0

طرح تشدید برخورد با حاملین سلاح سرد ومرتکبین جرایم خشن بررسی می شود

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

طرح تشدید برخورد با حاملین سلاح سرد ومرتکبین جرایم خشن بررسی می شود

تهران - رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: کمیته امنیت این کمیسیون طرح تشدید برخورد با حاملین و استفاده کنندگان از سلاح سرد و مرتکبین جرایم خشن را برای تصویب نهایی در این کمیسیون بررسی خواهد کرد.

به گزارش ایرنا از اداره کل اخبار و رسانه های گروهی مجلس شورای اسلامی، ˈامیر خجسته ˈ اظهار امیدواری کرد: با تصویب این قانون، فضا برای برخورد جدی تر و عبرت آموز با مرتکبین جرایم خشن فراهم شود.

وی با تاکید بر اینکه امنیت و آرامش عمومی مردم از دغدغه های اساسی مجلس و نمایندگان است، گفت: احساس غرور کاذب در حاملین سلاح سرد باعث می شود تا ارتکاب جرم در بین این افراد که معمولا در محدوده سنی زیر 25 هستند، به امری عادی تبدیل شود و جرایم سخت و خشن تری به وقوع بپیوندد.

به گفته وی، ایجاد رعب و وحشت در بین مردم، قدرت نمایی و جرایمی همچون سرقت و تجاوز، زورگیری و اخاذی از جمله مصادیق قانون شکنی با استفاده از سلاح سرد است که در این طرح، در مورد چگونگی تشدید برخوردهای قضایی و پلیسی با این افراد پیش بینی های لازم دیده شده است.

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در توضیح جزئیات طرح گفت: در این طرح، علاوه بر تشدید برخورد با عاملین و عرضه کنندگان سلاح سرد، تلاش شده است تا با انجام تمهیداتی خللی در اشتغالزایی مراکز سنتی تولید چاقو در کشور به خصوص در شهرهای زنجان و اصفهان پدید نیاید و کارگاه های آنها شناسنامه دار شود.

وی همچنین با اشاره به بررسی طرح مربوط به اصلاح انتخابات شوراهای شهر و روستا در کمیسیون شوراها اظهار داشت: در جلسه امروز در مورد چگونگی استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت ها در اداره شهرها، بحث و مقرر شد به دلیل حساسیت و اهمیت تشکیل شوراها، کمیته تخصصی ظرف دو هفته آینده بررسی های نهایی خود را در این رابطه به کمیسیون ارائه دهد.
http://irna.ir/fa/News/80452115

چهارشنبه 22 آذر 1391  10:31 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها