دانشمندان ايراني نقش جهاني خود را به خوبي نشان دهند

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

دانشمندان ايراني نقش جهاني خود را به خوبي نشان دهند

امام جمعه جهرم:
دانشمندان ايراني نقش جهاني خود را به خوبي نشان دهند

خبرگزاري فارس: امام جمعه جهرم گفت: بايد دانشمندان ايراني نقشي را كه در عرصه بين‌المللي به عنوان يك كشور مسلمان و مبدأ انقلاب اسلامي در قرن حاضر ايفا مي‌كنند به خوبي نشان دهند.

به گزارش خبرگزاري فارس از جهرم، حجت‌الاسلام لطف‌الله دژكام بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاحيه دهمين كنفرانس ملي بيوشيمي فيزيك ايران در جهرم اظهار داشت: نشاط علمي ايران برخواسته از انقلاب اسلامي اين كشور بوده و بايد اين فضا را قدر بدانيم.
وي افزود: بايد دانشمندان ايراني نقشي را كه در عرصه بين‌المللي به عنوان يك كشور مسلمان و مبدا انقلاب اسلامي در قرن حاضر ايفا مي‌كنند به خوبي بشناسند.
امام جمعه جهرم با بيان تحولات اخير در منطقه خاورميانه ابراز داشت: اگر بخواهيم مردم اين كشورها را به سوي اسلام دعوت كنيم لازمه‌اش اين است كه تلاش‌هاي علمي ما بايد آن قدر نمود پيدا كند تا بتوانيم به اهداف عاليه خود برسيم.
اين مسئول ادامه داد: براي رسيدن به اين اهداف متعالي حوزه و دانشگاه بايد در كنار يكديگر به كار علمي پرداخته و ايران را به قله آباداني جهان بنشانند.
دژكام در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه شهرستان جهرم نقش عمده‌اي در تحولات ديني و مذهبي كشور به ويژه در زمان انقلاب داشته، خاطرنشان كرد: جهرم با وجود اينكه از شهرهاي كوچك ايران بوده، اما نقش چشمگيري در تاريخ و تحولات اين كشور داشته است.
وي با بيان اينكه جهرم بايد در توسعه علمي كشور نيز سهم بسزايي داشته باشد ابراز داشت: بايد كساني كه در زمينه توسعه و رشد علمي اين مرز و بوم فعاليت دارند در زمينه رشد علمي جهرم نيز گام برداشته تا اين شهر نيز در آينده بتواند در خدمت‌رساني به ايران اسلامي پويا باشد.
نماينده ولي فقيه در هلال احمر فارس با بيان اينكه اين همايش بايد زمينه رشد علمي براي مجموعه مراكز علمي جهرم را فراهم كند، عنوان كرد: اين همايش بايد نقش سازنده‌اي داشته باشد تا بتوانيم آرمان‌هاي انقلاب را بر دوش تحقيقات دانشمندان به تمام جهان صادر كنيم.
انتهاي پيام/ن20/ح

سه شنبه 3 اسفند 1389  07:42 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها