مديركل ارشاد استان قزوين: هفته آينده كلنگ‌ تالار شهر قزوين به زمين زده مي‌شود‌

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

مديركل ارشاد استان قزوين: هفته آينده كلنگ‌ تالار شهر قزوين به زمين زده مي‌شود‌

دومين جشنواره موسيقي استان قزوين بعد از نه سال انتظار با شرکت گروه‌هاي موسيقي استان قزوين در تالار کتابخانه امام خميني (ره) شهر قزوين برگزار شد و از گروههاي موفق و برتر موسيقي استان با حضور مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان تقدير شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان قزوين در اين مراسم با تقدير از گروههاي مختلف شرکت کننده خبري خوش به اهالي شهر قزوين خبر داد و گفت: كلنگ‌ مجموعه تالار شهر قزوين هفته آينده به زمين زده مي‌شود.

محمد حسين شفيعي‌ها گفت: تالار شهر از آرزوهاي مسئوولان و مردم استان است و با ساخت آن استان قزوين با فضاي مناسبي براي برگزاري جشنواره‌هاي مختلف به ويژه تئاتر و موسيقي برخوردار مي‌شود.

وي ضمن تبريک ايام ميلاد پيامبر اسلام (ص) خاطرنشان کرد: دلنشين‌ترين و اثرگذارترين موسيقي را خداوند متعال در قرآن و کلام وحي قرار داده و اين موسيقي مايه آرامش و تحول انسان است

وي شنيدن صوت قرآن را موجب گرايش مردم و جوانان صدر اسلام به اسلام دانست و افزود: کفار از دلنشيني موسيقي قرآن و اثربخشي آن در بين مردم هراس داشتند و به کساني که به زيارت خانه خدا مي‌آمدند مي‌گفتند تا پنبه در گوش کنن و يا گوش خود را بگيرند چرا که موسيقي کلام خدا اثرگذار ترين است.

شفيعي‌ها موسيقي شرقي بويژه موسيقي اصيل ايراني موجب تحول عقلاني و رشد انساني عنوان کرد و گفت: موسيقي در شريطي جايز است که انسان را به خدا نزديك کند در حاليکه دنياي غرب از اين موسيقي در جهت ماديات و دوري انسان از خدا و عقل بهره برداري مي کند که مطلوب انسان و فطرت انساني نيست.

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان قزوين با اشاره موسيقي حرام كه همان موسيقي دور کنند انسان از خدا است گفت: آن موسيقي که انسان را به سوي ماديات فرا بخواند در خور گوش دادن نيست و خوشبختانه موسيقي در کشور ما همان موسيقي شرقي اصيل است و آنچه امروز جوانان و گروههاي موسيقي استان نيز به آن پرداخته‌اند در جهت رسيدن به عرفان ، تعالي و رشد انساني است.

شفيعي‌ها خاطرنشان کرد:جوانان بايد روي موسيقي اصيل ، پاک و اسلامي و شرعي متمرکز شوند و تحقيق كنند تا جامعه و جوانان بهره بيشتري از اين نوع موسيقي ببرند.

وي به تاخير نه سال در برگزاري اين جشنواره اشاره کرد و گفت: اولين جشنواره موسيقي استان در سال 1381 برگزار شد و خوشبختانه موسيقي استان از فراموشي خارج شده و رقابت‌هاي خوبي براي ارتقاء و تحول در موسيقي استان شکل گرفته و آينده بسيار خوبي در انتظار موسيقي استان قزوين است.

در اين مراسم گروه‌هاي برتر موسيقي استان معرفي و لوح يادبود و جوايزي را دريافت کرند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

جمعه 29 بهمن 1389  08:02 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها