پيامبر منشور وحدت را تبيين كرده‌اند

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

پيامبر منشور وحدت را تبيين كرده‌اند

رئيس مجمع جهاني شيعه‌شناسي:
پيامبر منشور وحدت را تبيين كرده‌اند

خبرگزاري فارس: رئيس مجمع جهاني شيعه‌شناسي گفت: پيامبر گرامي اسلام منشور وحدت مسلمانان را تبيين كرده‌اند و بايد همه مسلمانان به ريسمان الهي چنگ بزنند.

حجت‌الاسلام علي انصاري بوير احمدي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ضمن تبريك سالروز ولادت نبي مكرم اسلام(ص) با اشاره به مبحث تقريب اظهار داشت: تقريب به معناي نزديك شدن به خداست و نتيجه آن وحدت، همدلي و همرنگي است.
وي خاطرنشان كرد: اگر بخواهيم موضوع وحدت را دقيق، علمي و صحيح تبيين كنيم بايد ابتدا از ديدگاه قرآن و سپس پيامبر و اهل بيت(ع) اين مسئله را بررسي كنيم.
رئيس مجمع جهاني شيعه‌شناسي تصريح كرد: رسول خدا(ص) وحدت بين مسلمانان را يكي از وظايف مهم مي‌دانستند و ايشان براي به هم نزديك كردن انسان‌هاي متدين و تقريب بين مذاهب مبعوث شدند.
حجت‌الاسلام انصاري با بيان اينكه پيامبر اكرم(ص) نسبت به مسئله وحدت و تقريب حساس بودند، گفت: رسول خدا(ص) بندگان را به چنگ زدن به ريسمان الهي فرا خواندند، چراكه اين وحدت مانع از پراكندگي و تفرقه بين مسلمانان مي‌شود.
وي خاطرنشان كرد: مباني وحدت بايد بر اساس حبل الله و خدامحوري قرار گيرد و اين حبل‌الله برمبناي تفسير به قرآن، سنت، اهل بيت(ع) و عترت است.
رئيس مجمع جهاني شيعه‌شناسي تصريح كرد: بهترين محور براي تقريب ثقلين است كه شامل قرآن و اهل بيت(ع) است.
حجت‌الاسلام انصاري با بيان اينكه پيامبر منشور وحدت مسلمانان را تبيين كرده است، اذعان داشت: اكنون ميلياردها مسلمان در مكان‌هاي مختلف وجود دارد كه بر اساس اين معيار به دين اسلام گرايش پيدا كردند.
وي خاطرنشان كرد: عمل كردن به معارف اسلامي و تمسك به ريسمان الهي مهم‌ترين راهبرد رسول خدا(ص) براي حفظ وحدت دنياي اسلام است.
انتهاي پيام/خ20/ع

دوشنبه 2 اسفند 1389  07:05 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها