0

رونمايي از استقلال مرفاوي در آسيا

 
saeid63
saeid63
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1388 
تعداد پست ها : 1146
محل سکونت : اصفهان

رونمايي از استقلال مرفاوي در آسيا

فصل جديد ليگ قهرمانان باشگاههاي آسيا از امروز آغاز مي شود و در روز نخست از هفته اول اين مسابقات دو نماينده کشورمان، ذوب آهن اصفهان و استقلال تهران به مصاف حريفان آسيايي مي روند.
هر دو تيم تجربه حضور در ميدان ليگ قهرمانان را دارند و مي دانند رقابت با تيمهاي برتر باشگاهي شرق و غرب آسيا چه کار دشواري است، در اين بين استقلال با کسب دو عنوان قهرماني سرآمد ديگر تيمهاي ايراني و جزو برترينهاي آسياست.
* الاهلي عربستان - استقلال ايران، ساعت 20:55
استقلال که تا پيش از قهرماني پوهانگ استيلرز کره جنوبي در فصل گذشته ليگ قهرمانان آسيا، پرافتخارترين تيمهاي باشگاهي قاره آسيا بود، امسال با داعيه دستيابي به عنوان قهرماني وارد ليگ قهرمانان شده است.
صمد مرفاوي که تيمش براي دستيابي به عنوان قهرماني ليگ برتر ايران فاصله اي تقريباً دست نيافتني دارد، ميدان ليگ قهرمانان آسيا را مجالي براي جبران ناکاميهاي داخلي مي داند.
* خاطره تلخ در جده
تيم صمد مرفاوي در نخستين ديدار از مرحله گروهي مسابقات ليگ قهرمانان آسيا در ورزشگاه ملک عبدا... شهر جده به ديدار الاهلي عربستان مي رود. استقلال فصل گذشته نيز ليگ قهرمانان را با بازي در اين ورزشگاه آغاز کرد، با اين تفاوت که در آن بازي حريف آبي پوشان الاتحاد عربستان بود و توانست در پايان برتري 2 بر 1 را از آن خود کند.
استقلالي ها از تجربه تلخ فصل گذشته ليگ قهرمانان آسيا به خوبي درس گرفته اند. آنها که به عنوان صدرنشين ليگ برتر ايران با سر و صداي زياد در ليگ قهرمانان شرکت کردند، در مصاف با تيمهاي الاتحاد عربستان، ام صلال قطر و الجزيره امارات ناکام ماندند و به عنوان تيم چهارم گروه C از صعود به مرحله حذفي رقابتها بازماندند.
صمد مرفاوي که در آن روزها تحت عنوان دستيار اول امير قلعه نويي در تيم استقلال فعاليت مي کرد، به خوبي ارزش امتيازات ديدارهاي مرحله مقدماتي را مي داند، به ويژه اگر در خانه حريفان باشد.
تيم مرفاوي اميدوار است در مصاف با تيم پنجم جدول رده بندي ليگ برتر عربستان و نايب قهرمان جام پادشاهي اين کشور موفق به کسب امتياز شود. در ديگر ديدار گروه A مسابقات ليگ قهرمانان باشگاههاي آسيا تيمهاي الجزيره امارات و الغرافه قطر در ورزشگاه محمد بن زايد شهر ابوظبي به مصاف هم مي روند.
* ذوب آهن اصفهان - الوحده امارات، ساعت 17/30
ذوب آهن فصل گذشته نايب قهرمان ليگ برتر و قهرمان جام حذفي باشگاههاي کشور شد.
براي تيم منصور ابراهيم زاده شايد کمترين پاداش حضور در ليگ قهرمانان آسيا باشد که براي دومين بار حضور در آن را تجربه مي کند. سبزپوشان که اين روزها با برتري داربي از نظر روحي و رواني به اوج رسيده اند ميزبان الوحده امارات هستند.
صدرنشين کنوني ليگ برتر امارات که با گذر از مرحله پلي آف جواز حضور در مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا را به دست آورده، با جوزف هيکرسبرگر سرمربي پيشين تيم ملي اتريش در انديشه کسب نتايجي قابل قبول در ليگ قهرمانان است. اماراتي ها که فصل گذشته پس از ايران ضعيف ترين نتايج را در ليگ قهرمانان آسيا به دست آوردند، چشم اميدشان به الوحده و الجزيره است تا شايد ناکاميهاي اخير را جبران کنند. بنيادکار ازبکستان و الاتحاد عربستان، ديگر تيمهاي حاضر در گروه B ليگ قهرمانان آسيا عصر روز سه شنبه در ورزشگاه جار تاشکند به مصاف هم مي روند.
برنامه کامل بازيها:
سه شنبه - 88/12/4
گروه A
* الجزيره امارات - الغرافه قطر، ساعت 18:45
* الاهلي عربستان - استقلال ايران، ساعت 20:55
گروه B
* بنيادکار ازبکستان - الاتحاد عربستان، ساعت 14:30
* ذوب آهن اصفهان - الوحده امارات، ساعت 17:30
گروه E
* سئونگنام ايلهواچونما کره جنوبي - کاوازاکي فرونتال ژاپن، ساعت 13:30
* بيجينگ گوان چين - ملبورن ويکتوري استراليا، ساعت 15
گروه F
* کاشيما آنتلرز ژاپن - چانگچون ياتاي چين، ساعت 13:30
* پرسيپورا جاياپورا اندونزي - جئونبوک موتورز کره جنوبي، ساعت 03:30

 

  راسخون هر روز بهتر از دیروز

 

 

سه شنبه 4 اسفند 1388  1:43 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها