0

استقلال در جده الاهلي را به زانو درآورد

 
doctor114
doctor114
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 5491
محل سکونت : فارس

استقلال در جده الاهلي را به زانو درآوردتيم فوتبال استقلال تهران در اولين ديدار در ليگ قهرمانان آسيا در برابر حريف عربستاني به برتري دست يافت.

به گزارش ايسنا؛ پس از پيروزي يك بر صفر ذوب آهن مقابل الوحده امارات آبي‌پوشان تهراني نيز نيمه شب سه‌شنبه با دو گل "فرهاد مجيدي" تيم الاهلي جده را در ورزشگاه امير عبداله فيصل به زانو درآوردند.

صمد مرفاوي استقلال را با آرايش محمد محمدي، هادي شكوري، حنيف عمران‌زاده، پژمان منتظري، خسرو حيدري، مهدي اميرآبادي، جان واريو، حسين كاظمي، كيانوش رحمتي، سياوش اكبرپور، فرهاد مجيدي به ميدان فرستاد. در دقايق ابتدايي اگر چه بازيكنان الاهلي چند موقعيت مناسب را بر روي دروازه ايجاد كردند اما اين استقلال بود كه در دقيقه دهم بازي گل اول را به ثمر رساند. فابيو جان واريو در اين دقيقه با يك ارسال دقيق توپ را براي فرهاد مجيدي آماده كرد تا ضربه سر او در ميان غفلت مدافعان الاهلي در زاويه مخالف درون دروازه قرار گيرد. بعد از اين گل سعودي ها به خود آمدند و حملات خطرناكي را روي دروازه ايجاد كردند كه مهمترين آنها حدود دقيقه 20 بازي بود كه با واكنش عالي محمد محمدي به هدر رفت. در نهايت جريان بازي به گونه‌اي پيش رفت كه استقلال با گل فرهاد مجيدي در نيمه اول به پيروزي برسد.

آبي‌پوشان تهراني در نيمه دوم يك بازي كاملا منطقي را ارائه دادند. اگر چه سفيدپوشان الاهلي موقعيت‌هاي زيادي را تدارك ديده و حتي با دستور داور صاحب به پنالتي شدند اما، درخشش محمد محمدي از يك سو و تجربه و آمادگي بالاي فرهاد مجيدي از سوي ديگر باعث شد تا استقلال علاوه بر دفع موقعيت‌هاي حريف براي بار دوم به گل دست‌يابد.

گل دوم استقلال بر روي جايگيري فرهاد مجيدي و ارسال زيباي خسرو حيدري رقم خورد. خسرو حيدري از جناح راست نفوذ خوبي داشت و ارسال دقيق او اين فرصت را براي كاپيتان آبي‌پوشان ايجاد كرد تا با ضربه سر دومين گل استقلال را به ثمر برساند.

بعد از اين گل، بازيكنان الاهلي روي دروازه‌ي محمدي، حملاتي را تدارك ديدند كه در دقيقه 40 نيمه دوم، يكي از آنها نتيجه داد. ارسال محمد مسعد باعث شد تا حسين راهب تك گل تيم ميزبان را به ثمر برساند. بعد از اين گل و در دقايق باقي‌مانده سفيدپوشان الاهلي كه اميدوار شده بودند، بر شدت حملات خود افزودند اما در نهايت با دميدن سوت داور ژاپني به نشان پايان مسابقه اين نماينده كشور ما بود كه در كشور عربستان به يك پيروزي قاطع دست يافت. 

E-Mail to: [email protected] مدیر تالار ورزش و زیرتالارهای فوتبال راسخون

چهارشنبه 5 اسفند 1388  9:21 AM
تشکرات از این پست
saeid63 majid68
دسترسی سریع به انجمن ها