0

سریع ترین راه های مهاجرت به کانادا

 
raminnikoo
raminnikoo
کاربر جدید
تاریخ عضویت : خرداد 1401 
تعداد پست ها : 2
محل سکونت : tehrab

سریع ترین راه های مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا می تواند در دسترس شما باشد. برای اینکه بتوانید برای مهاجرت به کانادا درخواست خود را با موفقیت ارسال و تأییدیه دریافت کنید، باید مراحل متعددی را طی کنید. همچنین این فرآیند می‌تواند چند ماه و در برخی موارد چند سال طول بکشد اما درصورتی‌که بدانید چه گزینه‌هایی در دسترس هستند، می‌توانید شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

1. اکسپرس اینتری (Express Entry)

اکسپرس اینتری یک سیستم مهاجرتی مبتنی بر امتیاز است که از سال 2015 تاکنون توسط اداره پناهندگی، مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) در اختیار متقاضیان مهاجرت به این کشور قرار گرفته است. توسط این سیستم، افراد از سرتاسر نقاط دنیا می‌توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. با استفاده از اکسپرس اینتری دولت کانادا توانسته است تا نیروی کار ماهر و متخصص را که متقاضی دریافت اقامت این کشور هستند، مدیریت کند و به مناسب‌ترین آن‌ها اجازه مهاجرت به این کشور را دهد.

توجه داشته باشید که اکسپرس اینتری یک سیستم مهاجرتی است و در خود سه برنامه مهاجرتی فدرال اسکیلد ورکر، فدرال اسکیلد تریدز و تجربه کانادایی را جای داده است.

برنامه های سیستم اکسپرس اینتری کانادا (Express Entry)

همان‌طور که قبلا نیز اشاره شد، اکسپرس اینتری یک سیستم مهاجرتی مبتنی بر امتیاز است که شامل سه برنامه مهاجرتی می‌شود. در ادامه با هریک از این برنامه‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

برنامه فدرال اسکیلد ورکر (Federal Skilled Worker Program)

این برنامه مهاجرتی به منظور جذب نیروی کار ماهر و پر کردن خلا مهارتی در کسب و کارهای کانادا، ارائه شده است. افرادی که در شغل و حرفه‌ای تخصص و مهارت دارند، می‌توانند از طریق این برنامه برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند. این برنامه مهاجرتی مبتنی بر امتیازبندی است و در یک سیستم رقابتی افرادی که امتیازها و رتبه بالاتری دارند، می‌توانند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند. در این برنامه مهاجرتی، متقاضی برای ورود به استخر اکسپرس اینتری باید حداقل، امتیاز 67 را از 100 امتیاز به دست آورد. در ادامه در مورد سیستم امتیازدهی بیشتر توضیح خواهیم داد.

برنامه فدرال اسکیلد تریدز (Federal Skilled Trades Program)

این برنامه به منظور جذب افرادی با تخصص‌های فنی از سرتاسر جهان ارائه شده است. فرد باید تجربه کاری مشخصی در حرفه‌های تخصصی داشته باشد. در ادامه این مقاله، در مورد شرایط این برنامه مهاجرتی بیشتر توضیح داده خواهد شد.

برنامه تجربه کانادایی (Canadian Experienced Class)

متقاضیانی که در خاک کانادا مدت زمان مشخصی ساکن بوده‌اند و در آن کارکرده‌اند، می‌توانند از طریق برنامه تجربه کانادایی اقامت دائم کانادا را به دست آوردند. نیروی کار خارجی و یا محصلین در خاک کانادا، می‌توانند از این روش برای اخذ اقامت دائم کانادا استفاده کنند. برای این روش امتیاز حداقلی برای ورود به استخر اکسپرس اینتری کانادا وجود ندارد؛ ولی شرایط خاصی خود را دارد که در ادامه بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

2. برنامه‌های نامزدی استانی (PNP)

در طول همه‌گیری کرونا، استان‌ها به جذب کارگران خارج از کشور برای اقامت دائم کانادا ادامه دادند. امسال، کانادا قصد دارد 83500 مهاجر جدید را از طریق PNP یا همان برنامه‌های نامزدی استانی بپذیرد. برنامه‌های نامزدی بی‌شماری توسط ده استان و سه منطقه کانادا ارائه‌شده است. هر PNP معیارهای منحصربه‌فرد خود را دارد.

با این حال برخی برنامه‌ها وجود دارند که از کاندیداهای خارج از کشور صرفاً بر اساس توانایی آن‌ها در پاسخگویی به نیازهای بازار کار استان دعوت می‌کنند. هر PNP زمان ارسال درخواست خاص خود را دارد. پس از دریافت نامزدی، منتخبین PNP باید برای اقامت دائم کانادا به دولت فدرال درخواست دهند. هزینه مهاجرت به کانادا از طریق PNP معمولاً مانند اکسپرس اینتری است و بسته به استان هزینه‌های اضافی نیز دارد.

3. مهاجرت تجاری

اگر تجربه مدیریت یا مالکیت کسب‌وکار خود را دارید، ساده‌ترین و سریع‌ترین راه مهاجرت به کانادا می‌تواند از طریق برنامه مهاجرت تجاری فدرال یا استانی باشد. دولت فدرال برای افرادی که قصد خوداشتغالی یا راه‌اندازی کسب‌وکار در کانادا را دارند، برنامه‌های مهاجرتی ارائه می‌دهد. همچنین چندین PNP ویژه برای نامزدهای خارج از کشور وجود دارد که علاقه‌مند به راه‌اندازی کسب‌وکار در یک استان خاص کانادا هستند. برنامه‌های مهاجرت تجاری معمولاً نیازمند سرمایه‌گذاری قابل‌توجه در بزینسی است که قصد راه‌اندازی آن را در کانادا دارید.

4. مهاجرت با اسپانسرشیپ

برای ارائه‌ی تعریفی قابل درک از این نوع ویزا در ابتدا به معنی لغوی آن اشاره‌ای خواهیم داشت. کلمه اسپانسر به معنای کسی است که به حمایت مالی از فرد دیگری می پردازد. بنابر همین تعریف منظور از ویزای اسپانسرشیپ کانادا (Sponsorship Visa) برنامه‌ای مهاجرتی است که بر اساس شرایطی که در ادامه از آن یاد می‌شود مورد استفاده است.

بر اساس این برنامه اگر شخصی از شهروندان کانادا بوده و یا اقامت دائم کانادا را داشته باشد می‌تواند با استفاده از این مورد اعضای نزدیک خانواده خود را وارد کشور کانادا کند. به همین منظور لازم است به صورت قانونی حامی مالی اعضای خانواده خود شوید. این بدین معناست که متعهد شده و هزینه‌های ورود شخص به کانادا و هزینه زندگی او را بپردازید.

https://ofoghvisa.com/blog/the-fastest-way-to-immigrate-to-canada/

شنبه 21 خرداد 1401  2:16 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها