لاريجاني تاكيد كرد: قيام مردم منطقه عليه حاكمان وابسته با الهام ازانقلاب ايران

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

لاريجاني تاكيد كرد: قيام مردم منطقه عليه حاكمان وابسته با الهام ازانقلاب ايران

رييس مجلس وراي اسلامي گفت: نظم نويني كه قدرت‌هاي سلطه‌گر در چند دهه قبل بر كشورهاي جهان به ويژه در جهان سوم حاكم ساختند با شرايط جديد منطقه‌اي در حال عوض شدن است و مردم كشورهاي انقلاب‌خيز منطقه با الهام از آموزه‌هاي انقلاب اسلامي ايران در برابر حاكمان وابسته خود دست به قيام زده‌اند.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، علي لاريجاني روز گذشته در ديدار با «منير شفيق» پژوهشگر برجسته فلسطيني با ارائه تحليلي از شرايط و تحولات اخير منطقه‌اي، بيداري اسلامي در كشورهاي عربي و شمال آفريقا را معلول سلطه تحقيرآميز غرب عليه مردم اين كشورها طي دهه‌هاي گذشته و اشتياق به احياي استقلال سياسي، هويتي و اقتصادي در آنها دانست.

رييس مجلس ادامه داد: شكست آمريكا در عراق و افغانستان و شكست رژيم صهيونيستي در جنگ 33 روزه عليه غزه، طي سالهاي اخير بسترساز تحولات انقلابي كشورهاي منطقه بوده است.

در ادامه اين ديدار همچنين منير شفيق پژوهشگر برجسته فلسطيني با اشاره به تحولات جاري در كشورهاي منطقه از جمله مصر و تونس گفت: آنچه در حال حاضر شاهد آن در منطقه هستيم، پيروزي انقلاب‌ها و تحركات اسلامي مردمي و شكست رويكردهاي طرفدار آمريكا و غرب است و موج انقلابي‌گري اسلامي همچنان رو به گسترش است.

وي در پايان با بيان اين كه حاكمان غرب‌گراي منطقه به نحوي فزاينده شاهد تزلزل حاكميت خود هستند و آينده درخشاني در انتظار منطقه عربي و خاورميانه است، اظهار كرد: تحولات جاري نويدبخش احياي مجدد وحدت اسلامي در منطقه است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

دوشنبه 2 اسفند 1389  02:34 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها