بازیابی سلامتی در بیمارانی که پیش از رسیدن به بیمارستان، خدمات پزشکی مناسبی دریافت کرده اند نسبت به بیمارانی که از چنین خدماتی برخوردار نبوده اند بیشتر است.در صورتیکه اقدامات احیاء توسط اولین فرد برخورد کننده با فرد نیازمند انجام گردد احتمال موفقیت عملیات احیاء و بازگشت بیمار به زندگی بشدت افزایش می یابد. هر دقیقه که از زمان افت هوشیاری بیمار می گذرد و احیاء برایش شروع نمی گردد شانس موفقیت 7-10 درصد کاهش می یابد. در واقع اگر مصدومی نیازمند احیاء باشد و پرسنل فوریت های پزشکی یا افراد مجرب نتوانند در مدت 7 دقیقه بر بالین بیمار حاضر شده و عملیات احیاء قلبی ریوی را شروع کنند، شانس بقا برای فرد مصدوم بسیار کم خواهد بود.

از آنجا که در حوادث اورژانسی رسیدن پرسنل مجرب به دلایل متعدد ممکن است با تاخیر همراه باشد، حضور بموقع افراد توانمند در فوریت های پزشکی می تواند کمک شایانی برای نجات بیمار آسیب دیده فراهم آورد.

با توجه به اهمیت موضوع و نظر به اینکه سالانه جان بسیاری از هموطنان به علت عدم آشنایی با اصول ساده کمک های اولیه و احیاء در سوانح و حوادث از دست می رود و با توجه به نقشی که گاه ثانیه ها و دقایق در نجات جان انسان ها بازی می کنند، از سال 1386 طرح بها یا"بسیج همگانی آموزش احیاء" به عنوان اولویت آموزش سلامت جامعه در نظر گرفته شده است.

در این زمینه مراکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کل کشور بعنوان مجریان این طرح ملی اقدامات خود را آغاز نموده و تا کنون جمع کثیری از اقشار مختلف جامعه آموزش های لازم را از طریق این مراکز دریافت نموده اند.

با توجه به ضرورت اجرای طرح،پرتال فرهنگی اطلاع رسانی راسخون بر اساس رسالت خود در زمینه ارتقاء همه جانبه علمی و آموزشی کاربران خود، طی تفاهم نامه ای که با مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان منعقد نموده است، تصمیم به فراهم سازی امکان آموزش طرح بها در بستر فضای مجازی گرفته است.

 طرح بها  در دو سطح مقدماتی و میانی در طی دو مرحله برگزار خواهد شد. مرحله اول، سطح مقدماتی(داوطلبین جدید) و مرحله دوم، سطح میانی(برای پذیرفته شدگان سطح مقدماتی) را پوشش خواهد داد. پذیرفته شدگان در هر مرحله و بطور مجزا، گواهینامه های پایان دوره معتبر از مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان دریافت خواهند نمود.

 

ب) روش شرکت در طرح(سطح مقدماتی  و سطح میانی):

کلیه کاربران علاقه مند به شرکت در این طرح می توانند از تاریخ 91/12/14 لغایت 92/05/07"مشخصات داوطلبین شرکت در طرح بها" را با کلیک بر روی تصویر زیر دانلود و پس از تکمیل دقیق به پست الکترونیکی [email protected] ارسال نمایند.(کلیه مراحل اجرای طرح رایگان و بصورت آنلاین می باشد)

تبصره 1)  عضویت در سایت راسخون برای شرکت در طرح الزامی است. عضویت بسیار ساده،رایگان و سریع بوده و فرآیند آن با کلیک روی تصویر ذیل آغاز می شود.

تبصره 2)  محدودیت جغرافیایی برای شرکت در طرح وجود ندارد. داوطلبین از سراسر کشور می توانند در طرح شرکت نمایند.

تبصره 3) کاربران شرکت کننده در طرح الزاما باید در سطح تحصیلی دانش آموز مقطع دبیرستان به بالا باشند. (سن 15 سال به بالا)
تبصره 4) 
معیار روابط عمومی راسخون جهت پذیرش ثبت نام کاربران در طرح، کد ملی می باشد.بدین ترتیب وجود چندین نام کاربری با یک کد ملی تنها به ثبت یکی از آنها خواهد انجامید.

تبصره 5) پذیرفته شدگان در سطح مقدماتی دوره قبل، در ردیف سطح دوره، عبارت "میانی" و داوطلبان جدید، عبارت "مقدماتی" را وارد نمایند.

تبصره 6) تغییرات احتمالی در فرآیند ثبت نام و اجرای دوره متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

تبصره 7) پس از پایان مهلت ثبت نام، اسامی کاربرانی که ثبت نام آنها با موفقیت انجام شده است، اطلاع رسانی می گردد. بدیهی است مهلتی جهت ثبت نام مجدد یا اصلاح مدارک برای کاربرانی که ثبت نام موفق نداشته اند، مهیا خواهد شد.

 

                                      

 

 

اطلاعات برگزاری دوره های آموزشی طرح بها:

1- دوره اول طرح در شهریورماه 1391خاتمه یافته است و مدارک پایانی پذیرفته شدگان ارسال گردیده است.

تاپیک ها و مطالب مرتبط با طرح بها(دوره اول)

 

2- دوره دوم طرح در مردادماه 1392 خاتمه یافته و مدارک پایانی پذیرفته شدگان تا شهریور ماه 1392 ارسال خواهد شد.

تاپیک ها و مطالب مرتبط با طرح بها(دوره دوم)

 

3- زمان و کیفیت برگزاری دوره سوم طرح متعاقبا اطلاع سانی می گردد.

 

 
       
دوشنبه 14 اسفند 1391  8:52 AM
تشکرات از این پست
AliFanoodi mahdi522 hadisafari doctor114 hamedmoghaddam mehdi0014 jalalparvin fazli1184r132 rasekhoonzm azim88 nazaninfatemeh rezahossiny polkhajo hojat20 hamid2009j amines sharllatan amenehes jafares kharabaf saeedakh omegaa modern2656 smart_boy mina_k_h mohsenaa1138 ali__shakeri mahdi1731990 javadhadi zamin_shenas mehrdadshahrokh hadikousha hkhosro2 tahmores arman122 hosseinb68 mohammadhoseinshokri esi_black10 salma57 tanhaie2020 omiddeymi1368 DR460N shalamcheh mohsenchapi sara002000 mary123 deniz_abz amirhoseynsalavatii sadeghfafi kerman2 persianlawyer moazzami kamrantak nimaf147 hossein2010 kor13650 masoud0098 bolbolz eshag1 mhj1663 unknown sr1313 a_sadri amayen onehamed reza313 afsoon77 barati831 fadaeimandana shahim sahel_007 siriranmanesh daneshpoor rahmani_f emewolfgan mohammad_43 ali_reza_ mahmoodsafari latif1369 magics ashkan_mth starnight sniper66 sarhang mehrad90 NightClawler s4d3gh mamadbayat 09303495228 armin1900 mosi_bamaram11 hoseinh1990 alipaidar j133719 dooste_u dehghdny habibi rashon rasekhon56 parseman_110
دسترسی سریع به انجمن ها