عامري : كيفيت بنزين در همه شهرها يكسان است

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

عامري : كيفيت بنزين در همه شهرها يكسان است

تفاوت كيفيت بنزين توزيعي در جايگاه‌هاي تهران نسبت به ساير شهرها موضوعي است كه بعد از آلودگي اخير هواي تهران در گوشه و كنار شنيده مي‌شود؛ اين در حالي است كه مسوولان حوزه نفت معتقدند تفاوتي در كيفيت بنزين عرضه شده در كليه جايگاه‌هاي سراسر كشور وجود ندارد.

فريد عامري- مدير عامل شركت پخش فرآورده‌هاي نفتي، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در مورد كيفيت بنزين عرضه شده در تهران و ساير شهرها، توضيح داد: كليه فرآورده‌هايي كه از انبارهاي شركت ملي پخش به مقصد جايگاه‌هاي سراسر كشور خارج مي‌شود، بر اساس دستورالعمل‌هاي اين شركت از نظر كيفيت تست مي‌شوند.

وي خاطرنشان كرد:‌ در صورتي كه بنزين مورد بحث از نظر درجه كيفي با دستورالعمل‌هاي اين شركت مطابق باشد، اجازه خروج از انبار را خواهد داشت.

او در مورد كيفيت گازوييل عرضه شده در جايگاه‌هاي سراسر كشور نيز اظهار كرد: با توجه به اين‌كه گازوييل برخلاف بنزين مصارف متعددي دارد، مسلما كيفيت گازوييل جايگاه‌ها به‌ويژه از نظر پايين بودن گوگرد از كيفيت گازوييل تحويلي به نيروگاه‌ها بيشتر است.

به گزارش ايسنا، هم اكنون بنزين توليدي كشور با استاندارد يورو2 توليد مي‌شود كه طبق برنامه قرار است با بهره‌برداري از پروژه‌هاي ارتقاي كيفيت فرآورده‌هاي نفتي تا سال آينده (1390)، كيفيت بنزين توليدي به يورو5 ارتقا يابد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

دوشنبه 2 اسفند 1389  12:15 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها