0

اینترنت اکسپلورر، مرورگر «احمق‌ها» است

 
somayeh_224
somayeh_224
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1390 
تعداد پست ها : 584

اینترنت اکسپلورر، مرورگر «احمق‌ها» است

پوزش بنده رو بپذیر که عینا جمله ی متن رو بکار بردم

حتما بدون که قصدم توهین نیست و نبود
 

 
 
 

«کاربران اینترنت اکسپلورر از کاربران دیگر مرورگرهای موجود، احمق‌ترند.» ممکن است فکر کنید که این جمله بی‌ادبانه است، اما این دقیقا تیتری است که «بیزنس اینسایدر» برای گزارش خود از یافته‌های یک پژوهش جدید برگزیده است. پژوهشی که از دیروز هم‌چون یک بمب خبری در بسیاری از وب‌سایت‌های معتبر فن‌آوری اطلاعات منتشر شده و دست به دست در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی گشته است.
این پژوهش که با بهره‌گیری از یک تست IQ (بهره هوشی) آنلاین از ۱۰۰ هزار کاربر اینترنت انجام شده، نشان می‌دهد که بهره هوشی کاربران اینترنت اکسپلورر (IE)، مرورگر پیش‌فرض ویندوز، نسبت به کاربران مرورگرهایی نظیر گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و سافاری، پایین‌تر است. در واقع این پژوهش نشان داده است که بهره هوشی کسانی که با آگاهی از وجود مرورگرهای بهتر، هم‌چنان از اینترنت اکسپلورر استفاده می‌کنند، از حد متوسط پایین‌تر است.
شاید نتیجه‌گیری موسسه پژوهشی آپتی‌کوانت کمی بی‌رحمانه به نظر برسد، اما نتیجه این پژوهش را می‌توان در همین یک جمله خلاصه کرد: «اینترنت اکسپلورر، مرورگر احمق‌ها است.» نمودار منتشر شده از نتایج این پژوهش نشان می‌دهد که تفاوت چشم‌گیری میان کاربران سایر مرورگرها به چشم نمی‌خورد. نمودار زیر، نشانگر میانگین آی‌کیوی کاربران هر مرورگر است. رنگ قرمز وضعیت کنونی و رنگ آبی آمار سال ۲۰۰۶ را نشان می‌دهد.
سهل‌انگاری و تنبلی کاربران، عامل شیوع استفاده از اینترنت اکسپلورر
اینترنت اکسپلورر ناامن‌ترین مرورگر موجود در جهان است. اما چرا هم‌چنان پرکاربردترین مرورگر جهان، همین IE ناامن است؟ اگر شما کاربر ویندوز باشید، برای گشت‌وگذار در اینترنت لزوما نیاز به نصب مرورگر دیگری ندارید و همین باعث می‌شود که اکثر کاربران از همین مرورگر پیش‌فرض ویندوز برای وب‌گردی استفاده کنند، در حالی که امکانات کروم، فایرفاکس، اپرا و حتی سافاری اصلا با اینترنت اکسپلورر قابل مقایسه نیست.
نمودار پایین، درصد آی‌کیوی کاربران مرورگرهای گوناگون را در رده‌های سنی مختلف نشان می‌دهد. به‌عنوان مثال، می‌توان دید که فایرفاکس (خط سبز زنگ) کمترین میزان کاربران «احمق» و بیشترین میزان کاربران متوسط و بالاتر از حد متوسط (بهره هوشی) را دارد.
۹۵ درصد کسانی که از اینترنت اکسپلورر استفاده می‌کنند، هیچ اطلاعی درباره روش نصب و استفاده از مرورگرهای دیگر ندارند. اینترنت اکسپلورر با بسیاری از استانداردهای وب سازگاری ندارد و هر سال میلیون‌ها ساعت از وقت برنامه‌نویسان جهان برای سازگار کردن وب‌سایت‌های گوناگون با این مرورگر به هدر می‌رود. با این حال، هم‌چنان این مرورگر در بازار رقابتی مرورگرها، پیش‌تاز است، اگرچه سیری اکیدا نزولی در پیش گرفته و دارد بازی را به رقبای هوشمندی نظیر کروم و فایرفاکس می‌بازد.
گزارش کامل یافته‌های این پژوهش را می‌توانید در قالب یک فایل پی‌دی‌اف در وب‌سایت رسمی موسسه پژوهشی آپتی‌کوانت ببینید.
پنج شنبه 13 مرداد 1390  3:15 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها