0

عکاسی از شقایق ها در پانارومای قله دماوند

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 21184
محل سکونت : کرمانشاه

عکاسی از شقایق ها در پانارومای قله دماوند

باشگاه عکاسان طنین

عکاسی از شقایق ها در پانارومای قله دماوند

خرداد ۱۴۰۱ نویسنده باشگاه عکاسان طنین

دشت لار دماوند کجاست | معرفی + عکس و راهنمای بازدید - کجارو

در کوهپایه بلندترین قله ایران، یعنی دماوند، دشتی بکر وجود دارد که به نام پارک ملی لار معروف است. این دشت زیبا در در فاصله ۸۰ کیلومتری شرق تهران و در دامنه رشته‌کوه‌های البرز جای گرفته است.

در دشت لار چه می‌بینیم؟

شقایق‌های دشت لار

یکی از دلایل شهرت دشت لار شقایق‌های سرخ رنگ این دشت است، که چشمان هر رهگذری را ساعت‌ها به خود خیره نگاه می‌دارد. در کنار شقایق‌ها نیز پوشش گیاهی متنوع و رنگارنگی سراسر دشت را پوشانده‌ است.

دشت لار دماوند کجاست | معرفی + عکس و راهنمای بازدید - کجارو

رودخانه سفید آب

آب رودخانه سفید آب رسوبات ندارد و بسیار زلال است. این رودخانه در شیب تندی جاری است و به همین دلیل کفی ایجاد می‌کند که باعث می‌شود آب به طرز زیبایی سفید دیده شود.

 

خ

سدخاکی لار

سد لار را گل‌های دلربای دشت، در آغوش گرفته‌اند و همین موضوع باعث جذابیت انکار نشدنی آن شده و هرساله در فصل بهار و تابستان گردشگران زیادی را به سوی خود فرا می‌خواند. این سد یکی از منابع تامین آب آشامیدنی اطراف تهران است.

خ

بازدید از روستای نمونه گردشگری آب اسک

بعد از بازدید از دشت لار به روستای بکر به نام آب اسک خواهیم رفت. روستایی زیبا از توابع بخش لاریجان و در ۸۵ کیلومتری آمل در استان مازندران است. روستای زیبای آب اسک از شمال به دامنه‌های قله دماوند منتهی می‎گردد.  از جاذبه‌های آن می‌توان به رودخانه هراز، غار آب اسک، دریاچه امامزاده علی، بقعه امامزاده اصغر و قلعه سنگی اشاره کرد.

روستای آب اسک ؛ نقشه، جاذبه ها و تصاویر | Ab-e Ask - تاپ توریست

در سفر به دشت لار چه چیزهایی با خود ببریم؟

اگر در فصول گرم راهی دشت شدید حتما لباس خنک، کلاه آفتابگیر، عینک، کرم ضد آفتاب، آب یخ و میوه همراه خود داشته باشید تا دچار گرمازدگی نشوید. از آن‌جایی که این دشت زیبا با گل‌هایش زیباست بگذاریم آن زیبایی‌ها در همان دشت باقی بماند زیرا گل‌ها در دشت زیبا هستند نه در دستان ما. با کندن گل‌ها و لذتی کوتاه مدت، عمر زیبایی این دشت را از آن می‌گیریم. مثل همیشه خاطرمان باشد در طبیعت چیزی به جا نگذاریم جز رد پا، چیزی بر نداریم جز عکس.

جمعه 14 مرداد 1401  8:32 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها