رييس كميسيون امنيت ملي: تحولات اخير منطقه، نشانه افول آمريكا است

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

رييس كميسيون امنيت ملي: تحولات اخير منطقه، نشانه افول آمريكا است

رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي در ديدار رئيس مجلس ملي جمهوري اكوادور، حوادث اخير منطقه را تحولاتي عميق و راهبردي خواند و تصريح كرد: بدون ترديد اين تحولات نشانه افول قدرت امريكا در منطقه و جهان و به سود ملتهاي منطقه است.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، علاالدين بروجردي با تاكيد بر اهميت گسترش و تحكيم مناسبات پارلماني في مابين گفت: رفت و آمدهاي پارلماني مي‌تواند منجر به برداشتن گامهاي نويني در روند گسترش و توسعه همكاريهاي دوستانه دو كشور در همه‌ي عرصه‌ها شود.

وي در همين زمينه با اشاره به پيشرفتهاي كشورمان در زمينه‌هاي مختلف فناوري، علمي و صنعتي گفت: پيشرفتهاي جمهوري اسلامي ايران در عرصه‌هاي فناوري‌هاي نوين و دانشهاي بنيادي پشتوانه محكمي براي ارتقاي روابط دو كشور در عرصه‌هاي اقتصادي، صنعتي و توليد داروهاي پيشرفته مي‌باشد.

وي خاطر نشان كرد: ملت ايران در شرايط تحريم كامل امريكا و متحدان اروپايي‌اش موفق به كسب فناوري و دانشهاي پيشرفته در زمينه پرتاب ماهواره، توليدات پيشرفته در عرصه‌ي صنايع نظامي و استفاده‌ي صلح آميز از دانش هسته‌اي شده است.

رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي همچنين تاكيد كرد: مجلس شوراي اسلامي از هرگامي براي ارتقاي سطح هممكاريهاي دوستانه‌ي في مابين در همه‌ي عرصه‌ها حمايت مي‌كند.

رئيس مجلس ملي اكوادور نيز در اين ديدار ضمن ابراز خرنسدي از سفر به كشورمان و قدرداني از استقبال گرم مقامات ايراني ازهيات پارلماني همراه گفت: بايد زمينه‌هاي اجرايي شدن توافقات دو كشور را در زمينه‌هاي مختلف فراهم كرد تا مناسبات دو كشور وارد مرحله‌ي نويني از همكاريهاي دوستانه شود.

وي گفت و گوها و مذاكرات خود در تهران را بسيار مفيد و سازنده خواند.

رئيس مجلس ملي اكوادور همچنين با بيان اين كه دو كشور در بسياري از موضوعات بين‌المللي از ديدگاه يكسان برخوردارند افزود: توسعه همكاريهاي دوستانه با ايران براي اكوادور از اهميت اساسي برخوردار است، يكي از اعضاي هيات اكوادري نيز در اين ديدار با بيان اينكه دولت اكوادور درصدد قطع كامل وابستگي به آمريكا در عرصه‌هاي ختلف مالي، اقتصادي و نظامي است گفت: براي ما همگرايي ايراني بسيار مهم است.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

پنج شنبه 5 اسفند 1389  09:32 ق.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها