0

اموزش کرک کردن نرم افزار ها شماره 3

 
irani_cracker
irani_cracker
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 51
محل سکونت : اصفهان

مقاله اموزش کرک کردن نرم افزار ها شماره 3

در این اموزش شما با اصول زبان ماشین و اسمبلی و ساختار کامپیوتر  اشنا میشوید
و البته ادامه دارد
 http://multi-load.com/files/GTANDPW8/RASEKHOON%20CRACK%20TUTS%202-1.rar
مدير تالار مهندسي معکوس 
جمعه 18 تیر 1389  4:23 AM
تشکرات از این پست
a_sadri
mahanta
mahanta
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : فروردین 1389 
تعداد پست ها : 3

پاسخ به:مقاله اموزش کرک کردن نرم افزار ها شماره 3

سلام خسته نباشید.می بخشیدمن یک سوالی داشتم.بعضی از نرم افزارها بعد از نصب یک پروداکت ایدی میدند و ده الی پانزده روز کار میکنند.البته اگر ریجستر کد داده بشه دیگه مسئله حل میشه ولی اگه داده نشه نرم افزار ازکارمی افته.این نرم افزارها چطوری کرک میشند؟
جمعه 25 تیر 1389  5:40 PM
تشکرات از این پست
a_sadri
javad1373
javad1373
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 234
محل سکونت : فارس

پاسخ به:مقاله اموزش کرک کردن نرم افزار ها شماره 3

کرک چيست؟ چگونه کرک کنیم؟ مطلبي كه الان ميخوام بنويسم شايد خيلي از شما دوستان بلد باشيد ولي سعي ميكنم به صورت خيلي روان و آماتوري براي بقيه دوستاني كه اطلاعاتي در اين زمينه ندارند توضيح بدهم تا از اين به بعد بتوانند به راحتي نرم افزارها و بازي ها را كرك نمايند .

كرك چيست ؟
فكر ميكنم كه براي شما هم پيش آمده باشد كه پس از دانلود يك نرم افزار يا بازي و نصب آن دچار يك يا چند مورد از مشكلات زير شده باشيد :
1- با اينكه نرم افزار يا بازي را به طور صحيح نصب كرده ايد ولي برنامه اجرا نميشود .
2 - بعد از مدت زماني معمولا" بين 1 الي 15 روز نرم افزار يا بازي از كار ميافتد .
3 - در حين كار با نرم افزار متوجه ميشويد كه بعضي از دكمه ها كار نميكند .
4 - شما قابليت ذخيره سازي اطلاعاتي كه معمولا" در نرم افزارهاي گرافيكي يا آفيس بيشتر به كار ميرود را نخواهيد داشت .
5 - معمولا" در نرم افزارهاي گرافيكي يا اديتورهاي فيلم , لوگوي شركت سازنده نرم افزار به صورت خيلي تابلو بعد از ذخيره كردن فايل در مركز تصويري كه ساخته ايد مشاهده ميشود .
6 - در مورد بازيها شما فقط تا چند مرحله قابليت بازي داريد و بعد از گذراندن آن مراحل , با پيغامي مواجه ميشويد كه به شما پيشنهاد ميدهد برنامه را رجيستر نماييد .
7 - در بازيها بعد از نصب در هنگام اجراي بازي با وجود اينكه ميدانيد بازي تحت cd نمي باشد و با اينكه سي دي بازي داخل cdrom ميباشد ولي با پيغامي مبني بر اينكه cd را در داخل cdrom قرار دهيد مواجه ميشويد .

و احتمالا" مواردي ديگر كه تجربه كرده ايد در واقع شركت هاي نرم افزاري از اين طريق محصولاتشان را در اختيار شما قرار ميدهند تا آن را تست نماييد و در صورت علاقه مندي يا احتياج به آن بازي يا نرم افزار شما را ترغيب به خريد آن نرم افزار نمايند .

حالا اگر بخواهيم اين محدوديت نرم افزار ها را بدون اينكه آن را خريداري نماييم از بين ببريم بايد از كرك ها استفاده نماييم , در حقيقت كرك كردن يعني هك كردن نرم افزار و كرك ها را افرادي به نام كركرها ميسازند و آن را از طريق سايتهاي مخصوص كه كم هم نيستند به رايگان در اختيار عموم قرار ميدهند . اين را نيز بدانيد در اصل كرك و كرك كردن نرم افزارها يك كار غير قانوني در سطح جهان ميباشد ولي چون كشور ما هنوز به قانون كپي رايت نپيوسته و مهمتر از آن به علت محدوديت خريد اينترنتي در ايران ما چاره اي جز كرك كردن نداريم , اين كار در تمام كشورها با وجود جرم بودن آن انجام ميشود .

چگونگی کار با کرک ها :
روش كار كرك ها با هم متفاوت ميباشد و به همين دليل نميتوانم يك آموزش تصويري كامل ارائه كنم ولي همانطور كه گفته شد تنها کار مشترکی که همه آنها انجام ميدهند از بين بردن محدوديت نرم افزار مورد نظر ميباشد .

بعضي از كرك ها به شكل ّّآيكون خود نرم افزار ميباشد روش كار اين نوع كرك اينگونه است كه ما بعد از اينكه نرم افزار مورد نظرمان را نصب كرديم بايد كركي را كه آيكون آن هم اسم و هم شكل آيكون اجرائي نرم افزار ميباشد را copy و در شاخه اي كه نرم افزار نصب شده است paste نماييم در اينگونه مواقع شما پيغامي را دريافت مينماييد كه بايد گزينه yes را كليك نماييد تا آيكون كرك شما جايگزين (Overwrite) آيكون اصلي شود . < اغلب بازيها از اين روش كرك استفاده مينمايند>
اين نكته را هم ياد آور شوم كه اگر به همراه فايل كرك (exe.) فايلهاي با پسوند dll. يا ini. يا dat. وجود داشت شما آنها را نيز بايد كپي كرده و در شاخه نصب نرم افزار paste نماييد .
در مورد اين نوع كرك بايد ذكر كنم كه حتما" در هنگام كرك كردن بايد نرم افزار مورد نظر بسته باشد يعني در حال اجرا نباشد و الا پيغام خطا دريافت مينماييد .

يك نوع ديگر كرك وجود دارد كه به KeyGen يا KeyMaker معروف هستند كه روش آن با روش قبلي متفاوت است . اين نوع كرك براي ساختن سريال به كار ميرود , روش كار آن هم به اين صورت است كه شما با وارد كردن يك اسم يا شماره و در برخي موارد ايميل در فيلد مشخص كرك و فشار دادن دكمه مربوط به آن يك كد جديد دريافت ميكنيد كه معمولا" با وارد كردن آن در قسمت منو و در بخشي با عنوان Register يا Enter Code يا Registeration يا چيزي توي همين مايه ها برنامه فعال و كامل ميشود .
در بعضي از موارد در همين بخش Registeration كه در بالا گفتم يك كد وجود دارد كه شما بايد آن را در كرك (KeyMaker) وارد نماييد تا KeyMaker كد يا سريال راه انداز را براي شما بسازد .

نوع ديگر كرك ها به Patch يا Patcher معروف هستند , در اين نوع كرك ها معمولا" دكمه اي با نام Choose يا Browse يا Patch و يا چيزي ديگري با همين معني وجود دارد كه با فشار دادن آن بايد آدرس آيكون يا فايلي از نرم افزار كه خود كرك مشخص كرده را در پوشه ای که نرم افزار مورد نظرتان نصب شده است را بهش بدهيد تا نرم افزار را بصورت کامل تبديل کند .

بعضي ديگر از كرك ها هم وجود دارد كه مخلوطي از KeyMaker و Patcher ها هستند .مثل كرك ديكشنري بابيلون يا كرك نرم افزار ACDSee 7.0 , براي كرك كردن اين نرم افزارها ابتدا بايد يك سريال را با وارد كردن نام در كرك بدست آوريم , زماني كه اين سريال را در هنگام نصب نرم افزار وارد ميكنيم تمام مراحل نصب انجام ميشود ولي در آخر بايد دكمه patch را روي كرك كليك نماييم و سپس مسير آيكون يا يك فايل مخصوص مشخص شده بوسيله كرك را در شاخه نصب نرم افزار مسيريابي كنيم تا نرم افزار كامل و بدون محدوديت شود.

بعضي مواقع وقتي ما يك كرك را دانلود مينماييم بعد از باز كردن آن متوجه يك فايل Notepade به همراه چند فايل ديگر ميشويم .در اين صورت شما بايد فايل Notepad درون كرك را باز كرده و سريال مورد نظر را در بخش Register نرم افزار وارد نماييم .

نكته :
معمولا" به همراه انواع كرك هاي ذكر شده در بالا چند فايل ديگر وجود دارد كه بعضي از آنها براي معرفي كركر يا گروه سازنده كرك و بعضي نيز روش كرك كردن نرم افزار مربوطه را توضيح داده . اين فايلها اغلب با پسوند nfo. ميباشند كه براي ديدن محتويات اصلي آن بايد آن را از حالت زيپ خارج كرده و با راست كليك بر روي آن و انتخاب گزينه ... open with و گزيدن يك اديتور مناسب مثل Notepade يا WordPade آن را باز نماييد و محتويات اصلي آن را مطالعه نماييد .

                       چنانکه گوهر پاک انسانی را خواهی یافت

 علم و ایمان را در هم بیامیز و فرزند پاکی به نام اسلام از او استخراج کن

 

شنبه 4 دی 1389  5:51 PM
تشکرات از این پست
fardost a_sadri
alireza110
alireza110
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : اسفند 1387 
تعداد پست ها : 327
محل سکونت : اصفهان
چهارشنبه 18 اسفند 1389  7:54 PM
تشکرات از این پست
a_sadri
fardost
fardost
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1388 
تعداد پست ها : 987
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:مقاله اموزش کرک کردن نرم افزار ها شماره 3

بهترنیست مدیر محترم تالاریه سری  کلاسهاباهماهنگی راسخون بگذارند؟

راسخون یارهرروزبهترازدیروز
سه شنبه 24 مرداد 1391  9:36 AM
تشکرات از این پست
a_sadri
دسترسی سریع به انجمن ها