حسن ‌مير‌عابديني از تدوين كتابي «در ستايش داستان» خبر داد

 
peyman84
peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم

حسن ‌مير‌عابديني از تدوين كتابي «در ستايش داستان» خبر داد

حسن مير‌عابديني مجموعه‌ي نقد‌هايش را منتشر مي‌كند.

 

حسن مير‌عابديني مي‌گويد: مجموعه‌اي از نقد‌ها و مقاله و يادداشت‌هايم را كه طي سال‌هاي اخير در حوزه‌ي داستان و داستان‌نويسي نوشته‌ام، تدوين كرده‌ام و براي چاپ به دست نشر «چشمه» سپرده‌ام. تعدادي از اين نقد‌ها و يادداشت‌ها و مقاله‌ها پيش‌تر در جرايد و مطبوعات چاپ شده است و تعدادي هم هست كه براي نخستين بار دراين كتاب عرضه مي‌شود.

 

وي از اين مجموعه‌ي نقد‌هاي و يادداشت‌هايش با عنوان «در ستايش داستان» ياد كرد و در پاسخ به اين سوال كه چرا در هنگامه‌اي كه بسياري در نفرين داستان و ادبيات رفتار مي‌كنند، شما خلاف اين موضوع، نام اثرتان را

«در ستايش داستان» گذاشته‌ايد، توضيح داد: بهتر است منتظر بمانيد تا كتاب در بياييد آن را بخوانيد تا پي‌ببريد چرا اين عنوان را انتخاب كرده‌ام !

 

به قلم ميرعابديني‌ اخيرا جلد اول از مجموعه‌ي «مروري بر تاريخ‌نگاري ادبيات معاصر» از سوي فرهنگستان زبان و ادب فارسي منتشر شده است ، جلد نخست اين مجموعه به بررسي آثاري پرداخته كه از سال‌ 1300 تا 1325 در تاريخ معاصر ايران درباره‌ي ادبيات مكتوب شده‌اند.

 

حسن ميرعابديني پيش‌تر در حوزه‌ي بررسي ادبيات داستاني معاصر ايران، كتاب‌هاي «داستان‌نويسي زنان در ايران»، مجموعه دوجلدي «صد سال داستان‌نويسي» و «فرهنگ داستان‌نويسان ايران» را منتشر كرده است.

نور

جمعه 29 بهمن 1389  04:27 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها