آمادگي ايران براي همكاري با اكوادور در زمينه‌هاي بهداشتي و كشاورزي

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287284
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

آمادگي ايران براي همكاري با اكوادور در زمينه‌هاي بهداشتي و كشاورزي

89/12/05 - 13:52
شماره:8912050338
صالحي عنوان كرد؛
آمادگي ايران براي همكاري با اكوادور در زمينه‌هاي بهداشتي و كشاورزي

خبرگزاري فارس: وزير امور خارجه كشورمان در ديدار رئيس مجلس اكوادور از آمادگي جمهوري اسلامي ايران براي همكاري با اكوادور در زمينه‌هاي بهداشتي، كشاورزي و دانشگاهي خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از اداره كل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، « فرناندو كودور كوئوا» رئيس مجلس ملي اكوادور كه به تهران سفر كرده، ديروز (چهارشنبه) با علي‌اكبر صالحي وزير امور خارجه كشورمان ديدار و گفت‌وگو كرد.

صالحي در اين ديدار ضمن خيرمقدم به رئيس مجلس اكوادور و هيئت همراه، با اشاره به تحولات صورت گرفته در منطقه خاورميانه، گفت: مواضع آمريكا و كشورهاي غربي در اتفاقات اخير تناقض در رفتار آنها را نشان داد و اين دسته از كشورها در قبال كشته شدن تعداد زيادي از شهروندان بيگناه واكنش جدي نشان ندادند، اما واقعيات براي مردم منطقه روشن مي‌شود.

وزير امور خارجه كشورمان با اشاره به زمينه‌ها و ظرفيت‌هاي خوب همكاري و اراده مقامات دو كشور براي توسعه روابط، نقش نمايندگان مجالس دو كشور را در توسعه و گسترش اين همكاري‌ها مهم ارزيابي كرد و افزود: مجالس دو كشور با تصويب مقرراتي با هدف توسعه روابط بين دو كشور در زمينه‌هاي مختلف نقش مهمي را برعهده دارند.

صالحي به موفقيت‌هاي كشورمان در عرصه‌هاي مختلف علمي پرداخت و بر آمادگي كشورمان براي همكاري در زمينه‌هاي بهداشتي، كشاورزي و دانشگاهي با اكوادور تأكيد كرد.

رئيس مجلس ملي اكوادور نيز در اين ديدار هدف از سفرش به كشومان را توسعه روابط با جمهوري اسلامي ايران برشمرد و افزود: دولت و مجلس اكوادور از تقويت همكاري‌ها و توسعه روابط بين دو كشور در همه زمينه‌ها حمايت خواهند كرد.
وي با اشاره به توانايي‌هاي كشورمان در زمينه‌هاي بهداشتي، صنعتي و كشاورزي، خواستار همكاري ايران و استفاده از تجارب كشورمان در اين زمينه‌ها شد.
انتهاي پيام/ش

 
 
پنج شنبه 5 اسفند 1389  04:07 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها