وضعيت ثبتي اراضي و ساختمان‌هاي فاقد سند رسمي مشخص مي‌شود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287156
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

وضعيت ثبتي اراضي و ساختمان‌هاي فاقد سند رسمي مشخص مي‌شود

89/12/01 - 10:46
شماره:8912010277
در صورت تصويب نهايي در مجلس؛
وضعيت ثبتي اراضي و ساختمان‌هاي فاقد سند رسمي مشخص مي‌شود

خبرگزاري فارس: نمايندگان مجلس با فوريت لايحه‌اي موافقت كردند كه در صورت تصويب نهايي آن، وضعيت ثبتي اراضي و ساختمان‌هاي فاقد سند رسمي تعيين تكليف مي‌شود.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، نمايندگان مجلس در جلسه علني امروز يكشنبه فوريت لايحه تعيين تكليف وضعيت ثبتي اراضي و ساختمان‌هاي فاقد سند رسمي را بررسي و تصويب كردند.

‌نمايندگان ابتدا 2 فوريت اين لايحه را مطرح كردند ولي به دليل مخالفت با آن، يك فوريت را به رأي گذاشتند كه يك فوريت اين لايحه با 153 رأي موافق و 22 رأي مخالف و 10 رأي ممتنع از مجموع 214 نماينده حاضر به تصويب رسيد.

در مقدمه توجيهي لايحه مذكور آمده است كه با توجه به اهميت تثبيت مالكيت املاك در نظام حقوقي و با لحاظ تبعات منفي ناشي از فقدان سند رسمي براي برخي از املاك به منظور رفع مشكل برخي افرادي كه تا به حال موفق به اخذ سند رسمي مالكيت براي اراضي و ساختمان خود نشده‌اند و جلوگيري از سوء استفاده‌ها در اين مسير لايحه مذكور، به مجلس تقديم شده است.

در صورت تصويب نهايي اين لايحه، وضعيت سطحي ساختمان‌هايي كه اشخاص روي اراضي احداث كرده‌اند و منشاء تصرفات آنها قانوني است اما به لحاظ مواضع قانوني امكان صدور سند رسمي براي آنها ميسور نيست، تعيين تكليف مي‌شوند.
انتهاي پيام/

 
 
یک شنبه 1 اسفند 1389  03:32 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها