آخرین فروشگاه‌های «کامت الکترونیک» انگلیس هم امروز تعطیل می‌شوند

 
siasport23
siasport23
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1391 
تعداد پست ها : 16696
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

آخرین فروشگاه‌های «کامت الکترونیک» انگلیس هم امروز تعطیل می‌شوند

«کامت» یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای الکترونیکی بزرگ در انگلیس امروز رسماً به کار خود پایان داد. هزاران نفر در اثر بسته شدن این فروشگاه، از کار بی‌کار شده‌اند.یکی از فروشگاه‌های زنجیره بزرگ انگلیس در زمینه قطعات و دستگاه‌های الکترونیک، اکنون در آستانه تعطیلی قرار گرفته است. «کامت» که زمانی حدود 240 فروشگاه در انگلیس داشت، قرار است امروز 49 فروشگاه باقی‌مانده خود را هم ببندد؛ اقدامی که 6600 عضو تیم «کامت» را از کار بی‌کار خواهد کرد.

این فروشگاه زنجیره‌ای در سال 1993 شروع به کار کرد؛ اما به گزارش سایت خبری Hexus، «کامت» ماه گذشته با تغییر حامیان خود و اعمال محدودیت‌های بیش‌تر توسط افراد جدید، با مشکلات مالی مواجه شد. وبسایت این فروشگاه هنوز آنلاین است؛ اما فقط برای آن که به مشتریان بگوید کدام مراکز توزیع بسته شده و کدام‌ها تا پایان امروز باز هستند. بخش سؤال و جواب هم هنوز باز است و به سؤالات عمومی افراد پاسخ می‌دهد و همچنین سیاست کمپانی را درباره کارت‌های هدیه‌ای که در حال حاضر در دست مشتریان هستند اعلام می‌کند.

علاوه بر بدهکاری‌های کنونی «کامت» به اداره مالیات انگلیس، دولت این کشور شاید برای نجات کارمندان این فروشگاه مجبور شود 24 میلیون پوند دیگر نیز از مالیات مردم به «کامت» کمک کند.احتمال آن وجود دارد که برخی از فروشگاه‌های «کامت» را فروشگاه‌های زنجیره‌ای دیگر خریداری کنند. مثلاً، Dixons تا کنون هزار نفر از کارمندان سابق «کامت» را به عنوان کارمندان موقت ایام تعطیلات استخدام کرده است. اما شاید دولت انگلیس مجبور به دخالت در این موضوع شود تا به جبران خسارت‌های وارده به این کمپانی کمک کند. گزارش‌ها حاکی از آن است که برای کمک به کارمندان «کامت» باید 24 میلیون پوند از مالیات مردم انگلیس هزینه شود. اگرچه همین الآن هم «کامت» 26 میلیون پوند به اداره مالیات انگلیس بدهکار است.
سه شنبه 28 آذر 1391  8:19 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها