0

چرا سایت شما در موتورهای جستجو رتبه بالایی ندارد؟

 
mohamadaminsh
mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان

چرا سایت شما در موتورهای جستجو رتبه بالایی ندارد؟

 

چرا سایت شما در موتورهای جستجو رتبه بالایی ندارد؟ واحد دانش و تکنولوژی تبیان زنجان

دلایل متعددی برای این مشکل وجود دارد که آنها را با هم بررسی میکنیم:

1- استفاده از صفحه splash حاوی Flash یا تصویر

استفاده از لغتها در صفحه وب بسیار موثرتر از استفاده از تصاویر است. دقت داشته باشید که صفحه خانگی شما اهمیت فوق العاده ای در سایتتان دارد. در این صفحه میبایست به مراجعه کنندگان گفته شود که سایت شما در چه زمینه ای فعالیت میکند و دارای چه نوع محتوایی است.

صفحات splash برای یک سایت معمولا دارای چنین شرایطی هستند :

• صفحه اولیه تنها یک flash یا تصویر است

• چنانچه نوشته ای هم درون صفحه باشد، درون فلش یا تصویر حک شده است

• عنوان صفحه اول نه تنها نام سایت یا خلاصه ای از آن نیست بلکه چیزی شبیه به "Flash Intro Page" است!!!

میتوانید از خودتان بپرسید کدام موتور جستجویی چنین صفحه ای را ایندکس میکند؟ چنین کار اشتباهی در طراحی صفحه اول وب سایت منجر به پایین آمدن رتبه کل سایت در موتورهای جستجو میگردد چرا که هیچ کلمه یا عبارتی در صفحه اول وجود ندارد که موتور جستجو بتواند آن را بردارد و ایندکس کند! ضمن اینکه سایتهای بیشماری چنین رفتاری دارند و بنابراین ممکن است رتبه شما حتی در حد آنها هم نباشد.

نکته مهم دیگر این است که عنوان صفحات بسیار حیاتی هستند و مثلا google از این عنوان ها به شدت استفاده میکند به گونه ای که یک بخش بنیادین برای هر موتور جستجو درآمده است.

ضمن اینکه محتوای متنی که میتواند ایندکس گذاری شود نیز بسیار حیاتی است. اگر سایت شما دارای متن نباشد موتور جستجو نمیتواند تشخیص دهد که سایت شما در چه زمینه ای است. بنابراین ضمیمه کردن عکس درون محتوای Flash یا تصویر کاری است نادرست و نمباید در چنین شرایطی انتظا داشته باشید موتورهای جستجو آن را ایندکس گذاری کنند.

2- استفاده بیشتر از تصاویر به جای متن: حتی چند کلمه میتواند بسیار بیشتر از یک تصویر ارزش داشته باشند!

مطمئنا شما این جمله را شنیده اید که " یک تصویر بیشتر از ضدها کلمه ارزش دارد". شاید این حرف در برخی مواقع درست باشد اما برای متورهای جستجویی که از تکنولوژی فعلی استفاده مینمایند از آنجایی که نمیتوانند با استفاده از تصاویر بفهمند که سایت در چه زمینه ای است، تصاویر در برابر متن ها ارزشی ندارند.

موتورهای جستجو نمیتوانند بفهمند که تصویری که شما رد وب سایت خود دارید تصویر یک کامپیوتر است یا مثلا تصویر یک درخت!

3- یک وب سایت با وب 2 بدون محتوای وب معمول : تکنولوژیهای جدید لزوما بهتر نیستند!

در اینجا بد نیست این نکته را بدانید که اگرچه استفاده از تکنولوژیهای وب 2 مانند جاوااسکریپت و AJAX و ... در راحتی کار کاربران بسیار موثر است اما اگر محتوا و لینکهای سایت شما توسط اسکزیپتها تولید شوند به این مشکل برخواهید خورد که موتورهای جستجو نمیتوانند صفحات وب سایت شما را پیدا کنند و بنابراین نمیتوانند آنها را ایندکس گذاری نمایند.

البته راه حلی که برای این مشکل وجود دارد این است که محتوا و لینکهای پیمایش صفحات را در مکانی از صفحات خود قرار دهید و برای این کار دیگر از وب 2 استفاده نکنید بلکه صرفا متن و لینک ساده روی صفحه داشته باشید.

البته شما میتوانید یک نقشه سایت نیز داشته باشید و آن را با استفاده از پروتکل نقشه سایت ایجاد نمایید تا به موتورهای جستجو کمک کند.

4- هیچ کس به شما لینک نداده است!

بسیاری از طراحان وب سایت این نکته را از یاد میبرند که اگر در وب سایتهای دیگر لینک وب سایت شما قرار نداشته باشد، ممکن است اصلا گذار هیچ کدام از موتورهای جستجو به وب سایت شما نیفتد تا بخواهد آن را ایندکس گذاری کند!

بنابراین باید ترتیبی دهید تا در وب سایتهای دیگر به شما لینک داده شود. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید از این مقاله کمک بگیرید

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

پنج شنبه 15 تیر 1391  11:37 PM
تشکرات از این پست
asghar604
parisaexp
parisaexp
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 888
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به: چرا سایت شما در موتورهای جستجو رتبه بالایی ندارد؟

خیلی مفید بود مرسی

لِکُلِّ شَیْ‏ءٍ زَکَاةٌ وَ زَکَاةُ الْعَقْلِ احْتِمَالُ الْجُهَّال‏

برای هر چیزی زکاتیست و زکات عقل تحمّل نادانان است.

پنج شنبه 6 آذر 1393  11:35 PM
تشکرات از این پست
mohamadaminsh
دسترسی سریع به انجمن ها