نكات و ترفندها در اين تايپك

 
mohamadsh74
mohamadsh74
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 2354
محل سکونت : خوزستان

نكات و ترفندها در اين تايپك

نكات و تر فندها در اين تايپك هركسي كه مي خواهد هم مي تواند پست بگذارد ياعلي

چهارشنبه 8 شهریور 1391  10:41 PM
تشکرات از این پست
mohamadsh74
mohamadsh74
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 2354
محل سکونت : خوزستان

پاسخ به:نكات و ترفندها در اين تايپك


نکات کلیدی برای افزایش امتیاز سایت در نتایج موتورهای جستجو  

برای افزایش رتبه خود در گوگل به نکات زیر توجه کنید. در واقع حتی اگر بالا رفتن امتیاز گوگل برایتان مهم نیست، باز هم توصیه می شود نکات کلیدی ارائه شده را بکار گیرید. زیرا گوگل سایت هایی را که این نکات را رعایت نکرده اند، به تدریج از لیست جستجویش حذف می کند و دیگر در هیچ یک از سایت های شرکای گوگل نیز نام شما نشان داده نمی شود و بدین ترتیب در جستجوها لحاظ نخواهید شد.
نکات اصلی:
سایت را با یک سلسله لینک های واضح طراحی کنید. هر صفحه حداقل باید از طریق یک لینک متنی ساده، در دسترس باشد. برای سایت یک صفحه نقشه (Site Map) طراحی کنید که لینک های صفحات مهم را دارد.اگر لینک ها بیش از 100 عدد است، صفحه نقشه را به چند صفحه تقسیم کنید. درباره لغاتی که کاربران برای دسترسی به سایت شما در موتورهای جستجو تایپ می کنند نیز فکر کنید و مطمئن شوید که مطالبی درباره این لغات در سایت شما وجود داشته باشد.
برای نمایش کلمات و لینک های مهم، از متن بجای عکس استفاده کنید، زیرا جستجوگر خزنده گوگل، متون نوشته شده در عکس را تشخیص نمی دهد.
برای لینک ها و عکس ها حتما از تگ های Title و Alt به صورت دقیق و درست استفاده کنید. لینک های شکسته (لینک هایی که به جای درستی اشاره نمی کنند) را درست کنید. اگر شما از طراحی سایت های داینامیک استفاده می کنید(یعنی دنبال اسم صفحه یک آدرس، به صورت کاراکتر "؟" است)، باید بدانید که کل موتورهای جستجو نمی توانند این صفحات را به خوبی صفحات Static پیدا کنند. لینک هایی که هر صفحه دارد، باید حداکثر تعداد قابل قبولی باشد؛ حدود 100 لینک.
 نکات فنی:
از یک مرورگر متن مانند Lynx برای تست کردن سایت خود استفاده کنید. چون اکثر جستجوگرها سایت شما را همانند چشمان Lynx می بینند. اگر شما در سایتتان از جاوا اسکریپت، کوکی ها، اشیاء Session، Frame یا فلش یا هر چیزی که جلوی دید برنامه های خزنده (Crawler) را بگیرد، استفاده کرده باشید، ممکن است این جستجوگرها نتوانند صفحات سایت شما را بخوبی ببینند و Index کنند.
ضمن اینکه استفاده از Session ID، جلوی برنامه های خزنده موتورهای جستجوگر را می گیرد و چون آنها نمی توانند در سایت شما ثبت نام کنند تا صفحات را ببینند، بنابراین تعدادی از صفحات شما هرگز در این جستجوگرها ثبت نمی شوند. همچنین اگر از سیستم های CMS استفاده می کنید، مطمئن شوید که این سیستم توانایی ساخت صفحاتی را که گوگل می یابد، داراست.
از پارامترهایی مانند "&id=" در لینک های صفحاتتان استفاده نکنید. چون گوگل این آدرس ها را Index نمی کند.
وقتی سایتتان آماده شد:
از سایت های مرتبط بخواهید به شما لینک دهند.
سایت خود را در گوگل ثبت کنید: 
http://www.google.com/intl/fa/add_url.html
همچنین نقشه سایت خود را در Google Sitemaps ثبت کنید. سایت خود را در موتورهای جستجوگر و دایرکتوری های دیگر از جمله یاهو نیز ثبت کنید. یکی از این جاها، dmoz.org است.
نکات کلیدی:
صفحات را برای کاربر طراحی کنید نه جستجوگرها. یعنی چیزی را که برای جستجوگرها می فرستید، همانی باشد که در سایت دارید و به کاربر نشان می دهید. از روش های حقه زدن به موتورهای جستجو برای بالا بردن Page Rank استفاده نکنید. چون اولین مشتریان شما، بازدیدکنندگان شما هستند، نه جستجوگرها.
از برنامه های تایید نشده برای ثبت صفحات و چک کردن امتیاز خود در گوگل بهره نبرید. زیرا این برنامه ها قوانین گوگل را زیر پا می گذارند.
مانند برنامه Web Position Gold که در خواست سایت شما را به چند مدل به گوگل می فرستد (برای گول زدن موتور جستجو با این حرکت جستجوگرهای معمولی گول می خورند و فکر می کنند سایت شما پرطرفدار است. اما گوگل با روش خاص خود در آنالیز، فریب نخواهد خورد).
این برنامه ها ممکن باعث شوند گوگل اسم شما را به طور کلی از لیست سایت های جستجو حذف کند!
و در آخر توصیه هایی ایمنی:
از لینک ها یا متن های مخفی استفاده نکنید. همچنین Query های برنامه ریزی شده به گوگل نفرستید. صفحه را با کلمات نامربوط به سایتتان لود نکنید و در نهایت صفحات تکراری در دایرکتوری ها و ساب دامین های سایتتان، نسازید.
هر چه کاربران کلمه ای را در گوگل جستجو کنند که نام سایت شما در صفحه اول ظاهر شود و البته در مرحله بعد، اگر روی آن کلیک کنند، در امتیاز گوگل شما تاثیر دارد.
البته اگر گوگل متوجه شود که این درخواست ها همگی ساختگی و توسط برنامه هایی مانند Web Position Gold فرستاده می شوند، سایت شما را از لیست جستجویش حذف می کند. به این عمل به اصطلاح Query های برنامه ریزی شده می گویند.

منبع : ماهنامه دانش و کامپیوتر
چهارشنبه 8 شهریور 1391  11:00 PM
تشکرات از این پست
mohamadsh74
mohamadsh74
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 2354
محل سکونت : خوزستان

پاسخ به:نكات و ترفندها در اين تايپك

سه راه مختلف جهت پی بردن به آخرین تاریخ و زمان خاموش شدن کامپیوتر   

آیا تاکنون پیش آمده است که بخواهید به تاریخ و زمان دقیق آخرین باری که کامپیوتر Shutdown شده است پی ببرید؟در این ترفند قصد داریم نحوه پی بردن به این موضوع را از طریق 3 راه مختلف در ویندوزهای XP و ویستا بررسی نماییم. 
راه اول
اگر از ویندوز XP استفاده می ‏کنید:
از منوی Start به Run بروید.عبارت Eventvwr.msc را وارد کرده و Enter بزنید.در پنجره Event Viewer، از منوی کناری بر روی System کلیک کنید.در قسمت دیگر پنجره، لیستی را مشاهده می ‏کنید.در بالای لیست، تیتر یکی از ستون‏ها Event است. بر روی Event کلیک کنید تا جدول بر اساس این لیست مرتب گردد.اکنون در این ستون عدد 6006 را بیابید.خواهید دید که تعدادی 6006 وجود دارد. این‏ها هر کدام تاریخ ‏ها و زمان‏ های خاموش شدن کامپیوتر شما هستند.بالاترین 6006، آخرین زمان خاموش شدن کامپیوتر است. با مشاهده این سطر می ‏توانید در ستون‏ های Date و Time به ترتیب تاریخ و ساعت خاموش شدن رایانه را مشاهده کنید.
اما اگر از ویندوز ویستا استفاده می‏ کنید:
بر روی منوی Start کلیک کنید.عبارت Eventvwr.msc را وارد کرده و Enter بزنید.در پنجره Event Viewer، از منوی کناری بر روی Windows Logs و سپس کلیک کنید.در قسمت دیگر پنجره، لیستی را مشاهده می ‏کنید.در بالای لیست، تیتر یکی از ستون ‏ها Event است. بر روی Event کلیک کنید تا جدول بر اساس این لیست مرتب گردد.اکنون در این ستون عدد 1074 را بیابید.خواهید دید که تعدادی 1074 وجود دارد. این‏ها هر کدام تاریخ ‏ها و زمان‏ های خاموش شدن کامپیوتر شما هستند.بالاترین 1074، آخرین زمان خاموش شدن کامپیوتر است. با مشاهده این سطر می ‏توانید در ستون Date and Time به ترتیب تاریخ و ساعت خاموش شدن رایانه را مشاهده کنید.
راه دوم
این راه از طریق رجیستری ویندوز انجام می‏ پذیرد.از منوی Start وارد Run شده و عبارت regedit را وارد نموده و Enter بزنید تا ویرایشگر رجیستری باز شود.به مسیر زیر بروید:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Windows
از قسمت دیگر پنجره، ShutdownTime را بیابید و بر روی آن کلیک کنید.پس از انتخاب ShutdownTime، از منوی File بر روی Export کلیک کنید. در پنجره Export Registry File، گزینه Save as type را بر روی Text Files تنظیم نمایید.سپس فایل را با نام دلخواه در محیط مناسبی ذخیره کنید.اکنون توسط My Computer به محلی که این فایل را ساخته ‏اید بروید.بر روی فایل دوبار کلیک کنید تا توسط Notepad باز شود.اکنون در خط سوم این فایل متنی و در جلوی عبارت Last Write Time، می‏ توانید آخرین تاریخ و ساعت خاموش شدن کامپیوتر را مشاهده کنید.
راه سوم
راه آخر شاید ساده ‏ترین راه باشد.از منوی Start به All Programs و سپس Accessories رفته و بر روی Notepad کلیک کنید. (یا از منوی شروع برنامه Run را اجرا کنید و کلمه Notepad را تایپ کنید و کلید Enter را بزنید)حال در محیط Notepad کدهای زیر را عینأ Copy و Paste نمایید:
strValueName = "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Windows\" _
& "ShutdownTime"
Set oShell = CreateObject("WScript.Shell")
Ar = oShell.RegRead(strValueName)
Term = Ar(7)*(2^56) + Ar(6)*(2^48) + Ar(5)*(2^40) + Ar(4)*(2^32) _
+ Ar(3)*(2^24) + Ar(2)*(2^16) + Ar(1)*(2^8) + Ar(0)
Days = Term/(1E7*86400)
WScript.Echo "Akharin Tarikh va Zamaneh Khamoosh Shodaneh Computer = " & CDate(DateSerial(1601, 1, 1) + Days)
پس از کپی کدهای فوق، از منوی File بر روی Save as کلیک کنید. سپس فایل را با نام دلخواه و پسوند vbs. ذخیره کنید (به عنوان مثال نام آن را File2.vbs قرار دهید).حالا به مسیری که فایل را ذخیره کرده‌اید مراجعه کنید.پس از دوبار کلیک بر روی فایل، آخرین تاریخ و زمان خاموش شدن کامپیوتر را مشاهده نمایید!

 منبع : ترفندستان
چهارشنبه 8 شهریور 1391  11:00 PM
تشکرات از این پست
mohamadsh74
mohamadsh74
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 2354
محل سکونت : خوزستان

پاسخ به:نكات و ترفندها در اين تايپك


ترفندهای ساده و کاربردی ویندوز ایکس پی
راههایی برای بستن پنجره های ویندوز
نکته : این ترفند فقط برای بستن پنجره های ویندوز می باشد ( منظور از پنجره های ویندوزکادرهایی است که قابلیت بزرگ و کوچک شدن رو دارند مانند : My Computer و . . . .کادرهایی مانند کادر ساعت و تاریخ ویندوز جزوء این پنجره ها نیستند و به اصطلاح فارسی به آنها کادرهای محاوره ای می گویند.راههای مختلف برای بستن یک پنجره و کادرهای محاوره ای ویندوز عبارتند از :
1 - کلیک بر روی دکمه مربع شکل قرمز رنگی که علامت ضربدر بر روی آن دیده می شود.
2- انتخاب منوی File و کلیک بر روی گزینه Exit .
3- استفاده از کلیدهای ترکیبی ALT + F4 .
4- استفاده از ( Ctrl + Alt + Delete ( Task Manager و انتخاب پنجره مورد نظر و کلیک برروی گزینه End Task .
5 - این راه رو هم احتمالا کمتر از بقیه راهها شنیده اید ، برای مثال ایکون My Computer رویکبار نگاه کنید و بعد My Computer رو باز کنید ، در گوشه سمت چپ در بالای پنجرهMy Computer ایکون این پنجره کمی کوچکتر دیده می شود ، حالا بر روی این ایکون کوچک کلیک کرده و روی گزینه آخر یعنی Close برای بستن این پنجره کلیک کنید.
6 - ( ششمین راه ) استفاده از این 2 کلید ترکیبی Ctrl + W یک راه دیگر برای بستن پنجره مورد نظر شما می باشد.
نکته : ( این 2 کلید ترکیبی یک راه عمومی است و در بعضی موارد استثنا نیز دارد ) این 2 کلید ترکیبی بر روی بعضی از پنجره ها مانند برنامه Word Pad و یا برنامه Media Player کار نمی کند و بر روی پنجره هایی مانند برنامه Internet Explorer و . . . کار میکند. 
قرار دادن پسورد قابل اعتماد برای ویندوز 
 با گذاشتن اين پسورد در هنگام بالا آمدن ويندوز قبل از صفحه ي انتخاب كاربران يك پنجره ظاهر مي شود كه فقط پسورد مي خواهد و اگر سه بار پسورد اشتباه وارد كنيد كامپيوتر reset مي شود.
مزیت این روش :
با اين كار امنيت رايانه شما بسيار بالا مي رود در روش معمول شما براي نام كاربري خودتان پسورد مي گذاريد اگر براي كاربر administrator پسورد نگذاشته باشيد براحتي و با زدن كليد هاي ترکیبیctrl+alt_deletدر صفحه ورود به ويندوز پنجره اي باز مي شود كه با نوشتن administator در قسمت usernameمي توان وارد ويندوز شد.
توضیح:کاربر administator يك كاربر پيش فرض ويندوز و بصورت مخفي مي باشد و قدرتمند ترين كاربر ويندوز است.
مراحل گذاشتن پسورد :
۱. برنامه syskeyرا اجرا كنيد:
Start > Run > syskey.exe
۲. در پنجره ي باز شده روي دكمه update كليك كنيد.
۳. يك پنجره ي با نامStartup Key باز مي شود حالا قسمت Password Startup را انتخاب كنيد
۴. در جعبه متنPassword كلمه عبور را وارد كنيد و در جعبه متن Confirm هم كلمه عبور را وارد کردهو دکمه OK را بزنید .پيغامي مبني بر موفقيت عمليات دريافت مي كنيد.کامپیوتر را reset کنید تا تغییرات را مشاهده کنید.
حذف پسورد :
۱. دوباره برنامهsyskeyرا اجرا کنید .
۲. دکمه ی update را بزنید .
۳. گزینه یsystem generated passwordرا انتخاب كرده و Ok را بزنید .از شما پسورد خواسته مي شود بايد پسوردي كه گذاشته بوديد را بدهيد و Ok را فشار دهید .پيغامي مبني بر موفقيت عمليات دريافت مي كني. 
ناپدید کردن فولدرها در ویندوز 
برای شروع کار یکی از پوشه های موجود بر روی ویندوز خودتون رو انتخاب کرده , بر روی اون راست کلیک کنید و گزینه آخر Properties را انتخاب کنید.
1 - حالا اگر Folder ( یا پوشه ) مورد نظر شما یک Shortcut ( میانبر ) است به صورت پیش فرض برگهShortcut براتون باز میشه و شما باید بر روی گزینه Change Icon کلیک کنید.
2- و یا اگر Folder انتخابی شما یک Shortcut نیست شما باید به برگه Customize رفته و گزینه Change Icon رو انتخاب کنید .حالا برای انتخاب ایکون مورد نظرو ایکونی رو که هیچ تصویری نداره و سفید رنگ به نظر میاد رو انتخاب کرده و OK کنيد.بعد از انجام این کار حالا بر روی همین Folder راست کلیک کنید و گزینه Rename رو برای تغییر نام Folder بزنید و یا میتونید اون Folder رو انتخاب کرده و از کلید F2 کیبوردتون برای تغییر نام استفاده کنید.حالا برای تغییر نام Folder این کار رو انجام بدید ==> کلید ALT روی صفحه کیبوردتون رو پایین نگه دارید و حتما از قسمت اعداد ( Numeric صفحه کلید ) عدد 255 را بزنید و Enter رو بزنید .حالا Folder شما بدون نام و ایکون شده و دیده نخواهد شد.
* توجه : اگر از قسمت اعداد و محاسباتی صفحه کیبوردتون استفاده نکنید ، نام Folder شما تغییرنمیکنه .
* توجه : البته باید بگم که اگر Folder مورد نظر شما یک Shortcut است بعد از انجام این کارها اون فلش کوچک مشکی زنگ هنوز در کنار ایکون Folder شما میمونه و ناپدید نمیشه که اگر خواستید میتونید نظربدید تا در بخش آموزش ترفند و کار با رجیستری ، راه از بین بردن اون شکلک فلش مشکی رو که در کنار هر نوع Shortcut ظاهر میشه رو براتون بگم.حالا با انجام این کار Folder مورد نظر شما به طرز جالبی ناپدید شده و البته برای دیدن Folder ناپدید شده میتونید محل مورد نظر رو Refresh کنید و در این زمان شما اونو خواهید دید. 
حذف درایوها از My Computer ( مخفی کردن درايوها ) 
توجه : اگر با رجيستری آشنايی کافی نداريد ، در کار با رجيستری تمامی نکات را به درستی انجام دهيد ،
چون اگر بخشی از رجيستری ويندوز به اشتباه تغيير داده شود و يا دستکاری شود احتمال به وجود آمدن هر مشکلی در ويندوز و يا حتی نصب مجدد سيستم عامل خواهد بود.با اين ترفند شما مي توانيد هر يک از درايوهاي موجود در سيستم خود را ناپديد کنيد.ابتدا به کمک دستور Regedit که در Start ==> Run تايپ ميکنيد رجيستري خود را باز نماييد سپس به کليد زير مراجعه کنيد :
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre nt Version \ Policies\Explorer
و يک متغير جديد از نوع DWORD ساخته و نام آن را NoDrivers بگذاريد مقداري که براي اين متغير تعيين مي کنيد نشان مي دهد که چه درايوهايي مرئی هستند راست ترين بيت مربوط به گردونه ي:Aو بيت بيست و ششم مربوط به گردونه ي :Z است براي مخفي کردن هر درايو کافي است بيت آن را روشن کنيد. اگر با اعداد هگزا آشنايی کافی نداريد مي تونيد از اعداد دسيمال زير براي مخفي کردن هر درايو يا چند درايو استفاده کنيد مثل اعداد زير :
A:1 , B:2 , c:4 , D:8 , E:16 , F:32 و...........
براي ناپديد کردن تمام درايوها مي توانيد از 6ffffff ( عدد ۶ و ۶ تا f پشت سر هم ) را به متغير NoDrives بدهيد .
نکته : برای ديدن تغييرات اعمال شده بر روی ويندوز حتما يا ويندوز خود را Logg off کرده و يا آن را Reset نمائيد. 
اجرای برنامه های ناسازگار قدیمی بر روی ویندوز Xp 
ممکن است شما نیز برنامه ها و نرم افزارهای خاصی را داشته باشند که تنها بر روی یک سیستم عامل قدیمی مثل DOS و ویندوز 95 قابل اجرا هستند. اما آیا میدانید چگونه میتوان این برنامه ها را بر روی ویندوز XP نیز اجرا نمود؟ در ویندوز XP قابلیت جالبی وجود دارد که با استفاده از آن میتوانید برنامه مورد نظر را جوری تنظیم کنید که گویی با یکی از سیستم عاملهای قدیمی در حال اجراست!
بدین منظور:
بر روي فايل اجرايي برنامه قدیمی و ناسازگار کليک راست کرده و پس از انتخاب Properties به تب Compatibility رفته و از این قسمت نام سيستم عاملي را در آنجا مي توانستيد برنامه را اجرا کرده و با آن کار کنید را انتخاب کنید.سپس این قسمت را Ok کرده و از آن خارج شوید.حال برنامه را اجرا کنيد. احتمالا برنامه اجرا خواهد شد در صورتی که مشکل شما همچنان وجود داشت و با این کار نتوانستید آن را حل کنید لازم است تغييرات ديگري را نیزامتحان کنيد تا به نتیجه دلخواه برسید.اگر تمام تلاش های شما با شکست مواجه شدند تنها یک راه حل دیگر در اختیار دارید و آن استفاده از Application Compatibility Tookit است. این ابزار در CD ویندوز XP قرار دارد برای استفاده از آن باید در ابتدا CD ویندوز XP را در سی دی رام قرار داده و به سراغ پوشه Suppor Ttools برويد حال باید برنامه Act20.exe را اجرا کنید.این ابزار حمایتی تمامی تغییراتی که لازم است برای سازگاری یک برنامه داده شود تا بدون اشکال اجرا شود را در سیستم اعمال می کند پس از طی این مرحله دیگر مطمئن باشید که هیچ برنامه ای غیر قابل استفاده در ویندوز XP نیست .
تبدیل فایلهای سی دی صوتی به Mp3 در مدیا پلیر ویندوز   ( قابل اجرا در نسخه های ، مدیا پلیر 7 و بالاتر )
1 - بعد از گذاشتن Cd در کامیپیوترتون ، در پنجره ای که به صورت اتوماتیک ظاهر میشه انتخاب گزینه Copy Music From Cd و یا باز کردن برنامه مدیا پلیر و زدن گزینه Copy From Cd در منوی کنار مدیا پلیر ( Menu bar )
2- انتخاب فایلهای مورد نظر شما با تیک زدن کنار آنها - ( فایلهایی که میخواهید از Audio سی دی به فرمت MP3 تبدیل شوند )
3- انتخاب گزینه Copy Music که در قسمت بالای Caption مدیا پلیر قرار دارد. ( آیکون دایره ای قرمز رنگ )
4- انتخاب گزینه های 2 و 3 به ترتیب از بالا ، سپس Next کنید و در قسمت پایین صفحه بعد میتونید فرمت خروجی( تنظیم کیفیت فایل های CD ) که به نظر من بهتره که اونو روی ( 96 Kbps ) قرار بدید و روی گزینه Finish کلیک کنید تا کار کپی و تبدیل به فرمت MP3 شروع بشه.
نکته : محل ذخیره فایل ها بطور پیش فرض در ( My Documents \ My music ) شما می باشد که اگه خواستید میتونید قبل از زدن گزینه Finish اونو تغییر بدید.

چهارشنبه 8 شهریور 1391  11:00 PM
تشکرات از این پست
mohamadsh74
mohamadsh74
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 2354
محل سکونت : خوزستان

پاسخ به:نكات و ترفندها در اين تايپك

نکات مهم در مورد هارددیسک و پارتیشن‌بندی آن

پارتیشن بندی به بیانی ساده، عبارت است از تقسیم کردن فضای هارد دیسک به دو یا چند قسمت به طوری که هر یک ازاین قسمتها ازدید ویندوز همانند یک هارد دیسک مستقل عمل میکنند. امروزه بالا رفتن فضای هارد دیسک هایی که برای کامپیوترها خریداری می شود. پارتیشن بندی را امری تقریبا ضروری کرده است، چرا که چند دیسک کوچک، بهتر از یک دیسک بزرگ اطلاعات را نگهداری می کنند. امروزه بسیاری از کامپیوترها به هارد دیسکی با ظرفیت بالا مجهزند اما از این فضا به نحو مناسب استفاده نمی شود. معمولا اطلاعات خود شما، فایل ها و برنامه های ویندوز در کنا رهم روی درایو C می نشینند و اگر اتفاقی برای سیستم بیفتد، هم چیز با هم از بین می رود. اما با تقسیم بندی هارد به دو یا چند تکه، در واقع دو یا چند درایو مستقل از هم دارید، که خراب شدن یکی،هیچ تاثیری روی اطلاعات بقیه درایوها نمی گذارد.بدین ترتیب. می توانیدفایلهای اطلاعاتی خود را از فایل های برنامه ای ویندوز جدا کرده و اسناد، عکس ها و فیلم های خود را حت در صورت از کار افتادن ویندوز حفظ کنید.
یک راه حل: بک آپ
یکی از دلایلی که بسیاری از کاربران به خاطر آن از سیستم خود به طور کامل بک آپ نمی گیرند این است که جایی برای نگهداری فایل بک آپ ندارند. بک آپ گرفتن روی سی دی هم وقت گیر است و هم اگر قرار باشد به طورمنظم این کار را بکنید، خیلی زحمت دارد.اما بک آپ گرفتن روی هارددیسک، هم سریع است، هم آسان و هم بی دردسر . البته بعید است که همه روی سیستم خود دو هارددیسک داشته باشند،اما خوشبختانه اگر دو پارتیشن داشته باشید ، میتوانید از دومی به عنوان بک آپ پارتیشن اول استفاده کنید. در این حالت میتوانید کل ویندوز را روی پارتیشن دوم بک آپ بگیرید تا هر وقت ویندوز از کار افتاد یا دردسر درست کرد ظرف کمتر از نیم ساعت ، آن را با تمام برنامه ها و نرم افزارهایش برگردانید. البته توجه داشته باشید که این کار شما را از خطر آسیب دیدگی فیزیکی هارد نجات نمی دهد،یعنی اگر هارددیسک به طور فیزیکی اشکال پیدا کرد و قابل استفاده نبود دیگر نمی توانید از بک آپ خود استفاده کنید. به همین دلیل همیشه بهتراست روی سی دی هم یک نسخه بک آپ داشته باشید. اگر می خواهید درک بهتری از نحوه پارتیشن بندی هارد داشته باشید ، باید ابتدا با خود هارد دیسک به صورت پایه ای آشنا شوید. در بخش سخت افزار تالار میکرورایانه توضیح کامل هارد دیسک است.هارددیسک به صورت فیزیکی از چند دیسک مغناطیسی تشکیل شده است که در فواصل بسیار کوچک روی همدیگرانباشته شده اند ویک محور مرکزی آنها را در جای خود ثابت نگه می دارد.این صفحات حول این محور می چرخند و می توانند اطلاعات مغناطیسی را در هر دو روی خود ثبت کنند. برای خواندن و نوشتن اطلاعات روی صفحات هدهایی تعبیه شده اند که قابل حرکت هستند. برای درک بهتر موضوع، دستگاه های گرامافون را در نظر بگیرید که یک صفحه داخل آن می چرخد و هد روی صفحه گذاشته می شود. منتها این مقایسه خیلی هم درست نیست؛ چرا که در گرامافون فقط یک هد وجود دارد که آن هم با صفحه تماس فیزیکی دارد. در حالی که درهارد دیسک چنین نیست ( برای هر صفحه یک هد گذاشته شده و تماس فیزیکی هم ندارند ) دیگر این که هد، در گرامافون به صورت مارپیچی به طرف مرکز صفحه حرکت می کند. در حالی که در هارد دیسک، هدها با آزادی کامل به جلو و عقب می روند. چرش صفحات و جلو- عقب رفتن هد،باعث می شود که هر نقطه از دیسک قابل دسترسی باشد.
نکات فرمت کردن

برای این که هارد دیسک قابل استفاده باشد،قبل از هر چیز باید فرمت شود.فرمت کردن هارد آن را به وضعیت« صفر» می برد تا اطلاعات روی آن قابل ذخیره و بازیابی شوند. معمولا سازنده هارد دیسک یک فرمت اولیه یا اصطلاحا «سطح پایین» روی هارد انجام می دهد وشما فقط باید فرمت سطح بالا روی آن انجام دهید تا سیستم فایلی روی آن قابل اعتماد باشد. فرمت سطح پایین ساختار فیزیکی اولیه دیسک را شکل می دهد.یعنی تراک ها، سکتورها و سیلندرها را می سازد. تراک مثل شیارهای روی صفحات گرامافون هستند. با این تفاوت که شیارها درصفحه گرامافون به صورت مارپیچی به مرکزصفحه منتهی می شوند، ولی در هارد دیسک، شیارها هم مرکزی هستند و هر چه به مرکز نزدیک تر می شویم، دایره کوچک تر می شود. هر شیار با یک خط فرضی که از مرکز صفحه بیرون کشیده شده ( شبیه به پره های چرخ یک دوچرخه) به چند سکتورتقسیم می شود. هر سکتور می تواند اندازه مشخصی از اطلاعات را نگهداری کند. هر چه از مرکز صفحه به طرف بیرون می رویم. سکتور بزرگ تر شده ودر نتیجه اطلاعات بی که شیارها هم روی صفحه وهم پشت صفحه تشکیل می شوند. به عبارت دیگر،پشت و روی صفحه قابلیت ذخیره سازی اطلاعات را دارد. شیارهایی که از مرکز صفحه فاصله یکسانی دارند،در تمام صفحات تشکیل دهنده هارد دیسک از بالا به پایین سیلندر یا استوانه را تشکیل می دهند. بنابراین، هر هارد دیسک به تعداد شیارهای هر صفحه خود سیلندر دارد. با دسته کردن تعدادی از این سیلندرهایی که در مجاورت یک دیگر قرار دارند ، پارتیشن ساخته می شود.به عبارت دیگر وقتی هارد دیسک را پارتیشن بندی می کنید، در واقع قسمتهای لوله ای شکل را روی صفحات هارد جدا می کنید.قطر هر لوله بستگی به سایز پارتیشن شما دارد. مثلا در هارد دیسکی که فقط یک پارتیشن دارد، قطر این لوله به اندازه کل مساحت صفحه هارد دیسک است 
 فرمت منطقی
بعد از این که هارد دیسک خود را به چند پارتیشن تقسیم کردید، باید هر یک را به صورت منطقی ( logical ) فرمت کنید تا اطلاعات روی آن ها قابل ذخیره باشند.فرمت کردن منطقی هارد دیسک یا پارتیشن، سیستم فایل ( file system ) را روی آن سوار می کند ، سیستمی برای نگهداری و سازمان دادن به اطلاعات شما. برای درک فرض کنید بخواهید کتابخانه ای را بر پا کنید. ابتدا باید ساختمانی را که برای کتابخانه در نظرگرفته اید قفسه گذاری کنید تا کتاب ها داخل قفسه ها نگهداری شوند.بعد باید شیوه ای را برای مرتب کردن کتابها اتخاذ کنید تا دسترسی به هر کتاب به سرعت وسهولت امکان پذیرباشد.این شیوه می تواند به این صورت باشد که مثلا کتابها را به ترتیب حروف الفبای عناوین آنها پش سر هم داخل قفسه ها بگذارید. یا این ترتیب می تواند براساس مثلا نام نویسندگان باشد.قفسه بندی کتابخانه مثل پارتیشن بندیها هارد دیسک وشیوه انتخابی شما درنگهداری کتابها،مثل فرمت کردن منطقی هارد دیسک است. هیچ کتابخانه ای نمی تواند بدون قفسه بندی سیستم فهرست نویسی دوام بیاورد. سیستم عامل کامپیوتر هم بدون سیستم بایگانی قابل استفاده نیست.
پارتیشن بندی
فکر می کنم حالا درک روشنی از مسئله پارتیشن بندی داشته باشید. پس حالا باید دانسته های خود را به مرحله عمل برسانید. برای ساخت پارتیشن جدید هم می توانید از همان ابتدای کار هنگام نصب ویندوز اقدام کنید. هم می توانید بعد از نصب ویندوز به کمک برنامه های مخصوص پارتیشن بندی این کار را انجام دهید.روش اول باعث می شود کل هارد شما پاک و همه چیز از نو ساخته شود. بنابراین اگر از قبل اطلاعاتی رویهارد خود دارید که نمی خواهید از دست بدهید، باید از آن ها بک آپ بگیرید. سپس سی دی بوت ویندوز اکس پی را داخل درایو گذاشته و در برنامه Setup دستور العمل پارتیشن بندی هارد را دنبال کنید. برای کمک به شما، این دستورالعمل را در کادری جداگانه با تصاویر مربوطه توضیح داده ام. اگر نمی خواهید اطلاعات خود را با پارتیشن بندی از دست بدهید، بهتر است از نرم افزارهای مخصوص اینکار استفاده کنید. برنامه های زیادی دراین زمینه وجود دارند که به صورت رایگان از اینترنت قابل دریافت هستند، ولی تقریبا هیچ یک از آن ها نمی توانند سیستم NTFS را پارتیشن بندی کنند. سیستم NTFS نوعی سیستم بایگانی است که در کارایی ویندوزاکس پی نقش مهمی دارد. بنابراین بهتر است از نرم افزارهای جدی تر و معروف تر در این زمینه استفاده کنید. یکی از این نرم افزارها Partitions Magic نام دارد
تبدیل سیستم فایل
پبسیاری از ابزارهای پارتیشن بندی قابلیتی دارند که بدون از بین بردن اطلاعات می تواند سیستم بایگانی پارتیشن شما را تغییر دهد. اگر تا به حال از سیستم بایگانی FAT32 استفاده می کردید و هیچ دلیل خاصی برای داشتن این سیستم ندارید،بهتر است آن را به سیستم کارآمدتر NTFS تبدیل کنید. برنامه Partition Magicمیتواند این کار را بکند. یکی از خوبی های داشتن دو پارتیشن و جدا کردن ویندوز از اطلاعات شخصی شما این است که اگر مجبور شدید ویندوز را از نو نصب کنید، می توانید با خیال آسوده پارتیشن مربوط را فرمت کنید و به پارتیشنی که فایل هایتان را روی آن گذاشته اید،دست نزنید. خوبی دیگر این است که با استفاده از برنامه هایی که از هارد « تصویر » می گیرند ، می توانید تصویری از پارتیشن اصلی خود گرفته و روی پارتیشنی دیگرذخیره کنید. برنامه هایی مثل Drive image این کار را انجام می دهند. در این صورت، هر وقت ویندوزتان از کارافتاد و مجبور شدید از نو به نصب آن بپردازید، می توانید به جای این کار، تصویر پارتیشن حاوی ویندوز را بازیابی کنید.
درباره سیستم فایل بیشتر بدانید
سه نوع سیستم فایل معروف وجود دارد که هر کس به عنوان کاربر ویندوز باید باآن ها آشنا باشد. ابتدا FAT به وجود آمد که سر نام عبارت File Allocation Table است. این سیستم در DOS و ویندوز 95 استفاده می شد و به FAT16 نیز معروف است. FAT16 می توانست هاردهای حداکثر 2 گیگابایتی را فرمت کند. بعد از این سیستم ، FAT32 آمد که هارد های بالا تر از 2 گیگا بایت را هم می توانست فرمت کند. با ظهور ویندوز NT و بعد ازآن 2000 ، سیستم بایگانی NTFS به وجود آمد. این سیستم به لحاظ کارآیی بسیار بهتر از هر دو FAT عمل می کند وهاردهای تا چند ترابایت را می شناسد. انتخاب سیستم بایگانی کار ساده ای است،همیشه NTFS را انتخاب کنید، مگر این که برای انتخاب FAT دلیل خاصی داشته باشید. مثلا اگر در شبکه ای هستید که بعضی کامپیوترهای آن ویندوز 98 دارند، مجبورید از FAT استفاده کنید. چون ویندوز 98 سیستم NTFS را نمی شناسد.
عمل پارتیشن بندی
اگر پاک شدن اطلاعات برایتان مهم نیست، همان سی دی نصب ویندوز اکس پی برای پارتیشن بندی هاردکفایت می کند. اما نرم افزارهای مستقلی وجود دارند که بدون از بین بردن اطلاعات این کار را برای شما انجام می دهند. Partition Magic8 محصول شرکت Power guest یکی از بهترین آن هاست. محیط این برنامه خیلی شبیه Windows Explorer است و ویزاردهایی دارد که کار را بسیار آسان کرده اند، با چند کلد می توانیدهارد دیسک خود را به چند پارتیشن تقسیم کنید. اگر چه این برنامه اعلام کرده که در پارتیشن بندی هارد به اطلاعات شما دست نمی زند،اما منطق حکم می کنید که از اطلاعات مهم خود بک آپ بگیرید، چون روی هیچ چیز نمی توان حساب کرد. مثلا اگر هنگام کار این برنامه،برق قطع شود.به احتمال زیاد اطلاعات را از دست خواهید داد. برای تقسیم یک هارد به دو پارتیشن ابتدا اندازه پارتیشن اصلی را تا ان جا که حجم اطلاعات روی آن اجازه می دهد، کوچک کنید. سپس در محل خالی شده، یک پارتیشن جدید ایجاد کنید. بعد از انجام این تنظیمات دکمه Apply را بزنید تا کار عملا آغاز شود. 

منبع: forum.microrayaneh.com

چهارشنبه 8 شهریور 1391  11:00 PM
تشکرات از این پست
mohamadsh74
mohamadsh74
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 2354
محل سکونت : خوزستان

پاسخ به:نكات و ترفندها در اين تايپك

۴ ترفند کوچک در Yahoo Mail

برای استفاده از ترفندهای زیر ابتدا از mail.yahoo.com وارد صفحه Yahoo Mail شوید. سپس ترفندهای زیر را اجرا کنید:
۱- آدرسهای مسدود شده
بدین وسیله قصد داریم تا آدرسهایی که نمیخواهیم از جانب آنها ایمیلی برای ما ارسال شود را مسدود کنیم. بدین منظور روی لینک Options کلیک کنید. در صفحه بعد به Block Addresses بروید. در این صفحه در قسمت Add Block ایمیل فردی را که میخواهید از جانب او ایمیلی برای شما نیاید را وارد کنید تا او بلاک شود. در حال حاضر شما تا ۵۰۰ نفر را میتوانید مسدود کنید.۲- مشاهده IP افراد فرستنده ایمیل
بدین وسیله شما میتوانید IP افرادی که برایتان ایمیل ارسال کرده اند را پس از باز کردن ایمیلشان مشاهده کنید. بدین منظور پس از مراجعه به Options ، به General Preferences بروید. در قسمت Headers گزینه دوم یعنی Show all headers on incoming messages را انتخاب کنید. در پایان روی دکمه Save کلیک کنید. اکنون هر ایمیلی را که در Inbox تان باز کنید در قسمت X-Originating-IP میتوانید IP ارسال کننده را مشاهده کنید.
۳- تنظیم تعداد ایمیلهای قرار گرفته شده در صفحه
با استفاده از این ترفند میتوانید تعداد ایمیلهای وارد شده در هر صفحه را تنظیم کنید که در هر صفحه Inbox جای بگیرد. اگر قصد پاک کردن کلیه ایمیل هایتان را داشته باشید این روش میتوانید کار شما را آسان تر گرداند. برای این کار پس از رفتن به صفحه Options مجدد به General Preferences بروید. حال در قسمت Messages per Page یکی از اعداد ۱۰ ، ۲۵ ، ۵۰ ، ۱۰۰ و ۲۰۰ را انتخاب کنید. این اعداد نمایانگر تعداد ایمیلها در هر صفحه است. در پایان دکمه Save را بزنید تا اطلاعات ذخیره شود.
۴- نام شما در ایمیلهای ارسالی
ممکن است دوست داشته باشید نام شما در ایمیلهایی که میفرستید یک نام خاص باشد تا نام و نام خانوادگی تان که در ابتدای ثبت نام وارد کرده اید. برای تنظیم نام تان در ایمیلهای ارسالی پس از مراجعه به Options و سپس General Preferences در قسمت From name یک نام برای خود در نظر بگیرید و با استفاده از دکمه Save تغییرات را ذخیره کنید.

منبع: funpatogh . com
چهارشنبه 8 شهریور 1391  11:00 PM
تشکرات از این پست
mohamadsh74
mohamadsh74
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 2354
محل سکونت : خوزستان

پاسخ به:نكات و ترفندها در اين تايپكزنده کردن باتری های مرده لپ تاپ باتری های معمولی لپ تاپ نیز همانند سایر وسایل الکترونیکی برای خود عمر مشخصی دارند. این باتری ها معمولأ پس از ۱ تا ۲ سال کار مداوم ، کارایی اصلی خودشان را از دست میدهند و در نهایت تنها میتوانند ۱۰ تا ۱۵ دقیقه شارژ خود را حفظ کنند. در صورتی که باتری لپ تاپ شما نیز به این بلا دچار شده است پیش از هر اقدام دیگری دست نگاه دارید و این ترفند واقعأ اعجاب انگیز با روشی اعجاب انگیزتر را بر روی باتری خود را اعمال کنید! چرا که با این کار میتوانید جان دوباره ای به باتری ببخشید و به نوعی آن را احیا کنید ، چرا که مجددأ باتری میتواند ۱ الی ۲ ساعت شارژ خود را نگه دارد و دیگر نیازی به پرداخت هزینه اضافی ندارید.
کافی است باتری را به مدت ۱۴ الی ۱۵ ساعت در داخل فریزر قرار دهید!تا باتری لپ تاپ شما کاملأ فریز شود!سپس باتری را ۳ الی ۴ بار شارژ و دشارژ نمایید.اکنون باتری لپتاپ شما پس از گذراندن یک خواب زمستانی جان تازه ای پیدا کرده است و میتوانید بیش از گذشته برای شما کار کند.شاید از این عمل تعجب کنید و ارتباطی بین این دو کار نیابید.اما جالب است بدانید که این کار پایه و اساسی کاملأ علمی دارد ، چرا که همانطور میدانید به طور کلی در اجسام مختلف به دلیل لرزش طبیعی مولکولها جریان برق به راحتی از آنها عبور نمی کند. این مشکل در اجسام رسانا کمتر است ، زیرا مولکول ها به شکل منظم قرار می گیرند و جریان راحت تر عبور می کند ، اما برای ابر رسانا کردن باید جسم رو سرد نمود تا لرزش مولکولها کمتر شود (این لرزش هیچ گاه صفر نخواهد شد ، مگر در صفر مطلق یعنی ۲۷۳- درجه سانتیگراد که البته تا امروز دست نیافتنی باقی مانده است) ، در نتیجه سرعت و کیفیت عبور جریان بهتر خواهد شود. دلیل بهتر کار کردن سی پی یو در درمای پایین نیز همین موضوع است.این موضوع توسط وب سایت ترفندستان عملأ بر روی باتری یک لپ تاپ HP تست شد ، باتری که پس ۱سال و نیم کارکرد ، تنها به مدت ۱۰ دقیقه شارژ را نگه میداشت ، پس از اجرای این ترفند ، پس از اولین شارژ توانست ۴۵ دقیقه و در دفعات بعدی تا ۱٫۵ تا ۲ ساعت شارژ را نگاه دارد.از این موضوع و به نوعی نوآوری میتوان حتی در مورد هارد دیسک هم استفاده کرد ، هاردی که کار نمیکند را در صورتی که ۱۰ تا ۱۵ ساعت در فریزر فریز نمایید و سپس وصل نمایید را نیز میتوان با این روش بازیابی کرد.همچنین برای تثبیت این موضوع ، ویدئویی نیز در سایت Metacafe منتشر شده است که کلیه عملیات به شکل تصویری قابل مشاهده است. این ویدئوی آنلاین در سیستم به اشتراک گذاری ویدئوی Metacafe به نشانی http://www.metacafe.com/watch/781300/revive_a_dead_laptop_battery در دسترس است.لازم به ذکر است تا باتری شما دچار مشکل نشده است این ترفند را بر روی آن اجرا نکنید. همچنین این تنها بر روی باتری لپ تاپ تست شده است ، طبعأ امکان این کار بر روی همه باتری های لوازم الکترونیکی یا خود آنها وجود ندارد ، مگر دستگاه هایی که ساختاری همانند باتری های لپ تاپ داشته باشند.

منبع : funpatogh . com

چهارشنبه 8 شهریور 1391  11:00 PM
تشکرات از این پست
mohamadsh74
mohamadsh74
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 2354
محل سکونت : خوزستان

پاسخ به:نكات و ترفندها در اين تايپك

ترفندهای داغ مرورگر Google Chrome

در حال حاضر چند روزی از عرضه مرورگر گوگل معروف به Chrome (کروم) میگذرد. این مرورگر که در میان رقابت غول هایی همچون فایرفاکس و اپرا عرضه شده است بحث های زیادی را در محافل IT به راه انداخته است. به عقیده کارشناسان این مرورگر در حال حاضر پرسرعت ترین مرورگر صفحات وب است اما به دلیل اینکه اولین نسخه عرضه شده آن است هنوز آنچنان که باید و شاید کامل نیست. با این حال شرکت گوگل گویا زمان زیادی را صرف قرار دادن ترفندهای مخفی در درون کروم کرده است!
بدین منظور:
ابتدا Google Chrome را اجرا نمایید.سپس عبارات زیر را در نوار آدرس مرورگر وارد نمایید و Enter بزنید تا هر صفحه مخفی برایتان باز شود.
about:internets
یکی از قدیمی ترین اسکرین سیورهای ویندوز ، در دل کروم!دقت کنید این اسکرین سیور به شرطی اجرا میشود که فایل sspipes.scr در پوشه WindowsSystem32 موجود باشد.
about:memory
فضای اشغال شده رم توسط مرورگرهای در حال اجرا.اگر به فرض شما مرورگر فایرفاکس را هم همزمان اجرا کرده باشید میزان فضای استفاده شده از رم توسط این برنامه را نیز مشاهده خواهید کرد.احتمالأ مسئولان گوگل جهت به رخ کشیدن میزان فضای کم استفاده شده کروم این صفحه را قرار داده اند.همچنین میزان رم اشغالی توسط تب های مرورگر نیز موجود است.
about:stats
این صفحه محرمانه است!
عبارت فوق در بالای این صفحه مخفی به چشم میخورد.کلیه فرآیندهای داخلی کروم با ریز اطلاعات هر یک در این صفحه قابل مشاهده است.
about:network
این صفحه جهت عملیات به اصطلاح I/O Tracking به کار میرود.در مرورگر فایرفاکس این کار به وسیله افزونه ای به نام Live HTTP Headers امکان پذیر است که کروم آن را در خود جای داده است.جهت استفاده از آن بر روی دکمه Start I/O tracking کلیک کنید.سپس (ترفندستان) در یک تب جدید ، یک سایت رو باز کنید و مجدد به همین تب برگردید تا شاهد نتیجه کار باشید.لیست کلیه عکس ها ، اسکریپتها و آبجکت های لود شده در آن صفحه را به شکل زنده مشاهده خواهید کرد! واقعأ قابلیت جالبی است.
about:histograms
لیست کلیه فرآیندهای داخلی اجرا شده در مرورگر به شکل نمودارهای هیستوگرام یا متراژی.
about:dns
لیست ۱۰ DNS که بیشترین مشاهده را توسط کروم داشته اند در این صفحه مخفی قابل مشاهده است.جهت غیر فعال کردن آن به Options و تب Under the Hood رفته و تیک گزینه Use DNS pre-fetching to improve page load performance را بردارید.
about:cache
لیست کلیه صفحات و فایل های کش شده توسط مرورگر در این صفحه قابل مشاهده است.در کروم امکان محدود سازی کش وجود ندارد ، در نتیجه هر از چند گاهی کش مرورگر را خالی کنید.view-cache:stats
آمار مربوط به فایل های کش شده توسط مرورگر.
about:plugins
کلیه پلاگین های نصب شده بر روی کروم در این صفحه لیست شده اند.پلاگین های نظیر Shockwave Flash ، Real Player و … .
about:crash
پیغام مربوط به زمانی که کروم در هنگام باز کردن یک صفحه Crash میکند ، با ظاهری جالب قابل روئیت است.
about:hang
این دستور پیش از این که خود یک صفحه باشد یک خراب کننده صفحه است! اگر به هنگام مرور یک صفحه وب این عبارت را وارد کنید ، صفحه مورد نظر عملأ یخ میبندد و هیچ کاری نمیتوان در آن کرد.
about:version
ورژن دقیق مرورگر کروم با وارد کردن عبارت فوق قابل مشاهده است.

منبع : funpatogh . com

چهارشنبه 8 شهریور 1391  11:00 PM
تشکرات از این پست
mohamadsh74
mohamadsh74
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 2354
محل سکونت : خوزستان

پاسخ به:نكات و ترفندها در اين تايپك

ترفندها و نکاتی مفید از گوگل کروم

1) با راست کلیک بر کلیدهای Back و یا Forward بالای مرورگر، میتوان صفحات ویزیت شده اخیر را مشاهده کرد
2) با انجام Ctrl + Shift + T میتوانید Tab هایی را که بسته اید دوباره باز کنید.
3) هنگام انجام جستجو در آدرس بار گوگل کروم، اگر قبل از نوشتن کلمه یا جمله تان، یک علامت سوال ? بگذارید، جستجویتان با تمرکز بیشتری انجام خواهد شد. (با کلیدهای Ctrl + K هم می‌توان اینکار را کرد)
4) برای انجام اعمال ریاضی و یا تبدیل اوزان، مقیاس‌ها، ارزها و استفاده از ماشین حساب گوگل؛ کافیست که آن را در Address bar مرورگر گوگل کروم تایپ کنید.
5) اگر نیاز به فضای بیشتری برای تایپ متن دارید، ماوس را به گوشه پایین سمت راست محیط برده و به داخل یا بیرون بکشید تا فضای متن را کوچکتر یا بزرگتر کند.
6) برای ملاحظه و بررسی میزان استفاده هر صفحه از امکانات/منابع کامپیوترتان؛ در داخل آن صفحه راست کلیک کرده و سپس گزینه Inspect element و سپس Resources را انتخاب و نهایتا آن صفحه را ریفرش (بارگذاری دوباره) نمایید تا لیستی از تمام اسکریپت ها، تصاویر و تمام آنچه در آن صفحه بارگزاری شده را ببینید و اگر خواستید میتوانید آن‌ها را بر اساس اندازه و یا loading time هم منظم کنید.
7) برای جداسازی یک تب و نمایش آن در یک پنجره جدید؛ کافیست که آنرا با ماوس به بیرون پنجره فعلی بکشانید (درگ کنید) و برای بازگرداندنش به پنجره اولی برعکس عمل کنید (درگ اند دروپ).
8) بعد از دانلود یک فایل برای کپی کردنش به صفحه دسکتاپ و یا به یک پوشه دلخواه، کافیست که با ماوس آن فایل را به آنجا حرکت دهید (یعنی باز هم با استفاده از درگ اند دروپ).
9) اگر جستجوگر یک سایت میتواند Open Search را ساپورت کند، فقط کافی است که یکبار آن سایت را (مثلا سایت فرضی example.com) در جعبه جستجوی مرورگر گوگل کروم تایپ کنید تا آن سایت در آنجا باز شود. همین عمل کافیست تا برای همیشه، آدرس آن سایت در حافظه جستجوگر گوگل کروم باقی بماند و تبدیل به کلیدواژه شود. بعدا هرگاه بخواهید آن سایت را از طریق گوگل کروم باز کنید، فقط کافیست تا چند حرف اول آن سایت را در آدرس بار گوگل کروم تایپ کنید تا بلافاصله پیامی به اینصورت ببینید؛ "press ab to search example.com" در اینجاست که شما Tab را کلیک کرده و جستجوی تان را انجام می دهید.همچنین میتوانید با راست کلیک بر آدرس بار گوگل کروم و انتخاب گزینه Edit search engines موتور های جستجو را بصورت دستی (غیر اتوماتیک) به لیست گوگل کروم اضافه کنید. (آدرس URL موتور های جستجو را تبدیل به s٪ کنید) مثلا برای یافتن Wikipedia فقط کافیست که در ادرس بار گوگل کروم بنویسید wiki تا این عبارت را به شما نشان دهد:و یا میتوانید برای ترجمه یا به حافظه سپردن آدرس‌های وب سایت‌ها بصورت آنلاین یا غیره استفاده کنید، مثلا برای ترجمه فقط بنویسید trans تا این عبارت را به شما نشان دهد: http://en.wikipedia.org/wiki/Special:Search?search=%shttp://translate.google.com/translate?u=%s
- برای Bookmark کردن (بخاطر سپردن آدرس‌های مورد علاقه شما در گوگل کروم) راه‌های مختلفی هست. مثلا ساده ترینش این است که از داخل Favorite مرورگر IE و یا فایرفاکس، آن آدرس‌ها را در یک فولدر جدید در هارد درایو ذخیره کنید و هروقت لازم داشتید آیکن آن سایت را با ماوس از آن فولدر به ادرس بار گوگل کروم بکشید. البته کاربران امریکایی معتقدند که Bookmark کردن آدرس‌ها در مرورگرها دیگه یک امری کهنه و بی استفاده شده و مربوط به ده سال پیش است و امروزه کمتر کسی این کار را می کند چون مگه شما چند بار به سراغ آن آدرس هایی که مثلا ماه ها یا سال های پیش در حافظه مرورگرتان ذخیره کرده‌اید، می روید؟
- مرورگر گوگل کروم فعلا با دانلود کردن فایل های ویدیویی و فلش کمی مشکل دارد و دیر دانلودشان می کند و حافظه/امکانات خیلی زیادی از هارد درایو میگیرد و ظاهرا هنوز امکاناتی همچون تولبار گوگل و تایپ اتوماتیک (Auto Fill) را ندارد و ظاهرا بعضی وقت‌ها هنگام باز کردن فایل های PDF، کامپیوتر هنگ می کند و عملکرد اتوماتیک صرفه جویی در مصرف برق کامپیوتر را هم (یعنی Sleep یا هایبرنت شدن) دچار اخلال می کند. بهرحال این مرورگر فعلا در مرحله آزمایشی و بتاست و این مشکلات بعدا باید اصلاح شود.
- گوگل دسک‌تاپ و فایرفاکس 3 هر دو از امکان Safe Browsing (یعنی ضد بدافزار/ویروس و ضد فیشینگ) برخوردارند و گوگل کروم تقریبا هر نیم ساعت یک بار سایت‌های بلک لیست را از طریق سرورهای گوگل آپدیت می کند تا شما کمتر نگران باشید. این اطلاعات را در فایل Safe Browsing می‌توان دید.
- گوگل کروم با دانلود فایل‌های کم حجم مشکلی ندارد اما فایلهای بزرگ با اندازه 30 یا 50 مگابایت را با مشکل انجام میدهد. 

منبع: chortkeh.blogfa.com

چهارشنبه 8 شهریور 1391  11:00 PM
تشکرات از این پست
mohamadsh74
mohamadsh74
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 2354
محل سکونت : خوزستان

پاسخ به:نكات و ترفندها در اين تايپكده ترفند جهت خنک نگه‏داشتن قطعات کامپیوتر“یکی از مشکلات شایعی که به هنگام کار با کامپیوتر برای کاربران پیش می‏آید، گرم شدن بیش از حد قطعات سخت افزاری کامپیوتر است. این موضوع علاوه بر آسیب‏رسانی به سخت‏افزارها میتواند عمر آن‏ها را نیز کوتاه‏تر کند و حتی تأثیر منفی بر روی عملکرد نرم افزارهای در حال اجرا بگذارد. برای حل این مشکل، قصد داریم تا هم‏اکنون به معرفی ۱۰ ترفند کاربردی جهت خنک نگه‏داشتن قطعات کامپیوتر بپردازیم.
۱- اگر از کامپیوتر استفاده نمی‌کنید، حتمأ آن را خاموش کنید. این یکی از بهترین راه‌ها برای صرفه‌جویی در مصرف برق و همچنین جلوگیری از تولید گرمای زیاد می‌باشد.
۲- پاورهای موثر در انرژی، در از بین رفتن انرژی زیاد که تبدیل به گرمای غیرقابل مصرف می‌شوند جلوگیری می‌کنند. آن دسته از پاورهایی که واقعا در انرژی مؤثرند، امروزه حتما دارای لیسانس ۸۰Plus می‌باشند. این مسئله باید در هنگام خرید مورد توجه و اهمیت قرار گیرد.
۳- در هنگام نصب خنک کننده CPU باید به این نکته توجه شود که میزان حساب شده این از خمیر سیلیکن (خمیر هادی گرما) در میان پردازشگر و رادیاتور فن ریخته شود. چرا که هنگام گرم شدن پردازشگر، انرژی زیادی نیز مصرف می‌شود.
۴- بهتر است کامپیوتر در مکان خنکی قرار داده شود. ارتباط مستقیم با نور آفتاب (ترفندستان) و یا هر منبع گرمایی دیگر مانند لامپ‌های هالوژن باعث گرمای بسیار زیاد کامپیوتر می‌شوند.
۵- کامپیوتر احتیاج به فضایی کافی برای گردش هوایی مؤثر می‌باشد. این مسئله علی‌الخصوص برای نوت‌بوک‌ها صدق می‌کند. توجه داشته باشید که به هیچ وجه کامپیوتر را بر روی متکا، پتو و یا هر چیزی که به گونه‌ای دریچه‌های هوا را مسدود کند قرار ندهید.
۶- کیس کامپیوتر و همچنین در صورت وجود، فیلترهای هوا، باید به صورت منظم تمیز شوند تا از گرد و خاک بر روی کامپیوتر محافظت شود. جمع شدن گرد و خاک می‌تواند باعث ایزوله شدن قطعات الکترونیکی شده، مانع جریان هوا شده و اینگونه هواگیری را با دردسر مواجه کنند.
۷- یکی از مسائل مهم دیگر برای سیستم جریان هوای عالی و کافی می‌باشد. به همین علت هم مسئله زیر صدق می‌کند:
جلوگیری از ایجاد کابل‌های تو در تو، زیاد و به هم پیچیده در کیس سیستم.
برای این کار کافی است هر کدام از کابل‌ها را به کابل مورد نظر ارتباط داده و سپس آنها را از سیستم مدیریت کابل‌ها عبور داد.
۸- برای خنک نگه داشتن آن دسته از قطعاتی که در مسیر مستقیم جریان هوا نمی‌باشند، یک سیستم خنک کننده مؤثر و هدف دار بسیار مهم است.
۹- بهتر است به فکر یک خنک کننده آبی نیز برای پردازشگر خود باشید، چرا که هم سیستم خنک کننده‌اش بسیار عالی می‌باشد و هم صدایی کمتر از صدای خنک کننده‌های عادی دارد.
۱۰- از آنجا که در نوت‌بوک‌ها، خنک‌کننده‌ها و دریچه‌ها کوچک‌تر می‌شوند، مسئله استفاده از سیستم خنک کننده مناسب بسیار مهم است. یک خنک کننده ماهرانه و متناسب می‌تواند عمر دستگاه و بدنه را تا چند سال افزایش بخشد

منبع : funpatogh . com

چهارشنبه 8 شهریور 1391  11:00 PM
تشکرات از این پست
mohamadsh74
mohamadsh74
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 2354
محل سکونت : خوزستان

پاسخ به:نكات و ترفندها در اين تايپك


تعمیر مانیتور های LCD     
کسانی که از مانیتور های LCD استفاده می کنن ، گاهی اوقات مشاهده کردن که بعضی از قسمت های صفحه به رنگ قرمز ، آبی ، سبز و ... در میاد و همیشه بعد از روشن کردن LCD به همون شکل باقی می مونه . در واقع اون رنگ نمایانگر وجود یک پیکسل سوخته دراون قسمت از مانیتور LCD هست . اما برای از بین بردنش ، در زیر 3 راه معرفی می کنم . امیدوارم یکی از اونا برای شما جوابگو باشه
* تعمیر به کمک وارد آوردن فشار بر روی پیکسل سوخته
1 . مانیتور را خاموش کنید .
2 . یک دستمال نم دار تهیه کنید و مطمئن شوید که بر روی مونیتور خش نمی اندازد .
3 . یک خودکار ، مداد نوک تیز ، پیچ گوشتی نوک تیز و یا هر چیزی مشابه آنها بردارید . مسلما سوزن می تواند از تمام آنها بهتر باشد .
4 . دستمال نم دار را چند بار تا بزنید تا مطمئن شوید به مونیتور آسیبی نمی زند و نوک جسم تیز را در دستمال فرو ببرید ( خیلی احتیاط کنید که جسم نوک تیز از آن ور دستمال بیرون نیاید تا به صفحه مونیتور آسیبی برسد ) حالا به آرامی شروع کنید و آنرا دقیقا روی پیکسل سوخته فشار دهید . تا جای ممکن سعی کنید دقیقا روی پیکسل سوخته باشد و گرنه ممکن است به بقیه نقاط صفحه ی مونیتور آسیب بزنید .
5 . در حالی که دستمال را به کمک جسم نوک تیز بر روی پیکسل سوخته فشار می دهید ، مونیتور را روشن کنید .
6 . حال به آرامی دستمال را عقب ببرید . پیکسل سوخته باید از بین رفته باشد . این روش بر روی پیکسل های سوخته در سایز های کوچک و ریز بازدهی بیشتری دارد .
* تعمیر به کمک ضربه زدن بر روی پیکسل سوخته

1 . کامپیوتر و مانیتور LCD را روشن کنید .
2 . بر روی دسکتاپ به ویژه در محل پیکسل سوخته یک عکس کاملا تیره و سیاه قرار دهید تا پیکسل سوخته به وضوح دیده شود . ( بهترین کار قرار دادن یک عکس تماما سیاه به عنوان بک گراند می باشد )
3 . یک خودکار یا مداد که انتهای گرد و نسبتا پهنی دارد تهیه کنید ( مثل انتهای بالایی مداد هایی که در بالای خود پاک کن دارند .)
4 . انتهای گرد و پهن مداد را بسیار نرم و آرام بر روی پیکسل سوخته قرار دهید و با ضربه های آرام و ملایم سعی کنید تابش ( یا موج ) نور سفیدی در اطراف آن پیکسل را ببینید .
5 . به تدریج فشار ضربه های انتهای گرد مداد را بر روی پیکسل سوخته در هر 5- 10 ضربه بیشتر کنید تا پیکسل سوخته به حالت سالم خود بر گردد .
6 . حالا یک عکس کاملا سفید بر روی بک گراند خود قرار دهید ( می توانید Notepad را باز کنید و قسمت سفید آنرا درجایی که پیکسل سوخته بود بکشید ) و مطمئن شوید به بقیه نقاط در اثر ضربه های کوتاه آسیبی نرسیده .این روش بر روی پیکسل های سوخته در سایز های بزرگتر بازدهی بیشتری دارد .
* تعمیر به کمک برخی نرم افزار های ارائه شده در این زمینه
برای از بین بردن پیکسل های سوخته نرم افزار هایی ارائه شده که میتوانید با کمک آنها این پیکسل ها را از بین ببرید .بعضی از آنها به صورت فایل های اجرایی برای تست مونیتور و از بین بردن آن پیکسل تهیه شده اند و بعضی دیگر به صورت آنلاین در صفحات وب
!! توجه !! :
1 . به هیچ عنوان برای تعمیر پیکسل سوخته مانیتور را باز نکنید .
2 . از دور بودن وسایل الکتریکی در اطراف LCD و خیس نبودن آن مطمئن شوید
3 . عده ای بر این عقیده اند که فشار دادن و لمس کردن سطح LCD خود باعث سوختن پیکسل ها می شود ، اما با این حال این مسئله هنوز به اثبات نرسیده است .
4 . اگر LCD نو خریداری کرده اید ، بعد از باز کردن جعبه آن ، از قرار دادنش در محیطی که نور زیادی در آن قرار دارد جدا بپرهیزید زیرا پیکسل ها در 10 – 20 ساعت اول ، توانایی جذب نور بالایی دارند و نور های بسیار قوی مانند فلاش دوربین یا نور مستقیم خورشید کاملا می توانند به آنها آسیب بزنند .
5 . این روش ها تنها پیکسل های سوخته را از بین میبرند و نه پیکسل های مرده را( تفاوت آنها در این است که پیکسل های سوخته معمولا به رنگ های آبی ، قرمز و سبز هستند اما پیکسل های مرده رنگشان همیشه سیاه است )
چهارشنبه 8 شهریور 1391  11:00 PM
تشکرات از این پست
mohamadsh74
mohamadsh74
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 2354
محل سکونت : خوزستان

پاسخ به:نكات و ترفندها در اين تايپك

ترفندهای کلیدی در Microsoft Powerpoint

مطمئنأ تمامی شما نرم افزار مایکروسافت پاورپوینت را میشناسید. به وسیله پاورپوینت میتوانید اسلایدهایی از ناگفتنی های خود فراهم آورید ، آن را تزئین کنید و در نهایت بر روی صفحه نمایش یا به کمک یک ویدیو پروژکتور بر روی پرده به نمایش درآورید. محیط این نرم افزار بر عکس محیط MS Word جای گزافه گویی نیست ، بلکه شما در آن رئوس مطالب را می گویید و شکلها و نمودارهای خود را در آن نمایش می دهید و در نهایت آنچه در ذهنتان می گذرد و در قالب بیان نمی گنجد را به تصویر میکشید. اسلایدهای حاصل در اصل پوستری از سخنان شما هستند. نکات کلیدی خاصی در پاورپوینت نهفته است که با دانستن آنها میتوانید به این بوم متحرک ، طراوت بیشتری ببخشید. در این ترفند قصد داریم به معرفی این نکات اساسی و کلیدی بپردازیم
چیدمان داخلی یک اسلاید
سعی کنید اکثر تغییر و تحولات مورد نظر خود را از طریق روشهای کلی و استانداردی که Powerpoint ارائه می نماید انجام دهید. هر چیز در پاور پوینت در قاب مخصوص خود جای می گیرد. همین طوری نمی توان در یک اسلاید شروع به تایپ نمود. باید یک جعبه متنی داشته باشیم و در آن متن یا تیتر مورد نظر خود را بنویسیم. برای ارائه و نمایش مجموعه اسلایدهایتان بدون هول شدن F5 را بفشارید و برای رفتن از یک اسلاید به اسلاید بعدی کافی است یکبار ماوس را کلیک کنید و یا دکمه فلش سمت راست یا بالا را بفشارید. F5 نمایش را از اولین اسلاید شروع می کند.
ساختن اسلاید و پنهان کردن آن
گزینه Duplicate silde منوی Insert از اسلاید جاری یک کپی دیگر درست می کند. ترفند کلیک راست روی آیکن اسلاید برای حذف یا پنهان کردن اسلایدها نیز بسیار کارآمد است. امتحانش کنید Hidden یا پنهان بودن یک اسلاید برای اسلایدهای توضیحی که به کمک Hyperlink به سراغشان می رویم. ولی نمی خواهیم در روال عادی نمایش دیده شوند و فقط در صورتی که رویشان کلیک کنیم نشان داده شوند کلی به کار می آید.
اسلایدها افقی یا عمودی
می توانید بگویید اسلایدها Lanscape و Portrait باشند. برای این کار سراغ Page Setup از منوی File بروید. نمی توان در آن واحد در یک نمایش هم اسلاید عمودی داشت و هم اسلاید افقی.برای چنین هدفی بایستی دو نمایش جداگانه بسازید و در اولی یک لینک به دومی ایجاد کنید. نمایش اول دارای تنظیم صفحات افقی و نمایش دوم دارای تنظیم صفحات عمودی می باشد. در خاتمه نمایش دوم درباره آن را لینک به نمایش اول می کنید.در حین اجرای یک پرزنتیشن برای متوقف ساختن یا ادامه دادن نمایش در پرزنتیشن کلید S و یا علامت بعلاوه را بفشارید برای ختمه نمایش اسلایدها Esc و یا Ctrl + Break را بفشارید.برای رفتن به یک اسلاید با شماره خاص شماره اسلاید را وارد نموده Enter را فشارید. برای رفتن به اسلاید مخفی بعدی از کلید H استفاده کنید.برای رفتن به اولین اسلاید ۱+Enter را بفشارید و یا آنکه هر دو دکمه ماوس را همزمان دو ثانیه نگهدارید.
توقف نمایش اسلایدها
برای آنکه در حین نمایش متوقف شوید و یک صفحه با زمینه مشکی رنگ نشان داده شود کلیه B را بفشارید. برای نمایش یک صفحه یا زمینه سفید کلید W را بفشارید.
استفاده از اشاره گر ماوس به عنوان پرینتر
برای نمایش یا مخفی کردن اشاره گر ماوس و همینطور نوار ابزار Slideshow در حین نمایش کلید A و یا علامت مساوی را بفشارید. (بعضی وقتها علامت سفید اشاره گر ماوس روی زمینه نمایش ما خیلی توی چشم می آید) برای تبدیل اشاره گر ماوس به یک نقطه رنگی مثل یک پوینتر Ctrl + P کمک بگیرید.برای مخفی کردن سریع نوار ابزار Slideshow کلید Ctrl + H و برای خاموش کردن آن ظرف ۱۵ ثانیه Ctrl + U را بفشارید. برای نمایش دوباره اشاره گر ماوس Ctrl + A در خدمت شماست.برای اجرای انیمیشن بعدی یا رفتن به اسلاید بعدی از N استفاده کنید. برای قبلی هم از P استفاده نمایید.
ساختن یک اسلاید خلاصه مطالب
اگر به طور خلاصه در یک اسلاید بخواهید بگویید که در اسلایدهای بعدی چه خواهید گفت یک اسلاید خلاصه مطالب بسیار کارآمد خواهد بود. برای این کار به نمایش Slide Sorter از منوی View‌ بروید و در آنجا اسلایدهای مورد نظر برای خلاصه سازی را با پایین نگهداشتن کلید Shift انتخاب کنید. سپس از نوار ابزار Slide Sorter گزینه Summary Slide را انتخاب کنید. این اسلاید خلاصه به صورت پیش فرض به عنوان دومین اسلاید نمایش قرار می گیرد و حاوی تیتر اسلایدهای منتخب خواهد بود. خلاصه مطالب به طور پیش فرض دارای رئوس مطالب تیترهای اسلایدهای موجود می باشد

چهارشنبه 8 شهریور 1391  11:00 PM
تشکرات از این پست
mohamadsh74
mohamadsh74
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 2354
محل سکونت : خوزستان

پاسخ به:نكات و ترفندها در اين تايپك

بالابردن سرعت مرورگر فایرفاکس
 

در این ترفند با چند تنظیم کوچک می توانید سرعت مرورگر فایرفاکس خود را تا اندازه مناسبی افزایش دهید. برای اینکار ابتدا مرورگر Mozilla FireFox را اجرا کنید و در قسمت آدرس (جایی که آدرس اینترنتی را تایپ می کنید)، عبارت about:config را وارد کنید و دکمه Enter را بزنید.(بعد از زدن Enter در صفحه بعد بر روی !I'll be careful, I promise کلیک کنید).سپس در صفحه بعدی در Filter Bar (قسمتی که نوشته شده :Filter )، عبارت network.http.pipelining را وارد کنید. توجه کنید که اگر مقدار Value (ارزش)، False (غلط) بود، روی آن دوبار کلیک کنید تا به True (صحیح) تبدیل شود. حالا داخل Filter Bar این عبارت را وارد کنید: network.http.pipelining.maxrequest در این قسمت باید مقدار 4 را به 8 تغییر دهیم. برای اینکار روی مقدار 4 دویار کلیک کنید تا یک پنجره باز شود و سپس مقدار آن را به 8 تغییر دهید. اکنون در قسمت Filter Bar دوباره عبارت network.http.proxy.pipelining را وارد کنید و روی مقدار Value False دوبار کلیک کنید تا به True تبدیل شود، سپس در Filter Bar عبارت network.dns.disableIPv6 را وارد کنید. روی این عبارت هم دوبار کلیک کنید تا به True تبدیل شود. حالا باید یک مقدار جدید با اسم جدید درست کنیم. برای اینکار در قسمت خالی صفحه راست کلیک کنید و New و سپس Boolean را انتخاب کنید. سپس پنجره ای باز می شود. در این پنجره، عبارت content.interrupt.parsing را وارد کرده و دکمه OK را کلیک کنید. سپس در پنجره بعدی از شما درخواست می شود مقدار جدید را تعیین کنید. نوع True را انتخاب کنید و سپس دکمه OK را کلیک کنید.کار تمام شد . حالا از فایرفاکس خارج شده و دوباره آن را اجرا کنید. به طور حتم اکنون سرعت اجرای صفحات در اینترنت بوسیله FireFox به نحو رضایت بخشی افزایش پیدا کرده است.

 منبع: ماهنامه دانش و کامپیوتر
چهارشنبه 8 شهریور 1391  11:00 PM
تشکرات از این پست
mohamadsh74
mohamadsh74
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 2354
محل سکونت : خوزستان

پاسخ به:نكات و ترفندها در اين تايپك

نكاتي براي تميز كردن لپ‌تاپ   

تميز كردن لپ‌تاپ با توجه به اين نكته كه اين وسيله به دليل قابليت حمل به نقاط مختلف بسياري از ميكروب‌ها را به خود جذب مي‌كند، بسيار مهم است.نحوه تميز كردن اين وسيله نيز اهميت زيادي دارد.براي تميز كردن لپ‌تاپ، راه‌هاي مختلفي وجود دارد، اما بهترين روش آن است كه اول به دفترچه راهنماي كامپيوتر خود مراجعه كنيد و ببينيد در آنجا چه دستورالعملي براي تميز كردن لپ‌تاپ شما داده است.اغلب كارخانه‌هاي فروشنده لپ‌تاپ توصيه مي‌كنند كه تميز كردن كلي لپ‌تاپ يك بار در سال بيشتر انجام نشود.اما افرادي كه دائما در سفر هستند نياز بيشتري به تميز كردن لپ‌تاپ‌شان پيدا مي‌كنند. نخستين نكته در هنگام تميز كردن لپ‌تاپ اين است كه از پارچه‌‌هاي زمخت و زبر و موادي كه داراي حلال‌هاي آمونياكي هستند، خودداري كنيد.انواع گرد و خاك، موي حيوانات و... ممكن است به درون كامپيوتر شما رفته باشد. خاك سيگار و تفاله‌هاي ريز از ديگر مواردي است كه درون لپ‌تاپ‌ها پيدا مي‌شود! اينها معمولا روي صفحه نمايشگر شما يا درون پورت‌ها مي‌نشينند و مشكلاتي را ايجاد مي‌كنند. شما براي تميز كردن لپ‌تاپ خود به وسايل زير نياز دارد: دمنده هوا، پارچه تنظيف پزشكي، محلول نظافت و در آخر يك تكه پارچه كتاني. براي تميز كردن بخش بيروني و بدنه لپ‌تاپ از يك تكه پارچه كتاني استفاده كنيد. توجه داشته باشيد كه براي تميز كردن لپ‌تاپ از پارچه‌ و دستمال‌هاي خشن مخصوص نظافت نبايد استفاده كنيد و هيچ‌گاه اسپري تميز كننده را مستقيم روي بدنه لپ‌تاپ نپاشيد، بلكه آن را روي پارچه ريخته و سپس به بدنه بكشيد. براي تميز كردن سوراخ‌هاي هواكش نيز مي‌توانيد از يك كمپرسور دمنده هوا استفاده كنيد. هنگام دميدن هوا به اين سوراخ‌ها مراقب باشيد با شدت زياد اسپري نكنيد، زيرا اين كار به پره‌هاي فن كامپيوتر ممكن است آسيب بزند. همچنين هرگز كمپرسور هوا را مستقيم به سمت پروانه فن نگيريد.پس از آن كه سوراخ‌هاي هوا و فن تميز شدند به سراغ پورت‌ها برويد. اين پورت‌‌ها مكان‌‌هايي هستند كه جرم زيادي را جمع‌آوري مي‌كنند. براي تميز كردن آنها بايد از پارچه پزشكي استفاده كنيد. دمنده هواي فشرده در اينجا نيز مي‌تواند كمك فراواني براي تميز كردن پورت‌ها بكند. فقط مراقب باشيد با فشار هوا جرم‌ها را به اعماق پورت‌ها نفرستيد. اگر قصد تميز كردن جرم‌هاي روي صفحه نمايشگر را نيز داريد، حتما قبل از اين كار لپ‌تاپ را خاموش كنيد. باز هم از يك تكه پارچه كتان مانند يك تي‌شرت استفاده كنيد و هرگز پارچه‌هايي كه خش ايجاد مي‌كنند را به كار نبريد.هرگز از دستمال توالت براي پاك‌كردن صفحه نمايشگر استفاده نكنيد. هرگز از محلول‌هاي تميز‌كننده كه پايه آمونياكي دارند براي تميز كردن صفحه نمايشگر استفاده نكنيد. در صورت استفاده از اين محلول‌ها پايان كار صفحه نمايشگر فرا رسيده است. براي اين كار حتما از محلول‌هاي تميزكننده مانيتور استفاده كنيد كه مطمئن‌تر است. هميشه محلول را روي پارچه اسپري كنيد و از اسپري كردن مستقيم بر روي صفحه نمايشگر پرهيز كنيد. كيبورد يكي از كثيف‌ترين بخش‌هاي كامپيوتر است و ممكن است انواع خوردني‌ها و نوشيدني‌ها در هنگام كار كردن روي آن بريزد. بسياري از جرم‌ها به انگشتان شما چسبيده و از اين طريق وارد كيبورد شما مي‌شوند.

چهارشنبه 8 شهریور 1391  11:00 PM
تشکرات از این پست
mohamadsh74
mohamadsh74
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 2354
محل سکونت : خوزستان

پاسخ به:نكات و ترفندها در اين تايپك۲۵ ترفند حرفه ای فتوشاپکسانی که به گرافیک و نرم افزارهای آن علاقه دارند حتما نام فتوشاپ ، نرم افزار معروف Adobe را زیاد شنیده اند. شاید بسیاری این نرم افزار را بهترین برنامه برای اصلاح و تغییرات عکس های خود بدانند. پس دست به کار شوید و ۲۵ ترفند بسیار مفید درباره این نرم افزار را بیاموزید.
● نکته ۱ :
▪ چگونه یک قسمت از یک سند را که از چند لایه تشکیل شده کپی کنیم :
وقتی منطقه ای از یک سند را انتخاب کنید و برای انجام عمل کپی کلیدهای Ctrl+C را می فشارید آن منطقه تنها از لایه انتخابی کپی می شود . اما اگر شما بخواهید از تمام اجزای لایه ها در آن قسمت در یک لایه جدید کپی داشته باشید می توانید با افزودن کلید Shift به کلیدهای Ctrl+C این کار را انجام دهید .
● نکته ۲ :
▪ اسناد خود را در کنار هم مشاهده کنید :
در ابتدای تاریخ فوتوشاپ ( زمان زندگی دایناسورها ) وقتی تعدادی سند را باز می کنید فوتوشاپ آنها را به صورت جلوی هم نمایش می دهد . یعنی تصاویر یکی پس از دیگری در جلوی هم باز می شوند که این روش Cascading نام دارد . اما اگر بخواهید به طور مثال ۴ تصویر باز شده خود را کنار هم قرار دهید کافیست از منوی Windows منوی Documents را باز کرده و گزینه Tile را انتخاب کنید .
● نکته ۳ :
▪ حالت ارائه طرح به مشتری در فوتوشاپ :
زمان آن فرا رسیده که طرح نهایی خود را به مشتری نشان دهید اما دوست ندارید مشتری بداند که شما با فوتوشاپ کار کرده اید . دلیل این امر این است که مشتری بلافاصله میگوید : (( با فوتوشاپ کار می کنید ؟ همسایه من هم این برنامه را دارد )) و معنای این حرف این است که پس همسایه من هم می تواند این طرح را بدون صرف هزینه برایم انجام دهد . برای اینکه بتوانید از حالت ارائه تصویر در فوتوشاپ بهره بگیرید می توانید کلید F را در صفحه کلید دو بار فشار داده و یک بار کلید Tab را بزنید .
مشاهده می کنید که دور طرح را زمینه ای سیاه پوشانده و منوها حذف شده اند.
● نکته ۴ :
▪ رفت و آمد بین اسناد :
اگر با بیش از یک سند کار می کنید می توانید با فشردن کلیدهای Ctrl+Tab بین اسناد رفت و آمد کنید .
● نکته ۵ :
▪ مشاهده لایه فعال و مخفی کردن بقیه لایه ها :
اگر سند چند لایه ای دارید می توانید تنها لایه ای را که روی آن کار می کنید مشاهده کنید . این کار را می توانید با فشار کلید Alt و کلیک روی آیکن چشم در پالت Layers لایه مورد نظر انجام دهید . برای مشاهده مجدد تمامی لایه ها این کار را دوباره تکرار کنید .
● نکته ۶ :
▪ ایجاد انتخابهای دایره شکل :
زمانی که یک دایره رسم می کنید فوتوشاپ دایره را به طور پیش فرض از نقطه ای که کلیک می کنید رسم می کند . شما می توانید با نگاه داشتن کلید Alt در زمان رسم دایره ، دایره را از مرکز رسم نمائید . اگر می خواهید دایره شما کاملا گرد باشد می توانید از کلید Shift استفاده کنید .
● نکته ۷ :
▪ حذف راهنماهای خط کشی :
اگر در طرحتان ده ها راهنما برای خط کشی دارید و اکنون قصد حذف کردن آنها را دارید لازم نیست آنها را یکی یکی به بیرون از محیط سند درگ کنید ، بلکه می توانید از منوی View گزینه Clear Guides را انتخاب کنید .
● نکته ۸ :
▪ تغییر تنظیمات Quick Mask :
اگر می خواهید رنگ قرمز در محیط Quick Mask محل انتخاب شما باشد یا اگر می خواهید از رنگ دیگری برای محیط Quick Mask استفاده کنید کافی است بر روی آیکنی که توسط آن وارد این محیط می شوید دابل کلیک کنید .
● نکته ۹ :
▪ حرکت لایه انتخابی در بین لایه ها :
با استفاده از کلید ]+Ctrl می توانید لایه انتخابی خود را به زیر لایه زیرین خود انتقال دهید و با کلید [+Ctrl می توانید لایه انتخابی را به بالای لایه های بالایی انتقال دهید .
● نکته ۱۰ :
▪ مخفی کردن حالت انتخاب :
برای این کار کافی است پس از انجام عمل انتخاب کلیدهای Ctrl+H را بفشارید . در این حالت انتخاب شما حذف نمی شود بلکه تنها از دید پنهان می گردد و با هر بار نگاه داشتن کلید موس بر روی آن یا درگ کردن آن دوباره ظاهر می گردد .
● نکته ۱۱ :
▪ خلاص شدن از پیکسل های لبه ای سیاه یا سفید :
اگر روی تصویری با ترکیبی از عکس های مختلف کار می کنید و تصویری را به آن اضافه می کنید که دارای زمینه سفید یا سیاه بوده است احتمالا لبه های آن دارای پیکسل های سفید یا سیاه است . برای خلاص شدن از این پیکسل ها از منوی Layer گزینه Matting و سپس بسته به رنگ مورد نظر یکی از گزینه های Remove White Matte یا Remove Black Matte را انتخاب کنید .
● نکته ۱۲ :
▪ RGB و CMYK را همزمان ببینید :
اگر در حال کار روی یک سند RGB هستید و می دانید که تصویر به منظور چاپ در آخر به حالت CMYK در خواهد آمد ، برای مشاهده تصویر نهایی در حالت CMYK و مقایسه آن با سند RGB فعلی می توانید از منوی Windows گزینه Document و سپس New Windows را انتخاب کنید . با این کار یک نمای دیگر از سند موجود باز می شود . به سند اصلی خود برگردید و به کار خود ادامه دهید . مشاهده می کنید که آنچه انجام می دهید روی سند CMYK شده نیز اعمال می شود .
● نکته ۱۳ :
▪ راهنما ی خط کشی را در محل دلخواه خود قرار دهید :
اگر محل دقیقی را که می خواهید خطوط راهنما را روی آنها قرار دهید می دانید می توانید با استفاده از منوی View و گزینه New Guide و وارد کردن محل قرارگیری آنها در کادر محاوره این خطوط را در محل دقیق خود قرار دهید .
● نکته ۱۴ :
▪ برگرداندن آخرین انتخاب :
اگر انتخابی انجام داده اید و سپس از انتخاب خارج شده اید و حال پس از انجام یک سری عملیات متوجه شده اید که به انتخاب خود نیاز دارید ، در صورتی که انتخاب دیگری پس از آن انجام نداده باشید می توانید با انتخاب Reselect از منوی Select آخرین انتخاب خود را ظاهر کنید .
● نکته ۱۵ :
▪ تولید کپی ها :
زمانی که دکمه یا زبانه یا هر چیز دیگری به وجود آوردید می توانید به سرعت آن را کپی کرده و به تعداد زیاد تکثیر کنید . ابتدا کلید Ctrl را نگه دارید و سپس روی لایه ای که می خواهید آن را کپی کنید کلیک نمائید . ( این کار انتخابی پیرامون هر آنچه در لایه است ایجاد می کند.) ، سپس Alt+Ctrl را نگه دارید و هر تعدادی که می خواهید درگ کنید .
● نکته ۱۶ :
▪ سریعترین راه از پیوند خارج کردن لایه ها :
اگر تعداد زیادی از لایه ها را به هم پیوند( Link ) کرده اید و می خواهید سریعا آنها را از حالت پیوند خارج کنید فقط کافی است کلید Alt را نگه دارید و مستقیما روی آیکن قلموی کوچک در دومین ستون کنار لایه فعال کلیک کنید . این کار بلافاصله تمام لایه های متصل شده به لایه مذبور را از حالت پیوند خارج می کند .
● نکته ۱۷ :
▪ برگشت به حالت های پیش فرض فوتوشاپ :
احساس می کنید که می خواهید تمام تنظیمات فوتوشاپ به حالتی که Adobe در ابتدا تنظیم کرده بود برگردد ؟ Shift+Alt+Ctrl را نگه دارید و سپس فوتوشاپ را ببندید .
یک کادر محاوره از شما می پرسد که آیا می خواهید تنظیمات فوتوشاپ به صورت پیش فرض برگردد .
● نکته ۱۸ :
▪ چطور متن های کوچک خود را بسازیم تا در وب واضح باشند :
این امکان که Anti-Aliasing نام دارد در نوار Options ابزار تایپ قرار دارد که با دو عدد حرف a در کار یکدیگر نشان داده شده ست و حالت پیش فرض آن بر روی گزینه Sharp است . شما می توانید با تغییر این گزینه ها فونت کوچک خود را واضح تر کنید .
● نکته ۱۹ :
▪ ترسیم خطوط مستقیم :
اگر در ترسیم خطوط مستقیم با ابزارهای فوتوشاپ مشکل دارید در هنگام رسم این خطوط کلید Shift را نگه دارید .
● نکته ۲۰ :
▪ خط راهنمای خط کشی را تغییر جهت بدهید :
اگر یک خط راهنمای خط کشی افقی دارید و می خواهید سریعا آن را تبدیل به یک خط راهنمای عمودی نمائید کافی است کلید Alt را نگه داشته و بر روی خط راهنما کلیک کنید .
● نکته ۲۱ :
▪ ایجاد لایه جدید در زیر لایه انتخابی :
کافی است هنگام کلید بر روی آیکن New Layer کلید Ctrl را نگه دارید .
● نکته ۲۲ :
▪ حذف لکه ها یا خراش های تصویر :
اگر تصویری دارید که سطح آن دارای لکه ، نقاط یا خراشهایی است یک ترفند کوچک برای حذف آنها وجود دارد . روی ابزار Blur کلیک کنید. در نوار Options میزان Opacity ابزار را روی ۲۰ % تنظیم و حالت Blend را به Lighten تغییر دهید و شروع به نقاشی روی خراش ها کنید . پس از چند ضربه متوجه می شوید که خراش ها به تدریج ناپدید می شوند .
● نکته ۲۳ :
▪ ادغام لایه های مرئی در یک حرکت :
برای این کار کافی است کلید های Ctrl+Shift+E را همزمان فشار دهید .
● نکته ۲۴ :
▪ گردش روی تصویر :
در حالت Full Screen برای پرش به بالای تصویر کلید PageUp و برای پرش به پائین تصویر کلید PageDown را فشار دهید . برای پرش به سمت چپ تصویر کلید Ctrl+PageUP و برای پرش به سمت راست تصویر کلید Ctrl+PageDown را فشار دهید . برای پرش به گوشه بالای سمت چپ کلید Home و برای پرش به گوشه پائین سمت راست کلید End را فشار دهید .
● نکته ۲۵ :
▪ کنترل Tracking :
Tracking عبارت است از فضای بین یک گروه از حروف یا کلمات . برای تنگ کردن این فاصله به صورت بصری ( نه به صورت عددی ) یعنی حذف فاصله بین یک گروه از حروف ، ابزار Type را بردارید و متن را هایلایت کنید و سپس کلید جهت چپ + Alt را برای کم کردن فاصله و کلید جهت راست + Alt را برای اضافه کردن این فاصله فشار دهید .


منبع : www.articles.ir

چهارشنبه 8 شهریور 1391  11:00 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها