اخبار آنتی ویروس ها + آپدیت روزانه

 
onehamed
onehamed
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1391 
تعداد پست ها : 6060
محل سکونت : اصفهان

اخبار آنتی ویروس ها + آپدیت روزانه

با عرض سلام و تشکر در این پست می توانید اخبار مرتبط با آنتی ویروس ها ، شرکت هایشان ، رتبه هایشان و ... را در این تاپیک قرار دهید .

دوشنبه 9 بهمن 1391  04:04 ب.ظ
تشکرات از این پست
mosadegh
nodestan
nodestan
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مرداد 1391 
تعداد پست ها : 356
محل سکونت : اصفهان

اپرا بعنوان قوی‌ترین مرورگر از لحاظ مقابله با سرقت هویت شناخته شد

اپرا بعنوان قوی‌ترین مرورگر از لحاظ مقابله با سرقت هویت شناخته شد

 

بر اساس آخرین گزارش‌ها اپرا در مقایسه با سایر مرورگرها از توانایی ضد سرقت هویت بیش‌تری برخوردار است.

 
بر اساس آخرین گزارش مقایسه‌ای ارائه شده توسط av-comparatives.org، اپرا در مقایسه با سایر مرورگرها از توانایی ضد سرقت هویت بیش‌تری برخوردار است. این مقایسه با استفاده از 294 آدرس URL سرقت هویت انجام شده و مرورگرهای زیر را مورد بررسی قرار داده است:
Apple Safari 5.1.7.7534.57.2
Google Chrome 23.0.1271.97 m
Microsoft Internet Explorer 9.0.9112.16421/9.0.12
Mozilla Firefox 17.0.1
Opera 12.11.1661
بنا بر اعلام مرکز ماهر، نتایج این بررسی نیز به‌صورت زیر ارائه شده است:
اپرا: توانایی تشخیص 94.2 درصد از URL های استفاده شده در این آزمایش را داشته است.
IE: توانایی تشخیص 82 درصد از URLهای استفاده شده در این آزمایش را داشته است.
کروم: توانایی تشخیص 72.4 درصد از URLهای استفاده شده در این آزمایش را داشته است.
Apple Safari: توانایی تشخیص 65.6 درصد از URLهای استفاده شده در این آزمایش را داشته است.
فایرفاکس: توانایی تشخیص 54.8 درصد از URLهای استفاده شده در این آزمایش را داشته است.
هیچ‌یک از این مرورگرها در مواردی که از URLهای سالم استفاده شده بود، تشخیص اشتباه نداده‌اند.
اما نتیجه‌ای که می‌توان از این بررسی‌ها گرفت چیست؟ باید توجه کرد که این نتایج وابسته به زمان هستند و نمی‌توان از آنها نتیجه قطعی گرفت و بر اساس آن مرورگر خود را انتخاب کرد.
علاوه بر این، محافظت در برابر سرقت هویت، تنها یکی از چندین فاکتوری است که یک مرورگر خوب باید دارا باشد و بر اساس این فاکتور به تنهایی نمی‌توان برای انتخاب مرورگر تصمیم‌گیری کرد.

سعادتمند کسی است که به مشکلات و مصایب زندگی لبخند زند. ویلیام شکسپیر

سه شنبه 10 بهمن 1391  11:49 ق.ظ
تشکرات از این پست
onehamed mosadegh
nodestan
nodestan
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مرداد 1391 
تعداد پست ها : 356
محل سکونت : اصفهان

راهکار ایده ال کسپرسکی برای سازمان ها به بازار آمد

راهکار ایده ال کسپرسکی برای سازمان ها به بازار آمد

راهکارهای جدید سازمانی شرکت کسپرسکی با نام Kaspersky End Point Security for Business (KES۴B )، همزمان با سایر کشورهای دنیا، در ایران رونمایی شد. 


به گزارش ایتنا از روابط عمومی پاد، گل‌‌مر بحری مدیرعامل شرکت پارس آتنا دژ (پاد) و نماینده رسمی توزیع محصولات کسپرسکی در ایران با اعلام این خبر گفت: این راهکارها ۳۱ ژانویه (۱۲ بهمن) به بازارهای دنیا عرضه و جایگزین محصول قبلی سازمانی کسپرسکی با عنوان Kaspersky Open Space Security شد. 
مدیرعامل پاد گفت: یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های این محصول با محصول پیشین، استفاده از Activation Code برای فعال‌سازی محصول به جای License است. به این ترتیب سازمان‌ها میتوانند به آسانی به مدیریت و کنترل یکپارچه و شفاف تعداد مجوزهای استفاده از نرم افزار پرداخته و از سواستفاده دیگران خارج از سازمان جلوگیری کنند. 
وی در مورد تفاوت های این محصول با دیگر محصولات مشابه گفت: کسپرسکی در محصول جدید خود، به خوبی پا را از یک آنتی ویروس فراتر گذاشته و راهکار امنیتی جامع و فراگیری برای حفظ امنیت شبکه و اطلاعات سازمان ها ارایه کرده است. 
بحری افزود: این محصول از یک سو به حفاظت از شبکه و اطلاعات در برابر تهدیدات خارجی می پردازد و از سوی دیگر در مقابل تهدیدات داخلی نیز واکنش مناسبی نشان میدهد. برای مثال یکی از مسایل مهمی که در این راهکارها به آن توجه شده، بحث افزایش بهره وری نیروی کار است. 
براساس آمارها حدود ۷۰ درصد زمان کارمندان در اینترنت، صرف بازدید از سایت هایی میشود که به کارشان ارتباطی ندارد. یکی از قابلیت های این محصول کنترل میزان دسترسی کاربران به اینترنت و فایل‌های موجود در شبکه است.
نماینده رسمی توزیع محصولات کسپرسکی در ایران گفت: از سوی دیگر بخشی از فعالیت بسیاری از سازمان ها، خارج از محل سازمان و با استفاده از نوتبوک و تبلت و موبایل است و در واقع از نیروی کار سیار استفاده می کنند. در KES4B راهکار مدیریتی جامع و منحصر به فرد در نظر گرفته شده است. در این راهکار می توان به رمزگذاری اطلاعاتی که از سازمان خارج میشوند پرداخت تا در صورت دزدیده شدن، به راحتی از سواستفاده از آنها جلوگیری کرد. 
وی ادامه داد: مدیریت سخت افزارها و نرم افزارها بر روی سیستم ها، اسکن پیشرفته برای شناسایی آسیبپذیری ها، مدیریت وصله ها و کنترل ورود و خروج به شبکه از دیگر امکانات این راهکار است. همچنین راهکار استفاده از شبکه های مجازی به صورت امن و آسان نیز در این محصول پیش بینی شده است. 
بحری با بیان این که KES4B در ۴ رده محصول به بازار عرضه می شود گفت: این محصول برای سازمان هایی که به دنبال راهکاری حرف های برای حفاظت از شبکه و اطلاعات خود هستند، ایده آل است. 
مدیرعامل شرکت پاد با بیان این که محصول اول به نام Core در اختیار سازمان ها قرار میگیرد گفت: این محصول برای سازمان هایی مناسب است که صرفا به دنبال راهکاری سبک به عنوان آنتی ویروس و مدیریت مرکزی برای سیستم های کاربری هستند. 
بحری ادامه داد: دسته دوم به نام Select روانه بازار می‌شود و با توجه به نیازهای امنیتی سازمان های ایرانی، انتظار می رود بیشترین طرفدار را داشته باشد. امنیت جامع ایستگاه های کاری و سرورهای فایل، کنترل و تهیه فهرست برنامههای مورد اعتماد، کنترل دستگاه ها و کنترل وب، مرورگر امنیتی و سیستم مدیریت دستگاه های موبایلی از جمله امکانات این محصول است. 
وی در مورد محصول Advanced توضیح داد: این محصول علاوه بر امکانات نسخه های پیشین، با امکاناتی مانند رمزگذاری و System Management، به مدیریت امنیت سیستم های کاربری به صورت غیر مستقیم میپردازد. 
مدیرعامل پاد ادامه داد: نسخه Total کسپرسکی، کاملترین محصول سازمانی این شرکت است که علاوه بر بهرهمندی از امکان تمام نسخههای پیشین، امنیت کاربران را در سرورهای اینترنت، ایمیل و Collaboration فراهم میکند. این راهکار برای سازمان هایی که نیازهای امنیتی گسترده در لایه سرور و درگاه های ورودی شبکه دارند، پیشنهاد میشود. 
بحری با اشاره به تهدیدات گوناگون سایبری علیه سازمان های ایرانی گفت: این حملات سبب می شود که نیاز سازمان ها تنها با یک آنتی ویروس برطرف نشود و باید برای تضمین حفاظت از شبکه و اطلاعات خود از راهکار امنیتی حرف های و جامع باستفاده کنند. KES۴B محصولی است که نیازهای امنیتی حرف های سازمان های کوچک، متوسط و بزرگ را برطرف می کند. 
مدیرعامل پاد تاکید کرد: کسپرسکی بزرگترین شرکت خصوصی ارایه کننده راهکارهای امنیتی شبکه و اطلاعات است و به هیچ دولتی وابسته نیست. از سوی دیگر این شرکت در ایران نماینده رسمی دارد و این رابطه مستقیم سبب شده مخاطرات و تهدیدات علیه سازمان های ایرانی را با سرعت بسیار زیاد شناسایی کرده و در مقابل آنها عکس العمل نشان دهد. 

سعادتمند کسی است که به مشکلات و مصایب زندگی لبخند زند. ویلیام شکسپیر

سه شنبه 17 بهمن 1391  09:11 ب.ظ
تشکرات از این پست
onehamed
nodestan
nodestan
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مرداد 1391 
تعداد پست ها : 356
محل سکونت : اصفهان

پیش‌بینی تهدیدات سال 2013 به گزارش مک‌آفی

پیش‌بینی تهدیدات سال 2013 به گزارش مک‌آفی

آزمایشگاه‌های مک‌آفی حجم قابل توجهی از داده‌ها را در مورد بدافزارها، آسیب‍‌ پذیری‌ها و تهدیدات بر روی کاربران نهایی، شبکه‌ها، ای میل‌ها و وب در سال 2012 جمع‌آوری کرده و با توجه به آن‌ها تهدیدات سال آتی را پیش‌بینی کرده است.

قوی‌تر شدن هکتیویست‌ها و مجرمان سایبری و استفاده از تکنیک‌ها و ابزارهای مختلف برای تهدید حریم خصوصی، حساب‌های بانکی، دستگاه‌های موبایل، کسب و کارها، سازمان‌ها و کاربران خانگی، از جمله این پیش‌بینی‌ها است.
 
تهدیدات موبایل؛ بدافزارهای خریدار برنامه‌ها
وقتی که مجرمان تکنیک سودآوری را کشف می‌کنند که به‌خوبی کار می‌کند، سعی می‌کنند آن را خودکار کرده و مجدداً مورد استفاده قرار دهند. برای مثال، Android/Marketpay.A تروجانی است که بدون مجوز کاربر، برنامه‌ها را از یک فروشگاه خریداری می‌کند. احتمال این‌که مجرمان این بدافزار را به یک کرم موبایل اضافه کنند بسیار زیاد است.
 
مسدود کردن به‌روزرسانی‌ها
یکی از امتیازاتی که ارائه دهندگان سرویس‌های تلفن همراه در مبارزه با بدافزارها دارند، این است که زمانی که بدافزاری را شناسایی می‌کنند، می‌توانند به‌طور خودکار یک به‌روزرسانی را برروی دستگاه‌های مشتریان خود اعمال کنند. برای اینکه یک بدافزار موبایل قادر باشد مدت‌ها به کار خود ادامه دهد، باید از به‌روزرسانی‌ها جلوگیری کند. قرار دادن یک برنامه برروی فروشگاه‌های نرم‌افزارهای موبایل که کاری به جز قفل کردن ارتباط گوشی با ارائه‌دهنده سرویس تلفن همراه انجام نمی‌دهد، مهاجمان را به سادگی به این هدف می‌رساند.
 
بدافزارها؛ کیت‌های بدافزاری OS X و موبایل
در سال 2012 شاهد بودیم که تعداد تهدیدات موبایل به شکل قابل توجهی افزایش یافت. وقتی این تهدیدات را به دقت مورد بررسی قرار می‌دهیم، مشاهده می‌کنیم که حجم زیادی از بدافزارهای مبتنی بر ویندوز را مشاهده می‌کنیم که هستی خود را مرهون انتشار کیت‌های بدافزاری در بازارهای زیرزمینی هستند.
بر اساس اطلاعات سایت مرکز ماهر، احتمال زیادی وجود دارد که در سال 2013، کیت‌های گروگان‌گیری گوی سبقت را از کیت‌های بدافزاری بربایند.
 
گسترش گروگان‌گیری به گوشی‌های موبایل
گروگان‌گیری در سیستم‌های شخصی ویندوز در طول سال گذشته بیش از سه برابر شده است. مهاجمان نشان داده‌اند که این مدل تجاری به خوبی کار می‌کند و در حال گسترش این حملات برای به دست آوردن پول بیشتر هستند.
مهاجمان هم اکنون گروگان‌گیری برای دستگاه‌های موبایل را طراحی و ایجاد کرده‌اند. اما اگر این نرم‌افزارهای گروگان‌گیر، شامل تهدیدی برای انتشار تماس‌های ضبط شده یا عکس‌های گرفته شده توسط گوشی باشند چه؟ انتظار می‌رود که در سال 2013، شاهد فعالیت‌های بیشتری در این زمینه باشیم.
 
تنوع روت‌کیت‌ها با استفاده از MBR و سایر تکنیک‌های bootkit
تکامل نرم‌افزارهای امنیتی کامپیوتر و سایر خطوط دفاعی در کلاینت‌ها، تهدیدات را به حوزه‌های مختلف سیستم عامل هدایت می‌کند. فرکانس حملاتی که به ویندوز مایکروسافت در لایه زیر هسته حمله می‌کنند افزایش یافته است.
 
ویندوز 8، هدف بزرگ بعدی
مجرمان همواره به دنبال پول می‌روند و برای این منظور اگر مجبور باشند با یک نسخه جدید و امن‌تر ویندوز درگیر شوند نیز این کار را انجام می‌دهند. در بسیاری از موارد آنها به کاربر حمله می‌کنند نه به سیستم عامل.
کاربران از طریق فریب و تکنیک‌های دیگر ترغیب می‌شوند تا اطلاعات خود را افشا کرده یا یک برنامه خرابکار را نصب کنند. به همین دلیل اگر سیستم عامل خود را ارتقاء می‌دهید، تکیه به ویندوز برای محافظت از سیستم کافی نیست. باید هوشیار بوده و مراقب فریب‌های سرقت هویت باشید.
ویندوز 8 حداقل برای مدتی نسبت به نسخه‌های پیشین ویندوز امنیت بیشتری را در برابر بدافزارها و کدهای سوء استفاده‌کننده فراهم خواهد آورد. اکنون که رقابت در بازارهای زیرزمینی کیت‌های حمله و کیت‌های بدافزاری نسبت به سه سال پیش بیشتر شده است، احتمال می‌رود که بدافزارهای خاص ویندوز 8 بسیار زودتر از بدافزارهای خاص ویندوز 7 ظاهر شوند.
 
حملات بزرگ
از آنجایی‌که مهاجمان ترجیح می‌دهند کنترل کامپیوتر قربانی خود را برای اهداف مالی در دست بگیرند یا این‌که دارایی‌های معنوی وی را سرقت کنند، امروزه کارکرد تخریبی بدافزارها بسیار کم شده است. با این حال اخیراً چندین حمله مشاهده شد (برخی هدفمند و برخی دیگر در قالب کرم) که هدف آنها صرفاً تخریب و ایجاد خسارت حداکثری بود. انتظار می‌رود که این رفتارهای مخرب در سال 2013 افزایش یابد.
 
تروجان سیتادل
سیتادل احتمالاً به تروجان انتخابی مجرمان سایبری تبدیل می‌شود که می‌خواهند عملکرد غنی زئوس را به همراه پشتیبانی اختصاصی در اختیار داشته باشند. با نسخه اخیر سیتادل، این تروجان اکنون قادر است به‌طور پویا فایل‌های پیکربندی را بازیابی کند و یک کلاهبردار را قادر سازد تا یک کد هدفمند را برای یک قربانی یا یک گروه منتخب از قربانیان ارسال کند.
 
HTML5
نسخه آخر زبان استاندارد مرورگرهای اینترنتی، HTML5 است. این نسخه بهبودها و توسعه‌هایی را در این زبان فراهم آورده است.
مرورگرها برای مدت‌های طولانی یکی از بردارهای اولیه برای تهدیدات امنیتی بوده‌اند و HTML5 این موضوع را تغییر نخواهد داد. با HTML5 میدان این تهدیدات تغییر کرده و گسترش خواهد یافت. از این پس شاهد کاهش کدهای سوء استفاده کننده‌ای که بر روی پلاگین‌ها تمرکز می‌کنند خواهیم بود، چراکه مرورگرها این عملکرد را از طریق قابلیت‌های رسانه‌ای و API های جدید خود ارائه می‌دهند. البته HTML5 فرصت‌های دیگری را برای مهاجمان فراهم خواهد آورد.
 
بات‌نت‌ها و هرزنامه‌ها
بزرگ‌ترین تهدید برای صاحبان بت‌نت‌ها، از دست دادن بات‌نت‌ها به شکلی است که دیگر قابل بازیابی نباشند. در طول چند سال گذشته، همکاری بین‌المللی در کنترل هرزنامه‌ها، بدافزارها و سوء استفاده از کودکان، این از دست دادن را به یک واقعیت برای بسیاری از بات‌نت‌های بزرگ تبدیل کرده است و همچنان تهدیدی برای توسعه بت‌نت‌ها خواهد بود.
زمانی که بزرگ‌ترین بات‌نت‌ها از کار می‌افتند، بات‌نت بزرگ بعدی به هدف جدید تبدیل می‌شود. صاحبان بت‌نت‌ها نیز سعی می‌کنند با تکنیک‌های مختلفی به این فعالیت‌ها پاسخ دهند.
 
هرزنامه‌های پیام کوتاه از تلفن‌های آلوده
ارائه دهندگان سرویس‌های تلفن سلولی سعی می‌کنند از هرزنامه‌های پیام کوتاه جلوگیری کند. متد اولیه آنها برای دریافت گزارش از مشتریان این است که مشتری پیام‌ها را به بخش هرزنامه تلفن خود منتقل کرده و آنها را گزارش کند تا ارسال کنندگان این هرزنامه‌ها مسدود شوند.
اما مشکل اینجاست که یک تلفن آلوده که خود یک قربانی است نیز می‌تواند پیغام‌های هرزنامه ارسال کند، اما پس از آن، این قربانی با مشکل مسدود شدن توسط ارائه دهنده سرویس مواجه می‌شود. انتظار می‌رود که در سال 2013 شاهد تبلیغات یا فریب‌های سرقت هویت از طریق هرزنامه‌های پیام کوتاه باشیم.
 
جرم‌افزارها؛ هک به عنوان یک سرویس
برای مدت‌های طولانی، مجرمان سایبری به فروم‌های عمومی برای بحث و ایجاد ارتباط تجاری با سایر مجرمان توجه می‌کردند. در این ملاقات‌ها، آنها نه تنها نرم‌افزار، بلکه سرویس‌هایی را نیز برای فروش پیشنهاد می‌کردند.
این روند ادامه خواهد یافت، ولی برای حفظ گمنامی بدون دلسرد کردن خریداران، سایت‌های فروش آنلاین که بر اساس فعالیت‌های تجاری قانونی مدل شده‌اند، در سال 2013 افزایش خواهند یافت. در این سایت‌ها، خریداران می‌توانند انتخاب‌های خود را با یک کلیک ماوس انجام داده، از یک متد پرداخت آنلاین ناشناس استفاده کرده و سفارش‌های خود را بدون هیچگونه تماس مستقیم با فروشنده، دریافت کنند.
در این سال تعداد تجهیزات مشکوکی که ادعا می‌کنند کدهای مربوط به حملات ناشناخته را به فروش می‌رسانند یا سرویس‌های جاسوسی که برای استفاده دولت‌ها یا سرویس‌های سری رزرو شده‌اند، افزایش خواهد یافت. در این فضا، شناسایی فعالیت‌های واقعی و مشتریان واقعی سخت خواهد بود.
 
هکتیویسم
رکود گروه انانیموس
 
طرفداران گروه انانیموس وضع چندان خوبی ندارند. تعداد بسیار زیاد عملیات هماهنگ نشده به شهرت این گروه آسیب زده است. علاوه بر این، اطلاعات غلط، ادعاهای نادرست و فعالیت‌های هک صرف باعث می‌شود که تحرکات این گروه به لحاظ سیاسی کمتر از قبل دیده شود.
از آنجایی که سطح پیچیدگی فنی این گروه دچار رکود شده و تاکتیک‌های آن توسط قربانیان بالقوه آن بهتر درک می‌شوند، سطح موفقیت این گروه کاهش خواهد یافت. البته ما می‌توانیم به سادگی برخی نمایش‌های کوتاه مدت را از همکاری بین هکتیویست‌ها و پشتیبانان ضد جهانی‌سازی و تروریست‌های بومی، تصور کنیم.

سعادتمند کسی است که به مشکلات و مصایب زندگی لبخند زند. ویلیام شکسپیر

دوشنبه 23 بهمن 1391  10:39 ب.ظ
تشکرات از این پست
onehamed
mina_k_h
mina_k_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین

کندی از آنتی‌ویروس نیست!

سیستم عامل‌های قدیمی‌تر دارای حفره‌های امنیتی بیشتری هستند که در نتیجه احتمال آسیب‌پذیری سیستم را افزایش می‌دهند. آنتی ویروس نیز برای مقابله با این تهدیدات باید عملکرد بالاتری داشته باشد.

گل‌مر بحری *

پیش از اینکه آنتی‌ویروس خود را متهم به کند بودن نمایید و کاهش سرعت را به پای آنتی‌ویروس بنویسید، به این نکات توجه نمایید!!!

سخت افزار ضعیف
طبیعتاً اگر بر روی یک سیستم با سخت‌افزار ضعیف که عملکرد پرسرعتی ندارد، آنتی ویروس نصب کنیم، نمی‌توان انتظار عدم تغییر عملکرد بر روی سیستم را داشته باشیم.
همچنین به طور مثال سیستم عامل ویندوز ۷ به تنهایی نیازمند دو گیگابایت رم است و هر آنتی ویروسی نیز برای نصب شدن نیازمند یک گیگابایت فضای رم هست.
در نتیجه نمی‌توان از سیستمی با دو گیگ رم و ویندوز ۷ انتظار داشت پس از نصب آنتی ویروس همچنان عملکرد پر سرعتی داشته باشد.

به‌روز بودن نرم‌افزارها
ممکن است آنتی ویروس ۲۰۱۰ فرد به‌روزرسانی شده باشد، اما طبیعتا این نسخه، از ورژن سال ۲۰۱۲ ضعیفتر عمل خواهد کرد، چرا که موتور جست‌وجوگر و الگوریتم‌های شناسایی مخاطرات، هر سال تقویت شده و سرعت و عملکرد بهبود می‌یابد.
از سوی دیگر سیستم عامل‌های قدیمی‌تر دارای حفره‌های امنیتی بیشتری هستند که در نتیجه احتمال آسیب‌پذیری سیستم را افزایش می‌دهند. آنتی ویروس نیز برای مقابله با این تهدیدات باید عملکرد بالاتری داشته باشد.

مرتب نگه داشتن هارد دیسک
حداقل بیست درصد از فضای هارد برای عملکرد خوب سیستم باید خالی باشد و توصیه می‌شود فایل‌های غیرضروری در هارد اکسترنال نگهداری شده تا از اسکن کردن چندباره آنها توسط آنتی ویروس اجتناب شود.
راه دوم برای تمیز نگه داشتن هارد پاک کردن برنامه‌های غیرضروری است.
تعدد برنامه‌های غیرضروری سبب می‌شود این برنامه‌ها به دلیل این که در استارتاپ ویندوز فضایی را اشغال می‌کنند، هر بار، با روشن کردن کامپیوتر آغاز به کار کرده و در پشت زمینه سیستم همواره فعال باشند.

نکته دیگر این که نصب و پاک کردن تعداد زیادی برنامه سبب می‌شود در بخش رجیستری تعداد زیادی «Registry Key» ایجاد شده که اینها نیز در کندکردن سیستم موثر است. چرا که یکی از وظایف آنتی ویروس‌ها بررسی مرتب فایل‌های رجیستری است. به همین دلیل هم در بسیاری مواقع مساله کند بودن سیستم پس از تعویض ویندوز برطرف می‌شود. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم کاربران در کنار استفاده از آنتی ویروس از نرم‌افزارهای مدیریت و نگهداری سیستم عامل هم استفاده کنند تا نیاز به دفعات متعدد نصب نباشد.

یکپارچه سازی هارد (defragment)
هنگامی که یک نرم‌افزار را نصب کرده یا فایلی را کپی می‌کنیم، ممکن است با توجه به ظرفیت خالی، این نرم‌افزار چند تکه شده و در چند جای مختلف هارد نصب شود. در نتیجه آنتی ویروس نیز ناچار است برای بررسی یک فایل به چند جای هارد مراجعه کند.
با استفاده از دستور یکپارچه‌سازی، فایل‌ها و نرم‌افزارها در کنار هم در هارد قرار گرفته و سرعت عملکرد آنتی ویروس بهبود می‌یابد.
-----------------------------------------------
* مدیر عامل شرکت پارس آتنا دژ

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

سه شنبه 8 اسفند 1391  04:03 ب.ظ
تشکرات از این پست
onehamed
mina_k_h
mina_k_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین

پاسخگویی محصول جدید کسپرسکی به تمام نیازهای امنیتی

گل‌مر بحری: کسپرسکی معتقد است که با توجه به افزایش تهدیدات اینترنتی و افزایش وابستگی افراد و سازمان‌ها به سیستم‌های کامپیوتری، امنیت یک سیستم صرفا محدود به آنتی ویروس نمی‌شود و...

گل‌مر بحری، مدیر عامل شرکت پارس آتنا دژ

وقتی خبر انتشار نسخه جدید کسپرسکی و بررسی آن مطرح شد، تصمیم گرفتیم تا پیرامون چند نکته که برای ما مبهم بود با خانم گل‌مر بحری، مدیرعامل شرکت پاد(پارس آتنا دژ)، مصاحبه‌ای داشته باشیم تا به طور صریح سؤالاتمان را از وی بپرسیم.
مصاحبه پیش رو نتیجه این پرسش و پاسخ است و امیدواریم پاسخی بر پرسش‌های شما دوستان نیز باشد.

• رابطه پاد با کسپرسکی چیست و به چه دلیل شرکت شرکت پارس آتنا دژ تصمیم گرفت تنها نماینده کسپرسکی در ایران باشد که این محصول را همزمان با سایر کشورهای دنیا، درایران رونمایی نماید؟
شرکت پاد توزیع کننده رسمی محصولات کسپرسکی است و در بالاترین سطح نمایندگی کسپرسکی (VAD) و به عنوان سرشاخه فروش محصولات تحت شبکه کسپرسکی در ایران فعالیت می‌کند.
این شرکت به تمامی نمایندگان سطح بالای خود در سراسر جهان، رونمایی این محصول را اعلام کرده بود و طبعا پاد نیز به همین دلیل به طور گسترده و پررگ به رونمایی و معرفی این محصول در سطح کشور پرداخت.
از جمله فعالیت‌های ما برای رونمایی این محصول نیز انتشار اخبار، مقالات و آگهی در رسانه‌های معتبر حوزه، انتشار وسیع بروشورهای محصول جدید در سطح کشور با همکاری شبکه نمایندگان، برگزاری مسابقه بزرگ پیامکی در میان مشتریان و... بوده است.

• در خبرها از سوی شما اعلام شده بود که این محصول جدید جایگزین محصول قبلی سازمانی کسپرسکی شده است، آیا Kaspersky Open Space Security از این به بعد از لیست محصولات کسپرسکی حذف می‌شود؟
بله حذف می‌شود ولی به این معنا نیست که کاربران فعلی این محصول دیگر نمی‌توانند از آن استفاده کنند. این حق طبیعی مشتریان است که بر روی محصول پیشین تا زمانی که آمادگی ارتقاء به نسخه جدید را داشته باشند، همچنان خدمات پشتیبانی دریافت کنند.

• آیا امکان جایگزینی این محصول با محصولات پیشین کسپرسکی از جمله Kaspersky Open Space Security برای کاربران پیشین کسپرسکی وجود دارد؟
بله این امکان وجود دارد. البته ارتقاء به نسخه جدید در بسیاری از کشورهای جهان هزینه دارد اما کسپرسکی این امکان را فعلاً برای این مشتریان به صورت رایگان ارائه می‌کند و هر کدام از مشتریان که بخواهند از نسخه جدید استفاده کنند، می‌توانند آن را دریافت کنند.
از سوی دیگر کسپرکسی کاربران را ملزم به استفاده از محصول جدید نمی‌کند و برای مدت محدودی، هم‌زمان با تحویل کالای جدید، مجوز استفاده از نسخه قدیمی نیز به مشتریان ارائه می‌شود تا اگر کاربری تمایل به استفاده از محصول قدیم را دارد به راحتی از آن استفاده کند.

• راهکارهای جدید سازمانی شرکت کسپرسکی Kaspersky End Point Security for Business، نام دارد و وقتی شرکت کسپرسکی نام نقطه نهایی را برای این محصول امنیتی انتخاب کرده یعنی باید به تمام نیازهای امنیتی سازمان پاسخ داده شود، آیا این محصول چنین ویژگی دارد؟
قطعا همینطور است. کسپرسکی معتقد است که با توجه به افزایش تهدیدات اینترنتی و افزایش وابستگی افراد و سازمان‌ها به سیستم‌های کامپیوتری، امنیت یک سیستم صرفا محدود به آنتی ویروس نمی‌شود و طبیعتا عواملی همچون بهره‌وری کاربران، امنیت استفاده از تعاملات مالی اینترنتی، مدیریت و کنترل دسترسی به فایل‌ها، مدیریت و به‌روزرسانی سیستم ‌عامل‌ها و بسیاری از امکانات مشابه دیگر تاثیر مستقیم و غیرمستقیم بر برقراری امنیت دارند و بنابراین یک محصول امنیتی جامع می‌بایست پاسخگوی تمامی این نیازها باشد که بدون شک محصول جدید کسپرسکی به نام KES4B، به خوبی به تمام این نیازها پاسخ داده است.
به طور خاص با توجه به افزایش استفاده از موبایل‌های هوشمند و تبلت‌ها و تهدید بزرگی مانند گم شدن و دزدیده شدن این تجهیزات، این دستگاه‌ها توجه بسیاری از سازمان‌های امنیتی را به خود جلب کرده و برآورده کردن امنیت جامع در یک سازمان، بدون در نظر گرفتن امنیت آنها، به تکامل نمی‌رسد. کسپرسکی نیز برای این نیاز و سایر نیازهای امنیتی یک سازمان راه حل‌های جداگانه‌ای ارائه کرده است.

• در معرفی این محصول جدید آن را «یک راهکار امنیتی جامع و فراگیری برای حفظ امنیت شبکه و اطلاعات سازمان‌ها» معرفی نموده‌اید و با بررسی مشخصات آن می‌بینیم که امکانات بسیاری بر روی آن قرار گرفته است، آیا بالا رفتن امکانات و وجود ابزارهای مختلف باعث پیچیده شدن این محصول نمی‌شود؟
نکته اول این که کسپرسکی دسته‌بندی امکانات محصول را به خوبی انجام داده است و در نتیجه امکانات روتین و اولیه، دم دست کاربر قرار گرفته است.
نکته دوم این که مخاطبان ما در سازمان‌ها اصولا مدیران شبکه هستند که اطلاعات خوبی دارند و کاربران عادی نیستند. در واقع در این محصول، کاربر هیچ تنظیماتی را خود انجام نمی‌دهد و سیاست‌های اجرایی توسط مدیر شبکه اتخاذ و تنظیم شده و براساس دسته‌بندی‌های مختلف در کامپیوترها اعمال می‌شود. در واقع این امکانات کنترلی و مدیریتی، به صورت یکپارچه فعالیت می‌کنند.
اما در مورد پیچیدگی امکانات برای مدیر شبکه، باید به این نکته اشاره شود که تلاش شده قسمت‌های کاملاً مجزایی برای هر امکان طراحی شود تا تداخل این امکانات یا تجمع همه این تنظیمات به صورت یکجا موجب سرگردانی مدیر شبکه نشود. به طور مثال امکان مدیریت ابزارهای قابل حمل، کاملاً به طور جداگانه ارائه می‌شود و در نتیجه ادمین با مراجعه به هر بخش دقیقا می‌داند انتظارش از این بخش و تنظیمات آن چیست.
به هر حال نیازهای سازمان‌ها (به ویژه سازمان‌های متوسط و بزرگ) به امکانات جدید افزایش یافته و برای تامین آن دو راه وجود دارد. یکی استفاده از نرم‌افزارهای گوناگون برای برطرف کردن هر نیاز و یکی استفاده از یک راهکار برای برطرف کردن تمام نیازها.
البته طبیعتاً ما برای تمامی سازمان‌هایی که مشتری محصول ما هستند آموزش محصولات جدید را خواهیم داشت.

• یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های این محصول با محصول پیشین، استفاده از Activation Code به جایLicense اعلام شده است، لطفاً بفرمایید مزایای این روش جدید چیست؟
بسیاری از سازمان‌ها نگران سوءاستفاده از لایسنس‌هایشان هستند. Activation Code فضایی را فراهم کرده که سازمان‌ها می‌توانند به طور شفاف بدانند چه تعدادی از مجوزهای خریداری شده مورد استفاده قرار گرفته و به این ترتیب مدیریت بهتری روی چگونگی استفاده از این مجوزها خواهند داشت.
همچنین حسن قابل توجه دیگر این موضوع این است که پیش از این اگر سازمانی در طی مدت اعتبار آنتی ویروس اقدام به افزایش مجوزها می‌کرد، چاره‌ای نداشت جز این که به تعداد جدید آنتی ویروس تهیه کرده و در نتیجه زمان پایان مجوز استفاده سازمان از آنتی ویروس‌های قدیم و جدیدش متفاوت می‌شد.
اکنون این امکان فراهم شده که سازمان به تعداد روزهای باقی مانده تا اتمام اولین مجوز خود کدها را خریداری کند. در نتیجه مدیر شبکه تنها لازم است به مدیریت یک کد بپردازد.

• یکی از نکاتی که هم باعث گله کاربران کسپرسکی شده است و هم در تست‌های مختلف باعث عقب ماندن کسپرسکی بوده، کندشدن کامپیوترها در صورت استفاده از محصولات این شرکت بوده است. آیا در نسخه جدید این ضعف برطرف شده است؟
تفاوت قابل توجه کسپرسکی با سایر محصولات موجود در بازار این است که کسپرسکی تنظیمات امنیتی خود را در حالت پیش فرض، بر روی تنظیمات حداقلی قرار نداده و معتقد است تنظیمات پیش فرض باید به گونه‌ای باشد که کاربر بدون نیاز به تغییر تنظیمات، بهترین کیفیت امنیت بر روی سیستم‌های خود تجربه کند. بنابراین در نگاه اول ممکن است نسخه کسپرسکی نسبت به سایر محصولات که در حالت پیش فرض برروی تنظیمات حداقلی تنظیم شده‌اند، کندتر به نظر بیاید.
با این حال گزارشات سازمان‌های معتبر سنجش آنتی ویروس‌ها نشان می‌دهد نتیجه عملکرد کسپرسکی در مبارزه با تهدیدات امنیتی، نسبت سایر رقبا همواره در بهترین حالت بوده است. برای نمونه می‌توان به گزارش‌های دو نهاد معتبر AV TEST و AV comparatives اشاره کنیم.
از سوی دیگر اگر منابع مورد نیاز بر روی کامپیوتر جهت نصب آنتی‌ویروس‌های مختف را با یکدیگر مقایسه کنید، متوجه می‌شوید که منابع مورد نیاز نصب محصولات کسپرسکی، همسان با سایر آنتی‌ویروس‌ها و حتی در مواردی کمتر است که این موضوع نیز در تست‌های مختلف قابل مشاهده است.
در مقاله کوتاهی که در اختیار شما قرار داده‌ام به چند عامل کندی سیستم اشاره کرده‌ام.

متاسفانه برخی کاربران بدون توجه به این نکات، کاهش سرعت را به پای آنتی‌ویروس می‌نویسند. به هر حال باید کاربران به این موضوع توجه کنند که تهدیدات امنیتی هر لحظه سیستم‌ها را تهدید می‌کنند و در نتیجه آنتی‌ویروس باید دائماً در حال کار باشد و نمی‌توان از آن انتظار داشت بر روی سرعت عملکرد سیستم تاثیر نگذارد.
دو سه ثانیه تاخیر در عملکرد سیستم به حفظ امنیت اطلاعات می‌ارزد. به طور خاص در مورد KES۴B، باید به این نکته اشاره کنیم که امکانات این محصول افزایش یافته اما به همان منابع و سخت‌افزار نسخه پیشین نیازمند است.
البته باز هم تاکید می‌کنم از نظر کارایی کسپرسکی بهترین عملکرد را در تست‌های گوناگون کسب کرده است.

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

سه شنبه 8 اسفند 1391  04:05 ب.ظ
تشکرات از این پست
nodestan onehamed
mina_k_h
mina_k_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین

تظاهرات هکرها علیه کسپرسکی!

به خاطر کسپرسکی شب‌ها کابوس می‌بینم!

شرکت روسی کسپرسکی یکی از معروف‌ترین شرکت‌های فعال در حوزه مبارزه با ویروس‌های رایانه‌ای و برقراری امنیت دستگاه‌های الکترونیکی به شمار می‌رود ولی مسلماً موفقیت‌های این شرکت، مانعی بر سر راه هکرها و بزهکاران سایبری است.

کسپرسکی امسال در کنگره جهانی موبایل که در بارسلونا برگزار می‌شود، محصولات جدید خود در زمینه تامین امنیت دستگاه‌های همراه و رایانه‌های شخصی را عرضه کرده است.

به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از شبکه خبری راشا تودی، صدها نفر به نمایندگی از هکرها در جلوی ورودی نمایشگاه تظاهراتی نمادین به راه انداخته‌اند و با برافراشتن پرچم‌هایی به کسپرکسی اعتراض کردند.

پارچه نوشته‌های معترضان حاوی نکات جالبی بود و بر روی آن، عباراتی همچون «کسپرسکی به خانه برگرد»، «به خاطر کسپرسکی شب‌ها کابوس می‌بینم» و «کسپرسکی مرا از کار بیکار کرده است» به چشم می‌خورد!

البته این تظاهرات، واقعی نیست و باعث و بانی آن خود شرکت کسپرسکی است.

در واقع این شرکت روسی با هدف جلب نظر بازدیدکنندگان نمایشگاه به غرفه خود و نیز تاکید بر اهمیت محافظت از دستگاه‌های همراه و رایانه‌ها از گزند هکرها و از آسیب‌هایی که ویروس‌های رایانه‌ای پدید می‌آورند، این تظاهرات عجیب را راه‌اندازی کرده است.

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

یک شنبه 13 اسفند 1391  09:01 ق.ظ
تشکرات از این پست
nodestan onehamed
mina_k_h
mina_k_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین

کاسپرسکای وجود رخنه امنیتی در نسخه جدید آنتی ویروس خود را تایید کرد

نسخه 2013 کسپرسکای حاوی یک رخنه امنیتی است که می‌تواند به رایانه‌ای که این نرم‌افزار روی آن نصب شده باشد، رخنه کند.

 
کاسپرسکای وجود رخنه امنیتی در نسخه جدید آنتی ویروس خود را تایید کرد


شرکت روسی کسپرسکای که نرم افزار آنتی ویروس تولید می‌کند، تایید کرده که نسخه به روز شده این آنتی ویروس دارای یک رخنه امنیتی است که ممکن است سیستم عامل رایانه کاربران را از کار بیندازد و یا امکان نفوذ به رایانه آن‌ها را فراهم کند.


به نقل از وب سایت pcworld، شرکت کاسپرسکای خبری را که چند روز پیش درباره نقص امنیتی آنتی ویروس این شرکت منتشر شده بود، تایید کرده است.


بر اساس این خبر، نسخه ۲۰۱۳ آنتی ویروس اینترنت سکیوریتی کاسپرسکی دارای یک رخنه امنیتی است که به کمک نسخه ۶ پروتکل اینترنتی (IPv6) می‌توان به رایانه‌ای که این نرم افزار بر روی آن نصب شده باشد، نفوذ کرد.

نسخه ۶ پروتکل اینترنتی با رابط‌های شبکه‌ای، ویندوز ویستا و نسخه‌های بعد از ویستا، برخی از نسخه‌های لینوکس و آی او اس مک اپل سازگاری دارد.

البته تعداد رایانه‌هایی که از این پروتکل استفاده می‌کنند در حال حاضر زیاد نیست و از این پروتکل بیشتر برای دسترسی به شبکه‌های محلی استفاده می‌شود.

این رخنه ظاهراً نخستین بار توسط یک پژوهشگر امنیت آی تی به نام مارک هوز فاش شد. وی ادعا کرده است که در ۲۱ ژانویه و ۱۴ فوریه این موضوع را به کاسپرسکای اعلام کرده، اما هیچ بازخوردی از سوی آن‌ها دریافت نکرده است و به همین دلیل به صورت عمومی درباره این رخنه اطلاع رسانی کرده است.

شرکت کاسپرسکای حالا در واکنش به انتشار این خبر اعلام کرده این مشکل را حل کرده و بزودی یک وصله امنیتی را به صورت خودکار برای کاربران این محصول خواهد فرستاد. کاسپرسکای گفته این وصله امنیتی در حال حاضر آماده است و فقط به کسانی ارائه می‌شود که آن را تقاضا کنند، ولی بزودی آن را به صورت خودکار برای کاربران ارسال خواهد کرد.

 

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

دوشنبه 21 اسفند 1391  04:29 ب.ظ
تشکرات از این پست
ali_kamali onehamed
mina_k_h
mina_k_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین

فروش ویژه بهارانه اینترنت سکیوریتی کسپرسکی تک کاربره

این محصول به صورت اوریجینال، همراه با گارانتی و پشتیبانی، عرضه می‌گردد.

 
فروش ویژه بهارانه اینترنت سکیوریتی کسپرسکی تک کاربره


شرکت گسترش خدمات تجارت الکترونیک ایرانیان (ایدکو) تنها توزیع کننده آنلاین محصولات کسپرسکی در خاورمیانه، از فروش ویژه سال نو اینترنت سکیوریتی ۲۰۱۳ تک کاربره کسپرسکی خبر داد.


به گزارش ایتنا این محصول به تعداد محدود و با ۵۰ درصد سود در خرید ویژه بهار ۱۳۹۲ عرضه خواهد شد.
هدف از ارائه این محصولات با قیمت ویژه بابت قدردانی و عیدی شرکت ایدکو و کانال فروش آنلاین به خریداران و همراهان همیشگی کسپرسکی آنلاین می‌باشد.

این فروش ویژه که روی سایت رسمی فروش آنلاین کسپرسکی به نشانی www.irkaspersky.com و سایت‌های کلیه نمایندگان کانال فروش آنلاین برپا شده است، به همراه پشتیبانی از کلیه کارت‌های بانکی عضو شتاب، لایسنس‌های محصولات را نیز به طور آنی در اختیار خریداران قرار می‌دهد.
ضمن آنکه این محصول به صورت اوریجینال، همراه با گارانتی و پشتیبانی، عرضه می‌گردد.

همچنین این محصول دارای امتیازاتی از قبیل: محافظت در مقابل همه گونه ویروس، بدافزار و تهدیدات اینترنتی، شناسایی تهدیدات جدید، شناسایی وب‌سایت‌های مشکوک، ارائه امنیت بسیار بالا برای خرید و فعالیت‌های بانکی آنلاین، حفاظت از حریم شخصی و هویت دیجیتال، پیشگیری از سوءاستفاده از ضعف‌های امنیتی رایانه توسط بدافزارها، دانلود و نصب خودکار ویژگی‌ها و سازگاری با ویندوز ۸ می‌باشد.
 

 

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

پنج شنبه 24 اسفند 1391  09:29 ق.ظ
تشکرات از این پست
ali_kamali onehamed
mina_k_h
mina_k_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین

کسب نشان Advance برای Panda Cloud Antivirus

این محصول رایگان مبتنی بر فناوری ابر که تنها امکانات پایه‌ای یک ضدویروس را داراست در رقابت با سایر نرم‌افزارهای امنیتی قادر است در محیط واقعی، بدافزارهای مخرب را شناسایی کرده و واکنش نشان دهد.

 


طبق آخرین نتایج به دست آمده از آزمون AV-Comparatives محصول Panda Cloud Antivirus با کسب نشان دو ستاره در رده Advance قرار گرفت.


به گزارش ایتنا از روابط عمومی شرکت ایمن رایانه پندار، نماینده رسمی و انحصاری شرکت پاندا سکیوریتی در ایران، موسسه AV-Comparatives به عنوان معتبرترین مرکز آزمون نرم‌افزارهای امنیتی در اولین گزارش خود در سال ۲۰۱۳ که در ماه مارس منتشر شد، با در اختیار داشتن بیش از ۱۳۶ هزار نمونه نرم افزار مخرب، به بررسی بیش از ۲۰ محصول امنیتی بروز شده بر پایه ویندوز ۷ پرداخت.

در این آزمون شرکت پاندا سکیوریتی با معرفی محصول Panda Cloud Antivirus خود، نشان داده است این محصول رایگان مبتنی بر فناوری ابر که تنها امکانات پایه‌ای یک ضدویروس را داراست در رقابت با سایر نرم‌افزارهای امنیتی قادر است در محیط واقعی، بدافزارهای مخرب را شناسایی کرده و واکنش نشان دهد.

براساس یافته‌های AV-Comparatives، پنجاه و پنج درصد از URLهای مخرب جمع‌آوری شده قادرند یک رایانه‌ ویندوزی و برنامه‌های آن را در معرض خطر قرار دهند. در حالی که ۴۵ درصد دیگر صرفاً به دلیل نصب بروز‌رسانی‌های امنیتی و وصله‌ها در ویندوز ۷ و دیگر برنامه‌ها مانند ادوبی‌فلش، آکروبات‌ریدر نتوانسته‌اند سیستم کاربران را دچار آسیب کنند.

در این میان محصول Panda Cloud Antivirus که یک محصول رایگان اما مبتنی بر فناوری ابر است توانسته است در خصوص شناسایی نرم‌افزارهای مخرب، تنها با ۷/۰ خطا، ۳/۹۹ درصد نرم‌افزارهای مخرب را به درستی شناسایی کرده و در رقابت با سایر نرم‌افزارهای امنیتی در رتبه چهارم قرار گیرد.

لازم به ذکر است اگرچه شرکت پاندا سکیوریتی با ضدویروس رایگان خود در این رقابت شرکت کرده است اما توانسته است همگام با بسیاری از ضدویروس‌هایی که با حداکثر امکانات خود در این آزمون شرکت کرده‌اند، در بخش شناسایی فایل‌های مخرب و همچنین هشدارهای اشتباه هنگام نصب نرم‌افزارهای قانونی دو نشان کسب کرده و در رده Advance قرار گیرد.

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

سه شنبه 27 فروردین 1392  01:44 ب.ظ
تشکرات از این پست
ali_kamali onehamed
mina_k_h
mina_k_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین

آنتی ویروس ابری پاندا ویژه ویندوز 8

شرکت پاندا سکیوریتی هم اکنون این نسخه پیشرفته را با ۵۰ درصد تخفیف در اختیار کاربران ویندوز ۸ قرار داده است.

 


آنتی ویروس ابری پاندا به عنوان اولین آنتی ویروس رایگان ابری در دنیا، هم اکنون در فروشگاه‌های مایکروسافت به عنوان ضدویروس ابری ویژه ویندوز ۸ در دسترس کاربران قرار گرفته است.


به گزارش ایتنا از روابط عمومی شرکت ایمن رایانه پندار، نماینده رسمی و انحصاری شرکت پاندا سکیوریتی در ایران، این اقدام به کلیه کاربران ویندوز ۸ این امکان را خواهد داد تا راه حل‌های امنیتی رایگان پاندا را به منظور دسترسی به بیشترین میزان حفاظت در سیستم خود بکار گیرند.

آنتی ویروس ابری پاندا که طبق آزمون‌های مقایسه‌ای آنتی ویروس‌ها (AV-Test , AV-Comparatives) از نظر حفاظت و همچنین عملکرد به عنوان بهترین آنتی ویروس ابری رایگان شناخته شده است، دارای لوگوی سازگاری با ویندوز ۸ است.

این به این معنی است که panda Cloud Antivirus در موقعیت به مراتب بهتری نسبت به آنتی ویروس رایگان مایکروسافت (Microsoft Essential) و سازگاری با ویندوز ۸ قرار گرفته است.

هدف شرکت پاندا سکیوریتی، ایجاد حداکثر امنیت برای کاربران است.
از این رو در نسخه رایگان آنتی ویروس ابری خود یک محصول با کیفیت را به لحاظ عملکرد و حفاظت به کاربران معرفی کرده است.

یک نسخه شگفت انگیز
آنتی ویروس ابری پاندا یک نسخه شگفت انگیز دیگر نیز ویژه ویندوز ۸ طراحی کرده است.
این نسخه منحصر به فرد، علاوه بر دارا بودن امکانات Panda Cloud Antivirus ویژگی‌های محصول Panda Cloud Antivirus Pro را نیز شامل می‌شود.

براساس این گزارش شرکت پاندا سکیوریتی هم اکنون این نسخه پیشرفته را با ۵۰ درصد تخفیف در اختیار کاربران ویندوز ۸ قرار داده است.

نسخه Pro ویژگی‌های اضافی دیگری را نسبت به Panda Cloud Antivirus در خود جای داده است.
از جمله این امکانات می‌توان به فایروال، حفاظت از شبکه WiFi و پشتیبانی فنی در زبان‌های متعدد اشاره کرد.
همچنین این نسخه شگفت انگیز اجازه هرگونه بهره‌برداری در برابر آسیب پذیری برنامه‌های کاربردی نظیر آفیس، ادوبی و یا جاوا را به نفوذگران نخواهد داد.

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

دوشنبه 9 اردیبهشت 1392  08:44 ق.ظ
تشکرات از این پست
ali_kamali onehamed
mina_k_h
mina_k_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین

کسپرسکی فارسی 2013 رونمایی می‌شود

سینا بقایی: همانند سایر محصولات کسپرسکی، کاربران می‌توانند به مدت یک ماه از کلیه امکانات این محصول بصورت رایگان و آزمایشی استفاده نمایند.

 
کسپرسکی فارسی 2013 رونمایی می‌شود


نسخه فارسی اینترنت سکیوریتی و آنتی ویروس کسپرسکی ۲۰۱۳ از دهم اردیبهشت و همزمان با روز ملی خلیج فارس در دسترس کاربران ایرانی قرار می‌گیرد.


به گزارش ایتنا شرکت ایدکو، تنها توزیع کننده آنلاین محصولات کسپرسکی در خاورمیانه، نسخه‌های جدید محصولات خانگی کسپرسکی با رابط کاربری فارسی را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد.

بنا براین گزارش، سینا بقایی، مدیرعامل شرکت ایدکو با اشاره به فارسی سازی محصولات خانگی جدید کسپرسکی گفت: اینترنت سکیوریتی ۲۰۱۳ و آنتی ویروس کسپرسکی ۲۰۱۳ دو محصولی هستند که فارسی سازی رابط کاربری آنها پایان یافته و از دهم اردیبهشت در اختیار کاربران ایرانی قرار می‌گیرد.

بقایی با اشاره به امکان دریافت نسخه‌های فارسی اینترنت سکیوریتی و آنتی ویروس کسپرسکی از وب‌سایت رسمی www.irkaspersky.com و یا وب‌سایت های نمایندگان آنلاین تصریح کرد: امسال برای دومین سال است که کاربران ایرانی می‌توانند از نسخه‌های به زبان فارسی استفاده کنند، ضمن آنکه همانند سایر محصولات آزمایشگاه کسپرسکی، امکان بکارگیری رایگان و آزمایشی نسخه‌های فارسی نیز وجود دارد و کاربران می‌توانند به مدت یک ماه از کلیه امکانات این محصولات به طور کامل و به زبان فارسی استفاده نمایند.

مدیرعامل شرکت ایدکو در خصوص جایگزینی نسخه‌های فارسی با انگلیسی نیز گفت: کاربران می‌توانند با دریافت نسخه فارسی، نسبت به نصب آن اقدام نموده و از همان لایسنس قبلی خودشان برای فعال سازی نسخه فارسی استفاده کنند. ضمن آنکه کلیه خریداران نسخه‌های خانگی محصولات کسپرسکی نیز می‌توانند با کد لایسنس که از سایر فروشندگان معتبر دریافت داشته‌اند، نسبت به نصب و فعال سازی نسخه‌های فارسی اقدام نمایند. همچنین به غیر از رابط کاربری، در این نسخه‌ها کلیه قسمت های برنامه و پیام های آن نیز همانند قبل، فارسی سازی شده است.

گفتنی است نسخه‌های فارسی اینترنت سکیوریتی و آنتی ویروس کسپرسکی با کلیه نگارش‌های ویندوز مایکروسافت سازگار بوده و از دهم اردیبهشت از نشانی www.irkaspersky.com قابل دریافت و فعال سازی هستند.درباره ايدكو
شرکت گسترش خدمات تجارت الكترونيك ايرانيان (ايدكو) يكي از شركت‌هاي فعال و پيشرو در زمينه فناوري اطلاعات و امنيت اطلاعات در ايران است. اين شركت در زمينه امنيت اطلاعات، با دارا بودن كادر فني مجرب و همكاري نزديك با شركت‌هاي ارائه كننده محصولات و خدمات، راهكارهاي متنوعي را براي حفاظت از اطلاعات و دارايي‌هاي معنوي سازمان‌ها طراحي، پيشنهاد و ارائه مي‌نمايد.
این شرکت در حال حاضر تنها توزیع کننده آنلاین محصولات کسپرسکی از طریق وب سایت www.irkaspersky.com در ایران است.
همچنین شرکت ایدکو در سال ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ به عنوان بهترین ارائه کننده خدمات پشتیبانی فنی کسپرسکی در ایران، در سال ۲۰۱۲ به عنوان بهترین ارائه کننده خدمات فروش و پشتیبانی در منطقه غرب آسیا معرفی شده و در سال ۲۰۱۲ برنده جایزه بهترین پروژه آنلاین در حوزه Emerging Market در بین نمایندگان کسپرسکی شده است.
 

 

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

سه شنبه 10 اردیبهشت 1392  02:51 ب.ظ
تشکرات از این پست
onehamed
mina_k_h
mina_k_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین

معتبرترین و محبوب‌ترین ضدویروس‌ها نیز کاملا امن نیستند

یکی از مزیت‌های قابل توجه Kaspersky Security Scan تداخل نداشتن آن با راهکارهای امنیتی دیگر است. بنابراین کاربران لازم نیست برای استفاده از این برنامه ضد ویروس اصلی خود را حذف یا غیرفعال کنند.
با Kaspersky Security Scan می‌توانید سیستم خود را به رایگان اسکن کرده و بدافزارهایی را شناسایی کنید که ضد ویروس‌های دیگر از یافتن آنها عاجزند.

از روابط عمومی پاد به نقل از کسپرسکی، برنامه Kaspersky Security Scan به منظور بررسی سطح سلامت امنیت سیستم‌های کامپیوتری طراحی شده است.
این برنامه رایگان اطلاعات به‌روزی در مورد تهدیدات و آسیب‌پذیری‌های موجود روی سیستم‌ها ارائه می‌دهد و قادر به شناسایی بدافزارهای خطرناکی است که اغلب راهکارهای امنیتی تجاری محبوب آنها را شناسایی نمی‌کنند.

فناوری‌های ضدبدافزار پیشرفته Kaspersky Security Scan به هزاران کاربر در سراسر دنیا در شناسایی ویروس‌ها و تروجان‌های فعال روی سیستم‌هایشان کمک کرده است.

امروزه تولیدکنندگان راهکارهای امنیتی تجاری و رایگان به کاربران اطمینان می‌دهند که با بهره‌گیری از نرم‌افزارهای آنها، می‌توانند سیستم خود را کاملا ایمن کنند. اما در عمل همیشه اینگونه نیست؛ براساس یافته‌های کسپرسکی لب در اوایل سال ۲۰۱۳ حتی راهکارهای امنیتی محبوب و معتبر هم ممکن است گاهی برنامه‌های خرابکارانه را شناسایی نکنند و در نتیجه کاربران از وجود تهدیدات امنیتی ناآگاه بمانند.

در مطالعه‌ای که از سوی کسپرسکی لب صورت گرفت، یک تروجان به نام ZAccess روی دامنه گسترده‌ای از سیستم‌ها شناسایی شد که از نرم‌افزارهای ضد‌ویروس بهره می‌بردند. این تروجان به محض بارگذاری روی سیستم، ماژول‌هایی را دانلود می‌کند که فعالیت‌های خرابکارانه انجام می‌دهند: دستکاری نتایج جست‌وجو، باز کردن خودکار لینک‌های پیشنهادی مهاجمان سایبری و دانلود فایل‌های مخرب از جمله خرابکاری‌های این بدافزار است.
Sality بدافزار دیگری است که طی مطالعات کسپرسکی لب شناسایی شده است. این برنامه مخرب بعد از نفوذ به سیستم، راهکارهای امنیتی نصب شده روی کامپیوتر قربانی را از کار می‌اندازد و دسترسی به دامنه‌های وب تولیدکنندگان نرم‌افزارهای ضدویروس را مسدود می‌کند.
Sality برای جلوگیری از حذف دستی به وسیله کاربر، تمام راه‌های دسترسی به Task Manager و Registry Editor را می‌بندد. این بدافزار بعد از نصب روی سیستم، چند ماژول خرابکارانه را برای سرقت اطلاعات محرمانه(از جمله نام کاربری و رمز عبور سرویس‌های اینترنی)، ارسال هرزنامه و تبدیل کامپیوتر قربانی به ابزاری برای رمزگشایی به روش Brute Force پیدا می‌کند.

ZAccess و Sality تنها دو نمونه از ده‌ها بدافزاری هستند که کسپرسکی لب در تحقیقات خود موفق به شناسایی آنها شده است.
این تحقیقات یک نتیجه مهم و غافلگیرکننده را در بر دارد؛ راهکارهای امنیتی معتبر و شناخته شده هم امنیت کامل سیستم‌های کامپیوتری را تضمین نمی‌کنند و همیشه باید راه حل دیگری هم در آستین داشت.

راهکار کسپرسکی
Kaspersky Security Scan ابزاری رایگان از سوی کسپرسکی لب است که به عنوان یک راهکار امنیتی، سلامت سیستم‌های کامپیوتری را محک می زند. این برنامه سیستم عامل ویندوز را اسکن و ویروس‌ها، تروجان‌ها، کرم‌ها و سایر بدافزارها را شناسایی می‌کند.
Kaspersky Security Scan همچنین می‌تواند آسیب‌پذیری‌ها و تنظیمات ناامن برنامه‌هایی نظیر دستگاه‌های اکسترنال را شناسایی کند که به کامپیوتر متصل هستند و به طور خودکار اجرا می‌شوند. سرویس ابری Kaspersky Security Network منبع دایمی به‌روزرسانی اطلاعات مربوط به بدافزارها و آسیب‌پذیری‌هاست. از این گذشته Kaspersky Security Scan با اتصال به پایگاه‌های داده ضدویروس محصولات تجاری کسپرسکی همواره به‌روزرسانی‌های امنیتی را دریافت می‌کند.

به این ترتیب این ابزار رایگان همیشه از آخرین داده‌ها و به‌روزرسانی ها برخوردار و قادر است به طور موثر با جدیدترین تهدیدات مقابله کند.
Kaspersky Security Scan بعد از انجام اسکن، گزارش جامعی از آسیب پذیری‌های موجود ارایه و راهکارهای امنیتی پیشنهاد می‌کند.
یکی از مزیت‌های قابل توجه Kaspersky Security Scan تداخل نداشتن آن با راهکارهای امنیتی دیگر است. بنابراین کاربران لازم نیست برای استفاده از این برنامه ضد ویروس اصلی خود را حذف یا غیرفعال کنند.

اولگ ایشانوف، مدیر بخش تحقیقات ضدبدافزار کسپرسکی لب می‌گوید: «اولویت اصلی کسپرسکی لب محافظت از کاربران برابر تهدیدات سایبری نوظهور است. به این منظور Kaspersky Security Scan را ارایه کرده‌ایم؛ یک راهکار امنیتی ثانویه که امنیت محیط کاربری کاربران سیستم عامل ویندوز را تخمین می‌زند و بدافزارها و آسیب پذیری‌ها را شناسایی می‌کند. آمار گردآوری شده از سوی متخصصان کسپرسکی لب نشان می‌دهد که اسکن سیستم‌های کامپیوتری به وسیله برنامه‌ای چون Kaspersky Security Scan اهمیت فراوانی دارد و حتی روی سیستم‌های مجهز به نرم‌افزارهای ضدویروس معتبر هم لازم است اسکن ثانویه انجام شود.
Kaspersky Security Scan همچنین به کمک کسانی می‌آید که به هر دلیل ممکن از محصولات امنیتی استفاده نمی‌کنند، اما می خواهند از سلامت سیستم خود اطمینان حاصل کنند. البته پیشنهاد ما به تمام کاربران، خرید یک راهکار امنیتی جامع مانند Kaspersky Internet Security ۲۰۱۳ است.»

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

سه شنبه 10 اردیبهشت 1392  02:57 ب.ظ
تشکرات از این پست
onehamed mosadegh
mina_k_h
mina_k_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین

پارس آتنا دژ توزیع کننده برتر کسپرسکی در خاورمیانه شد

مدیرعامل پاد: این عنوان ارزشمندترین جایزه کسپرسکی در هر منطقه است که با کوشش نمایندگانمان در سراسر کشور و همچنین همکارانمان در شرکت پاد به دست آمد.

 
پارس آتنا دژ توزیع کننده برتر کسپرسکی در خاورمیانه شد


شرکت پارس آتنا دژ (پاد) توزیع کننده رسمی محصولات کسپرسکی در ایران به عنوان توزیع کننده برتر این شرکت در خاورمیانه انتخاب شد.


به گزارش ایتنا از روابط عمومی پاد، در کنفرانس سالیانه نمایندگان شرکت کسپرسکی در خاورمیانه (Kaspersky Lab Middle East 2013) که روز دوشنبه تا چهارشنبه با حضور بیش از ۱۰۰ نماینده این شرکت در حوزه خاورمیانه و با حضور تیم مدیریت کسپرسکی در این منطقه برگزار شد، شرکت پارس آتنا دژ به عنوان توزیع کننده برتر محصولات کسپرسکی در خاورمیانه انتخاب شد.

گل‌مر بحری مدیرعامل شرکت پاد در مورد این جایزه گفت: این عنوان ارزشمندترین جایزه کسپرسکی در هر منطقه است که با کوشش نمایندگانمان در سراسر کشور و همچنین همکارانمان در شرکت پاد به دست آمد.

بحری تاکید کرد: همواره تلاش کرده‌ایم تا رابطه دوستانه و صمیمانه‌ای با نمایندگانمان داشته باشیم و آنها را عضوی جدانشدنی از خانواده پاد بدانیم. بدون شک این موفقیت بدون همراهی نمایندگان و تلاش آنها برای ارائه محصولات و خدمات مطلوب به مشتریان حاصل نمی‌شد و این جایزه در واقع متعلق به کانال نمایندگان پاد است. این عنوان مسئولیت ما را برای حمایت بیشتر از نمایندگان و ارائه خدمات خلاقانه و موثر به آنها سنگین‌تر می‌کند.

مدیرعامل شرکت پاد با بیان این که کنفرانس سالیانه نمایندگان شرکت کسپرسکی در خاورمیانه جهت آشنایی هر چه بیشتر نمایندگان سطح بالای کسپرسکی و همچنین آشنایی آنها با دستاوردها و اهداف این شرکت برای سال پیش رو برگزار شد گفت: محصولات کسپرسکی تنها یک ضدویروس نیست، بلکه راهکار امنیتی جامع و کاملی است (EndPoint Security Solution) که بر روی بحث‌های مختلفی مانند Social Business، Mobility و Cloud متمرکز است و سعی دارد نیازهای امنیت شبکه و اطلاعات کاربران و سازمان‌ها را به طور کامل برطرف کند.
وی افزود: استقبال از محصولات کسپرسکی در خاورمیانه همواره رو به رشد بوده و این موضوع درباره بازار ایران به عنوان یکی از سه بازار بزرگ کسپرسکی در منطقه نیز صدق می‌کند.

بحری با اشاره به نظرسنجی‌های متنوع کسپرسکی برای آگاهی از نیاز و خواسته‌های افراد از محصولات امنیت شبکه و اطلاعات گفت: تحقیقی به سفارش کسپرسکی با نظرسنجی از افراد مختلف در سراسر جهان در مورد میزان اهمیت قیمت در مقابل کیفیت یک آنتی‌ویروس انجام شده است که براساس آن، افراد شرکت کننده از منطقه خاورمیانه، کیفیت و ارزش یک آنتی‌ویروس را به قیمت آن بیش از سایر نقاط جهان ترجیح می‌دهند. این موضوع در ژاپن کاملا برعکس است و افراد حاضر در نظرسنجی از این کشور بیش از سایر افراد، قیمت پایین را به کیفیت ترجیح می‌دهند.

 

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

پنج شنبه 19 اردیبهشت 1392  08:50 ق.ظ
تشکرات از این پست
onehamed
mina_k_h
mina_k_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین

بیت دیفندر: مقام اول در آزمون AV-TEST

بار دیگر، بیت دیفندر محفاظت در سطح بالا، قابلیت استفاده و عملکرد بسیار خوب را در جدول AV-TEST به دست آورد.

 
بیت دیفندر: مقام اول در آزمون AV-TEST

بیت دیفندر مقام اول را در نخستین تست نسخه آزمایشی ضدبدافزارها در سال ۲۰۱۳ کسب کرد.


بیت دیفندر، خالق راهکارهای جهانی نرم‌افزار ضدبدافزارها، پس از شرکت در آزمایش شرکت تحلیلگران مستقل AV-TEST، پیشتازی خود را در گستره صنعت سال ۲۰۱۳ حفظ کرد.
بیت دیفندر این آزمایش را با کسب امتیازی عالی برای مبارزه با ویروس‌ها، کرم‌ها، تروجان‌ها و دیگر تهدیدات آنلاین پشت سر گذاشت.

نرم‌افزار اینترنت سکیوریتی ۲۰۱۳ شرکت بیت‌دیفندر که در این آزمون مورد تست قرار گرفت، با کسب امتیاز ۱۷ از مجموع امتیاز کل ۱۸ رتبه نخست را در بین ۲۵ محصول امنیتی دیگری که در این آزمون شرکت کرده بودند کسب نمود.
جزئیات امتیازاتی که بیت دیفندر کسب کرده به این شرح است: امتیاز ۶ از مجموع کل ۶ امتیاز در بخش حفاظت، امتیاز ۶ ازمجموع کل ۶ امتیاز در بخش قابلیت استفاده و امتیاز ۵ از مجموع کل ۶ امتیازات در بخش عملکرد.

گفتنی است که این آزمایش مربوط به ماه‌های ژانویه و فوریه ۲۰۱۳ می‌باشد و برای اولین بار توسط AV-TEST بر روی ویندوز ۸ صورت گرفت.
این نتایج تمامی ۲۵ رقیب دیگر را از گردونه خارج کرد و بار دیگر مهر تاییدی بر پیشتازی بیت دیفندر در گستره این صنعت زد

سایر رقبایی که در کنار بیت دیفندر تست و بررسی شدند شامل سیمانتک، کسپرسکی، PC Tools، AVG و دیگر برندها بودند.

در ضمن کسب ۵/۱۱ امتیاز از مجموع ۱۸ امتیاز ممکن برای برنامه پیش فرض کاربردی مدافع ویندوز، که همراه با بسته ویندوز ۸ عرضه می‌شود، نشان داد که کاربران ویندوز ۸ به یک ضد بدافزار پیشرفته برای حفاظت از سیستم عاملشان نیاز دارند.

آندریاس مارکس، مدیر عامل شرکت AV-TEST در این رابطه اظهار داشت: بار دیگر، بیت دیفندر محفاظت در سطح بالا، قابلیت استفاده و عملکرد بسیار خوب را در جدول به دست آورد.
وی همچنین افزود ما در AV-TEST به این عملکرد برجسته توسط BitDefender ، به عنوان شرکتی که ثبات قابل توجهی نشان داده شده است، عادت کرد‌ه‌ایم.

کاتالین کوزوی، مدیر بخش امنیت استراتژیک بیت دیفندر، نیز بعد از کسب این موفقیت اعلام کرد که بیت دیفندر با کسب نتایج فوق‌العاده درتمام تست‌هایی که توسط شرکت‌های تست مستقل در سال‌های اخیر صورت گرفته اعتباری غیرقابل انکار کسب کرده است. ما مشتاق هستیم تا ببینیم که چگونه می‌توانیم در سال ۲۰۱۳ پیشرفت بیشتری داشته باشیم. وی گفت ما تلاش و شور و شوق خود را چند برابر کرده‌ایم تا در فشرده‌ترین رقابت‌های موجود پیروز شویم.

همچنین در مراسمی که توسط شرکت AV-Comparatives، یکی دیگر از سازمان‌های بزرگ تست مستقل، در اوایل سال جاری جهت اعطای جوایز برگزار شد، بیت‌دیفندر به عنوان محصول برتر سال ۲۰۱۲ معرفی شد، این جایزه پس از آن به بیت دیفندر اعطا شد که سه ستاره کامل در هشت دوره آزمون سال گذشته کسب کرد.

علاوه بر این، ماه گذشته، بیت دیفندر موفق به کسب جایزه VBSpam+ از شرکت تجزیه و تحلیل مستقل و آزمایش Virus Bulletin گردید.
این جایزه برای تشخیص قابل توجه هرزنامه و صفر بودن میزان تشخیص نادرست اهدا گردید.

بیت دیفندر به مدت چهار سال متوالی موفق به کسب این جایزه در هر مرحله از تست‌های Virus Bulletin شد.
این موفقیت، بیت دیفندر را به محصولی در بازار تیدیل کرده است که مورد بیشترین آزمایش‌ها قرار گرفته و نیز بیشترین جوایز را به خود اختصاص داده است.

 

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392  10:16 ق.ظ
تشکرات از این پست
ali_kamali onehamed
دسترسی سریع به انجمن ها