سرانه مصرف مرغ در كشور 2 برابر مصرف جهاني است

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

سرانه مصرف مرغ در كشور 2 برابر مصرف جهاني است

رئيس سازمان دامپزشكي كشور:
سرانه مصرف مرغ در كشور 2 برابر مصرف جهاني است

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان دامپزشكي كشور گفت: سرانه مصرف مرغ در كشور ما حدود 21 كيلو است كه دو برابر مصرف جهاني است.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، سيدمحسن دستور روز گذشته در مراسم افتتاحيه پانزدهمين كشتارگاه طيور خراسان رضوي اظهار داشت: كشتارگاه نقش اصلي در مسايل بهداشتي انساني و همچنين تامين امنيت سرمايه‌گذاري بر عهده دارد و يكي از مراكز عمده‌اي است كه اهداف بهداشتي را به پيش مي‌برد.
رئيس سازمان دامپزشكي كشور در باره سرانه توليد و مصرف طيور در كشور افزود: سرانه توليد و مصرف طيور نسبت به اول انقلاب چند برابر شده است به طوري كه سرانه مصرف گوشت و مرغ در اوايل انقلاب 5 كيلو بوده است كه اكنون به 20 كيلو افزايش يافته است.
وي ادامه داد: همچنين سرانه مصرف مرغ در كشور ما دو برابر جهاني است و سرانه مصرف در جهان حدود 12 كيلو است.
دستور با اشاره به تعداد كشتارگاه‌هاي صنعتي در كشور افزود: در كشور حدود 220 كشتارگاه صنعتي در حال فعاليت هستند و 35 كشتارگاه هم مجوز ساخت را دريافت كرده‌اند كه هنوز به بهره‌برادي نرسيده‌اند و در خراسان رضوي اين پانزدهمين كشتارگاهي است كه به بهره‌برداري است.
وي بيان داشت: در اين شغل با توجه به سرمايه‌گذاري سنگين و مخاطرات زياد در حوزه بهداشتي و در حوزه طيور سنتي و صنعتي ايجاب مي‌كند براي حفظ سرمايه‌گذاري تلاش‌هاي زيادي صورت بگيرد و مواردي كه به عنوان عوامل تشديد ننده بيماري‌زاست كنترل شود.
وي افزود: يكي از مشكلات در حوزه كشتارگاهي، پراكندگي كشتارگاه‌ها است و بايد تلاش كنيم از جابه‌جايي طيور زنده جلوگيري كنيم و اين امر در همان مكان انجام شود تا مخاطرات كاهش يابد.
وي در پايان گفت: در اين كشتارگاه مسايل زيست ‌محيطي و بهداشتي به خوبي رعايت شده تا زمينه براي صادرات فراهم شود چرا كه ظرفيت توليد در كشور بالاي 2 ميليارد قطعه در سال است.
در اين مراسم سيدمحمد طباطبايي نيز اظهار داشت: بعد از انقلاب در خراسان رضوي در تامين مواد غذايي اقدامات زيادي انجام شده است و صنعت طيور بعد از نفت و پتروشيمي بزرگترين صنعت در كشور است.
رئيس سازمان جهاد كشاورزي خراسان رضوي افزود: با اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها عده‌اي نگران بودند كه با افزايش قيمت گازوئيل و برق واحدها دچار شكست شوند در حالي‌ كه در قانون هدفمندكردن يارانه‌ها تاكيد شده است كه اعتبارات بخش كشاورزي نسبت به سال قبل كمتر نباشد.
وي ادامه داد: توليدكنندگان بايد با اصلاح روش‌ها و سيستم‌ها صرفه جويي‌هاي لازم را انجام دهند و همچنين حدود 90 درصد آب مصرفي در اختيار بخش كشاورزي است و حدود 70 درصد تلفات داشته‌ايم كه با پيشرفته كردن وسايل مي‌توان تا 5 درصد اين هدر‌رفت را كاهش داد.
طباطبايي بيان داشت: سياست دولت ضربه به بخش كشاورزي نيست بلكه ما بايد با مصرف صحيح از منابع استفاده بهينه بكنيم و همچنين بالغ بر 220 ميليارد تومان بسته‌هاي حمايتي هدفمند كردن يارانه‌ها از مجموع كمك‌هاي دولتي و صنعتي در اختيار بخش كشاوزي قرار گرفته است.
انتهاي پيام/ي10

دوشنبه 2 اسفند 1389  02:17 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها