باند فرود بالگرد در منطقه 4 عمليات انتقال گاز افتتاح شد

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

باند فرود بالگرد در منطقه 4 عمليات انتقال گاز افتتاح شد

با حضور مديركل مديريت بحران استان خراسان رضوي؛
باند فرود بالگرد در منطقه 4 عمليات انتقال گاز افتتاح شد

خبرگزاري فارس: با حضور مديركل مديريت بحران استان خراسان رضوي باند فرود بالگرد منطقه چهار عمليات انتقال گاز در مشهد افتتاح شد.‌

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد به نقل از روابط‌ عمومي استانداري خراسان رضوي، جواد عرفانيان در مراسم افتتاح باند فرود بالگرد در منطقه 4 عمليات انتقال گاز در مشهد با اشاره به توافق صورت گرفته ميان دفتر مديريت بحران استانداري خراسان رضوي و جمعيت هلال احمر كشور اظهار داشت: علاوه بر بالگرد MI17 كه در اختيار جمعيت هلال احمر استان است، چند فروند بالگرد ديگر به خراسان رضوي تخصيص مي‌يابد تا يگان امداد هوايي شرق كشور در استان مستقر شود.
وي ادامه داد: استقرار يگان امداد هوايي در راستاي تبديل استان به مركز مديريت بحران شرق كشور است كه علاوه بر استان‌هاي همجوار، امكان امدادرساني به كشورهاي همسايه خراسان رضوي را نيز دربر خواهد داشت.
مديركل مديريت بحران استان خراسان رضوي تصريح كرد: در اين راستا تمام امكانات امداد هوايي اعم از بالگردهاي موجود استان و باندهاي فرود در سطح استان به نحوي مورد برنامه‌ريزي قرار مي‌گيرد كه در زمان حوادث غيرمترقبه امكان به كارگيري آنها با اعمال مديريت واحد و در كوتاه‌ترين زمان ممكن فراهم شود.
عرفانيان همچنين در بازديد از مركز ديسپچينگ منطقه 4 عمليات انتقال گاز با اشاره به مديريت بحران خوب صورت گرفته در حادثه انفجار خط لوله گاز سرخس در تابستان امسال گفت: مجموعه دستگاه‌هاي بحران مدار شهرستاني و استاني و به ويژه مديران و عوامل شركت گاز منطقه چهار با روحيه تعاون، همدلي و هماهنگي از حداكثر امكانات و نيروهاي مؤثر در مديريت بحران به نحو احسن بهره‌برداري كردند و مجموعه تلاش‌هايي كه صورت پذيرفت از بروز فاجعه جلوگيري كرد.
وي اين مجموعه فني را نمونه مشخصي از آميختگي تعهد و تخصص دانست و اضافه كرد: ايفاي مسئوليت‌هاي خطير محوله به شركت گاز منطقه چهار كه عهده‌دار انتقال گاز در شبكه‌اي به وسعت بيش از 3 هزار و 500 كيلومتر جز با تكيه بر تعهد و تخصص ميسر نيست.
در اين مراسم سيد مجيد منبتي مديرعامل شركت گاز منطقه چهار نيز اظهار داشت: اين باند برابر الزامات پدافند غيرعامل و حوادث غيرمترقبه با اعتباري معادل 300 ميليون ريال و طي كمتر از پنج ماه طبق استانداردهاي فرودگاهي طراحي، اجرا و به بهره‌برداري رسيده است.
وي تاكيد كرد: سه باند ديگر فرود بالگرد در شهرهاي نيشابور، گناباد و شاهرود احداث مي‌شود تا امكان دسترسي به مراكز بهره‌برداري و تقويت فشار براي منطقه چهار عمليات انتقال گاز فراهم شود.
‌ديسپچينگ منطقه چهار عمليات انتقال گاز نظارت و هماهنگي لحظه‌اي بر انتقال گاز را از طريق ماهواره بر عهده دارد.
‌منطقه چهار عمليات انتقال گاز خطوط لوله استان‌هاي خراسان رضوي، شمالي، جنوبي و بخش‌هايي از استان‌هاي سمنان و يزد را تحت پوشش دارد.
انتهاي پيام/م30/ب

یک شنبه 1 اسفند 1389  09:24 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها