استرس نیاز بدن به مواد مغذی را افزایش می دهد

 
sajad2007
sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9108
محل سکونت : رفسنجان

استرس نیاز بدن به مواد مغذی را افزایش می دهد

یک متخصص تغذیه گفت: معمولا دانش آموزان در دوران کنکور با نوعی ترس از عدم موفقیت و استرس روبه رو هستند، در حالی که استرس نیاز بدن را به مواد مغذی افزایش می دهد.
مسعود کیمیاگر اظهار داشت: کیفیت تغذیه دانش آموزان در دوران کنکور در موفقیت یا عدم موفقیت آنها نقش بسیار مؤثری را بر عهده دارد.
وی گفت: معمولا در این دوران دانش آموزان با نوعی ترس از عدم موفقیت در کنکور و استرس روبه رو هستند، در حالی که استرس نیاز بدن را به مواد مغذی افزایش می دهد.
این متخصص تغذیه افزود: دانش آموزان در این دوران باید مواد غذایی با کیفیت که از 4 گروه اصلی در آن گنجانده شده باشد، مصرف کنند.
کیمیاگر گفت: دانش آموزان در این دوران از مواد غذایی حاوی لسیتین مانند ماهی، تخم مرغ، گردو و بادام زمینی استفاده کنند چرا که مغزهای گیاهی برای تکامل مغز بسیار مهم هستند.
وی اضافه کرد: دانش آموزان باید در این دوران از مصرف زیاد قهوه و چای برای بیدار ماندن و درس خواندن در طول شب خودداری کنند؛ به دلیل اینکه این کار موجب افزایش خستگی در آنها می شود.
این متخصص تغذیه افزود: دانش آموزان بهتر است قبل از ساعت 12 شب بخوابند و صبح زود از خواب بیدار شوند؛ به دلیل اینکه یادگیری و حفظ مطالب در این ساعات بهتر صورت می گیرد.
کیمیاگر بیان کرد: در دوران کنکور به علت اینکه فعالیت های فکری مغز زیاد است، تمایل فرد به مصرف مواد شیرین و کربوهیدرات ها افزایش پیدا می کند؛ انرژی لازم برای فعالیت سلول های عصبی از گلوکز است و گلوکز بر اثر متابولیسم کربوهیدرات ها ساخته می شود.


    منبع :سلامت نيوز

پنج شنبه 23 تیر 1390  12:10 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها