0

خواص شیره افرا

 
rasekhoon_mobile
rasekhoon_mobile
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 845
محل سکونت : اصفهان

خواص شیره افرا

مهم‌ترین خواص شیره افرا چیست؟

۱. کاهش کلسترول

دانشمندان با آزمایش‌های حیوانی اثر شیره افرا بر میزان میزان کلسترول بدن را بررسی کردند و دریافتند این شربت نه‌تنها کلسترول خون را کاهش می‌دهد، بلکه از التهاب کبد نیز جلوگیری می‌کند.

۲. سلامت مغز

بر اساس شواهد موجود، شربت افرا از تاشدن، گره‌خوردن و جمع‌شدن پروتئین‌های سلول‌های مغزی (عوامل محرک آلزایمر و بیماری‌های عصبی) جلوگیری می‌کند. حتی آزمایش‌های حیوانی هم نشان‌دهنده اثرات ضدآلزایمر شیره درخت افرا بوده‌اند.

۳. پیشگیری از کمبود منگنز

کمبود منگنز در بدن سبب مشکلات جدی مثل رشد غیرطبیعی اسکلت بدن یا دیر خوب‌شدن زخم‌ها می‌شود. شربت افرا سرشار از منگنز است و جلوی این کمبود را می‌گیرد.

۴. خواص آنتی‌اکسیدانی

بدن انسان برای مبارزه با رادیکال‌های آزاد به آنتی‌اکسیدان نیاز دارد. شیره افرا سرشار از آنتی‌اکسیدان است و بدن را در برابر این بیماری‌ها مقاوم می‌کند. هنگام خرید شربت افرا یادتان باشد شیره تیره‌تر آنتی‌اکسیدان بیشتری دارد.

۵. بهبود سلامت قلب

یکی دیگر از خواص شربت افرا بهبود سلامت قلب است. دیواره داخلی رگ‌های خونی ما پوششی دارد که اگر میزان روی (Zinc) بدن کم باشد، در معرض آسیب قرار می‌گیرد و عملکرد طبیعی قلب را مختل می‌کند. بنابراین می‌توان گفت روی موجود در شیره افرا از بروز انواع اختلالات قلبی عروقی مثل سکته قلبی و تصلب شرایین جلوگیری می‌کند.

۶. تقویت باروری مردان

یکی دیگر از خواص شربت افرا تقویت دستگاه تناسلی مردانه و غده پروستات است. کاهش مواد معدنی بدن ممکن است موجب اختلالات باروری آقایان شود. برای همین توصیه می‌شود غذاهایی مصرف کنند که حاوی مقادیر زیادی مواد معدنی مثل روی باشند. شربت افرا یکی از بهترین گزینه‌هاست که هم راحت تهیه می‌شود و هم مزه خوبی دارد.

۷. تقویت سیستم ایمنی بدن

زمانی که مقدار روی و منگنز در بدن کم می‌شود، گلبول‌های سفید خون نیز کم می‌شوند و این مسئله تأثیر مستقیم بر سیستم ایمنی بدن دارد. تنها راه بازگرداندن گلبول‌های سفید، مصرف مکمل‌های مواد معدنی است و شیره افرا یکی از بهترین گزینه‌ها محسوب می‌شود. روی و منگنز موجود در این شربت در تقویت سیستم ایمنی نقش بسزایی دارند.

یک شنبه 29 خرداد 1401  6:54 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها