0

*توجه*توجه* لطفا قبل از ایجاد پست مطالعه کنید ...

 
adel_71
adel_71
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 4296
محل سکونت : بوشهر

*توجه*توجه* لطفا قبل از ایجاد پست مطالعه کنید ...

قوانین و مقررات ایجاد تایپیک و پست در تالار های دانلود کتاب الکترونیکی

 

در راستای ایجاد یک فضای تعاملی پویا و یک بستر مترقی و غنی در حوزه های مختلف علوم که برتاباننده و برطرف کننده نیاز های کاربران گرامی و سایر مراجعین پرتال راسخون باشد و خروج از فضای غیر فعال و سرشار از مطالب تکراری، کپی برداری شده، تاریخ مصرف گذشته ، مخالف با موازین پرتال و کاربران، و تبیین وظایف و عملکرد کاربران و مدیران و جلوگیری از تضییع حقوق همه کاربران قوانینی وضع گردیده که بدین طریق به حضور کلیه راسخونی ها از قبیل کاربران و مدیران محترم رسانیده می شود و با توجه به فضای دوستانه حاکم بر انجمن ها و ارتباط صمیمی مسئولین با کاربران عزیز، اجرای کلیه مفاد آن از عزیزان درخواست می گردد. بدیهی است نقض قوانین مذکور، تخلف محسوب شده و برخورد مناسب و کسر امتیاز بدنبال خواهد داشت.

 

(قوانین مذکور به عنوان تنها قانون معتبر و الزامی برای کلیه فعالیت های کاربران در تالار ها در نظر گرفته شده و ابلاغ می گردد و نقض آنها تخلف محسوب می گردد)

(منتظر نظرات همه عزیزان جهت بهبود و تکمیل قوانین هستیم)

 

(رعایت حقوق مالکیت معنوی و ذکر منابع مطالب در پست های ارسالی الزامی است)

(ارسال پست های تبلیغاتی تجاری و بازرگانی اکیدا ممنوع است)

 
الف) وظایف مدیران:
1-بررسی، نظارت و ارزیابی پست های ارسالی کاربران به جهت کیفی( همخوانی با موضوع تالار، بروز بودن، تکراری نبودن، مضمون کلی و محتوای مطالب و ...) و کمی(تعدد پست های ارسالی و مشارکت مستمر) و اعطاء امتیاز به کاربران بر اساس معیار های ذکر شده به صورتی که 70 درصد امتیاز دهی بر مبانی کیفی و 30 درصد بر مبانی  کمی استوار باشد و اعلام کاربران برتر تعیین شده به روابط عمومی در پایان هر ماه.
2-بررسی تطابق محتوای پست های ارسالی(مضمون کلی، تصاویر، لینک هاو...) با موازین عرفی، شرعی، اخلاقی، فرهنگی و اجتماعی، قانونی و شئونات پرتال راسخون و کاربران گرامی.
3-تعریف اهداف و آرمان های تالار و تبیین و ابلاغ  قوانین، راهکار ها و سیاست های لازم جهت تحقق این اهداف و آرمانها و هدایت،پشتیبانی و مشاوره مجموعه کاربران و مسئولین در این راستا.
4- وقوف کامل بر مناسبت ها،رویداد ها، مخاطرات و دغدغه های تاریخی و کنونی و برنامه ریزی جهت پوشش آنها در راستای موضوع تالار بر اساس برنامه های مفید و متنوع.
5-تدارک و برنامه ریزی برنامه های مختلف از قبیل مسابقات، نظر سنجی، هم اندیشی، آموزش و ... به همراه معرفی و تبلیغات موضوعات و مباحث تالار،  بمنظور پیشبرد اهداف و شکوفایی بیشتر تالار و حفظ و جذب کاربر در آن.
6-طرح مسائل و موضوعات نوین و کاربردی در تالار و ایجاد فضای تعامل و مباحثه پیرامون آنها
7-تصمیمات مدیریتی کلی بر تاپیک ها و پستها از قبیل غیر فعال سازی، ویرایش یا حذف پستها، کسر امتیاز ها، تعیین تاپیک ویژه و ...
8-ارتباط مستمر و مداوم با روابط عمومی و مدیر ارشد انجمن ها جهت هماهنگی و تبیین برنامه ها و اهداف، انعکاس مشکلات، پیشنهادات و انتقادات، اخذ تائیدیه جهت برنامه های قابل اجرا در تالار از قبیل مسابقه، جوایز، نظر سنجی، فعالیت های فوق برنامه و ...
9-ایجاد تاپیک ویژه ای با عنوان "تاپیک تخصصی تالار x: پاسخگویی بروز به کلیه سئوالات عمومی و تخصصی " در هر یک از تالارهای اصلی (نه الزاما همه زیر تالار ها)تحت مدیریت و پاسخگویی مناسب،مستمر و تخصصی به کلیه سئوالات (در این راستا امکان تبادل نظر و دریافت پاسخ سئوالاتی که مدیر قادر به پاسخگویی به آنها نیست توسط کارشناسان موسسه وجود دارد)
10-ایجاد تاپیک "انتقادات،پیشنهادات تالار ..."  برای تالارهای تحت مدیریت(تالارهای اصلی) و لزوم پاسخگویی مستمر و دقیق بمنظور فراهم سازی بستر ارتباطی آسان و دریافت بازخوردهای کاربری

11-ایجاد تاپیک های بحث و تبادل نظر با امتیاز فعالیت ویژه(تاپیک های ویژه) در راستای موضوعات جاری و داغ و عناوین مهم در ارتباط با موضوع تالار های تحت مدیریت(تالار های اصلی)

12-ایجاد تاپیک "کاربران جدید تالار ..." در تالار های اصلی جهت درج نام کاربری افرادی که از طریق تالار جاری به انجمن ها می پیوندند بمنظور اهداء امتیاز عضویت،پیامک اهدائی، هدایت فعالیت کاربری، تبیین قوانین، تشخیص توانائی ها، بکارگیری در سمت های مربوطه و ...

13-ایجاد تاپیک اعلانات تالار ... بمنظور درج و بروزرسانی هفتگی عناوین تاپیک ها و پست های مهم و برتر(ویژه)  هر تالار بصورت لینک به آن مطالب بمنظور جلوگیری از افزایش تعداد تاپیک های ویژه و کم کردن تعداد تاپیک های ویژه

14-درج آدرس پست الکترونیکی و عناوین تالارهای تحت مدیریت بصورت لینک به تالار ها در امضاء حساب کاربری

 
 
 
ب) وظایف کاربران:
1-  مشارکت فعال، آگاهانه و همه جانبه متناسب با تخصص،تجربه و علاقه در تالار ها از قبیل ایجاد تاپیک و ارسال پست، ارسال نظرات، پاسخ ها و نقل قول به سایر مطالب، شرکت در مسابقات، تعامل و مباحثه و ابراز نظر و هر آنچه در پویایی، شکوفایی، بروز و فعال بودن تالار موثر است.
مطالب ارسالی کیفی و تالیفی در اولویت قرار دارد اما ارسال مطالب بروز،تخصصی،مخاطب پسند،جذاب و کمیاب،آموزشی بلا مانع است.
-رعایت اصل خلاصه نویسی و درج توضیحات،تصاویر،نمودارها و سایر موارد خلاصه کننده و آسان کننده تفهیم مسائل الزامی است.
2- اطمینان از عدم وجود پست ارسالی به جهت محتوا با استفاده از امکان جستجوی پرتال ، قبل از ارسال پست در تالار ها و ارسال پست ها و تاپیک ها در تالار مرتبط و متناسب با موضوع پست ارسالی و در نتیجه رعایت دسته بندی موضوعی تالار ها و عدم وجود پست های تکراری
3- عدم ارسال پست ها بصورت متوالی و تعداد انبوه در زمان خیلی کوتاه بطوری که فضای تالار یا تاپیک را اشغال نموده و مانع از حضور و ظهور پست های تکی یا گروهی دیگر کاربران شود. ارسال چنین پست هایی الزاماٌ باید در فواصل زمانی طولانی(حداقل نیم ساعت پس از ارسال تعدادی از پست ها) و در زمان های کم ترافیک پرتال انجام گردد.
4- عدم ارسال پست های تکراری و ارسال یک پست واحد در بیش از یک تالار،عدم ارسال پست های کوتاه، چند کلمه ای و اظهار نظرهای کوتاه  و غیر موثر پیرامون پست های سایر کاربران، پست های تشکر وقدردانی(برای تشکر از یک پست از دکمه تشکر استفاده شود)
5- عدم ارسال مطالب مرتبط با یک موضوع در پست های جداگانه. مطالب مرتبط با یک موضوع باید همگی در قالب یک پست ارسال گردند.(تکه تکه کردن محتوای یک مطلب در پست ها و تاپیک های متعدد ممنوع است)
6-اخبار ارسالی الزاماً باید متعلق به روز جاری و غیر تکراری بوده و اخبار مهم، کاربردی(داغ) و مخاطب پسند(مورد مطالبه و جستجو) را شامل شود. با توجه به وجود بخش اخبار در سایت و فعالیت تخصصی در آن، هیچ نیازی به کپی پیست انبوه  اخبار از خبرگزاری ها نمی باشد. ارسال اخبار با شرایط ذکر شده به تعداد حداکثر 10 پست در روز مجاز است. در صورتی که اخبار ارسالی با تحلیل شخصی ارسال کننده همراه باشد و ایجاد کننده حس تعامل، مباحثه و پاسخگویی برای سایر کاربران باشد تا 20 پست در روز مجاز است.
7-انتخاب عناوین متناسب با محتوای ارسالی برای پست ها و تاپیک ها و پرهیز ار انتخاب عناوین واحد ومشابه و عدم استفاده از عناوینی که به طور خودکار توسط سیستم تولید می شوند.
8-لزوم مراجعه به پست های ارسالی قبلی بمنظور آگاهی از تعداد بازدید و پاسخ های داده شده به مطلب و پاسخگویی به سئوالات احتمالی
9-توجه به ظاهر و قالب بندی پست های ارسالی، عدم ایجاد اخلال در قالب بندی صفحه توسط پست ارسالی، درج تصاویر با عرض حداکثر 600 پیکسل و فاقد لینک، استفاده از رنگ بندی مناسب برای متون، برجسته سازی مطالب مهم، استفاده بجا و کافی از تصاویر، استفاده از فونت tahoma برای متون، عدم ارسال پست ها به زبان فینگلیش، رعایت قواعد نگارشی و نوشتاری و جمله بندی، رعایت ادب و احترام و ...
10- مشارکت فعال در مباحث و موضوعات مطروحه در زیر تالار تخصصی،تاپیک های بحث و تبادل نظر،تاپیک های انتقادات و پیشنهادات تالار ها.
11- مشارکت در تعالی پرتال با ارسال انتقادات و پیشنهادات به واحد روابط عمومی راسخون
12-کاربران به نوعی مدیران تالار مورد علاقه خود هستند و باید تمام تلاش خود را در راستای شکوفایی و بروز بودن آن انجام دهند.
 
 
 
ج) قوانین ویژه تالار دانلود کتاب ها و آیین نگارش پست ها و تایپیک ها:
1- ایجاد تایپیک در صفه اول تالار دانلود كتاب ها مجاز نمی باشد در صورت ایجاد ، تایپیک حذف خواهد شد ... 
 
2- در بالای هرتالار تایپیک های ویژه ای وجود دارند که با توجه به موضوع تالار هر کدام عنوان و موضوع متفاوتی دارند (ای که گفتی یعنی چه؟!) به عنوان مثال در بالای تالار دانلود کتاب های کامپیوتر و فناوری اطلاعات تایپیک های ویژه ای با موضوع آموزش نرم افزار ، دانلود مجلات تخصصی IT و ... وجود دارند که شما باید کتاب های خود را با توجه به موضوع-شان در تایپیک مناسب قرار دهید ... اگر موضوع کتاب شما مطابق با هیچ کدام از این تایپیک ها نبود ، می توانید کتاب خود را در صفحه اول آن تالار ایجاد کنید ...
 
3- پست هایی را که ایجاد میکنید باید دارای ویژگی های زیر باشند:
- عنوان پست یا تایپیک خود را نام کتاب قرار دهید تا بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی از محتوی پست یا تایپیک شما آگاه شوند. 
- حتما باید حاوی عکسی از کتاب مورد نظر باشند.
- حتما توضیحاتی در مورد کتاب مورد نظر را در پست قرار دهید.
- منبعی که کتاب را از آن گرفته اید را حتما ذکر کنید.
- لینک اصلی دانلود حتما باید در پست شما باشد. (از ارجاع بازدید کنندگان به سایت یا وبلاگی دیگر خودداری شود.)
 
4- مراقب باشد کتاب هایی را که از سایر سایت ها می گیرید ؛ آن سایت اجازه نشر آن کتاب توسط شما را داده باشد ، در غیر این صورت پست شما حذف خواهد شد ...
 
5- در صورت گذاشتن پست های غیر مرتبط و پست هایی که نظم تالار ها و تایپیک هایی مثل تایپیک دانلود مجلات اختصاصی IT را به هم بزند ، با شما طبق قوانین برخورد خواهد شد. (پست شما توسط مدیر تالار حذف خواهد شد.)
 
6- برای تشکر از پست های ایجاد شده لطفا دکمه تشکر در بالای پست مورد نظر را فشار دهید. ایجاد هرگونه پستی با مضمون تشکر ممنوع و خلاف قوانین می باشد و پست شما توست مدیر تالار حذف خواهد شد! 
 
7- شما برای آپلود کتاب های خود تا زمانی که آپلود سنتر سایت راه اندازی شود می توانید به آپلود سنترهای پرشین گیگ و 4shared مراجعه و کتاب های خود را در آنها آپلود کنید! (آموزش استفاده از آپلود سنتر های پرشین گیگ و 4shared را در اینجا ببینید.)
 
8- این قوانین از چهرشنبه 27 دیماه اجرا می شوند!!!
 
 
 
شما می توانید هر گونه انتقاد ، پیشنهاد ، سئوال و یا هر مطلب مرتبط با تالار دانلود کتاب ها را در صندوق پیشنهادات و انتقادات این تالار با بنده مطرح کنید.
 
 

*** ارزش انسان به تعداد خدمتکاران او نیست، بلکه به تعداد کسانی است که او به آنها خدمت می کند. ***

 

      

 

E-Mail: [email protected]

 

    

وبلاگ من

وبلاگ پارسی بوک

چهارشنبه 27 دی 1391  11:17 AM
تشکرات از این پست
fazli1184r132 AliFanoodi catcat milad85 yarabyarabyarab
دسترسی سریع به انجمن ها