0

طرح مسکوت ماندن اصلاح قانون انتخابات آماده ارایه به هیات رییسه مجلس است

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

طرح مسکوت ماندن اصلاح قانون انتخابات آماده ارایه به هیات رییسه مجلس است

اصفهان - عضو هیات رییسه فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی گفت: طرح مسکوت ماندن اصلاح قانون انتخابات تا امروز با بیش از 70 امضاء، آماده ارایه به هیات رییسه مجلس شده است.

ˈحسینعلی حاجی دلیگانیˈ روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: اکنون در حال رصد شرایط موجود هستیم تا در صورت لزوم، این طرح را در زمان مناسب تحویل هیات رئیسه دهیم.

وی گفت: انگیزه ارایه این طرح، اولویت دادن به مسائل اقتصادی و پرداختن به دیگر موضوعات مهم کشور است.

وی با بیان اینکه طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری کاملا سیاسی بود، تصریح کرد: این طرح با معامله گری و رایزنی های خاص و خارج از نوبت به صحن علنی مجلس رسید.

نماینده مردم شاهین شهر،میمه و برخوار در مجلس با بیان اینکه ماده 35 طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری با 11 اصل قانون اساسی مغایرت دارد، تاکید کرد: نه تنها فراکسیون اصولگرایان بلکه از طرف تمام طیف های مختلف مجلس تصمیم‌ گرفته شد تا اگر عده‌ای بخواهند ماده 35 اصلاح قانون انتخابات را به نتیجه برسانند طرح مسکوت ماندن آن را به هیات رییسه تقدیم کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس همچنین با اشاره به زمانبر بودن این طرح در مجلس اظهار کرد: با روند کند رسیدگی به این طرح و در پیش بودن زمان ارایه لایحه بودجه سال 92 از سوی دولت و لزوم رسیدگی با اولویت به لایحه بودجه احتمال دارد این طرح از دستور مجلس خارج شود.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه 12آبان ماه به بررسی کلیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری پرداختند.

نمایندگان با 144رای موافق، 91 رای مخالف و 11 رای ممتنع از مجموع 253 نمایندگان حاضر با کلیات این طرح یک فوریتی موافقت کردند و اکنون مشغول بررسی جزییات و تصویب مواد این طرح هستند.

 

http://irna.ir/fa/News/80449538

 

دوشنبه 20 آذر 1391  8:42 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها