0

گزارش سیل بوشهر هفته آینده در صحن علنی مجلس خوانده می شود

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

گزارش سیل بوشهر هفته آینده در صحن علنی مجلس خوانده می شود

بوشهر - عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش های بازدید امروز از مناطق سیل زده استان بوشهر را روز یکشنبه هفته آینده به رییس کمیسیون عمران می دهیم تا در صحن علنی مجلس خوانده شود.

به گزارش ایرنا، عبدالکریم حسین زاده عصر روز چهارشنبه در حاشیه نشست بررسی خسارت سیل استان بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کمیسیون عمران مجلس با وجود بررسی های صورت گرفته در مورد سیل ماه جاری در استان بوشهر آماده همکاری با مسوولان اجرایی این استان برای برطرف شدن مشکلات ناشی از خسارت های این حادثه است.

نماینده مردم شهرستان های نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در بازدیدهایی که از مناطق سیل زده استان بوشهر داشتیم، مشخص شد این استان به زیرساخت های اساسی برای مقابله با بحران ها و حوادث پیش بینی نشده مختلف از جمله سیل دارد و توانمندسازی سکونت گاه های غیررسمی در این استان ضروری است.

عضو دیگر کمیسیون عمران مجلس نیز در این نشست گفت: مدیران استان بوشهر در جریان این سیل اقدامات بسیار خوبی انجام دادند اما با پیشگیری می توان جلوی بسیاری از خسارت ها را در مواقع حوادث گرفت.

کمال علیپور افزود: رییس مجلس شورای اسلامی پس از تذکر نماینده دشتستان در مورد وقوع سیل در استان بوشهر کمیسیون عمران را مامور بازدید از مناطق سیل زده این استان کرد و بازدید امروز از مناطق سیل زده دشتستان نیز در اجرای این ماموریت صورت گرفت.

نماینده مردم شهرستان های قائمشهر، جویبار و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: استهمال وام های بانکی کشاورزان و کمک های مالی به خانوارهای خسارت دیده از اقداماتی است که پس از تدوین گزارش نهایی انجام خواهد شد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در جریان وقوع سیل در شهرستان دشتستان استان بوشهر شاهد تبعیض و بی عدالتی در برخورد با این حادثه بودیم.

حجت الاسلام سیدمهدی موسوی نژاد افزود: برخی ادارات از ابتدای این بحران پای کار بودند که خدمات آنها قابل تقدیر است، با این وجود معتقدم به شهرستان دشتستان در جریان سیل امسال ظلم شده است.

استاندار بوشهر نیز گفت: شرایط استان بوشهر می طلبد که با نگاه بحران خیزترین استان کشور به آن نگاه شود.

فریدون حسنوند افزود: بارندگی های اخیر در استان بوشهر در 25 سال گذشته بی نظیر بود و با وجود این که باعث خوشحالی و شکرگزاری مردم این استان شد اما خسارت های جانی و مالی هم داشت.

وی بیان کرد: از ابتدای اعلام وضعیت بحرانی در استان بوشهر همه مدیران و فرمانداران در حالت آماده باش بودند و با همه توان وارد عمل شدند و با تلاش بحران را مدیریت کردند.

حسنوند ادامه داد: با وجود آنکه در جریان سیل همه دستگاه های اجرایی استان بوشهر برای بر طرف کردن مشکلات بسیج شدند، اما زیرساخت های این استان آمادگی لازم برای برخی بحران ها را ندارد.

استاندار بوشهر اظهار کرد: مسوولان کشوری و نمایندگان مجلس باید در جریان باشند این استان به عنوان پایلوت پدافند غیرعامل کشور شناخته شده و اگر اتفاقی در این استان بیفتد شهر بوشهر تنها یک خروجی دارد.

وی بیان کرد: گذر 75 متری بوشهر که راه خروجی دیگری برای این شهر است نیاز به اعتبارات ویژه دارد و انتظار داریم در بودجه سال آینده دیده شود.

استاندار بوشهر با اشاره به حضور معاون وزیر جهاد و معاون مدیریت بحران کشور برای بررسی خسارت وارده بر اثر سیل به استان بوشهر گفت: در نامه ای خسارت ها را به رییس جمهوری اعلام و با معاون اول رییس جمهوری نیز دیدار داشتم، همچنین وزیر کشور نیز ابلاغ کتبی برای برآورد خسارت ها داده است.

حسنوند افزود: سیل ماه جاری ضرورت شتاب بخشی به اختصاص اعتبار برای اجرا و تکمیل طرح های سدسازی در استان بوشهر را دوچندان کرده است.

وی اضافه کرد: در صورت وجود سه سد در استان بوشهر در جریان این سیل می توانستیم آب مورد نیاز کشاورزی چند سال این استان را ذخیره کنیم.

حسنوند تاکید کرد: انتظار داریم وزارت کشور، دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در زمینه اختصاص اعتبار برای زیرساخت ها و کمک به سیل زدگان استان بوشهر توجه خاص داشته باشند.

کمال علیپور و عبدالکریم حسین زاده دو عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به همراه حسن قدمی رییس سازمان مدیریت بحران کشور، نماینده مردم دشتستان در مجلس و مسوولان استان بوشهر از مناطق سیل زده شهرستان دشتستان بازدید کردند.

آنها در این بازدید ضمن بررسی و بازدید میدانی از مناطق سیل زده دشتستان و خسارت های وارده به منازل مسکونی، تاسیسات زیربنایی و بخش های کشاورزی، از نزدیک با مردم خسارت دیده دیدار و به گفت وگو نشستند.

بارندگی های شدید و جاری شدن سیل در ششم آذر جاری در استان بوشهر باعث کشته شدن پنج نفر در شهرستان دشتستان این استان و خسارت یکهزار و 527 میلیارد ریالی در بخش های مختلف در این استان شد. ک/2

پنج شنبه 23 آذر 1391  1:47 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها