0

لایحه اصلاح قانون الحاق ایران به کنوانسیون بین المللی جلوگیری از آلودگی دریا تقدیم مجلس شد

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

لایحه اصلاح قانون الحاق ایران به کنوانسیون بین المللی جلوگیری از آلودگی دریا تقدیم مجلس شد

تهران- لایحه ˈاصلاح قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پروتکل 1978 مربوط به کنوانسیون بین المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از کشتی ها -مصوب 1380- و اصلاحات بعدیˈ آن از سوی رییس جمهوری تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.

 

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دولت، این لایحه که بنا به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی به تصویب هیات وزیران رسیده است، برای طی تشریفات قانونی از سوی رییس جمهوری تقدیم مجلس شد.

در مقدمه توجیهی این لایحه آمده است: کنوانسیون بین المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از کشتی ها در سال 1973میلادی با برگزاری کنفرانس بین المللی آلودگی دریا از سوی سازمان بین المللی دریانوردی به تصویب رسید.

این کنوانسیون که بعدها توسط پروتکل 1978 اصلاح و به طور اختصار با اسم ˈمارپل 78/1973ˈ از آن یاد می شود، شامل مقررات و ویژگی های کاربردی مهمی در خصوص ساختمان کشتی ها، بنادر و تجهیزات آنها به منظور جلوگیری از آلودگی دریا است.

دولت جمهوری اسلامی ایران با تصویب مجلس شورای اسلامی در سال های 1380 و 1387 به ترتیب به کنوانسیون بین المللی یاد شده و شش ضمیمه آن ملحق شده و اخیرا نیز اصلاحات کنوانسیون مارپل در هشت مورد به تصویب رسیده است.

سه شنبه 28 آذر 1391  12:00 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها