شورای امنیت خشونت در لیبی را محکوم کرد

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

شورای امنیت خشونت در لیبی را محکوم کرد

شورای امنیت سازمان ملل متحد با صدور بیانیه ای خشونت در لیبی را محکوم کرد.

 
 

به گزارش مونیتورینگ اخبار خارجی واحد مرکزی خبر، ماریا لوئیزا ریبریو ویوتی نماینده برزیل در شورای امنیت بیانیه شورای امنیت را قرائت کرد.

وی گفت: اعضای شورای امنیت نگرانی شدید خود را از اوضاع لیبی اعلام و خشونت و استفاده از زور علیه غیرنظامیان و سرکوب تظاهرکندگان در تظاهرات صلح آمیز را محکوم می کند و درباره مرگ صدها شهروند تاسف خود را ابراز می دارد و خواستار توقف فوری خشونت و برداشته شدن گام هایی برای برآورده کردن خواسته های مشروع مردم از جمله از طریق گفتگوی ملی است. شورای امنیت سازمان ملل متحد خواستار کمک های بشردوستانه بین المللی به لیبی است و درباره کمبود تجهیزات پزشکی برای درمان مجروحان ابراز نگرانی می کند. شورای امنیت قویا از لیبی می خواهد تا درباره ورود کمکهای بشر دوستانه و تجهیزات پزشکی و کارکنان نهادهای بشردوستانه به داخل کشور اطمینان دهد.

وی افزود: اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکید می کند که ضرورت دارد دولت لیبی به آزادی تجمع صلح آمیز و آزادی بیان شامل آزادی مطبوعات احترام بگذارد و خواهان رفع فوری محدودیتها بر همه نوع رسانه ها است.

نماینده برزیل در شورای امنیت گفت: اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد بر اهمیت مسئولیت و ضرورت مسئولیت افراد در حمله به غیرنظامیان از جمله نیروهای تحت کنترل تاکید می کند.

وی گفت: اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد نگرانی عمیق خود را درباره امنیت اتباع خارجی در لیبی اعلام می کند و از مسئولان لیبی و همه احزاب می خواهد درباره امنیت تمام اتباع خارجی تضمین دهد و وسیله خروج همه اتباع از کشور را تسهیل کند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

چهارشنبه 4 اسفند 1389  07:55 ق.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها