0

چگونه می‌توانید به طور امن، هیستوری و تاریخچه‌ی اینترنت اکسپلورر را پاک کنید!

 
aziztaeme
aziztaeme
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1388 
تعداد پست ها : 2044
محل سکونت : تهران

چگونه می‌توانید به طور امن، هیستوری و تاریخچه‌ی اینترنت اکسپلورر را پاک کنید!

اگر من مرور گر اینترنت شما را باز کنم چه چیزی پیدا خواهم کرد؟ تاریخچه ی اینترنت معروف به اینترنت هیستوری می تواند برای یاد آوری سایتهایی را که قبلا آنها را مشاهده کرده اید مفید باشد و همچنین یک سری شورت کات هایی برای آدرسهای مورد علاقه ی شما است ولی این همیشه چیزی نیست که ما بخواهیم آن را داشته باشیم . گاهی اوقات لازم است که تاریخچه ی اینترنت را پاک کنید به خصوص کامپیوترهایی که در جایی به اشتراک عده ای قرار دارند.

در این مقاله می خواهم به شما نشان دهم که چگونه به طور کامل و امن هیستوری مرورگر اینترنت شما را پاک کنم. در اینجا می خواهیم پاک کردن MRU و Index.dat گذشته را پوشش دهیم.بنابراین یک سری نکات ریز را برای پاک کردن هیستوری را به شما نشان خواهم  داد. اگر شما مراحلی را که در اینجا ذکر کردم دنبال کنید شما قادر خواهید بود که صفحات اینترنت را به طور هوشیارانه تری مرور کنید.

۱: پاک کردن مرورگر به طور ساده :

اولین و ساده ترین کاری که شما می توانید انجام دهید این است که تاریخچه ی اینترنت را از مرورگر خود پاک کنید. اگر فقط سعی در پاک کردن اطلاعات آشکار در مرورگر خود کنید این کار کفایت می کند ولی تنها انجام دادن این کار ممکن است هنوز آثاری را بر روی کامپیوتر شما برجای بگذارد بنابراین اگر واقعا احتیاج به پاک کردن تاریخچه ی کامپیوتر خود دارید ادامه ی مقاله را بخوانید.

تمام برنامه های مربوط به اینترنت اکسپلورر را ببندید و به کنترل پنل بروید . در آنجا به اینترنت آپشن بروید. به تب جنرال بروید در اینجا شما تاریخچه ی مرورگر خود را می بینید. می توانید بر روی تنظیمات کلیلک کنید و تنظیم کنید که تا چه زمانی هیستوری نگه داری شود و در کجا فایلهای موقت  اینترنت ذخیره شوند.

اگر گزینه پاک کردن را انتخاب کنید . شما قادر خواهید بود که فایلهای موقت اینترنت را پاک کنید همچنین کوکی ها ،هیستوری و غیره . شما همیچنین می توانید باکسی را که گفته     ” پاک کردن تاریخچه ی  مرورگر هنگام خروج” تیک بزنید تا به صورت خودکار دیگر این کار برای شما انجام شود.

در آخر به تب ادونس Advanced بروید و موس را پایین بیاورید تا به قسمت سیکیوریتی Security  برسید. باکسی را که گفته است   ” فایلهای موقت اینترنت را هنگام بستن مرورگر خالی کن “  تیک بزنید .

۲ : پاک کردن بقیه ی ریجستری

اگر شما نمی خواهید همه چیز را از تاریخچه ی مرور گر خود پاک کنید می توانید به ریجستری بروید  و چیزهایی که می خواهید  را در همان زمان پاک کنید

توجه کنید که : مثل همیشه هنگامی که می خواهید تغییری در ریجستری بدهید مطئن باشید که از آن یک بک آپ و  نسخه ی پشتیبان دارید یا تهیه کرده اید .

با رفتن به Start>Run و تایپ کردن Regedit.exe در آنجا ویرایش گر ریجستری را باز کنید . هنگامی ویرایش گر ریجستری باز شد متنی  را که در ادامه آمده در ریجستری تایپ کنید  .

در اینجا شما می توانید هر URL  یا همه ی URL  ها یی را که تایپ شده اند پاک کنید.

توجه کنید که : اگر شما بعضی از کلید ها را پاک می کنید مطمئن شوید که کلید های باقی مانده به ترتیب فرمان شروع URL 1  را می دهند. در غیر این صورت شما ممکن است کلید های باقی مانده را خراب کنید.

۳: اجرای برنامه ها

اگر شما می خواهید مطمئن شوید که هیچ اثری از مرورگر شما بر روی کامپیوتر شما نیست تعداد بسیار زیادی از نرم افزارهای مجانی است که می توانید آنها را راه اندازی کنید. اجازه بدهید چندتا از آنها را معرفی کنم

CCleaner

 

یکی از ۵ نرم افزار مجانی است  که ریجستری را تمیز می کند و عملکرد کامیپوتر را هم بهبود می بخشد . این برنامه یکی از بهترین برنامه های پاک کردن فایلهای موقت و بدرد نخور است . این برنامه تمام فایلهای اینترنت اکسپلورر را پاک می کند.  همچنین این برنامه به خوبی برای فایروال و گوگل کروم نیز کار می کند .

Free Internet Eraser

این برنامه یکی دیگر از برنامه هایی است که شما را از شر فایلها و چیز های بدردنخور مانند سایتهایی که از آنها دیدن کردید و URL هایی که تایپ کردید خلاص می کند .

AbsoluteShield Internet Eraser Lite

این برنامه یک قفل کننده ی pop-up  و یک محافظت کننده ی اطلاعات شخصی دارد . این برنامه تمام آهنگها و فایلها و فعالیتهای اینترنتی شما بر روی کامپیوتر شما که با اینترنت اکسپلورر در ارتباط است را پاک می کند . تاریخچه ، فایلهای موقت  و کوکی ها  و… را پاک می کند .

نتیجه گیری

اگر شما فایلهای موقت اینترنتی ،کوکی ها ، URL های تایپ شده ،MRU،فایلهای  index.dat  را پاک می کنید حتما تاریخچه ی مرورگر خود را هم پاک می کنید . گوگل و اف بی آی تا کنون احتمالا توانایی پیدا کردن رد پای فایلهای را  پیدا کرده اند ولی حتی آنها هم به زمان نیاز دارند.

در حالی که از  کامپیوتر و مرورگر خود  در اینترنت  استفاده می کنید  امنیت و اطلاعات محرمانه همیشه در بالاترین اولویت قرار دارند . این مهم است که اولویت خود را بر اساس این مهم قرار دهید و اگر برای شما مهم است ، بدانید که چگونه می توانید تاریخچه ی اینترنت خود را پاک کنید

گویا آی تی

جمعه 25 تیر 1389  4:35 PM
تشکرات از این پست
samsam
دسترسی سریع به انجمن ها