0

مجلس شورای اسلامی هفته آینده دوشنبه هم جلسه علنی دارد

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

مجلس شورای اسلامی هفته آینده دوشنبه هم جلسه علنی دارد

تهران- عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان این که خانه ملت هفته آینده روز دوشنبه هم جلسه علنی دارد، گفت: نمایندگان هفته آینده در روزهای یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه به ادامه بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری می پردازند.

ˈجواد جهانگیرزادهˈ روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا با استناد به تبصره 2 ماده 101 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: بر اساس این ماده در صورتی که بررسی طرحی بیش از 6 جلسه در مجلس طول بکشد، جلسات خانه ملت از جلسه هفتم همه روزه به جز روزهای تعطیل تشکیل می شود و افزایش ساعت هر جلسه با رأی مجلس است.

وی افزود: تفاوت بررسی طرح هایی که بیش از 6 روز به طول انجامیده با رسیدگی به لایحه بودجه این است که اگر بررسی این طرح ها در صحن علنی مجلس از چهار ساعت بگذرد، باید برای ادامه جلسه صبح همان روز یا بعدازظهر از نمایندگان مجلس رای گیری شود.

در تبصره 2 ماده 101 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی آمده است: مجلس برای رسیدگی به طرح ها و لوایحی که در 6 جلسه به اتمام نرسد، از جلسه هفتم همه روزه به جز روزهای تعطیل تشکیل می شود و افزایش ساعت هر جلسه با رأی مجلس است.

بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری از روز یکشنبه 12 آذرماه در صحن علنی مجلس آغاز شد و تاکنون 13 ماده از این طرح 21 ماده ای تصویب شده است.

مجلس شورای اسلامی هر هفته روزهای یکشنبه، سه شنبه و چهارشنبه جلسه علنی دارد و با تصمیم جدید هیات رییسه مجلس این هفته روز دوشنبه نیز جلسه علنی دارد.

سیام**9121**
http://irna.ir/fa/News/80455277

یک شنبه 26 آذر 1391  1:55 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها