0

جاذبه های جاده ای ایران

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 21032
محل سکونت : کرمانشاه

جاذبه های جاده ای ایران

 

زیباترین جاده‌های ایران را ببینید

  ۱ تیر 1401

تماشای جاده و مسیر آن یکی از جذابیت‌های سفر است. اگر اهل سفر با خودرو شخصی باشید، حتما در سفرهایتان به جاده‌های زیبایی برخورد کرده‌اید.

زیباترین جاده های کوهستانی ایران

آیا اهل سفر با خودروی شخصی و لذت‌بردن از مسیر سفرتان هستید؟ دوست دارید به سفری بروید که مسیری زیبا داشته باشد و به وجدتان بیاورد؟ این مطلب مخصوص شماست. قصد داریم شما را با زیباترین جاده های کوهستانی ایران آشنا کنیم. با مجله دلتا همراه باشید.

جاده اسالم به خلخال؛ از زیباترین جاده های کوهستانی ایران

جاده اسالم به خلخال بی‌شک زیباترین جاده جنگلی ایران است. مه مهمان همیشگی پیچ‌وخم‌های سرسبز جاده اسالم به خلخال است. این جاده جنگلی و کوهستانی آن‌قدر زیباست که آن را یکی از جاذبه‌های گردشگری گیلان و اردبیل می‌دانند.

جاذبه های جاده ای ایران

جاده چالوس

زیبایی جاده چالوس در پاییز و بهار توصیف‌ناپذیر است. باید بروید، ببینید و لذت ببرید. طوفان رنگ‌های پاییزی در درختان اطراف جاده، جاده چالوس را به عروسی زیبا در دل کوهستان تبدیل می‌کند.

چالوس

جاده دوهزار سه‌هزار

این جاده از شهرستان تنکابن شروع می‌شود و مسافران را به قله سیالان می‌رساند. این جاده زیبا و رویایی یکی از جاده‌های جنگلی ناشناخته ایران است که با طبیعت بکر و صدای پرندگانش، همچون بهشتی زمینی، در غرب مازندران خودنمایی می‌کند.

دوهزار

جاده سیاهکل به دیلمان، یکی از زیباترین جاده های کوهستانی ایران

این جاده ۴۵کیلومتری، با درختان درهم‌تنیده و سرسبزش، دست‌کمی از بهشت ندارد. جاده سیاهکل به دیلمان امکانات رفاهی مناسب و جا برای چادرزدن هم دارد.

جاده هجیج به اورامان

یکی از زیباترین جاده های کوهستانی ایران در کردستان و منطقه اورامان است. اورامان یکی از روستاهای پلکانی و زیبای کردستان است. دره‌های عمیق و پیچ‌وخم حیرت‌انگیز جاده و آب‌وهوای مطبوع آن ازجمله جذابیت‌های جاده هجیج به اورامان است که هر مسافری را شگفت‌زده می‌کند.

اورامان

 جاده ارس به جلفا

جاده ارس به جلفا جاده مرزی دلپذیری است که در شمال غرب ایران واقع شده است. این جاده در حاشیه رود مرزی ارس قرار دارد و منظره زیبایی از رود و کوه‌های اطراف آن به نمایش می‌گذارد. جنگل‌های اطراف جاده و منظره کشور ارمنستان هم یکی دیگر از جذابیت‌های این جاده زیبا است.

ارس به جلفا

 جاده سپیدان به نورآباد

جاده‌های مرکزی ایران هم زیبایی‌هایی دارد که باورکردنی نیست؛ مثلا جاده سپیدان به نورآباد. دشت‌هایی که در بهار پر از گل می‌شود و رودخانه‌های خروشان و دره‌های زیبا از جذابیت‌های این جاده به شمار می‌آید.

زیباترین جاده های کوهستانی ایران

جاده گرگان به شاهرود

این جاده یکی دیگر از بهشت‌های زمینی ایران است. نمایی کوهستانی از جنگل‌های دیرینه هیرکانی و پیچ‌وخم جاده، تصویری است که در جاده گرگان به شاهرود خواهید دید. مزارع سبز گندم و شالیزارهای اطراف جاده نیز مناظر چشم‌نوازی دارد.

زیباترین جاده های کوهستانی ایران

جاده چابهار به بندر گواتر

جاده ساحلی چابهار به بندر گواتر یکی از جاده‌های متفاوت ایران است. از یک طرف، منظره خط ساحلی سواحل مکران و از طرف دیگر، صخره‌های عظیم منظره‌ای جذاب به وجود آورده است که مشابه آن را در هیچ ‌کجای ایران پیدا نخواهید کرد. برای دیدن جذابیت‌های ایران، شهرهای عجیب ایران را بشناسیم را بخوانید.

شنبه 4 تیر 1401  6:50 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها