آغاز ثبت‌نام مسابقات ملي مهارت در خراسان رضوي

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

آغاز ثبت‌نام مسابقات ملي مهارت در خراسان رضوي

مديركل آموزش فني و حرفه‌اي خراسان رضوي از آغاز ثبت‌نام مسابقات ملي مهارت در خراسان رضوي خبر داد.
به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، جلال خواب‌نما ظهر امروز در نشست خبري دوازدهمين دوره مسابقات ملي مهارت در اداره كل فني و حرفه‌اي خراسان رضوي اظهار داشت: مسابقات ملي مهارت در دو بخش استاني و شهرستاني انجام شده است و برندگان اين بخش‌ها به دوره‌هاي كشوري و بين‌المللي اعزام مي‌شوند.
مديركل آموزش فني و حرفه‌اي خراسان رضوي تاكيد كرد: مهلت ثبت‌نام در اين مسابقات از 20 بهمن ماه تا هفت اسفند ماه ‌جاري است.
وي افزود: متقاضيان با شرايط تابعيت جمهوري اسلامي ايران، التزام به رعايت تمام ضوابط مسابقات، داشتن تخصص در يكي از رشته‌هاي مربوطه، متولدان 11دي ماه سال 69 به بعد، داشتن گواهي تحصيلي، كارت پايان خدمت، معافيت و يا فقدان مشموليت خدمت وظيفه عمومي براي برادران مي‌توانند، در اين مسابقات شركت كنند.
خواب‌نما تصريح كرد: در مرحله شهرستاني از 15 اسفند ماه سال جاري مسابقات آغاز مي‌شود و اين آزمون‌ها بصورت عملي و مصاحبه حضوري از افرادي كه در زمان مقرر ثبت‌نام كرده‌اند به عمل مي‌آيد.
وي، با اشاره به نحوه برگزاري مسابقه استاني خاطر نشان كرد: زمان برگزاري اين آزمون هشت و 9 ارديبهشت ماه سال 90 به صورت عملي و از نفرات برگزيده مرحله شهرستاني كه از نظر فني و صلاحيت موفق به كسب حداقل امتياز 70 از 100 شده است، برگزار مي‌شود.
خواب‌نما افزود: مرحله كشوري در نيمه آذر ماه سال 90 به صورت عملي برگزار شده و نفرات برگزيده مرحله استاني كه موفق به كسب حداقل امتياز 75 از 100 شده و در اردوهاي آماده‌سازي مرحله كشوري وارد شده‌اند مي‌توانند در اين مرحله شركت كنند.
مديركل آموزش فني و حرفه‌اي خراسان رضوي به رشته‌هاي ثبت‌نامي اشاره كرد و گفت: آجرچيني الكترونيك، برودتي و تهويه مطبوع، پلي مكانيك، تراش cnc، جواهر‌سازي، جوشكاري، خياطي، رباتيك، ساخت و توليد، شبكه‌هاي كابلي، صافكاري خودرو، طراح فضاي سبز، طراحي مهندسي مكانيك، طراحي وب، فرز cnc، فناوري اطلاعات، فناوري طراحي گرافيك، قنادي، كابينت سازي، كاشيكاري، كاشيكاري ديوار وكف، كنترل صنعتي، لوله‌كشي و سيستم گرمايشي، مكاترونيك، نجاري و نقاشي خودرو از رشته‌هاي ثبت‌نامي است.
وي افزود: نفرات برتر دو دوره متوالي كشوري پس از گذراندن دوره‌هاي آموزشي رايگان در اردوهاي آماده سازي مسابقات جهاني و با شركت در چند رقابت تخصصي ديگر مي‌توانند به كانديد انتخابي براي حضور در 42 دوره مسابقات جهاني مهارت كه در تير ماه 1392 در شهر لايپزيك كشور آلمان برگزار مي‌شود، انتخاب شوند.
خواب‌نما ادامه داد: اردوي آمادگي سطح بين‌المللي در مشهد با حضور 52 نفر از كشور در حال برگزاري است كه در چهار رشته جواهر‌سازي، وب، ساخت و توليد تيمي و مگاترونيك كار آموزان در حال سپري‌كردن دوره هستند.
وي با اشاره به آغاز هدفمندي يارانه‌ها گفت: در بخش دولتي جبران هزينه‌ها را دولت تقبل مي‌كنند و در بخش خصوصي نيز از طريق پرداخت وام و افزايش هزينه‌هاي ثبت‌نام كمبود‌ها جبران مي‌شود.
مديركل آموزش فني و حرفه‌اي خراسان رضوي در ارتباط با آموزش فارغ‌التحصيلان دانشگاه در رشته‌هاي عملي گفت: امسال بايد 750 هزار ساعت و 3 هزار و 500 نفر در دانشگاه‌ها آموزش ببينند كه اين امر در قالب طرح جوار دانشگاه گنجانده‌ كه به دليل فقدان همكاري دانشگاه‌ها با تاخير انجام شده است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

چهارشنبه 4 اسفند 1389  09:03 ق.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها