150 معدن فعال در قزوين در حال بهره‌برداري است

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

150 معدن فعال در قزوين در حال بهره‌برداري است

رئيس سازمان نظام مهندسي معدن استان قزوين:
150 معدن فعال در قزوين در حال بهره‌برداري است

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان نظام مهندسي معدن استان قزوين گفت: استان قزوين 150 معدن فعال در حال بهره‌برداري و 200 پروژه اكتشافي دارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از قزوين، تقي نبئي ‌در ديدار جامعه بسيج مهندسين با نماينده ولي فقيه در استان قزوين كه در دفتر امام جمعه قزوين برگزار شد، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسي معدن استان طي چند سال گذشته شكل گرفته است و در استان قزوين داراي يك سازمان هستيم.
وي ادامه داد: اين سازمان در استان‌ 300 عضو دارد كه كار اصلي سازمان ارائه خدمات فني مهندسي اعم از طراحي، نظارت و اجرا در بخش‌هاي اكتشاف، استخراج، فرآوري و متالوژي صنايع معدني استان است.
رئيس سازمان نظام مهندسي معدن استان قزوين تصريح كرد: استان قزوين داراي 150 معدن فعال در حال بهره‌برداري و 200 پروژه اكتشافي است.
وي اعلام كرد: استان قزوين با توجه به ظرفيت معدني كه در حوزه سراميك، كاشي و شيشه دارد، قطب سراميك كشور محسوب مي‌شود و مواد اوليه توليدي كاشي و شيشه جزو بيشترين پتانسيل‌هاي استان قزوين است.
نبئي يادآور شد: در سال‌هاي آينده مقرر است معادن شن و ماسه رودخانه‌اي و خاك رس از استانداري به اين سازمان انتقال يابد و برنامه داريم كه كيفيت مواد اوليه‌اي كه در پروژه‌‌هاي عمراني و صنايع سراميكي و شيشه استفاده مي‌شود، افزايش دهيم.
وي با اشاره به برگزاري دوره‌هاي آموزشي خاطرنشان كرد: از نظر برگزاري دوره‌هاي آموزشي ما استان نخست كشور هستيم و توانسته‌ايم حداقل‌هاي لازم را براي اعضا فراهم آوريم.

* ايجاد 13 هزار اشتغال در واحدهاي صنعتي قزوين
در ادامه مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي استان قزوين بيان داشت: در استان قزوين قبل از انقلاب يك شهرك صنعتي البرز را داشتيم كه به بركت انقلاب اسلامي ايران در حال حاضر 10 شهرك و ناحيه صنعتي و فاز توسعه در سراسر استان فعال است.
عبدالقهار ناصحي افزود: همچنين شهرك صنعتي شال و حكيميه نيز در بوئين زهرا در حال احداث است كه‌ به زودي واگذار مي‌شود و در منطقه اسفرورين نيز شهرك صنعتي در حال احداث است و هفت مجموعه ديگر نيز كارهاي طراحي آن انجام شده و در شرف آغاز عمليات اجرايي است.
وي تأكيد كرد: عمده نگاه دولت نهم و دهم آمايش مراكز صنعتي است و در راستاي بردن صنعت به مناطقي كه جمعيت آنجا هست و در راستاي كاهش مهاجرت، در اقصي نقاط استان نظير الموت، طارم، نيكويه، بوئين زهرا و كوهين سعي كرديم پيش بيني‌هايي در اين خصوص شود.
مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي استان قزوين تصريح كرد: هم اكنون در شهرك‌هاي صنعتي بيش از 13 هزار اشتغال در واحدهاي صنعتي با 650 ميليارد تومان سرمايه‌گذاري بخش خصوصي در حال بهره‌برداري است و طي يكي دو سال آتي بايد اين رقم دو برابر شود كه در حال برنامه‌ريزي در اين راستا هستيم.
وي اضافه كرد: يكي از اقداماتي كه در شركت شهرك‌هاي صنعتي انجام داده‌ايم برگزاري تورهاي بازديد از واحدهاي صنعتي است كه تور بازديد مديران را از واحدهاي صنعتي داشتيم تا در جريان مسائل اين واحدها قرار گيرند و تور صنعتي نيز براي قضات داشتيم كه بسيار مثمرالثمر بوده است.
ناصحي با اشاره به لزوم ترويج فرهنگ كارآفريني گفت: نياز است فرهنگ كارآفريني را ترويج دهيم و نبايد اينگونه باشد كه همين دانشجو از دانشگاه بيرون مي‌آيد، توقع داشته باشد سريع مشغول به كار شود و ان‌شاالله نخستين تور روحانيون در شهرك‌هاي صنعتي را داشته باشيم تا روحانيت ترويج كارآفريني را داشته باشند.
انتهاي پيام/م10/ع

دوشنبه 2 اسفند 1389  05:07 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها