0

مهلت دوهفته‌ای مجلس به مسئولان محیط زیست برای گزارش کشته شدن پلنگ‌ها

 
pirint3
pirint3
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آذر 1388 
تعداد پست ها : 70
محل سکونت : اصفهان

مهلت دوهفته‌ای مجلس به مسئولان محیط زیست برای گزارش کشته شدن پلنگ‌ها

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی درخصوص آخرین وضعیت بررسی موضوع کشته شدن پلنگ ها در مجلس گفت: تا دو هفته به مسئولان سازمان محیط زیست مهلت داده شده است تا گزارش خود را درخصوص کشته شدن پلنگ در دماوند به مجلس ارائه دهند.

به گزارش تالار مجلس راسخون، کمال الدین پیرموذن در گفتگو با مهر با اعلام اینکه هنوز گزارش کشته شدن پلنگ ها به فراکسیون محیط زیست مجلس ارائه نشده است، گفت: چون در زمینه کشته شدن پلنگ ها اطلاعات کافی وجود نداشت از مسئولان سازمان محیط زیست درخواست کردیم که گزارشی را به مجلس ارائه دهند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلف شدن پلنگ نیز در جزیره خاش گفت: در جزیره خاش در استان سیستان و بلوچستان نیز لاشه پلنگ دیده شد که این امر با توجه به اینکه به حیات وحش مربوط می شود و مسئولیت آن به سازمان محیط زیست برمی گردد مورد توجه قرار گرفت.

وی اضافه کرد: تلف شدن پلنگ در سیستان به دلیل عدم رسیدگی مطلوب به زیستگاه این حیوان بوده است که این موضوع نیز از مسئولان جویا می شود.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به کشته شدن پلنگ توسط محیط بان دماوند نیز گفت: با توجه به اینکه کشته شدن پلنگ توسط محیط بان بوده است و این پلنگ جزء کمیاب ترین گونه حیات وحش در کشور محسوب می شود و نسل آن رو به انقراض است با پیگیری که انجام شد و اعتراف مسئولان محیط زیست لذا مسئولان محیط زیست در این حادثه مقصر هستند.

پنج شنبه 25 آبان 1391  11:36 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها