0

ايجاد‌ 40 هزار شغل جديد در پارس جنوبي

 
mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر

ايجاد‌ 40 هزار شغل جديد در پارس جنوبي

نسخه چاپي ارسال به دوستان
فرماندار كنگان خبر داد:
ايجاد‌ 40 هزار شغل جديد در پارس جنوبي

خبرگزاري فارس: فرماندار كنگان گفت: امسال‌ 40 هزار شغل جديد در پارس جنوبي ايجاد مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از عسلويه، عباس تبركي در نشست كميته اشتغال شهرستان كنگان اظهار داشت: شهرستان كنگان ميزبان پروژه‌هاي بزرگ پارس جنوبي است و با اين وجود نبايد با مشكلي به نام بيكاري مواجه باشيم.


وي افزود: اشتغال‌زايي و ايجاد فرصت‌هاي شغلي يكي از اهداف مهم دولت خدمتگزار است و همه بايد از اين ظرفيت‌هاي عالي كه در نقاط مختلف شهرستان قرار دارد براي ايجاد اشتغال بهره گيرند و اميدوار هستيم كه مديران شركت‌هاي نفت و گاز مستقر در عسلويه نيز با ما همكاري كنند.


فرماندار كنگان خاطرنشان كرد: جوانان شهرستان كنگان انتظارات بسيار زيادي از ما مسئولان دارند و ما نبايد تنها به وعده دادن بسنده كنيم بلكه بايد تا جايي كه توان داريم حركت كنيم و راه را براي فعاليت و اشتغال جوانان هموار كنيم و اگر توان اين كار را نداريم بايد كنار بكشيم.


تبركي به اهميت اسلام به حقوق كارگر اشاره كرد و عنوان داشت: اسلام توجه خاصي به حقوق كارگر دارد و پيامبر اسلام(ص) دستان كارگران را مي‌بوسد و اين امر نشان مي‌دهد كه بايد از همه حقوق كارگران دفاع كنيم و هر‌گونه كم‌كاري در اين مسير خيانتي بسيار بزرگ است.


وي اضافه كرد: در سال گذشته بيش از 2 هزار شغل در كنگان ايجاد شد و امسال با توجه به توسعه و گسترش فازهاي مختلف پارس جنوبي انتظار داريم وضعيت به مراتب بهتر شود و بر طبق وعده مديران پارس جنوبي، امسال بيش از 40 هزار شغل جديد در پارس جنوبي ايجاد مي‌شود.


فرماندار كنگان بيان داشت: در سال گذشته در كنگان كارهاي بسيار مهمي براي استيفاي حقوق كارگران انجام داديم و شوراهاي حل اختلاف كارگري تلاش زيادي انجام دادند كه نقش اداره كار در اين اقدام بسيار خوب بوده است.


تبركي از رسيدگي به مشكلات 11 هزار نفر كارگر كنگاني خبر داد و عنوان داشت: در سال 89 تلاش زيادي انجام شد و مشكلات بيش از 11 هزار كارگر در سراسر شهرستان كنگان رسيدگي و مورد بازرسي و بررسي قرار گرفت و موفق شديم حقوق از دست رفته بسياري از كارگران را برگردانيم.


رئيس اداره كار و امور اجتماعي كنگان نيز اظهار داشت: اداره كار كنگان با افتخار از حقوق جامعه كارگري دفاع مي‌كند و از ساير مسئولان نيز انتظار داريم ما را همراهي كنند.


ايرج محبي‌زاده افزود: كارگران از پيشگامان اصلي و اساسي در توسعه و ترقي كشور هستند و فعاليت‌هاي اين قشر تاثير بسيار فراواني در شتاب چرخ توسعه كشور دارد و بايد از حقوق اين قشر دفاع كنيم.


وي اضافه كرد: اجراي مصوبه اشتغال 50 درصدي نيروهاي بومي در پارس جنوبي امري مهم است و از تمام مسئولان انتظار داريم براي تحقق اين امر تلاش كنند.


در ادامه تعدادي از نمايندگان جامعه كارگري شهرستان كنگان نيز به بيان نظرات و ديدگاه‌هاي خود پرداختند و خواستار حمايت از اين قشر شدند.

    حمید.bmp

 

 

جمعه 16 اردیبهشت 1390  12:11 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها