دکوراسیون

 
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 37541
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:دکوراسیون

  تزئین کردن وسایل و مبلمان منزل با پارچه!

تزئین کردن وسایل و مبلمان منزل با پارچه!

تزئینات پارچه ای سریع
این ایده ها را بررسی كنید- هركدام با استفاده از حدود یك مترپارچه كمتر یا بیشتر یک طرح ویژه و بسیار زیبا برای منزل شما ایجاد خواهد کرد.
 

قاب كابینت سنتی
یك جفت در را، درحالیكه محتویات یك كابینت را با استفاده از آستری قابهای شیشه ای كه پارچه ای طراحی شده می پوشانید، طراحی مجدد بنمایید. در پشت هر دری، پارچه ای را روی شیشه پهن كرده و و با استفاده از منگنه پارچه را به قاب چوبی بچسبانید. برای داشتن ظاهری تمیز، روی منگنه ها را بپوشانید.
 

میز غذاخوری تزیین شده با پارچه
یک میز غذاخوری چشم نواز را در اتاق غذاخوری خودتان از طریق تركیب نمودن پارچه های هماهنگ شده با هم ایجاد كنید.
 
 
جادوهای شیشه ای قابل تزئین
حتّی كوچكترین تكه ها و قطعات باقی مانده از پارجه های استفاده شده تان را دور نریزید و آن را همراه با این پیمانه های ساده استفاده نمایید. مربعهای كوچكی از قسمتهای پارچه های انتخاب شده ای را بریده و هر كدام را درون قاب کوچکی قرار دهید. سیم حلقه ای گوشواره ای را از میان حلقه ی چوبی  باعث می شود كه  نصب آن به دسته ی پیمانه ی نوشیدنی آسان شود.
 

رومیزی پارچه ای
برای دوخت این رومیزی با اندازه های درست و لایه هایی كه بیكدیگر سوزن شده اند، خطوط، مانندلحاف دوزی مستقیم، را از میان تمام تكه های رومیزی بدوزید. لبه های خام را با نوار شیرازه ای، بپوشانید.
 
 
روكش صندلی قابل تزئین
نیازی ندارید كه روكشی را روی كل صندلی برای دادن نمایی بسیار تازه بكشید. شما میتوانید این نوع روكش پشتی صندلی را فقط با دوتكه پارچه  تهیه كرده و از دوخت همجوشی  برای دادن شكل یكپارچه به آن استفاده نمایید. دوخت را با استفاده از نوار شیرازه ای هماهنگ كننده كه به نوار توری متصل می شود كامل كنید.
 
 
روكشهای بالش
به یك بالش استاندارد ظاهری تازه با دوختن روكشی ساده بدهید. از پارچه ای كافی برای روپوش كردن استفاده كنید، دو طرف پارچه را ، با تا كردن لبه های خام در قسمت همپوش، به یكدیگربدوزید. روكش را روی بالش كشیده، سپس  قسمت باز را با سه دكمه ای، كه با خود پارچه هماهنگی دارد، ببندید.
 
 

خلوتگاه ابداعی
یک دفتر کار ساده و زیبا در منزل خود ایجاد کنید 
 

تخته ی یادداشت آراسته شده
یك ورقه ی فلزی مربعی شكل را برداشته و با رویه کردن آن بوسیله کاغذ یا پارچه و با چند اهنربا برای متصل کردن ورقه های یادداشت یک تخته زیبا برای خود ایجاد کنید 
 

تزئینات نهایی
 
با بریده های پارچه های استفاده شده و با کمی خلاقیت میتوانید این کارتهای زیبا و این گوی های تزیینی را ایجاد نمایید.
 
 

 

قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
شنبه 13 آذر 1389  3:36 PM
تشکرات از این پست
nargesza
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 37541
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:دکوراسیون

  چیدمان و نگه داری وسایل شخصی در قسمتهای مختلف منزل به صورت دکوری!

چیدمان و نگه داری وسایل شخصی در قسمتهای مختلف منزل به صورت دکوری!

همیشه لازم نیست كه وسایلی را كه نگه داری می‌كنیم پنهان كنیم. شما می‌توانید با استفاده از این قفسه‌ها كه نه تنها زیبا به نظر می‌رسند بلكه كاملاً مفید هم هستند، مدل نمایش وسایل خود را انتخاب كنید.
 
نگه داری وسایل در قفسه كتاب دیواری
چیدمان اتاق نشیمن
برای تنوع و برای مدرن كردن اتاق خود، یك قفسه كتاب را قابلیت منتاژ شدن را دارد روی دیوار و به فاصله كمی نسبت به زمین نصب كنید. كتاب‌ها را داخل قفسه نگه داری كنید و نمای آنرا با گل‌ها، عكس‌ها، تابلوها و جاشمعی‌ها تزیین كنید. قفسه‌های جدا ازهم چیدمان را ساده می‌كند.
 

 قفسه بندی اریب كتاب‌ها
چیدمان کتاب در قفسه
قفسه‌های به شكل الماس به جای قفسه‌های مسطح روی این دیوار كه كتاب‌ها و مجله‌ها  با آذین بندی مناسب به صورت اریب چیده می‌شوند. چیدمان اریب باعث می‌شود كه اشیاء یادگاری دایره ای شكل روی سطوح باقی بمانند و سقوط نكنند.
 
 
نگه داری در كمد‌ها
با نگه داری وسایل در یك كمد با ویترین شیشه ای حالت هنری به آن بدهید. ارتفاع متفاوت قفسه‌ها باعث می‌شود كه هر كدام از وسایل از كارهای هنری بزرگ گرفته تا كتاب‌ها و گلدان‌های كوچك به چشم بیایند. قراردادن كتاب‌ها در پشت كارهای هنری در بعضی قسمت‌ها و حالت برعكس آن در قسمت‌های دیگر هم باعث تنوع شكلی ظاهر آن می‌شود و هم بدیع به نظر خواهد رسید.
 
 
چیدمان عكس‌ها
چیدمان عکسها
از كنج‌ها برای قرار دادن ردیف عكس‌ها استفاده كنید. از قفسه‌ها هم برای نمایش عكس‌ها و بشقاب‌های عكس استفاده كنید. یك گیلاس آنتیك شراب یا سودا ، جا شمعی یا سی دی زیبایی ظاهر آنرا چندبرابر می‌كند.
 
 
نگه داری وسایل با نصب لوازم صوتی و تصویری روی دیوار
نگه داری وسایل با نصب لوازم صوتی و تصویری روی دیوار
نقاشی دیوار با رنگ نقره ای در یك اتاق پذیرایی امروزی كه تلویزیون شما روی دیوار نصب شده و با پوشش مناسب سیم‌های برق جای مناسب برای نگه داری مجله‌ها، فیلم‌ها و سی دی‌ها بوجود آمده است. شما حتی این امكان را دارید كه ترتیب قرار گرفتن وسایل و نحوه چیدمان  وسایل دكری را به سادگی و به سرعت تغییر دهید.
 

نگه داری وسایل در میزهایی كه در كنج قرار می‌گیرند
نگه داری وسایل در میزهایی كه در كنج قرار می‌گیرند
تغییر كاربرد كمدهای چوبی و استفاده از آن‌ها به صورت میزی برای نگه داری وسایل؛یك جاسیدی شیك در بالای آن قرار می‌گیرد و اسناد و مدارك شخصی نیز به آسانی در زونكن‌های معمولی جا می‌گیرند. روبان‌ها را تا نشده داخل یك جعبه با حفره‌های متناسب قرار بدهید. هر زمان كه خواستید كه قفسه‌ها را مخفی نگه دارید، صفحات قفسه‌ها را با رواندازهای برش داده شده و روبان‌ها و با استفاده از روش حلقه و قلاب بهم وصل كنید.
 
 
نگه داری وسایل در قفسه‌های باز
نگه داری وسایل در میزهایی كه در كنج قرار می‌گیرند
به یك میز كهنه جلوه ای تازه بدهید. یك میز بدون استفاده را كه گوشه خانه خاك می‌خورد تبدیل به یك فرصت مناسب برای نگه داری وسایل خود نمایید. دو سبد بزرگ كتاب‌های میز قهوه را نگه می‌دارند، در حالی كه جعبه بازی‌ها روی قفسه زیرین جا می‌گیرد. كلید‌های اضافی و كنترل‌ها نیز داخل كشوی كوچك بالایی قرار می‌گیرد.
 
 
نگه داری وسایل هنری
چبدمان درست وسایل
یك كمد فلزی آنتیك و چرخ دار برای نگه داری وسایل هنری بی نظیر است زیرا می‌توان آنها را به سادگی در تمام خانه چرخاند. قلم‌های نقاشی، مدادهای رنگی و خودكارها در ظروف مختلف و در بالای آن قرار میگیرند. وسایل بزرگتر مانند رنگ‌ها و چسب‌ها داخل كشوها نگه داری می‌شود.
 

چیدمان طاقچه ای
چیدمان طاقچه
عقب نشینی‌های دیوار در برخی خانه جای مناسبی برای نمایش كارهای هنری مورد علاقه تان و كلكسیون‌هاست. قسمت‌هایی از كاغذدیواری را بردارید یك فضای 10 تا 20 سانتیمتری بین ستون‌ها ایجاد كنید. البته حتماً با یك معمار راجع به ایمن بودن كم كردن از ضخامت دیوار مشورت نمایید. سپس قفسه‌ها را روی فضای بوجود آمده نصب كنید.
 
 
نگه داری وسایل دور از چشم دیگران
چیدمان وسادل دور از چشم دیگران
یك میز تحریر كهنه به یك فضای مناسب برای نگه داری وسایل تبدیل كنید. ظرف‌های مهمانی را در قفسه زیرین و دستمال گردگیری و از این قبیل چیز‌ها را در یك سبد حصیری برای سهولت دسترسی قرار دهید. قفسه را پشت یك پرده طرح دار پنهان كنید و مدل و طرز استفاده مورد نظر خود را اعمال كنید.
 
 
چیدمان وسایل ورودی خانه
چیدمان وسادل ورودی خانه
تغییر نوع استفاده از وسایل فرصت‌های نگه داری جالب توجهی بوجود می‌آورد. قفسه‌های آهنی رنگ شده كه روی دیوار نصب می‌شوند برای قرار دادن نامه‌های فوق العاده هستند. از یك قفسه كهنه به صورت عمودی برای آویزان كردن كلید‌ها استفاده كنید. می‌توان تا هشت جفت كفش را در یك قفسه چوبی كهنه نگه داری كرد به طوریكه به سادگی قابل جاگیری باشد. 
 
 
چیدمان قاب عكس‌ها
چیدمان قاب عکسها
گذاشتن عكس‌ها روی طاقچه كار ترتیب قرارگیری، كم و زیاد كردن و تغییر عكس‌های دلخواه را تسریع می‌كند. اندازه‌ها و اشكال را متفاوت انتخاب كنید ولی تناسب رنگ را برای اینكه در مجموع هنری به نظر برسد حفظ كنید. بعضی عكس‌ها روی طاقچه بگذارید و برخی دیگر را برای اینكه ابعاد بزرگتری بوجود بیاید از دیوار بیاویزید.
 
 
چیدمان وسایل آشپزخانه
چیدمان وسادل آشپزخانه
ظروف آشپزخانه خود را با متعلقات فلزی نگه داری كنید.  روی قفسه بالایی می‌توان چهار فنجان و چهار نعلبكی را جا داد و لیوان‌های سفالی را هم از زیر آن آویزان كرد. یك گل میخ برای آویزان كردن حوله بشقاب‌ها، یك ظرف برای خرده ریزها و یك جاظرفی برای بشقاب‌ها. یك طاقچه چوبی روی دیوار راه مناسبی برای نگه داری ادویه جات در ظروف مخصوص است. می‌توانید با استفاده از برچسب‌ها برای شناسایی مواد غذایی روی ظروف شكل دلخواه خود را به دست آورید. 
 
 
نگه داری وسایل به سبك ایسلندی
نگه داری وسایل به سبك ایسلندی
یك میز معمولی را به یك میز چندكاره تبدیل كنید. از قفسه‌های و سبدهای آویخته در سطح زیرین میز برای نگه داری ظرف و ظروف استفاده كنید و در قفسه پایینی میز وسایل بزگتر مانند كاسه و تخته‌های برش استفاده كنید.  
 
 
اتاق كار در خانه
چیدمان اتاق کار در خانه
در محوطه اطراف میز كار خود، كارت‌های ویزیت و امثالهم را روی برد سنجاق كنید. نوارهای افقی قرمز رنگ حالت عمودی قرار گرفتن كاغذ‌ها را بیشتر به نمایش می‌گذارد. سایر تجهیزات میز را مانند كلیپس كاغذ و پاكن‌ها را در یك ظرف شیشه ای یا فلزی نگه داری كنید.

چیدمان میز كار
چیدمان میز کار
این میز كار تبدیل به یك فضای مناسب برای نگه داری وسایل شده است. یك تخته كار كه روی دیوار  بالای میز نصب می‌شود و برای قراردادن ابزار كار مورد نیاز استفاده می‌شود.   هرچیزی را مثل چكش، قلم موی نقاشی و مانند آنرا می‌توان روی تخته كار آویخت. با دریل قفسه میز را سوراخ كنید تا برای نگه داری مدادها، خودكارها و سایر وسایل مشابه استفاده شود. چسب‌های مایع را در جایی كه بروشور‌ها را نگه می‌دارند قرار دهید و وسایل شستشو را زیر میز كار قرار دهید. خرت و پرت‌های زیر میز را با استفاده از پارچه‌های حوله ای مناسب پوشش دهید تا دور از چشم باشد. جبعه‌های برچسب دار متحرك را به عنوان سطل آشغال استفاده كنید.
 
 
تكیه گاه تخت برای نگه داری و نمایش وسایل
چیدمان وسائل اتاق خواب
این تكیه گاه تخت با عقب نشینی 22 سانتیمتری یك فضای طاقچه مانند برای قرار دادن و نمایش وسایل گل‌ها و جاشمعی‌های زیبا می‌باشد. پاتختی‌های كناری می‌تواند برای سایر وسایل ضروری موقع خواب مانند كتاب و مجله مناسب باشد.
 
 
نگه داری وسایل در كنار تخت خواب
نگه داری وسا ئل کنار تخت خواب
یك سبد چوبی برای نگه داری سبزی را دوباره بردارید و به عنوان پاتختی استفاده كنید. لباس‌های تا شده به خوبی در هركدام از پاتختی‌ها جا می‌گیرد. یا اینكه برای تمیز ماندن محیط خواب برای مرتب كردن اسباب بازی‌ها از آن  استفاده كنید.

نگه داری وسایل درصندوق پایین تخت خواب
یك دیوار آجری به عنوان یك تكیه گاه ثانویه استفاده می‌شود و یك جایی است برای نگه داری وسایل در اتاق خواب. كتاب‌های مورد علاقه و گلدان‌های سفالی خود را در یك عقب نشینی كوچك دیوار جا دهید.
 
 
چیدمان زیورآلات
چیدمان زیور آلات
با زیورآلات خود كارهای خلاقانه انجام دهید. یك ورقه از پوشش فلزی رادیاتور را داخل یك چارچوب یا قاب  قرار دهید و آنرا پشت سر جالباسی بگذارید. گوشواره‌ها از آن آویزان كنید و از آویزهای شبیه حرف S برای دیگر چیزها استفاده كنید. بعد به آشپزخانه بروید و  یك آژیل خوری یا میوه خوری سه طبقه بردارید و سینه ریزها و سنجاق‌ها را در آن قرار دهید و از جای حوله كاغذی برای دستبندها و مچ بندها استفاده كنید.
 

 

قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
شنبه 13 آذر 1389  3:40 PM
تشکرات از این پست
nargesza
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 37541
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:دکوراسیون

  چیدمان و نگه داری وسایل شخصی در قسمتهای مختلف منزل به صورت دکوری!

چیدمان و نگه داری وسایل شخصی در قسمتهای مختلف منزل به صورت دکوری!

همیشه لازم نیست كه وسایلی را كه نگه داری می‌كنیم پنهان كنیم. شما می‌توانید با استفاده از این قفسه‌ها كه نه تنها زیبا به نظر می‌رسند بلكه كاملاً مفید هم هستند، مدل نمایش وسایل خود را انتخاب كنید.
 
نگه داری وسایل در قفسه كتاب دیواری
چیدمان اتاق نشیمن
برای تنوع و برای مدرن كردن اتاق خود، یك قفسه كتاب را قابلیت منتاژ شدن را دارد روی دیوار و به فاصله كمی نسبت به زمین نصب كنید. كتاب‌ها را داخل قفسه نگه داری كنید و نمای آنرا با گل‌ها، عكس‌ها، تابلوها و جاشمعی‌ها تزیین كنید. قفسه‌های جدا ازهم چیدمان را ساده می‌كند.
 

 قفسه بندی اریب كتاب‌ها
چیدمان کتاب در قفسه
قفسه‌های به شكل الماس به جای قفسه‌های مسطح روی این دیوار كه كتاب‌ها و مجله‌ها  با آذین بندی مناسب به صورت اریب چیده می‌شوند. چیدمان اریب باعث می‌شود كه اشیاء یادگاری دایره ای شكل روی سطوح باقی بمانند و سقوط نكنند.
 
 
نگه داری در كمد‌ها
با نگه داری وسایل در یك كمد با ویترین شیشه ای حالت هنری به آن بدهید. ارتفاع متفاوت قفسه‌ها باعث می‌شود كه هر كدام از وسایل از كارهای هنری بزرگ گرفته تا كتاب‌ها و گلدان‌های كوچك به چشم بیایند. قراردادن كتاب‌ها در پشت كارهای هنری در بعضی قسمت‌ها و حالت برعكس آن در قسمت‌های دیگر هم باعث تنوع شكلی ظاهر آن می‌شود و هم بدیع به نظر خواهد رسید.
 
 
چیدمان عكس‌ها
چیدمان عکسها
از كنج‌ها برای قرار دادن ردیف عكس‌ها استفاده كنید. از قفسه‌ها هم برای نمایش عكس‌ها و بشقاب‌های عكس استفاده كنید. یك گیلاس آنتیك شراب یا سودا ، جا شمعی یا سی دی زیبایی ظاهر آنرا چندبرابر می‌كند.
 
 
نگه داری وسایل با نصب لوازم صوتی و تصویری روی دیوار
نگه داری وسایل با نصب لوازم صوتی و تصویری روی دیوار
نقاشی دیوار با رنگ نقره ای در یك اتاق پذیرایی امروزی كه تلویزیون شما روی دیوار نصب شده و با پوشش مناسب سیم‌های برق جای مناسب برای نگه داری مجله‌ها، فیلم‌ها و سی دی‌ها بوجود آمده است. شما حتی این امكان را دارید كه ترتیب قرار گرفتن وسایل و نحوه چیدمان  وسایل دكری را به سادگی و به سرعت تغییر دهید.
 

نگه داری وسایل در میزهایی كه در كنج قرار می‌گیرند
نگه داری وسایل در میزهایی كه در كنج قرار می‌گیرند
تغییر كاربرد كمدهای چوبی و استفاده از آن‌ها به صورت میزی برای نگه داری وسایل؛یك جاسیدی شیك در بالای آن قرار می‌گیرد و اسناد و مدارك شخصی نیز به آسانی در زونكن‌های معمولی جا می‌گیرند. روبان‌ها را تا نشده داخل یك جعبه با حفره‌های متناسب قرار بدهید. هر زمان كه خواستید كه قفسه‌ها را مخفی نگه دارید، صفحات قفسه‌ها را با رواندازهای برش داده شده و روبان‌ها و با استفاده از روش حلقه و قلاب بهم وصل كنید.
 
 
نگه داری وسایل در قفسه‌های باز
نگه داری وسایل در میزهایی كه در كنج قرار می‌گیرند
به یك میز كهنه جلوه ای تازه بدهید. یك میز بدون استفاده را كه گوشه خانه خاك می‌خورد تبدیل به یك فرصت مناسب برای نگه داری وسایل خود نمایید. دو سبد بزرگ كتاب‌های میز قهوه را نگه می‌دارند، در حالی كه جعبه بازی‌ها روی قفسه زیرین جا می‌گیرد. كلید‌های اضافی و كنترل‌ها نیز داخل كشوی كوچك بالایی قرار می‌گیرد.
 
 
نگه داری وسایل هنری
چبدمان درست وسایل
یك كمد فلزی آنتیك و چرخ دار برای نگه داری وسایل هنری بی نظیر است زیرا می‌توان آنها را به سادگی در تمام خانه چرخاند. قلم‌های نقاشی، مدادهای رنگی و خودكارها در ظروف مختلف و در بالای آن قرار میگیرند. وسایل بزرگتر مانند رنگ‌ها و چسب‌ها داخل كشوها نگه داری می‌شود.
 

چیدمان طاقچه ای
چیدمان طاقچه
عقب نشینی‌های دیوار در برخی خانه جای مناسبی برای نمایش كارهای هنری مورد علاقه تان و كلكسیون‌هاست. قسمت‌هایی از كاغذدیواری را بردارید یك فضای 10 تا 20 سانتیمتری بین ستون‌ها ایجاد كنید. البته حتماً با یك معمار راجع به ایمن بودن كم كردن از ضخامت دیوار مشورت نمایید. سپس قفسه‌ها را روی فضای بوجود آمده نصب كنید.
 
 
نگه داری وسایل دور از چشم دیگران
چیدمان وسادل دور از چشم دیگران
یك میز تحریر كهنه به یك فضای مناسب برای نگه داری وسایل تبدیل كنید. ظرف‌های مهمانی را در قفسه زیرین و دستمال گردگیری و از این قبیل چیز‌ها را در یك سبد حصیری برای سهولت دسترسی قرار دهید. قفسه را پشت یك پرده طرح دار پنهان كنید و مدل و طرز استفاده مورد نظر خود را اعمال كنید.
 
 
چیدمان وسایل ورودی خانه
چیدمان وسادل ورودی خانه
تغییر نوع استفاده از وسایل فرصت‌های نگه داری جالب توجهی بوجود می‌آورد. قفسه‌های آهنی رنگ شده كه روی دیوار نصب می‌شوند برای قرار دادن نامه‌های فوق العاده هستند. از یك قفسه كهنه به صورت عمودی برای آویزان كردن كلید‌ها استفاده كنید. می‌توان تا هشت جفت كفش را در یك قفسه چوبی كهنه نگه داری كرد به طوریكه به سادگی قابل جاگیری باشد. 
 
 
چیدمان قاب عكس‌ها
چیدمان قاب عکسها
گذاشتن عكس‌ها روی طاقچه كار ترتیب قرارگیری، كم و زیاد كردن و تغییر عكس‌های دلخواه را تسریع می‌كند. اندازه‌ها و اشكال را متفاوت انتخاب كنید ولی تناسب رنگ را برای اینكه در مجموع هنری به نظر برسد حفظ كنید. بعضی عكس‌ها روی طاقچه بگذارید و برخی دیگر را برای اینكه ابعاد بزرگتری بوجود بیاید از دیوار بیاویزید.
 
 
چیدمان وسایل آشپزخانه
چیدمان وسادل آشپزخانه
ظروف آشپزخانه خود را با متعلقات فلزی نگه داری كنید.  روی قفسه بالایی می‌توان چهار فنجان و چهار نعلبكی را جا داد و لیوان‌های سفالی را هم از زیر آن آویزان كرد. یك گل میخ برای آویزان كردن حوله بشقاب‌ها، یك ظرف برای خرده ریزها و یك جاظرفی برای بشقاب‌ها. یك طاقچه چوبی روی دیوار راه مناسبی برای نگه داری ادویه جات در ظروف مخصوص است. می‌توانید با استفاده از برچسب‌ها برای شناسایی مواد غذایی روی ظروف شكل دلخواه خود را به دست آورید. 
 
 
نگه داری وسایل به سبك ایسلندی
نگه داری وسایل به سبك ایسلندی
یك میز معمولی را به یك میز چندكاره تبدیل كنید. از قفسه‌های و سبدهای آویخته در سطح زیرین میز برای نگه داری ظرف و ظروف استفاده كنید و در قفسه پایینی میز وسایل بزگتر مانند كاسه و تخته‌های برش استفاده كنید.  
 
 
اتاق كار در خانه
چیدمان اتاق کار در خانه
در محوطه اطراف میز كار خود، كارت‌های ویزیت و امثالهم را روی برد سنجاق كنید. نوارهای افقی قرمز رنگ حالت عمودی قرار گرفتن كاغذ‌ها را بیشتر به نمایش می‌گذارد. سایر تجهیزات میز را مانند كلیپس كاغذ و پاكن‌ها را در یك ظرف شیشه ای یا فلزی نگه داری كنید.

چیدمان میز كار
چیدمان میز کار
این میز كار تبدیل به یك فضای مناسب برای نگه داری وسایل شده است. یك تخته كار كه روی دیوار  بالای میز نصب می‌شود و برای قراردادن ابزار كار مورد نیاز استفاده می‌شود.   هرچیزی را مثل چكش، قلم موی نقاشی و مانند آنرا می‌توان روی تخته كار آویخت. با دریل قفسه میز را سوراخ كنید تا برای نگه داری مدادها، خودكارها و سایر وسایل مشابه استفاده شود. چسب‌های مایع را در جایی كه بروشور‌ها را نگه می‌دارند قرار دهید و وسایل شستشو را زیر میز كار قرار دهید. خرت و پرت‌های زیر میز را با استفاده از پارچه‌های حوله ای مناسب پوشش دهید تا دور از چشم باشد. جبعه‌های برچسب دار متحرك را به عنوان سطل آشغال استفاده كنید.
 
 
تكیه گاه تخت برای نگه داری و نمایش وسایل
چیدمان وسائل اتاق خواب
این تكیه گاه تخت با عقب نشینی 22 سانتیمتری یك فضای طاقچه مانند برای قرار دادن و نمایش وسایل گل‌ها و جاشمعی‌های زیبا می‌باشد. پاتختی‌های كناری می‌تواند برای سایر وسایل ضروری موقع خواب مانند كتاب و مجله مناسب باشد.
 
 
نگه داری وسایل در كنار تخت خواب
نگه داری وسا ئل کنار تخت خواب
یك سبد چوبی برای نگه داری سبزی را دوباره بردارید و به عنوان پاتختی استفاده كنید. لباس‌های تا شده به خوبی در هركدام از پاتختی‌ها جا می‌گیرد. یا اینكه برای تمیز ماندن محیط خواب برای مرتب كردن اسباب بازی‌ها از آن  استفاده كنید.

نگه داری وسایل درصندوق پایین تخت خواب
یك دیوار آجری به عنوان یك تكیه گاه ثانویه استفاده می‌شود و یك جایی است برای نگه داری وسایل در اتاق خواب. كتاب‌های مورد علاقه و گلدان‌های سفالی خود را در یك عقب نشینی كوچك دیوار جا دهید.
 
 
چیدمان زیورآلات
چیدمان زیور آلات
با زیورآلات خود كارهای خلاقانه انجام دهید. یك ورقه از پوشش فلزی رادیاتور را داخل یك چارچوب یا قاب  قرار دهید و آنرا پشت سر جالباسی بگذارید. گوشواره‌ها از آن آویزان كنید و از آویزهای شبیه حرف S برای دیگر چیزها استفاده كنید. بعد به آشپزخانه بروید و  یك آژیل خوری یا میوه خوری سه طبقه بردارید و سینه ریزها و سنجاق‌ها را در آن قرار دهید و از جای حوله كاغذی برای دستبندها و مچ بندها استفاده كنید.
 

 

قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
شنبه 13 آذر 1389  3:41 PM
تشکرات از این پست
nargesza
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 37541
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:دکوراسیون

  اصول تغییر دكوراسیون در زیر زمین

اصول تغییر دكوراسیون در زیر زمین

 
 اگر به دنبال آن هستید كه یك بخش دیگر به خانه خود اضافه كنید و یا یك اتاق جداگانه را به كل اتاق های داخلی خود بیفزایید بهترین گزینه برای شروع زیر زمین است. اغلب افراد از زیر زمین به عنوان انباری استفاده می كنند. زیر زمین ها اصولاً تاریك و نمناك هستند. در این قسمت نكاتی را ذكر می كنیم كه به واسطه آن می توانید فضای بدون استفاده زیر زمین خود را به یك مكان كاربردی تبدیل كنید.
 

رفع مشكلات لوله كشی
اصول تغییر دکوراسیون در زیر زمین
قبل از اینكه كار بازسازی انباری را شروع كنید، باید مشكلات لوله كشی را حل كنید تا نم و رطوبت از آن منطقه حذف شود. اگر نشتی آب در حد زیادی نباشد خودتان هم می توانید این كار را انجام دهید. در غیر اینصورت به شما پیشنهاد می كنیم كه از یك لوله كش حرفه ای كمك بگیرید.
 
 
موارد استفاده خود را مشخص كنید
اصول تغییر دکوراسیون در زیر زمین
ببینید می خواهید در این محوطه چه كاری انجام دهید. سعی كنید از ویژگی های طبیعی این محوطه به نفع خود استفاده كنید. به عنوان مثال اگر این منطقه در خانه شما به طور طبیعی تاریك است می توانید از آن به عنوان مكانی برای تماشای فیلم استفاده كنید و این مكان را تبدیل به سینمای خانگی كنید. همچنین زیر زمین حالت عایق صوتی دارد و صدای فیلم دیگران را اذیت نخواهد كرد. همچنین این مكان برای بازی كودكان و نواختن سازهای مختلف نیز امكانپذیر می باشد.
 
 
از یك متخصص كمك بگیرید
اصول تغییر دکوراسیون در زیر زمین
برای اجرای طراحی داخلی این محوطه نیاز به یك برنامه مدون دارید. قرار نیست زیر زمین خانه شما پس از بازسازی و تغییر دكوراسیون دوباره به همین شكل باقی بماند. شاید نیاز به تهویه، سیستم گرمایشی و سرمایشی نیز داشته باشید كه تعیین مكان قرار گرفتن و نصب هر یك از آنها نیاز به بررسی دقیق دارد.
 
 
امكان ورود نور طبیعی به زیرزمین را به حداكثر برسانید
اصول تغییر دکوراسیون در زیر زمین
به دلایل زیادی باید نوری كه به محوطه زیرزمین وارد می شود را افزایش دهید. به این منظور می توانید در مكان های مختلف كه ساختار معماری به شما اجازه می دهد پنجره اضافه كنید و یا پنجره های فعلی را بزرگتر كنید.
 
 
استفاده خلاقانه از نور مصنوعی
اصول تغییر دکوراسیون در زیر زمین
اصولاً سقف زیرزمین ها كوتاه است و برخی احساس می كنند كه وقتی وارد زیرزمین می شوند وارد غار شده اند. روی سقف از نورهای غیر مستقیم برای بلندتر جلوه دادن آن استفاده كنید. تلفیق نورهای غیر مستقیم پایین به بالا با نورهای موضعی دیگر می تواند فضا را بزگتر و بلندتر جلوه دهد. قرار دادن آینه روی دیوارها و حتی سقف می تواند اثر نور را نیز افزایش بخشد.
 
 
انتخاب مبلمان و كفپوش مناسب
اصول تغییر دکوراسیون در زیر زمین
برای كف بهتر است از كفپوشی استفاده كنید كه رطوبت را به خود نگیرد. به این منظور بهتر است تا جایی كه می توانید از فرش و موكت استفاده نكنید. همچنین در نگهداری لباس، كتاب و پارچه با دقت عمل كنید. همچنین مبلمان باید به نوعی باشد كه به راحتی قابل شستشو و تمیز كردن باشد.
 

 

قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
شنبه 13 آذر 1389  4:26 PM
تشکرات از این پست
nargesza
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 37541
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:دکوراسیون

  تزئین کردن وسایل و مبلمان منزل با پارچه!

تزئین کردن وسایل و مبلمان منزل با پارچه!

تزئینات پارچه ای سریع
این ایده ها را بررسی كنید- هركدام با استفاده از حدود یك مترپارچه كمتر یا بیشتر یک طرح ویژه و بسیار زیبا برای منزل شما ایجاد خواهد کرد.
 

قاب كابینت سنتی
یك جفت در را، درحالیكه محتویات یك كابینت را با استفاده از آستری قابهای شیشه ای كه پارچه ای طراحی شده می پوشانید، طراحی مجدد بنمایید. در پشت هر دری، پارچه ای را روی شیشه پهن كرده و و با استفاده از منگنه پارچه را به قاب چوبی بچسبانید. برای داشتن ظاهری تمیز، روی منگنه ها را بپوشانید.
 

میز غذاخوری تزیین شده با پارچه
یک میز غذاخوری چشم نواز را در اتاق غذاخوری خودتان از طریق تركیب نمودن پارچه های هماهنگ شده با هم ایجاد كنید.
 
 
جادوهای شیشه ای قابل تزئین
حتّی كوچكترین تكه ها و قطعات باقی مانده از پارجه های استفاده شده تان را دور نریزید و آن را همراه با این پیمانه های ساده استفاده نمایید. مربعهای كوچكی از قسمتهای پارچه های انتخاب شده ای را بریده و هر كدام را درون قاب کوچکی قرار دهید. سیم حلقه ای گوشواره ای را از میان حلقه ی چوبی  باعث می شود كه  نصب آن به دسته ی پیمانه ی نوشیدنی آسان شود.
 

رومیزی پارچه ای
برای دوخت این رومیزی با اندازه های درست و لایه هایی كه بیكدیگر سوزن شده اند، خطوط، مانندلحاف دوزی مستقیم، را از میان تمام تكه های رومیزی بدوزید. لبه های خام را با نوار شیرازه ای، بپوشانید.
 
 
روكش صندلی قابل تزئین
نیازی ندارید كه روكشی را روی كل صندلی برای دادن نمایی بسیار تازه بكشید. شما میتوانید این نوع روكش پشتی صندلی را فقط با دوتكه پارچه  تهیه كرده و از دوخت همجوشی  برای دادن شكل یكپارچه به آن استفاده نمایید. دوخت را با استفاده از نوار شیرازه ای هماهنگ كننده كه به نوار توری متصل می شود كامل كنید.
 
 
روكشهای بالش
به یك بالش استاندارد ظاهری تازه با دوختن روكشی ساده بدهید. از پارچه ای كافی برای روپوش كردن استفاده كنید، دو طرف پارچه را ، با تا كردن لبه های خام در قسمت همپوش، به یكدیگربدوزید. روكش را روی بالش كشیده، سپس  قسمت باز را با سه دكمه ای، كه با خود پارچه هماهنگی دارد، ببندید.
 
 

خلوتگاه ابداعی
یک دفتر کار ساده و زیبا در منزل خود ایجاد کنید 
 

تخته ی یادداشت آراسته شده
یك ورقه ی فلزی مربعی شكل را برداشته و با رویه کردن آن بوسیله کاغذ یا پارچه و با چند اهنربا برای متصل کردن ورقه های یادداشت یک تخته زیبا برای خود ایجاد کنید 
 

تزئینات نهایی
 
با بریده های پارچه های استفاده شده و با کمی خلاقیت میتوانید این کارتهای زیبا و این گوی های تزیینی را ایجاد نمایید.
 

 

قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
شنبه 13 آذر 1389  4:28 PM
تشکرات از این پست
nargesza
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 37541
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:دکوراسیون

 

استفاده های جدید از نردبام در دکوراسیون منزل!

استفاده های جدید از نردبام در دکوراسیون منزل!

* جایی برای روزنامه هایتان
روزنامه ها را روی آن بیندازید تا درموقع استفاده در دسترستان باشد و در اتاق مطالعه تان قرار دهید. نردبام را به دیوار تکیه دهید. روزنامه ها را روی پله های آن آویزان کنید. تا زمانی که دیگر خواستید آنها را دور بریزید روزنامه ها آنجا باشند.
 

* به عنوان میز کنار تخت(پاتختی)
برای اینکه دکوراسیون و طراحی خلاقانه ای داشته باشید از نردبام متحرک استفاده کنید.  روی سطح آن آباژورتان را بگذارید و در هر کدام از پله های آن، وسایل ضروری که در هنگام خواب لازم دارید بگذارید مثل یک لیوان آب یا یک شی مطلوب و آرامش بخش مثل گل.
 

* برای آویزان کردن وسایل اضافیتان
چرا روسری های رنگی و زیبایتان و تسبیح های موردعلاقه تان را در کمدتان می گذارید؟ به جای این کار، با گذاشتن نردبام در گوشه اتاقتان، وسایل قشنگ و موردعلاقه تان را به آن آویزان کنید و درمعرض دید بگذارید. این کار به اتاقتان رنگ و حال تازه ای می دهد.
 

* جایی برای آویزان کردن حوله هایتان
به جای استفاده از میله های آهنی برای حوله تان، از نردبام هایی از جنس بامبو ( یا هر چوب دیگری که در مقابل آب مقاوم باشد) استفاده کنید.
 

* قفسه بندی در آشپزخانه
هرآنچه که نیاز دارید روی نردبام و در دسترستان است. از درخت صنوبر چوبی به قطر سه چهارم اینچ (برابر 2/54 سانتى متر) ببرید و آن را رنگ کنید. سپس مراحل زیر را انجام دهید:
مرحله اول: ضخامت تخته های بریده شده باید به اندازه ای باشد که بتواند ظروف آشپزخانه را نگه دارد همچنین باید طول آن ها هم به اندازه ای باشد که از اطراف نردبام بیرون بزند.

مرحله دوم: تخته های چوب را روی پله های نردبام بگزارید تا طبقات درست شود.

مرحله سوم: ظروف را مرتب بچینید. ظروف سنگین را در قسمت وسط طبقات بگذارید، ظروف را خیلی دور نچینید که برای استفاده از آنها راحت باشید.

 

 

قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
شنبه 13 آذر 1389  4:31 PM
تشکرات از این پست
nargesza
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 37541
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:دکوراسیون

  دکوراسیون شرقی در منزل شما

ستان

دکوراسیون شرقی در منزل شما

چگونه می‌توان دکوراسیونی بر طبق اصول خانه‌های آسیایی داشت؟
ایده بسیار خوب برای ایجاد یک اتاق خواب با احساس آرامش موجود در خانه‌های آسیایی بخصوص چین و ژاپن این است که تصاویر بزرگ و زیبایی که به آرامش فضا کمک می‌کند در فضا استفاده کنید. در این فضا بیشتر از روتختی های براق و ساتن و ساده استفاده می شود. سادگی مهمترین عنصر در فضاهای شرقی می باشد.
 
 
 

در دکوراسیون‌های شرقی استفاده از رنگهای قوی و جسورانه امری است ضروری گرچه استفاده از این رنگها نباید روی تمام دیوارها به کار برده شود و فقط می‌توان از یک تابلو به عنوان این مشخصه استفاده کرد.

بکار بردن رنگ طلایی در کنار رنگ قرمز قوی و عمیق و سیاه یکی دیگر از خصیصه‌های دکوراسیون شرقی می‌باشد، که به عناصر موجود در دکوراسیون ژاپنی مربوط می‌باشد.

شما می‌توانید با اضافه کردن عناصری که به آنها علاقه دارید این فضای شرقی را مطابق با سلیقه خود دگرگون کنید و به زیبایی آن کمک کنید، اما چیزی که باید مد نظر شما قرار گیرد این است که در این نوع سبک دکوراسیون خلوت بودن و آرام بودن فضا مهم ترین خصیصه آن می‌باشد.
 
استفاده از مبلمانی که از چوب درخت راتان است و یا هر چوب دیگر کمک می‌کند به این که احساسی از طبیعت در فضا وجود داشته باشد.
 

 در فضای خانه‌های ژاپنی از چراغهایی با طرح بامبو زیاد استفاده می‌شود با بکار گرفتن یکی از آنها به احساس آرامش فضا کمک کنید.

از دیگر عناصر مهم دکوراسیونهای شرقی وجود شمع در فضا می‌باشد که استفاده از آنها فضا را زیباتر می‌سازد این در حالی است که قیمت گرانی ندارند.

سعی کنید از مبلمانی در فضا استفاده کنید که ارتفاع آنها کم باشد صندلیهای کوتاه قد فضایی بسیار عالی برای یک گفتگوی خودمانی ایجاد می‌کنند.
 
اگر بودجه شما اجازه می‌دهد برای ایجاد فضای شرقی از یک مجسمه کنده کاری شده شرقی به شما در ایجاد یک دکوراسیون کاملا شرقی و زیبا کمک بسیاری خواهد کرد. برای اینکه بودجه زیادی صرف تغییر دکوراسیون منزلتان نکنید از فروشگاه‌های لوازم دست دوم اجناس مطلوب خودتان را خریداری کنید.
 

 

قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
شنبه 13 آذر 1389  4:33 PM
تشکرات از این پست
nargesza
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 37541
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:دکوراسیون

  چیدمانی ویژه برای اتاق نشیمن با ترکیب سفید و مشکی!

چیدمانی ویژه برای اتاق نشیمن با ترکیب سفید و مشکی!

استقاده  از رنگهای مکمل در دکوراسیون مدرن در چند ساله اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است .
 
از ویژگی های این نوع دکور کردن این است که چشم با چرخش در فضای منزل خسته نمی‌شود و هماهنگی رنگی خوبی در فضای منزل داریم و مهمتر از همه شما دیرتر خسته می شوید و به فکر تغییر رنگی دکوراسیون فضای منزلتان می افتید.
 
رنگ سفید و مشکی یکی از بهترین ترکیبها را به ما میدهد.
 
به ترکیب پیشنهادی ما توجه نمایید:
 
 
 
 
 
 
 
 

 

قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
شنبه 13 آذر 1389  4:35 PM
تشکرات از این پست
nargesza
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 37541
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:دکوراسیون

  به افزایش رنگ اهمیت دهید

به افزایش رنگ اهمیت دهید

 

رنگ به یك فضای بی رنگ روح و طراوت خاصی می‌دهد، با لوازم رنگارنگ نیازی به رنگ كردن دیوار‌ها و خرید وسایل جدید نیست.

 

 
مرحله 1: بی رنگ مثل كویر
رنگ قهوه ای روشن دیوار‌ها ، و لوازم سفید رنگ این آپارتمان را كمی بی روح می‌سازد. در این اتاق نشیمن ظاهر لوازم كرم رنگ است، صندلی‌ها زیبا، مبل تركیه ای بی دسته دو نفره دارای پارچه‌های درجه یك هستند اما باید به این پارچه‌ها طرح اضافه شود.

 

 
مرحله 1: استفاده از ساخت اصلی
 


این اتاق دارای یك ساخت مناسب است، گنجه ی باریك با چوب‌های محكم و یك كنار میزی چوبی طرحی زیبا است.

 

 
مرحله 1: لوازم ساده
اتاق نهار خوری دارای میز و صندلی‌هایی است كه محیطی گرم و صمیمی را ایجاد می‌كند. كف چوبی این اتاق بدون روكش است. پارچه‌های روی تشك‌های صنلی‌ها نرم وملایم است. در ساخت این محل آینه ی بزرگ با قاب چوبی و لوستر نیز به كار رفته است.
 
 
مرحله 1: افزایش طرح
در اتاق بی رنگ باید به یك طرح توجه نظر داشت. در این جا پارچه‌ها باید جنسی نرم داشته باشند و باید یك میز نیز در این طرح باشد.

 
مرحله 1: طراحی طبیعی


میزی كه از چوب كاج ساخته شده و بی رنگ است ممكن است در هنگام غذا خوردن از آن به عنوان یك قفسه استفاده شود.
 
 
مرحله 1 : اتاق خواب
رو‌انداز ، پرده‌های دارای طرح خط دار راه راه و این بالش‌ها محیط را ویران كننده كرده است،‌ در نتیجه باید یك پارچه عالی و اضافه كردن پرده كه خصوصیت خاصی به محیط می‌دهد تزیین شود.
 

مرحله ی 1: صندلی سبدی كنار تخت
برای درست كردن یك اتاق خواب یك صندلی سبدی در كنار اتاق كه با بالش تزیین شده باشد بسیار جالب است. در كنار این صندلی یك آباژور را بدنه ای سبدی دارد و كلاهكی كه از پارچه كتان درست شده است و سایه ی زیبایی در كنار تخت خواب می‌اندازد.

 
مرحله 2: ارتباط رنگ
با تاكید بر افزایش رنگ و تلاش‌اندك می‌شود این اتاق تازه به نظر برسد. این اتاق نشیمن حالا با رنگ‌های قرمز و نارنجی سرگرم كننده تر شده است. در زیر پا قالیچه ای با طرح جالب و رنگ قرمز و سفید كف پوشی جالب درست كرده است. پارچه كتان بالش‌ها و رو‌انداز قرمز رنگ ریش ریش بسیار جالب است.

 
مرحله 2: اضافه كردن رنگ با طبیعت
با گل‌ها به رنگ‌های اتاق اضافه كنید. گلدان شیشه ای بی رنگ با دكور ما تناسب خوبی دارد.
 

مرحله 2: اهمیت به یك میز رنگارنگ
یك میز مكعبی كه دارای رنگ نانجی لاكی است همراه با وسایل سفید رنگ قدیمی و هنر كاری چوبی جلوه ای زیبا دارد.
 
 
مرحله 2: تاكید بر بالش‌های رنگارنگ
با یك بالش می‌توانید به راحتی به یك صندلی رنگ دهید. بالش‌ها راه مهمی در اضافه كردن رنگ به یك محیط هستند، شما می‌توانید با تغییر فصل رنگ بالش‌ها را هم تغییر دهید.

 
مرحله 2: با فرش كردن شروع كنید
با ضافه كردن یك پارچه راه راه  نخی سبز رنگ به سرعت می‌توانید به این اتاق نهار خوری رنگ دهید. آباژور‌های مشكی رنگ بلند كه روی زمین قرار دارند و یك پرده می‌توانید در بازتاب نور لوستر كمك زیادی كند.

 
مرحله 2: اهمیت به برگزیدن یك رنگ
اتاق  خواب با یك رنگ نارنجی موج دار و گذاشتن بالش‌های مكعبی نارنجی و رواندازی كه دارای یك طرح مدرن است نمایی بسیار جالب پیدا می‌كند.

 
مرحله 3: تكمیل هدف
در اتاق نشیمن، سطح انرژی به وسیله ی رنگ‌های قرمز و نارنجی بالا می‌رود. اضافه شدن یك پارچه قرمز و سفید روی رومبلی سفید طرحی است كه سرگرم كنندگی اتاق را افزایش می‌دهد. اضافه شدن یك آباژور ایتالیایی و قاب عكس‌های نارنجی رنگ در تزیین این اتاق بی تاثیر نبوده است.
 

مرحله 3: اهمیت به رنگارنگ كردن
رنگ قرمز میز كنار مبل راحتی بی دسته دو نفره بسیار جالب است. لوازم این اتاق باید مثل یك جعبه رنگ باشد و باید تعداد رنگ‌ها بیشتر شود.
 

مرحله 3: اضافه كردن یك ویرانگر
یك ویرانگر نه تنها به صندلی رنگ می‌دهد بلكه برای داشتن شبی آرام نیز كمك می‌كند.

 
مرحله 3: اتاق نهار خوری سبز و خرم
 در این اتاق نهار خوری سبز از رنگ‌های صورتی و سرخ نیز استفاده شده است. بالش‌هایی را روكش‌های سبز طرح دار، پرده سبز گیاه كاشته شده ی زیبا و پرده نقاشی سبز و صورتی جلوه ای زیبا به این اتاق داده است.

 
مرحله 3: اهمیت به میوه‌ها
در مقابل پنجره ویترینی وجود دارد كه با میوه‌هایی مثل لیمو ترش و پرتقال در ظرف‌های شیشه ای جلوه ای تازه به این میز داده است. 
 

مرحله 3: تشدید رنگ‌ها
اضافه شدن كمی رنگ سبز لیمویی به نارجی نقشه ای جالب برای اتاق خواب است. تركیب بالش‌ها و طرح لحاف بسیار مؤثر است. تخته ی نارنجی رنگی كه بالای تخت خواب نصب شده است تناسب مناسبی بین رنگ‌ها در این اتاق ایجاد كرده.
 

مرحله 3: ایجاد یك جعبه رنگ
طرح پارچه نخی روی بالش كه شكوفه‌های زیبایی است روی یك صندلی سبدی بسیار جالب است. ایجاد یك جعبه رنگ در اتاق خواب بسیار آرامش بخش است.
 

 

قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
شنبه 13 آذر 1389  4:37 PM
تشکرات از این پست
nargesza
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 37541
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:دکوراسیون

  چگونه با جابجایی وسایل منزل فضا را متحول کنیم؟

چگونه با جابجایی وسایل منزل فضا را متحول کنیم؟

یك اتاق نشیمن راحت ( 3 مرحله برای باز سازی فضای خانه )
3 مرحله برای بازسازی و تبدیل یك اتاق نشیمن سرد به اتاق نشیمنی گرم و راحت كه خانواده ودوستان در آن وقت خود را در كنار هم صرف كنند.

 
مرحله 1 : رنگ قهوه ای روشن مایل به زرد و خاكستری

رنگ قهوه ای روشن مایل به زرد و خاكستری  دیوار‌ها و رنگ قهوه ای وسایل خانه محیطی آرام و راحت را برای استراحت و خانواده فراهم نمی كند. مبل فنری راحت برای استراحت جای مناسبی است اما به خاطر نبود جای كافی برای جمعیت زیاد؛ برای محیط كار ، فیلم دیدن و غذا خوردن جای راحتی نیست. دیگر محدودیت‌ها، كم بودن صندلی‌های میز نهار خوری در اطراف مبل و كم بود بالش‌ها برای راحتی است.
 
 
مرحله 1: جمع كردن به یك طرف

جمع كردن وسایل در یك گوشه ی كوچك به صورت مطلوب یك موضوع مهم برای یك محل است. نور طبیعی زیادی در ناحیه كاری وجود دارد. در گوشه ی اتاق میز صبحانه ارزان ، صندلی‌ها و جعبه‌هایی پر از كاغذ و كتاب و نامه‌ها وجود دارد.
 
 
مرحله 1 : دیدن امكانات

ببینید كه این اتاق خسته كننده چگونه به یك اتاق زیبا تبدیل می‌شود. به وسیله ی وسایل سنتی، در‌های فرانسوی و چوب‌های كف زمین زیبا می‌تواند در ساخت یك اتاق نشیمن شیك برای خانواده و دوستان تبدیل شود.
 

مرحله 2 : جنبش تدریجی

قالیچه ، بالش‌ها و رنگ پارچه‌ها در سراسر اتاق مؤثر هستند. فرش در وسط اتاق مبل فنری را محكم نگه می‌دارد. بالش‌هایی روی مبل‌ها به صورت پراكنده وجود دارد. این تلویزیون كوچك باید با یك نوع بزرگ و زیبای آن جابجا كنید و در اتاق احساس پیشرفت ایجاد می‌كنید.
  
 
مرحله 2 : محیط كار بیشتر ، در هم ریختگی كمتر

فضای كار خود را با افزایش جا بر روی میز تحریر خود افزایش دهید. با جمع آوری آشغال‌ها محلی صاف و تمیز را روی میز تحریر ایجاد كنید. و به وسیله ی فایل‌های كشو دار كار‌های خود را نگهداری كنید.
 
مرحله 2 : حالا باید راه رفت و آمد خود را بسازید
یك قسمت خانه را برای انبار و سازمان دهی وسایل آماده كنید. پارچه‌های تشك راه راه و شبیه پنجره‌ها است. در جلوی محل كار فضایی وجود دارد كه باعث پر نوری محیط می‌شود وسایل بالای طاقچه آن هم باید عوض شود.
 
 
مرحله 3 : برگشت نشاط در خانواده

رنگ‌های بیشتری باید به این اتاق اضافه شود. رنگ‌های مطبوعی مثل نارنجی كدو تنبلی و آبی آسمانی به اتاق هویت دیگری می‌بخشد. همچنین اضافه كردن بالش‌های رنگارنگ به این محل تاثیر زیادی دارد. یك میز پیش دستی مناسب در مركز اتاق و كمدی برای نگهداری وسایل مهم است.
 

مرحله 3 : شیك و اساسی

محل كار در گوشه است و برای زمانی كه مهمان می‌آید غیر قابل انتقال است و هركجا خانواده می‌توانند برای مهمانی گرد هم باشند و از فضای طبوع لذت ببرند. آباژور‌ها ی ایتالیایی كه در هنگام استراحت فضای اتاق را دلنواز می‌كند و پرده ای راه راه كه در تاریكی اتاق برای فیلم دیدن به كار می‌روند.
 
 
مرحله ی 3 : منظم كردن لوازم

وسایل زینتی و رنگارنگ میز تحریر این مكان را مطبوع می‌سازد. دیوار جلوی میز تحریر برای پیام‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. دو تخته چوب پنبه ای روی دیوار هستند كه در آن یادداشت‌ها، تصاویر، كاغذ‌های مهم و دیگر چیز‌ها بچسبانده می‌شود. فضای خود را با انتخاب وسایل شیك ومدرن از قبیل 3 كاسه سفیدی روی میز هست بزرگتر كنید.

 
مرحله 3 : ورودیه خوشامد گویی
 

محل ورودیه منزل باید شاد و بانشاط باشد. رنگ نارنجی كدویی به بهتر شدن در این فضا كمك می‌كند. كمدی كه در آن وسایل اعضای خانواده نگه داری می‌شود و در آن فضا‌های مكعب شكل كوچك و بزرگ وجود دارد. كه در آن‌ها كوله پشتی ، لوازم ورزشی و اسباب بازی‌های حیوانات خانگی قرار دارد.
 

مرحله 3 : محلی برای فیدو

حیوانات خانگی مثل سگ و گربه اسباب بازی‌ها و متعلقاتی دارند كه باید در یك مكان نگه داری شود. این فضا باید مناسب باشد و پیدا كردن این وسایل برای آن‌ها سخت نباشد.
 
 
مرحله 3 : جفت كردن پارچه‌ها

زمانی كه پارچه‌ها را انتخاب می‌كنید، باید به این نكته توجه داشته باشید كه آن‌ها در این اتاق باید رنگ‌های سنگین و زیبایی ایجاد كنند كه در بزرگی فضا تاثیر زیادی دارد. همچنین در انتخاب پارچه‌های گلدار ، باید گل‌های چاپ شده روی آن‌ها متناسب و متعادل باشد.
 

نظر نهایی !

در استراحتگاه اگر تعداد زیادی مهمان هم باشند، به‌اندازه ی كافی صندلی و جا برای نشستن وجود دارد و بالش‌های رنگارنگ روی مبل‌های فنری جلوی تلویزیون زیبایی خاصی دارد. و محل نگه داری وسایل ورزشی و سرگرمی  و اسباب بازی‌ها بیرون در محل ورودی خانه قرار دارد. 
 

 

قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
شنبه 13 آذر 1389  4:40 PM
تشکرات از این پست
nargesza
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 37541
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:دکوراسیون

راهنمای جامع خرید مبلمان

راهنمای جامع خرید مبلمان

در عصر اخیر بیش از هر زمان دیگری این امکان وجود دارد که شما هر آنچه را که در ذهن خود دارید در خانه خود نیز داشته باشید. مصرف کنندگان به یمن برخورداری از مواد اولیه جدید، و صنعت ساخت نوین تقریباً می‌توانند مدل‌های نامحدودی از مبلمان در طرح‌ها و قیمت‌های مختلف را پیدا کنند. همه افراد از داشتن خانه ای که به درستی مبلمان شده باشد لذت می‌برند، البته فراموش نکنید که مبلمان تنها به میز و مبل و صندلی محدود نمی‌شود و ویترین، کشو، و حتی جاکفشی و بسیاری از موارد دیگر را نیز در بر می‌گیرد. هدف مقاله اخیر آشنایی شما با اطلاعات پایه ای و رهنمودهای اولیه ای است که به واسطه آن قادر شوید هم از خرید خود راضی بوده و از آن لذت ببرید و هم بهای گزافی بابت آن پرداخت نکنید.
 
 
برنامه ریزی پیش از خرید
بهترین راه برای جلوگیری از هدر رفتن وقت و پول و جلوگیری از پشیمانی پس از خرید این است که یکسری اصول ابتدایی را در ذهن داشته باشید و خرید خود را بر اساس آن اصول استوار نمایید. توجه به این اصول هم قبل از خرید و هم زمانیکه برای خرید روانه بازار می‌شوید حائز اهمیت هستند.
 
 

بدانید چه می‌خواهید

نیازهای خود از خرید مبلمان را به دقت بررسی نمایید حال چه بخواهید یک اتاق را مبلمان کنید و چه کل خانه را و یا تنها قصد خرید یک نیم ست را داشته باشد. در هر صورت باید تصمیم بگیرید که چه می‌خواهید و قرار است تا چه مدتی از آن استفاده کنید. آیا برای مدت زمان کوتاهی به آن نیاز دارید؟ مانند صندلی‌های مخصوص نوزاد که خیلی زود برای او کوچک خواهد شد؛ و یا اینکه قصد دارید در دراز مدت از آن استفاده کنید؟ مانند مبلمان اتاق پذیرایی. توجه به این نیازها به شما کمک می‌کند که در وقت، انرژی، و هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.
 

بدانید مورد مصرف آن چیست

با خود به این مطلب فکر کنید که به چه منظوری مبلمان را خریداری می‌کنید و قرار است توسط چه فرد یا افرادی مورد استفاده قرار بگیرد. به این طریق راحتتر می‌توانید در مورد مدل، رنگ، و جنس آن تصمیم بگیرید. افراد سالخورده و یا مجرد ممکن است مدل‌ها و پارچه‌هایی را انتخاب کنند که هیچ گاه مناسب خانواده ای که بچه‌های کوچک و حیوان خانگی دارند نباشد. مورد استفاده مبلمان نکته مهمی است که حتماً باید به آن توجه کرد.
 

چقدر فضا در اختیار دارید

سایز اتاقی که قرار است مبلمان در آن چیده شود، یک نکته مهم در انتخاب صحیح هر گونه آیتم و به ویژه مبلمان است. شاید فکر بدی نباشد که پلان کف را روی کاغذ به صورت دستی‌ترسیم نمایید و بعد چیدمان‌های مختلف مبلمان را در آن امتحان کنید تا ببینید به چه طریقی می‌توانید بهترین استفاده از فضا را داشته باشید. در طرح ریزی برای خرید مبلمان در سایز مناسب نکاتی نظیر: عرض راه پله‌ها، متراژ راهروها، و عرض درب ورودی را نیز در نظر بگیرید. بسیاری از خانه‌های نوساز دارای راهروهای عبوری کوچکی هستند، بنابراین بهتر است مبلمانی را تهیه کنید که به راحتی قابل حمل و نقل باشد. در مورد سایز مبلمان هیچ موقع این مطلب را فراموش نکنید که ممکن است روزی بخواهید از خانه فعلی خود اسباب کشی کنید.
 
 
بودجه خود را مشخص کنید
 
خریداران عاقل ابتدا یک بودجه مناسب در نظر می‌گیرند و با توجه به آن آیتم مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند. ابتدا کل بودجه خود را تخمین بزنید و بعد ببینید که برای هر آیتم تا چه اندازه می‌توانید هزینه کنید. شاید بخواهید برای خرید یک میز با کیفیت و مرغوب که قرار است برای چند سال از آن استفاده کنید هزینه بالاتری را پرداخت کنید و برای یک میز بازی کودک که به سرعت غیر قابل استفاده می‌شود، هزیه کمتری را در نظر گرفته باشید.
پس از در نظرگرفتن نیازها، موارد استفاده، میزان فضا، و بودجه نوبت به آن می‌رسد که نگاهی به چیدمان دکوراتورهای حرفه ای بیندازید تا ایده‌های خوبی دستگیرتان شود. با نگاه کردن به مجلات مربوطه و خانه‌هایی که توسط دکوراتور‌های حرفه ای چیده شده اند، متوجه می‌شوید که چگونگی انتخاب مبلمان برای هر اتاق به چه نحوی است. از جمله مجله‌های مناسب می‌توان به ماهنامه "منزل" اشاره کرد که نظرات کارشناسانه و همچنین معرفی مکان‌های مناسب برای تهیه مبلمان با قیمت‌های مناسب در آن وجود دارد.
 

چگونگی و انواع مبلمان

دو نوع مبلمان اصلی وجود دارد: مبلمان روکش دار و مبلمان موردی. مبلمان روکش دار به آن دسته از مبلمانی اطلاق می‌شود که در آن یک پوشش نرم برای نشستن وجود دارد و در صورت نیاز در آن فنر می‌گذارند تا قابلیت ارتجاعی آن افزایش پیدا کند و سپس آنرا روکش می‌کنند، مانند مبل‌های نشیمن و کاناپه‌ها که دارای بالشتک هستند. مبلمان موردی هم به اسباب و اثاثیه ای اطلاق می‌شود که فاقد قسمت بالشتک دار هستند، مانند: میز، ویترین،کابینت و قفسه

هر یک از این دو نوع مبلمان می‌توانند از اجناس مختلفی ساخته شوند که عموماً انواع چوبی و غیر چوبی آن در بازار‌های ایران موجود می‌باشند. عمده محصولات مبله از چوب سخت (چوب جنگلی) یا چوب نرم ساخته می‌شوند

چوب سخت به چوب درختانی نظیر: ماهون (ماهاگونی)، گردو، افرا، بلوط، گیلاس، غان (توس)، ساج، و پی کان و چوب نرم هم به چوب درختانی نظیر: کاج و صنوبر، ماموت (چوب سرخ)، و سدر اطلاق می‌شود. مبلمانی که از چوب‌های نرم ساخته شده باشد به مراتب از چوب‌های سخت ارزانتر است.
 

جنس بالشتک‌ها و پارچه

جنس پارچه‌های رو مبلی، نوارهای دور دوزی، پد‌های نشیمن، و فنرهای بکار رفته در مبلمان متفاوت است و در عین حال تعیین کننده میزان راحتی و سفتی مبل است. به این منظور از فنرهای ساده کویل، فنرهای دو سر مخروطی کویل، فنرهای زیگ زاگ، و مارپیچی که به وسیله یک نخ یا مفتول سیمی یا گیره بهم متصل شده اند استفاده می‌شود.

داخل آن هم با پارچه، پلی استر، و پلی اورتان پر می‌شود. معمولاً رنج استفاده از اورتان به دلیل دوام و مقاوت بالا، وزن کم، و برخورداری از خاصیت ضد بیدی بیش از سایر موارد مشابه است. هر چند کیفیت فوم‌های به کار گرفته شده با یکدیگر تفاوت‌های بسیار زیادی دارد، بهترین آنها فوم‌های متراکم‌تر هستند که میزان اورتان موجود در آنها بالاست.

برای روکش نیز از پارچه‌های مختلف طبیعی و مصنوعی استفاده می‌شود. در حین خرید باید دقت کنید که جنس پارچه چیست و طرز نگهداری آن چگونه است. جنس پارچه در ارتباط مستقیم با قیمت مبلمان است و هر چه مرغوب‌تر باشد بالطبع قیمت مبلمان هم افزایش پیدا می‌کند. این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که کارخانه‌های تولید پارچه هیچ گاه پارچه‌های به کار رفته در مبلمان را جزء گارانتی خود به حساب نمی‌آورند.
 

قاب اصلی نشیمن

این بخش یکی از اصلی‌ترین بخش‌های مبلمان است و در تعیین قیمت نقش اساسی دارد. قاب‌ها را اصولاً از جنس چوب‌های سخت، و گاهی استیل و تخته‌های لمینت یا پلاستیک فشرده می‌سازند. البته شما قادر به رویت این بخش نیستید، به همین دلیل برای تست کردن به پد مبل فشار وارد کنید و ببینید که آیا قاب قابل حس کردن است یا خیر. اگر بتوانید قاب را حس کنید به این معناست که پس از مدت زمان کوتاهی باید آنرا دور بیندازید. همچنین یکبار روی آن بنشنید تا مطمئن شوید که پد بالشتک در همه جا یکسان است و پستی و بلندی ندارد.
 

مبلمان موردی

اگر قرار است روی میز از شیشه استفاده کنید، شیشه را روی آن قرار داده و مطمئن شوید که کاملاً صاف می‌ایستد و میز توانایی کامل نگه داشتن آنرا دارد. پنل‌های شیشه ای که مورد استفاده قرار می‌گیرند باید به اندازه کافی ضخیم باشند تا در حین استفاده روزمره نشکنند و لب پر نشوند.

پرداخت و مهذب کاری میز و ویترین نیز مهم هستند و نشانه ای از کیفیت بالای این محصولات می‌باشند. بهترین انواع آنها دارای مهذب کاری در قسمت بالایی، طرفین، و جلو و پشت محصول می‌باشند. دقت کنید که هیچ گونه شکاف و یا برآمدگی حبابی شکل روی بدنه میز و یا قفسه‌های مورد نظرتان وجود نداشته باشد و قسمت‌های مختلف به خوبی بهم متصل شده باشند و تنها با چسب و میخ این کار انجام نشده باشد. صندلی‌ها را از داخل میز بیرون بیاورید و هم میز و هم صندلی را امتحان کنید که لقی نداشته باشند. درب دراورها و کشو‌ها نیز باید به آسانی بیرون آمده و بسته شود و به اندازه کافی در خود وسیله جای بدهد.
 

از کجا خرید کنیم

خریداران امروزی انتخاب‌های زیادی در پیش روی خود دارند و مراکز عرضه مبلمان در چند سال اخیر بسیار گسترده شده اند. بهترین کار این است که سری به چند فروشگاه مختلف بزنید و نگاهی به کل محصولات آن بیندازید. زمان جستجو به کیفیت کالاهای ارائه شده، قیمت، و خدمات پس از فروش هم دقت کنید.
 

کی خرید کنیم

اگر از مدتی قبل برای خرید خود برنامه ریزی داشته باشید، می‌توانید از تخفیف‌های ویژه فصلی نیز بهرمند شوید. البته گاهی اوقات ممکن است آیتم مورد نظر شما آماده نباشد و بر طبق سفارش ساخته شود که این مدت زمان چیزی در حدود 6 الی 8 هفته به طول می‌انجامد.
 

اتیکت‌ها را مطالعه کنید

زمانیکه مبلمان می‌خرید حتماً مطمئن شوید که کلیه اطلاعاتی که فروشنده و کارخانه سازنده در اختیار شما قرار می‌دهند را به خوبی مطالعه کرده اید. اکثر شرکت‌های سازنده موظف هستند که اگر داخل محصولات خود از وینیل و یا سایر مواد مصنوعی استفاده می‌کنند در شرح محصول قید کنند. این نوع مواد مصنوعی قادرند تا ظاهر چرمی، چوبی، و مرمری به مبلمان بدهند. در ضمن اگر در برچسب مواد سازنده تنها نام یک نوع چوب به کار رفته باشد، کلیه روکش‌ها و سطوح مبلمان نیز می‌بایست از همان چوب ساخته شده باشند.
 

گارانتی و مرجوعی

شرح گارانتی هر گونه اسباب و اثاثیه ای را که می‌خواهید بخرید به دقت بررسی کنید و ببیند سیاست‌های شرکت به هنگام پس دادن کالا چگونه است.
 

فروشنده خود را بشناسید

مشتری‌های عاقل پیش از خرید فروشنده مورد نظر خود را به دقت شناسایی می‌کنند. از همسایه‌ها و دوستان خود در مورد شرکت عرضه کننده مبلمان سوال کنید و به خاطر داشته باشید که فروشنده خوب کسی است که تمامی سوالات شما را با دقت و صبر و حوصله به طور کامل پاسخ دهد و شما را اجبار به خرید آنی نکند. هدف فروشنده خوب جلب رضایت مشتری است و آنها دوست دارند که شما شرکتشان را به سایر دوستان و آشنایان دیگر خود نیز معرفی کنید.
 

چک لیست

برای دریافت بهترین نتیجه موارد زیر را فراموش نکنید

    قبل از خرید به طور کامل برنامه ریزی کنید

    بودجه را تعیین کرده و تا آخر بر طبق همان عمل کنید

    در بازار چرخی بزنید و از سرویس‌های مختلف با خبر شوید

    کلیه اتیکت‌ها و برچسب‌های شرکت سازنده را مطالعه کنید

    از نحوه ساخت و کیفیت کالاهای استفاده شده مطمئن شوید

 

 

قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
شنبه 13 آذر 1389  4:42 PM
تشکرات از این پست
nargesza
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 37541
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:دکوراسیون

  خانه‌ای قدیمی با دکوراسیونی مدرن

خانه‌ای قدیمی با دکوراسیونی مدرن

صاحبخانه با قرار دادن مبلمانی به روز و مدرن که با رنگبندی جسورانه آمیخته شده است به این خانه قدیمی جلوه ای منحصربفرد داده است.
 
 
1. نمایی کلاسیک:
 
این خانه که نمایی با ساختار سالهای 1920 دارد، جلوه ای قدیمی و سنتی داشته و شما هرگز فکر نمی کنید که فضای آن اینچنین مدرن و بروز باشد.
 
 
2. پلکانی جادار:
 
در پائین پلکان قسمتهای مکعبی شکل و جود دارد که فضای عالی و بزرگی برای نمایش و انبار وسایل مختلف می‌باشد.
 
 
3. نشیمنگاهی فوق العاده:
 
صاحبخانه اتاق نشیمنی سنتی و قدیمی نمی خواسته است بنابراین آنها تصمیم گرفتند که فضای بزرگی را به دو قسمت برای نشیمن اختصاص دهند که فضایی عالی برای پذیرایی باشد.
 
 
4.رنگهایی جسورانه:
 
یک کاناپه به رنگ تمشک جنگلی با رنگ جسورانه خود فضا را جالب و زیبا ساخته است. وسایل و اسباب صاحبخانه همه دارای رنگبندی جسورانه و یکپارچه می‌باشند که ترکیبی از مبلمان و پرده و تابلوی هنری و بالشتکها می‌باشد.
 
 
5. دو مبل متفاوت:
 
دو صندلی مکعبی سفید دراین اتاق نشیمن با داشتن بالشتکهای منحصر بفرد خود ظاهری مجلل و ساده دارند.
 
 
6. نهار خوری نا متداول:
دیوار سیاه رنگ و یک بوفه زیبا فضای نهار خوری را متمایز و با هویت ساخته است، برای لطیف شدن فضا یک کاناپه قرمز مخملی و صندلی‌های روکش شده به فضا اضافه شده است.
 
 
7. تنوع رنگی :
 
مبلمان با رنگبندی خنثی در کنار وسایل و نقاشی جسورانه گذاشته شده است تا بیشتر جلوه کنند.
 
 
8. اتاق خوابی بی طرف:
 

صاحبخانه دکوراسیون اتاق خواب را با وسایلی با رنگبندی خنثی انتخاب کرده است. یک بالشتک بنفش شکی از رنگ در این فضای بی رنگ و آرام می‌باشد.

 

 

قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
شنبه 13 آذر 1389  4:44 PM
تشکرات از این پست
nargesza
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 37541
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:دکوراسیون

  چگونگی آمیختن نقوش مختلف در منزل

چگونگی آمیختن نقوش مختلف در منزل

شاید آمیختن نقوش مختلف در منزل کاری ساده باشد اما ایجاد ظاهری شیک و منحصر به فرد که اصول زیبایی شناختی در آن رعایت شده باشد کار ساده‌ای نیست. برای داشتن خانه‌ای با سلیقه و مطابق با مد روز که نقوش مختلف در آن بکار برده شده است، ما را در این مقاله همراهی کنید.
 
 
1. یک رنگ با رنگ سفید:
 
آسانترین راه برای ترکیب نقوش مختلف آمیختن یک رنگ با رنگ سفید است. در این فضا از رنگ سفید و آبی استفاده شده است، بدین ترتیب با وجود تنوع نقوش (نقوش گلدار، راه راه و هندسی) اما فضا دلنشین و زیبا می‌باشد.
 
 
2. تفاوت در مقیاس:
 
در هر فضا از ترکیب نقوش با مقیاس‌های متفاوت استفاده کنید. در این اتاق گل‌های بزرگ روی پرده پنجره یک کنتراست زیبا و سرزنده با خطوط راه راه رومیزی ایجاد کرده است. چون رنگبندی در این اتاق هماهنگ است نقوش بزرگ با رنگ‌های مشابه بسیار زیباتر دیده می‌شود.
 
 
3. به کار بردن سایه های رنگی:
 
شما می توانید نقوش مختلف را با انواع سایه‌های رنگی از یک رنگ در فضا بکار ببرید. در این اتاق نشیمن سایه‌های رنگی مابین دو رنگ سیاه و سفید بکار برده شده است. همانطور که مشاهده می‌کنید رنگ سیاه پرده، رنگ پیکره‌های باستانی و فرش خاکستری رنگ و آباژور سفید همگی یک مایه رنگی دارند.
 
 
4. بازی با مقیاسهای مختلف نقوش:
 
یک ترکیب خوب شامل مقیاس‌های مختلف نقوش می باشد. در یک فضا باید از سایزهای کوچک و متوسط و بزرگ استفاده شود تا ترکیب خوبی بدست آید. در این اتاق خواب نقوش بزرگ‌تر روی پرده پنجره دیده می‌شود. نقوش با سایز کوچکتر هم روی کوسنها می‌باشند. البته برای هماهنگی بین نقوش از دو رنگ سیاه و سفید استفاده شده است. 
 
 
5. ترکیب انواع مختلف نقوش باهم:
 
در این فضا از سبک روستایی برای دکوراسیون اتاق استفاده شده است. سه قسمت مشخص برای استفاده از نقوش متخلف دیده می‌شود: تشک چهار خانه صندلی‌ها، پرده و لوسر. با وجود تفاوت در نوع نقوش، به علت استفاده از تک رنگ قرمز هماهنگی بین فضا دیده می‌شود.
 
 
6. استراحت به چشم‌ها:
 
رنگ سفید را به نقوش متعدد موجود در اتاق اضافه کنید. رنگ سفید به چشمها فضایی برای استراحت می‌دهد و از طرف دیگر نقوش با تفکیک شدن توسط رنگ سفید برجسته‌تر نشان داده می‌شود. در این اتاق رنگ سفید کاناپه و وسایل به تشک و کوسن‌های ابریشمی و دیوار جلوه بیشتری داده است.
 
 
7. مهار پالت رنگی:
 
رنگ‌های مشخصی را انتخاب کنید و آن را در کل فضا در نقوش مختلف پخش کنید. در این اتاق پالت اصلی رنگی در خطوط راه راه فرش می‌باشد: نارنجی برای صندلی‌ها و کوسن‌های سکوی زیر پنجره و سبز برای دیوارها و پرده و آبی برای ظروف که همه این را می‌توان در طرح رنگی فرش دید.
 
 
8. کار با کاغذ دیواری:
 
رعایت تمامی قوانین ترکیب بندی در فضایی که از کاغذ دیواری طرح‌دار استفاده شده است بسیار مهم می‌باشد. مهم ترین عنصر زیبایی در فضا سایز نقوش کاغذ دیواری می‌باشد. اگر این نقوش در مقیاسی کوچک، متوسط یا بزرگ بود هرگز نباید از این سایز در قسمت‌های دیگر اتاق استفاده شود. در این تصویر همان طور که دیده می شود نقوش کاغذ دیواری کوچک تر از نقوش روی کفپوش می‌باشد.
 
 
9.تکرار عناصر:
 
یک اتاق نشیمن با 3 کاناپه در 3 طرح متفاوت ممکن در فضا ایجاد زلزله کند، اما این آرایش خوب مبلمان مدیون ترکیب طرح با رنگ می‌باشد. تکرنگ قرمز در این اتاق در پارچه گلدار، راه راه رومبلی و کوسن‌های روی مبل ایجاد هماهنگی بین این نقوش متفاوت کرده است.
 
 
10. نقوش چهارخانه:
 
یکی از نقوش عالی برای دکوراسیون اتاق که به آسانی ترکیب خوشایندی با دیگر نقوش ایجاد می‌کند، نقش چهارخانه می‌باشد. این طرح با رنگ‌های خود می تواند با هر طرحی و هر رنگی به خوبی ترکیب شود. در این اتاق خواب که الهامی از طرح‌های سوئدی می باشد خطوط ضعیف در کاغذ دیواری و سایه رنگی خنثی پارچه گلدار مبل دیده می‌شود، که با بکار بردن نقش چهار خانه روی تخت و پرده زیبایی خاصی به اتاق داده شده است.
 
 
11. اهمیت وسایل:
 
استفاده از رنگهای مکمل به زیبایی فضا کمک زیادی می‌کند. در این اتاق نشیمن رنگ آبی زمینه فرش و رنگ سبز و نارنجی قاب روی دیوار با وجود عدم انطباق با یکدیگر اما هماهنگی خاصی در فضا ایجاد کرده است. رنگ خنثی دیوار و رومبلی اجازه خود نمایی به کوسنها داده شده است.
 
 
12. جسور باشید.
 
کلید ترکیب بندی خوب نقوش جسورانه در استفاده از رنگهای مشابه می باشد. در این اتاق رنگ قرمز است که طرح های مختلف را به خوبی در کنار هم می‌نشاند. رنگ سبز مبل‌های روکش شده به زیبایی فضا افزوده است. وجود رنگ خنثی بر دیوار به خود نمایی وسایل کمک زیادی کرده است.
 
 

 

قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
شنبه 13 آذر 1389  4:47 PM
تشکرات از این پست
nargesza
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 37541
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:دکوراسیون

  تزيين خانه با رنگ های رز

تزيين خانه با رنگ های رز

تزیین خانه با رنگ‌های رز
انتخاب رنگ‌هایی كه از رنگ شرابی الهام گرفته شده باشد برای ایجاد محیطی گرم و صمیمی و آرام بسیار قوی عمل می‌كنند.
 
دو برگزیده

رنگ زرشكی سایه دار در اتاق نشیمن احساس پر طراوتی به ما می‌بخشد. رومبلی‌های بی رنگ ، رنگ بین دیوار‌ها و وسایل معتدل و با روح می‌كند. سفیدی در كنار رنگ زرشكی و همچنین رنگ‌های سفید و سیاه مكمل هنر مندانه به كار رفته اند.
 

آرامش بخش و غیر طبیعی
 

رنگ گوجه ای سایه دار نسبت به رنگ زرشكی سایه دار برای اتاق خواب كمتر تاثیر گذار است. تیرگی دیوار‌ها با سفیدی تخت خواب و پرده‌ها در متعادل كردن بازتابش نور در شب مناسب است.
 
 
تاریك و راحت
 
 

دیوار‌های باشكوه در تركیب با چوب‌های تیره محیط گرم و صمیمی را ایجاد می‌كند. طرح فرش و بالش‌های تزیینی در ایجاد یك نقشه محكم مؤثر است. رنگ روشن مبل‌های فنری از عمیق نشان دادن رنگ‌های تیره جلوگیری می‌كند و همچنین از تاریكی بیش از حد اتاق جلو گیری می‌كند.
 
 
تركیب
 

رنگ زرشكی سایه دار شاید ترسناك به نظر برسد،‌ اما ببینید كه این نهار خوری چگونه به یك نهار خوری موفق تبدیل می‌شود. انتخاب رنگ متعادل برای دیوار‌ها، سایه تاریك و رنگ بنفش كم رنگ برای تزین و روشنایی اهمیت زیادی دارد. دراین اتاق ، در بالای شومینه سایه ای روشن تری استفاده شده.
 
 
جفت كردن با بی رنگ

رنگ ارغوانی دیوار در این آشپز خانه مایل به آبی است، آن با تقابل خود با چوب محیطی گرم و صمیمی را ایجاد می‌كند.فرش پشمی در كف آشپزخانه پهن شده كه از حالت معمول خارج است. سفیدی سقف انتخاب زیركانه ای برای مردمی است كه برای تیرگی بیش از د ااق‌ها نگرانند.
 

حمام آرام

رنگ ارغوانی سیر برای یك حمام سایه دار بسیار مهم است. رنگ سفید در وسایلی مثل وان حمام كاملا مشخص است و الهام گرفتن از وسایل و قالب‌های قدیمی كاملا احساس می‌شود. آینه نقره ای نیز باعث درخشان تر شدن فضا می‌شود.
 
 
انتخاب‌های شجاعانه

تخته‌های سفیدی كه در بالای تخت خواب مدرن آویزان شده است انتخابی شجاعانه است. تخت خواب گلدار رنگارنگ بالای دیوار كه در آن رنگ‌های زیبایی مثل نارنجی ، ارغوانی ، صورتی ، و آبی بسیار زیبا است. و به صورت كاملا زنانه و ظریف در بالای تخت خواب قرار گرفته است.
 

جفت كردن با چوب‌های گرم

این رنگ شرابی گرم و با شكوه است. و چوب را كاملا منحصر به فرد كرده و به صورتی كه به نگام دیدن زرشكی به نظر می‌آید.
 
 
لمس ردن یك ردیف
 
رنگ ارغوانی به شیك و مدرن شدن اتاق نشیمن شما كمك می‌كند. پارچه‌های كرم رنگ مبل بسیار مناسب برای مهمان‌ها است. بالش‌های تزیینی ، سایه‌های تیره رنگ و دیوار‌ها كه در كنار لوازم نقصی ایجاد نمی‌كنند. محیطی دنج و رحت را ایجاد می‌كند.
 

 

قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
شنبه 13 آذر 1389  4:52 PM
تشکرات از این پست
nargesza
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 37541
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:دکوراسیون

  تلفيق سبك كلاسيك و مدرن در دكوراسيون

تلفيق سبك كلاسيك و مدرن در دكوراسيون

اما به همان شیوه ای زندگی می کنیم که فکر می کنیم. بعضی از ما سبک تفکر و سلیقه مان را بر دکوراسیون منزل خود نیز اعمال می کنیم. مدرنیسم سبکی است که بیشتر به شیوه تفکر ارتباط دارد تا منزل آرایی. اما سبکی نیز به نام مدرنیسم در طراحی منزل به وجودآمده که طراحی ساده را توصیه می کند. هر وسیله دقیقاً بنا به کاربرد مخصوص خود در خانه قرار داده می شود و وسایل زائد دراین سبک جایی ندارند. از سوی دیگر اصطلاح کلاسیک نیز معانی گوناگونی دارد ، و به همین سبب می تواند شبهه انگیز باشد. این اصطلاح گاه به طراحی های دوران باستانی یونان و روم اشاره دارد، یا ممکن است برای هر اثری که از جذابیت پایدار و همیشگی برخوردار است به کار رود. بسیاری از مردم اصطلاح کلاسیک را برای هرگونه دكوراسیون سنتی و قدیمی به کار می برند. در این بخش قصد داریم تا نمونه ای از دكوراسیون تركیبی مدرن و كلاسیك را برای شما نمایش دهیم. همانطور كه در تصاویر مشاهده می كنید اجزای مختلف به زیبایی در كنار هم نشسته اند. طرح مبلمان غیر متعارف و خیره كننده است و شیدهای رنگی تیره و روشن با جذابیت خاصی در كنار هم جای گرفته اند.

 
 
 
 
 

 

قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
شنبه 13 آذر 1389  4:55 PM
تشکرات از این پست
nargesza
دسترسی سریع به انجمن ها